• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 6282)
شنبه 26/11/1387 - 10:16 -0 تشکر 90435
موجودات فضایی در بریتانیا

بر اساس اسنادی که اخیرا از حالت محرمانه خارج شده و دولت انگلیس منتشر ساخته است موجودات فضایی بارها بر فراز شهر لیورپول مشاهده شده اند و حتی یکی از فضاپیماهای موجودات فضایی بر فراز پل واترلو در قلب شهر لندن پرواز کرده است.این پرونده ها که برای نخستین بار منتشر شده اند صد ها مورد مشاهده اجسام پرنده ناشناخته(ufo) بر فراز بریتانیا را به طور کامل و دقیق توضیح می دهند و جالب اینجاست که تعداد مشاهده فضایی ها پس از اکران((برخورد نزدیک از نوع سوم)) (استیون اسپیلبرگ)در سال1977افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

بلند اسمان جايگاه من است

يکشنبه 27/11/1387 - 21:57 - 0 تشکر 90927

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

پیشنهاد میکنم این بحث رو بخونین:

انتظار جهانی برای هوشمندان فرازمینی

برای خوندن بحث روی اسمش کلیک کنین

در ضمن پیام رادیویی رو خیلی راحت میشه تولید کرد و ارسال کرد.

تو رشته من که برق هست این کار زیاد سخت نیست و برای این کار وسایل زیادی نیاز نیست.

سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
يکشنبه 27/11/1387 - 23:37 - 0 تشکر 90957

یعنی پیام رادیویی که بشه بفرسیم به خارج از منظومه شمسی هم اسونه؟؟؟؟

بلند اسمان جايگاه من است

دوشنبه 28/11/1387 - 0:22 - 0 تشکر 90965

به نام خدا

سلام

دوستان اگه اینطوری به قضیه نگاه کنیم چی میشه؟

فرض کنید انسان ها سالها قبل خیلی پیشرفت کردن و رفتن به فضا.به نقاط دور دست فضا نه فقط ماه.

حالا چه اتفاقی افتاد که رفتن فضا و ما زمینیها مثلا برگشتیم به عقب و دوباره از نو شروع کردیم به پیشرفت بماند و اینکه چرا به قول دوستان از این راه دور میان به ما سر میزنن ولی خودشونو نشون نمی دن هم بماند.

دو تا کشور هم از لحاظ سطح علمی هم تراز نیستن چه برسه به دو تا سیاره.

حالا به نظر شما این حالت فرضی امکان داره؟

البته قبول دارم خیلی چیزا به سیاست و مسائل خاصی ربط پیدا می کنه که جلوی روشن شدن موضوعو میگیره ولی هر چیزی این وسط ممکنه اتفاق بی افته.

 

  «همانا این دل ها همانند بدن ها افسرده می شوند، پس برای شادابی دل ها، سخنان زیبای حکمت آمیز را بجویید»

 

حکمت91.نهج البلاغه.امام علی (ع)

 

 

اگر در این روزگار مُردم، بگویید به او بگویند:

*مادرانه ها*

دوشنبه 28/11/1387 - 0:29 - 0 تشکر 90966

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

اگر لینکی که داده بودم رو میخوندین، متوجه میشیدین یه سازمان برای این کار تشکیل شده که امواج رادیویی رو از موجودات فرازمینی دریافت کنه، ولی هنوز هیچ سندی مبنی بر اینکه موجود فضایی وجود داره دریافت نکرده.
در ضمن این یه سازمان بین المللی و معتبر هست و هنوز ادعایی بر وجود موجود فضایی نکرده.
در ثاتی موج رادیویی، جزو امواج الکترومغناطیسی هست با طول موج کوتاه و نمیتونه برد زیادی رو بره.
باید امواج الکترومغناطیسی با طول موج خیلی بالا ارسال کرد که بتونه برد خیلی زیادی بره، مثل امواج الکترومغناطیس ایکس و امواج الکترومغناطیس گاما.
و قابل توجه بگم، چون ستارگانی همچون خورشید درونشون همجوشی هسته ای میشه، امواج گاما و ایکس تولید میکنن و این امواج سوی زمین هم میاد ولی به خاطر لایه ازن و وجود جو این طول موج های بالا از جو رد نمیشه، و با ماهواره هایی خارج از جو دریافت میشه این امواج.
بارها موج هایی رو دریافت کردن از سوی کائنات، ولی بعد ها فهمیدن این از واکنش یه همجوشی هسته ای بوده، و موجودات فضایی نبودن.
جالب بگم که تو همون دهه هایی که میگن بشقاب پرنده رویت شده، امریکا یه ماهوراه میفرسته فضا که بتونه فعل و انفعلات هسته ای که روی زمین انجام شد رو بفهمن، چون میخواستن بدونن کدوم کشور ها تسلیهات هسته ای دارن، و اشعه گاما از فعل و انفعلات هسته ای درست میشه.
تو همین زمان ها این ماهواره یه موج بسیار شدید از گاما ثبت میکنه، و سریع میگردن ببینن این موج از کجا اومده، بعد حساب میکنن میبینن این موج اونقدر زیاد بود که نمیتونه از روی زمین باشه، بعدا حساب میکنن میبینن از یه نقاط تاریک در فضا این موج اومده، بعدا میفهمن که این موج از سوی ستاره گانی در دور دست اومده، ولی عواملی همچون غبار بین کهکشانی و امثال این نمیزاشته نوری که از این ستاره میاد رو با تلسکوپ های نوری رصد کنن، ولی با رادیو تلسکوپ تونستن بفهمن ستاره ای در اون نقاط تاریک کهکشان هست.
مفصل این بحث رو در آینده میزاریم تو انجمن، فعلا این تصاویر رو ببینین:
این تصویر رو از کتاب نجوم دینامیکی که تو کلاس داریم میخونیمش اسکن کردم، ببخشید کیفیتش کمه، برای بهتر دیدنش روش کلیک کن تا بتونی ببینی دقیق چی نوشته زیرش.
بعد این همه توضیح میخوام بگم، این امواج رادیویی که گفتی، ممکن هست از ستاره ای در دور دست رسیده باشه به ما، پس دلیلی نداره هر موجی میاد از سوی فضا بگیم این یعنی موجود فضایی، یه نکته رو هم دوباره یاد آور میشم، این برهه زمانی بشقاب پرنده ها، مصادف بود با فعالیت های غیر قانونی و جاسوسی آمریکا در مورد بمب های هسته ای و غیره.
این داستان موجود فضایی یه پوشش بوده برای کارهاشون، و میخواستن کسی نفهمه اینا دارن چیکار میکنن و اسمش رو میزاشتن بشقاب پرنده، موجود فضایی و یا ET، فیلم ها زیادی هم ساخته شد در اون زمان ها، و تبیغات بسیار شدیدی هم روی این موضوع شد، همش هدفمند بود، و پوشش بر کارهاشون بود.
حالا یه سوال من از شما دارم، چرا امواج رادیویی که موجودات فضایی ارسال کردن، الان دیگه دریافت نمیشه؟
چرا دیگه الان حرفی از موجود فضایی نیست؟
چرا تو ایران موجود فضایی نیومد، اصلا تو آسیا، همشون تو آمریکا بوده؟
موجودات فضایی فقط آمریکا رو میشناختن؟
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 28/11/1387 - 0:38 - 0 تشکر 90970

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

در پاسخ A_V_B_2066 عزیز؛ این تئوری که شما دادین، خیلی وقت پیش دانشمندان چنین نطریه ای دادن که علم انسان یه زمانی به نهایت خودش رسیده و دوباره از صفر شروع کردن انسان ها، و دلیل هم آوردن، مثلا احرام مصر که ساخت بنا از توانایی انسان ها خارج بوده، و سندی بر این تئوری هست.
ولی هنوز دلیلی علمی و مستند بر این تئوری وجود نداره، و این نظریه رد شده در حال حاضر.
ولی برای مثال میشه گفت، زمان حضرت سلیمان وقتی انسان ها نتونستن ساخت اون امارت عظیم رو تموم کنن، حضرت از جنیان کمک گرفت و اونا کاری که انسان نتونسته بود انجام بده رو تموم کرد، ولی اینم بگم جن ماهیت و فلسفه ش خیلی فرق داره با موجودات فضایی اشتباه نشه یهو.
فقط این مقدارش رو بگم، جن ماده نیست، ولی انسان ماده هست، ولی روح انسان ماده نیست، و در تعامل روح انسان و جن، روح انسان برتر هست، این دلیلی اشرف مخلوقات بودن انسان هست.
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 28/11/1387 - 0:58 - 0 تشکر 90976

سلام

بحث خیلی جالبی شده.اتفاقا همین موج wow خیلی برام عجیب بود كه الان متوجه شدم كه جریان از چه قراره.

راستی آقای  mamal 92بالاخره به هر سختی كه بود دوتا مطلبتونو خوندم.ماشالا خیلی طولانی بود!!!ولی خیلی هم آموزنده بود.دستتون درد نكنه.عالی بود.

موفق و سلامت باشید.

دوشنبه 28/11/1387 - 21:20 - 0 تشکر 91110

بنام خدا

سلام

به نظر من دلیلی حتی از نظر اسلام وجود نداره که ما بتونیم کاملاً وجود موجوداتی هوشمند غیر از خودمون رو انکار کنیم.تا اونجایی که من میدونم در قرآن چند نوع از موجودات مثل انسانهای اولیه، انسانهای نسل ادم و حوا، جنیان، فرشتگان، حیوانات و... آورده شده.اما ندیدم جای از قرآن یا در روایات در همین موجودات توقف شده باشه و به صراحت یا حتی تلویحاً وجود موجودات دیگر انکار شده باشه.

به نظر من خداوند نمونه هایی از مخلوقات خودش را نام برده . و این ممکنه که انواع دیگه ای هم باشن که خدا از اونها نامی نیاورده باشه.پس ما میتونیم این تصور رو داشته باشیم که حتی موجودات هوشمند فرا زمینی وجود داشته باشن.

اما خب مسلماً آنها از نظر خلقت از ما پایین تر هستند . ولی این دلیل نمیشه که پیشرفته تر از ما نباشن.

اگه به کتاب نجوم دینامیکی همون قسمتهای آخرش نگاه کنید. گفته شده که در حال حاضر در زمانهای بیکاری تلسکوپهای رادیویی از آنها برای جستجوی امواج فرازمینی که نظم خاصی داشته باشند ، که نشون دهنده ی این باشه که این امواج از موجودات هوشمند فرستاده شده باشه ، استفاده میکنن.و براحتی هم میشه این امواج رو از امواج زمینی تشخیص داد(میتونن منبع اونو و فاصله اش تا ما رو تعیین کنند.)

اما تا کنون امواجی با این خصوصیات دریافت نکرده اند.

اما چیزی که من میخوام بگم اینه که اگه این دانشمندان میخوان دنبال این موجودات بگردن. نباید دیگه از هزار سال نوری دور تر رو نگاه کنن.

چون با توجه به این که تقریباً عمر تمام اجرام فضایی در یک حدود هست. امکان اینکه موجودات هوشمند هم در اونها پیدا بشه، منطقی تر اینه که پیدایش اونها رو تقریباً با خودمون در یک زمان بگیریم.

خب با توجه به این امر اگه ما بیاییم با تلسکوپهای رادیویی ستارگانی رو رصد کنیم که میلیونها سال نوری با ما فاصله دارن، بعید به نظر میرسه چیزی از وجود موجودات هوشمند پیدا کنیم.

چون داریم میلیونها سال پیش اون ستاره و مناطق اطراف اونو رصد میکنیم .

و از حال حاضر اون نمیتونیم مطلع بشیم. و اگر موجوداتی تو اون منطقه باشه ارتباطشون با ما در میلیونها سال بعد میسر میشه.

اگه فرض هم کنیم که اونها امواجی میفرستند که بسیار سریعتر از نور حرکت میکنه(طبق فرضیه های جدید، مثلاً امواج جاذبه ای که میگن به صورت آنی تا بینهایت اثر میگذارن و محدودیت سرعت ندارن)ما که دستگاه گیرنده اونا رو نساختیم پس باز هم کار بیهوده ای هست.

اما شاید من اشتباه کنم و مناطق دیگه ای از جهان بسیار قدیمی تر از منطقه ما باشن و موجودات هوشمند آنها میلیونها سال پیش پیشرفته شده باشند و بتونیم امواجی از اونها دریافت کنیم.

در این صورت آیا به نظر شما اونها با ما چه رفتاری میکنن؟ مطمئناً اگه بخوان ما رو نابود کنن به راحتی این کار رو میتونن انجام بدن. و نیازی به این سرک کشیدنها و قایم باشک بازی ها ندارند.

مگه بیکارن؟؟!!!

پس بدون خجالت و با قدرت میان جلو یا با ما میجنگن و ما رو نابود میکنن یا اینکه به ما دست دوستی میدن و از تنهایی هم خودشونو در میارن و هم مارو. در اخر به نظر من بهتره همین اطرف خودمون رو تا فاصله ی هزار سال نوری بگردیم که احتمال پیدا شدن موجودات هوشمند توش بیشتره.

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
سه شنبه 29/11/1387 - 20:8 - 0 تشکر 91392

سلام

من اونو خوندم اتفاقا اونا دارن صبر میکنن تا موجودات فضایی مارو پیدا کنن پس موجودات فضایی وجود دارن اینو قبول دارین؟؟؟

حالا ما میگیم که اونا تو زمین اومدن همون متن اولی رو دوباره بخونید .... خوب اینو من نگفتم دولت انگلیس گفته ؟؟؟

حالا اونا موجودات فضایی بودن یا صلاحهای فوق پیشرفته نظامی من نمی دونم ولی دیدین ufoگزارش شده

ufo می دونید که میشه شئ پرنده نا شناس خوب پس احتمال داره موجود فضایی باشه یا چیز دیگه

بلند اسمان جايگاه من است

سه شنبه 29/11/1387 - 20:19 - 0 تشکر 91398

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

درسته منتظر هستن تا پیامی دریافت کنن از موجودت فضایی، ولی هنوز وجود موجودات فضایی اثبات نشده، چون هنوز پیامی مبنی بر اینکه موجود فضایی ارسال کردن، دریافت نکردن.
در ورد ufo هم سخنان زیادی به میون اومده، خیلی ها گفتن حقه های سینمایی هست، یا شایعه ای شده و به قول معروف یک کلاغ و چهل کلاغ، عکس ها هم مونتاژ میتونه باشه.
اصولا این کارها شیوه ای کشورهای اروپایی و امریکای که پوشش بزارن بر کارهای نظامی و غیر قانونی خودشون، چون دقت کرده باشین، هرجایی که از موجودات فضایی حرف به میون اومده، پای نظامیان اونجا باز شده، این ها همش چیزایی بوده که مردم رو بترسونن و سمت اونجاهای ممنوعه نرن که اینا کار خودشون رو راحت انجام بدن.

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 19/12/1387 - 14:7 - 0 تشکر 96744

سلام خدمت همه دوستان

ببخشید من دیر اینجا رو دیدم

اما خوب امواج خیلی راحت میشه تولید بشن

اما برای ارتباطات کوتاه و روی زمین

برای ارتباطات بلند هم میتونن از امواج اینفراردی برای انتقال امواج استفاده کنن

البته امواج اینفراردی ها کمی متفاوتن با اون چیزی که ما راجع بهشون میدونیم

اما کلا با امواج اینفراردی میتونن امواج رو به هر جا بخوان بفرستن

بعدا بیشتر در موردش صحبت میکنم

ثانيه فرصت زيستن ميخواست

                     اما....

                     عقربه ها خود خواهتر بودند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.