• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 13186)
پنج شنبه 28/9/1387 - 15:16 -0 تشکر 78302
اخبار کارآفرینی

به نام خدوند بخشنده ی مهربان
 
دوستان عزیز و همراه انجمن کارافرینی 
ازین پس قصد داریم آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به کارآفرینی رو در این تاپیک قرار بدیم. 
دوستان در ادامه اخبار کارآفرینی رو در این تاپیک قرار بدید.
برای مشاهده ی آخرین رویدادها به صفحات پایانی مراجعه کنید. 
                                                                                                      با تشکر
جانشین انجمن کارآفرینی 

چهارشنبه 14/12/1387 - 14:2 - 0 تشکر 95346

اولین مهد کودک کارآفرینی در تهران افتتاح می شود

دبیر ستاد کارآفرینی شهرداری تهران گفت: به منظور شناسایی و رشد خلاقیتهای کودکان اولین مرکز و مهد کودک کارآفرینی در شهر تهران افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عبادتی افزود: کارآفرینی کودکان موضوعی است که تا به حال به آن توجه نشده است و با توجه به اهمیت آن در رشد خلاقیت و استعدادهای کارآفرینی کودکان احداث اولین مهد کودک خلاقیت و کارآفرینی در دستور کار مدیریت شهری تهران قرار گرفت.

وی گفت: این مرکز در 20 اسفندماه در منطقه 5 شهرداری تهران افتتاح خواهد شد که در آن کارشناسان و مسئولان ستاد کارآفرینی منطقه با استفاده از بازیهای ویژه دوران کودکی و ارائه آموزشهای هدفمند به آنها، به مرور زمان خلاقیت کودکان را به خصوص در زمینه های کارآفرینی کشف و هدایت می کنند.

دبیر ستاد کارآفرینی شهر تهران با اشاره به نقش والدین در پرورش استعدادهای کودکان تصریح کرد: والدین کودکان نیز با حضور در مرکز کارآفرینی کودکان، آموزشهای لازم را برای کمک به شکوفایی و رشد استعدادهای کارآفرینی فرزندانشان فرامی گیرند که حتی اگر فرزندان آنها در این مراکز و مهد کودکها حضور نیابند والدین بتوانند این آموزشها را در منزل به آنها ارائه دهند.

عبادتی در ادامه از برگزاری همایش کارآفرینی زنان صاحب صنعت و حرف خبر داد و افزود: این همایش در روز دوشنبه و در فرهنگسرای اشراق برگزار شد که مراکز مختلف کارآفرینی در برگزاری آن همکاری داشتند.

وی درباره اهداف این همایش گفت: بررسی فرصتهای کارآفرینی و کسب و کار در بخش صنعت و حرف، بررسی چالشهای زنان کارآفرین صاحب صنعت، انتقال تجارب الگوهای موفق و ناموفق زنان و بررسی تاثیر آموزش بر موفقیت زنان کارآفرین از جمله مهمترین اهداف این همایش بوده است.

مرجع: خبرگزاری مهر

چهارشنبه 14/12/1387 - 18:13 - 0 تشکر 95416

به نام خدا

دوستان سلام

به نظر شما الان برای ما برای ثبت نام در مهدكودك كار آفرینی دیر شده؟

یا اینكه ماهی رو هز وقت از آب بگیری تازه ست؟

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
سه شنبه 11/1/1388 - 12:25 - 0 تشکر 102598

به نام ا...

شغلهای کلیدی برای دو دهه آینده

با توجه به نحوه تغییر و تحولی که در تکنولوژی و نیازهای انسانی در شرف وقوع است، در دهه‌های آینده از حساسیت و حرارت بعضی از رشته‌ها و شغلها کاسته و بعضی از رشته‌های دیگر اهمیت بیشتری پیدا خواهند کرد. بنظر من با توجه به فاکتورهای مختلف، در حوزه‌های وابسته به علوم و مهندسی رشته‌های زیر در زمره رشته‌های پر نیاز و راهبردی در دهه بعد خواهند بود.

 1. مهندسی نرم افزار
 2. مهندسی شیمی
 3. مهندسی سیستمها
 4. مهندسی ژنتیک
 5. بیوتکنولوژی
 6. ریاضیات کاربردی
 7. مهندسی نانوتکنولوژی
 8. نورو ساینس (neuroscience) و کاگنتیو ساینس (Cognitive science)

البته این لیست به این معنی نیست که رشته‌های دیگر مورد نیاز نخواهند بود یا تحولاتی در رشته‌های دیگر انجام نخواهد شد. نکته‌ اصلی این است که برای افرادی  با تخصص و مهارت در این رشته ها فرصتهای شغلی بمراتب بیشتری در مقایسه با رشته‌های دیگر وجود خواهد داشت. این امر عموماً به دو دلیل اتفاق خواهد افتاد.

 • در دو دهه آینده سخت افزار یا زیر ساخت سیستمها (الکترونیکی، کامپیوتری،‌ مکانیکی، سازه‌ای و غیره) در سطوح جزئی تا حد زیادی به سمت واحدهای استاندارد میل خواهند کرد و بخش بزرگی از فعالیتها در نحوه ترکیب این اجزاء برای ایجاد سیستمهای بزرگتر متمرکز خواهد شد. در زمینه علوم کامپیوتری این مساله با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و برنامه ریزی و ایجاد الگوریتمهای هوشمندتر تمرکز اصلی در زمینه IT خواهد بود. نتیجه این تحول نیاز فوق‌العاده به مشاغلی مانند مهندسی سیستمها، مهندسی نرم افزار و ریاضیات کاربردی خواهد بود. 
 • با بالارفتن قابلیتهای تکنولوژیکی در شاخه‌های مهندسی شیمی و مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی، تغییرات عمده‌ای در رمزگشایی کدهای ژنتیکی و ریشه یابی و درمان بیماریها انجام خواهد شد. بعلاوه تحولات تکنولوژیکی در زمینه نانوتکنولوژی،‌نوروساینس و علوم محاسباتی بستر لازم برای حمله و تسخیر آخرین دژ فتح‌نشده در بدن انسان یعنی مغز و فرآیند تفکر و شناخت (cognition) را فراهم خواهد کارد.

در مجموع به نظر من در دو دهه آینده دو زمینه نرم افزار (شامل علوم محاسباتی، مدیریت دیتا، و الگوریتمهای هوشمند)  و بیوتکنولوژی (بیو شیمی،‌ ژنتیک، نوروساینس) بیشترین رشد و پیشرفت را تجربه خواهند کرد.

عصر جدید

يکشنبه 23/1/1388 - 19:23 - 0 تشکر 105459

معاون فن‌آوری وزیر علوم از راه‌اندازی پنج مركز رشد در پنج استان فاقد مركز تا پایان سال خبر داد.

دكتر جهانگیریان در گفت‌وگو با خبرنگار «فن‌آوری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌كه درخواست اولیه برای راه‌اندازی پارك علوم انسانی از استان قم به وزارت علوم،‌ آمده است، گفت: البته باید طرح امكان سنجی و برنامه تجاری این موضوع هم فرستاده شود كه تاكنون این اتفاق رخ نداده است، اما هم استانداری و هم دو مركز برای راه اندازی پارك علوم انسانی اعلام آمادگی كرده‌اند.

به گفته وی، محوریت پارك علوم انسانی در حوزه صنایع فرهنگی و هم میان رشته‌یی است.

جهانگیریان در خصوص برخی دیدگاه‌ها مبنی بر عدم تمركز فعالیت‌های علوم انسانی در یك پارك و ایجاد واحدهای مربوطه در همه پارك‌های علم و فن‌آوری كشور، تصریح كرد: تاكید ما بر ارائه برنامه تجاری این است كه پارك علوم انسانی در یك منطقه زمینه بازار دارد و گرنه توصیه می‌شود كه فعالیت‌های علوم انسانی در قالب یك پارك جامع دنبال شود.

وی درباره افزایش پارك‌های علم و فن‌آوری در سال جاری خاطر نشان كرد: در حال حاضر چندین درخواست راه‌اندازی پارك وجود دارد،البته در برنامه هم افزایش پارك‌های علم و فن‌آوری مورد تاكید است اما در درجه اول پنج استان شامل كرمانشاه، گلستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری كه مركز رشد ندارند تا پایان سال حداقل یك مركز رشد خواهند داشت.

امیر حیدری 


شنبه 29/1/1388 - 22:39 - 0 تشکر 107167

راه اندازی مركز جامع توانمندسازی و كارآفرینی :: «۱۳۸۸/۱/۲۹»

در سال جاری مراكز جامع توانمندسازی و مهارت آموزی كارآفرینی افتتاح می شود. 

دكتر عبادتی،دبیر ستاد كارآفرینی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینكه توسعه همكاری با دانشگاه های تهران و برگزاری همایش ها و سمینارهای مرتبط با موضوع كار آفرینی از جمله فعالیت ها و مرتبط با دانشگاه و كارآفرینی است، گفت: تسهیلات ویژه ای در آینده نزدیك در خصوص حمایت از كارآفرینان برتر در شورای شهر به تصویب خواهد رسد.

وی با بیان اینكه همایش كارآفرینی و نوآوری 27 فروردین با مشاركت دانشگاه آزاد برگزار می شود، تصریح كرد: همكاری با 20 دستگاه، سازمان و مدرسه در خصوص فعالیت های كارآفرینی از جمله برنامه های دیگری آمارآفرینی شهرداری تهران در سال 1388 است.

وی تأكید كرد: ستاد كارآفرینی با مشاركت سازمان ها و دستگاه ها برنامه های مختلفی را برای سال 88 در نظر دارد كه از جمله مهمترین آن ها می توان به برگزاری نمایشگاه دستاوردها و محصولات كارآفرینی همزمان با روز ملی كارآفرینی اشاره كرد

مرجع: خبرگزاری جوان

پنج شنبه 3/2/1388 - 21:58 - 0 تشکر 108165

تو چرا پاسخ منو سانسور کردی؟

ترسیدی بقیه بفهمن تعداد نظراتت صفر بوده؟؟؟؟:)))))

يکشنبه 6/2/1388 - 0:27 - 0 تشکر 108510

چهارمین جشنواره ملی کارآفرینان برتر آغاز به کار کرد :: «۱۳۸۸/۲/۵»

چهارمین جشنواره ملی کارآفرینان برتر ویژه کسب و کارهای کمتر از 5 سال صبح امروز با حضور وزرای کار و امور اجتماعی و رفاه و تامین اجتماعی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر چهارمین جشنواره ملی کارآفرینان برتر ویژه کسب و کارهای کمتر از 5 سال هم اکنون در مرکز همایشهای رازی در تهران در حال برگزاری است.

در این مراسم سید محمد جهرمی وزیر کار و امور اجتماعی، عبدالرضا مصری وزیر رفاه و تامین اجتماعی و جمع کثیری از کارآفرینان و فعالان حوزه کار حضور یافتند.

در این مراسم از 23 تن از کارآفرینان برتر ملی که در حوزه های مختلف اقتصادی، بهترین طرحها را ارائه دادند، تقدیر خواهد شد و از این تعداد 12 نفر به عنوان کارآفرین برتر ملی معرفی می شوند و از سایر افراد نیز تقدیر خواهد شد.


مرجع: خبرگزاری مهر

يکشنبه 6/2/1388 - 0:27 - 0 تشکر 108511

میلیون وام برای كار آفرینان :: «۱۳۸۸/۲/۵»

معاون توسعه اشتغال وزارت كار و اموراجتماعی اعلام كرد:در صورتی كه طرح كارآفرینان درمراكز رشد وپاركهای علم وفن آوری دارای توجیه اقتصادی باشد، می توانند تا 100 میلیون تومان وام كارآفرینی دریافت كنند.

حمید حاجی عبدالوهاب معاون توسعه اشتغال وزارت كا روامور اجتماعی در گفت و گو با موج كارآفرینی را موتور محركه اقتصادی كشورهای در حال توسعه دانست واظهارداشت:به منظور توسعه امر كارآفرینی رشته درسی كار آفرینی در دانشگاه های ایران درحال تدریس است.وی با تاكید برلزوم توسعه امر كار آفرینی در ایران خاطرنشان ساخت:موسسه كاروتامین اجتماعی وسازمان فنی وحرفه ای از جمله سازمان هایی هستند كه تاكنون اقدامات مثبتی را به منظور توسعه امر كارآفرینی انجام داده اند .وی از برگزاری كلاس های كسب وكاركارآفرینی برای متقاضیان بنگاه های اقتصادی زودبازده خبرداد و خاطرنشان ساخت: در حال حاضر بیش از 250 هزار نفر از متقاضیان بنگاه های اقتصادی زودبازده دوره های كسب وكار كار آفرینی رادر ایران فرا گرفته اند.

معاون توسعه اشتغال وزارت كارواموراجتماعی با بیان این مطلب كه سه واحد درسی جدید كارآفرینی در مراكز آموزش عالی به اجرا گذاشته شد ،خاطرنشان ساخت : به منظورتوسعه امركار آفرینی در ایران دانشكده كارآفرینی دانشگاه تهران در رشته های كارشناسی ارشد ودكترا برنامه های آموزشی راتدوین وبه اجرا گذاشت.

وی دربخش دیگری از سخنان خود تصریح كرد : در حال حاضردانشكده كار آفرینی دانشگاه تهران با برقراری ارتباط با موسسه gem گزارشات مربوط به ارزیابی كار آفرینی را در ایران به صورت یك تفاهم نامه مشخص تدوین نمود .معاون توسعه اشتغال وزارت كار وامور اجتماعی تصریح كرد:در حال حاضر ارائه وام به متقاضیان بنگاه های اقتصادی زودبازده مشروط به گذراندن دوره های كارآفرینی در ایران شده است.معاون توسعه اشتغال وزارت كارواموراجتماعی با تاكید بر نهادینه سازی فرهنگ كار آفرینی در ایران خاطرنشان ساخت: در حال حاضروزارت كاروامور اجتماعی با آموزش وپرورش در جهت نهادینه سازی فرهنگ كارآفرینی هماهنگی های لازم را انجام داده اند .وی درادامه از انعقاد تفاهم نامهوزارت كار با دانشگاه علمی وكاربردی خبرداد و افزود:در حال حاضرتفاهم نامه هایی با دانشگاه علمی وكاربردی وسایر دانشگاه های مهم كشور مانند دانشگاه تهران در جهت توسعه امركار آفرینی صورت گرفت وآموزش های كاربردی متناسب با نیاز بازار كار وسرمایه تنظیم شد.

معاون توسعه اشتغال وزارت كاروامور اجتماعی با اشاره به برگزاری سالیانه جشنواره كارآفرینان برتر در ایران تصریح كرد:برگزاری سالیانه جشنواره انتخاب كارآفرینان برتردر سطح استانها ودر سطح ملی طی چهارمرحله موجبات توسعه امر كار آفرینی در كشور شده است.عبدالوهاب در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان ساخت: در جشنواره ملی كارآفرینان برتر از بین 6400 نفر متقاضی 412 نفر كار آفرین برتر استانی انتخاب ومعرفی شدند.وی ادامه داد : در حال حاضر برای نهادینه سازی حمایت از كارآفرینان جلساتی را با دستگاههای مربوطه برگزار كردیم.

مرجع: روزنامه تفاهم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.