• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
تعلیم و تربیت (بازدید: 12132)
پنج شنبه 1/4/1391 - 9:44 -0 تشکر 464027
اخبار تعلیم تربیت 91

با نام خدا و سلام

با توجه به پر پاسخ شدن تاپیک اخبار آموزش و پرورش این تاپیک ایجاد گردید تا دوستان اخبار جدیدتر را اینجا بخوانند.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

يکشنبه 8/5/1391 - 6:7 - 0 تشکر 483591

با نام خدا و سلام

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خبرداد:

تدریس 50 هزار معلم آموزش دیده در پایه ششم ابتدایی


معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از تدریس 50 هزار معلم كه دوره های آموزشی ضمن خدمت را گذرانده اند در پایه ششم ابتدایی طی سال تحصیلی 92-91 خبرداد.

به گزارش مركزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، فاطمه قربان اظهار كرد: ایجاد پایه ششم ابتدایی مستلزم به كارگیری 60 هزار نیرو در مقطع ابتدایی اعم از ؛ كادر اجرایی ، مدیر ، معاون و حدود 50 هزار معلم بود.


وی بااشاره به كتب جدید التالیف پایه های دوم و ششم ابتدایی افزود: 5 هزار مدرس كشوری از 27 خردادماه تا 2 تیرماه دوره های آموزشی لازم را گذرانده اند و از 3 تیرماه نیز این مدرسان آموزش 120 هزار معلم پایه های دوم و ششم ابتدایی را در سراسر كشور آغاز كرده اند.


قربان با بیان اینكه 60 درصد دوره های آموزشی لازم طی تابستان برگزار خواهدشد، افزود: به منظور استمرار و تحكیم آموزش های لازم به این معلمان حدود 40 درصد آموزش های پیش بینی شده تا اسفند ماه به آنان ارائه خواهد شد.


معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: در این دوره های آموزشی پیش نویس كتب جدیدالتالیف در اختیار معلمان قرار گرفت و همچنین نرم افزار های آموزشی نیز به منظور آموزش این معلمان در منزل به آنها ارائه گردیده است.


وی خاطر نشان كرد: این دوره های آموزشی به گونه ای برنامه ریزی شده اندتا معلمان با آمادگی كامل اول مهرماه دركلاس های درس حاضر شوند.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

دوشنبه 9/5/1391 - 19:14 - 0 تشکر 485746

با نام خدا و سلام

وزیر آموزش و پرورش در گفت‌و‌گو با ایسنا خبرداد:

برای اولین بار ثبت‌نام دانش‌آموزان و نقل‌ و انتقال‌ و ساماندهی معلمان 2ماه زودتر انجام شد


وزیر آموزش و پرورش با بیان اینكه برنامه‌های امسال آموزش و پرورش برای اول مهر 2 ماه زودتر آغاز شده، از اتمام برنامه نقل‌وانتقال و ثبت‌نام اكثریت دانش‌آموزان برای سال تحصیلی 92-91 تا پایان تیرماه خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دكتر حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به اینكه آموزش‌وپرورش برنامه‌های تحصیلی 92-91 و ساماندهی اقدامات خود را دو ماه زودتر آغاز كرده است، گفت: تا8 مردادماه، 11 میلیون و 46 هزار و 996 نفر در مدارس سراسر كشور ثبت‌نام كرده‌اند و اسامی آنها وارد سامانه ثبت‌نام آموزش‌وپرورش شده است.


وی افزود: از این تعداد 6 میلیون و 427 هزار و 807 نفر دانش آموزان ابتدایی هستند كه ثبت‌نام آنها قطعی شده است و 2 میلیون و 15 هزار و 866 نفر در پایه دوم و سوم راهنمایی و 2 میلیون و 489 هزار و 854 نفر مقطع متوسطه، 60 هزار و 346 نفر در مدارس استثنایی، 875 هزار و 322 نفر در مدارس غیردولتی ثبت‌نام كرده‌اند. • · در 33 سال گذشته ثبت‌نام در مدارس حتی به مهرماه هم كشیده شده است


حاجی‌بابایی تصریح كرد: در 33 سال گذشته ثبت‌نام در مدارس حتی به مهرماه هم كشیده شده است و این در حالیست كه با برنامه‌ریزی صورت گرفته در تیرماه امسال ثبت‌نام دانش‌آموزان به اتمام رسیده و تنها عده كمی باقی‌مانده است كه ممكن است به دلیل جابجایی محل سكونت و یا دلایل دیگر ثبت‌نام نكرده‌ باشند. • · ابلاغ احكام كلیه معلمان مدارس در تیرماه به اتمام رسیده است


وزیر آموزش و پرورش با بیان اینكه ابلاغ احكام كلیه معلمان مدارس در تیرماه به اتمام رسیده اضافه كرد: در مردادماه سال جاری هر كجا و در هر منطقه‌ای كه مشكلی به لحاظ كمبود نیرو و یا هر مساله دیگری وجود دارد مورد رسیدگی قرار گرفته و كاستی‌ها را به برطرف می‌كنیم.


حاجی بابایی خاطرنشان كرد: در مردادماه بازرسان ویژه برای نهایی شدن ساماندهی فضا و نیروی انسانی به سراسر كشور اعزام می‌شوند تا هیچ مشكلی برای شهریور و سال تحصیلی جدید باقی نماند و امسال، آموزش‌وپرورش بعد از 3 دهه مهر ماهی را آغاز خواهد كرد كه همه برنامه‌های آن در تابستان انجام شده و با آمادگی كامل به استقبال سال تحصیلی جدید خواهیم رفت. • · نقل و انتقال معلمان به پایان رسیده و ابلاغ احكام تمام معلمان ابتدایی نیز به استانها ارسال شده


وزیر آموزش و پرورش عنوان كرد: نقل و انتقال معلمان به پایان رسیده و ابلاغ احكام تمام معلمان ابتدایی نیز به استانها ارسال شده و همه نیروها نیز برای مهر ماه در همه مقاطع تحصیلی ساماندهی شده‌اند.


وی با بیان اینكه در سنوات گذشته نتایج آزمون تیزهوشان در تیرماه اعلام نمی‌شد اما امسال نتایج آن را به موقع اعلام و دانش‌آموزان را ثبت‌نام كردیم، خاطرنشان كرد: قوانین آموزش‌وپرورش را به گونه‌ای اصلاح كردیم كه هیچ ثبت‌نامی برای شهریور ماه باقی نمی‌ماند

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

دوشنبه 9/5/1391 - 19:15 - 0 تشکر 485750

با نام خدا و سلام

وزیر آموزش و پرورش با صدور پیامی :

قهرمانی تیم بسكتبال دانش آموزی كشور در مسابقات آسیایی را تبریك گفت


دكتر حاجی بابایی با صدور پیامی قهرمانی افتخارآمیز دانش آموزان بسكتبالیست ایرانی را در مسابقات آسیایی تبریك گفت.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ؛ دكتر حاجی بابایی پس از برد افتخارآمیز دانش آموزان ایران مقابل چین با نتیجه 68 بر 48 و كسب عنوان قهرمانی آسیا پیام تبریكی صادر كرد.

متن پیام بدین شرح است:

كاروان عزیز و پیروز تیم بسكتبال دانش آموزی

با سلام

افتخار آفرینی شما در كسب موفقیت های چشمگیر ورزشی و به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در میادین بین المللی ، برگ زرین دیگری بر تاریخ ورزش دانش آموزی كشور است.

ضمن تبریك كسب مقام قهرمانی مسابقات آسیایی بسكتبال دانش آموزی در كشور چین ، امیدوارم این پیروزی ها چراغ راه آیندگان و انگیزه بخش ورزشكارانی باشد كه دل در گرو سربلندی این آب و خاك دارند.

موفقیت و سربلندی شما را درسایه توجهات امام عصر (عج) ، رهنمودهای مقام معظم رهبری و دعای خیر امت سرافراز ایران از خداوند متعال خواستارم .

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

چهارشنبه 11/5/1391 - 15:53 - 0 تشکر 487905


با نام خدا و سلام

ازسوی سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور:

جدول برنامه مواد درسی و ساعات كار هفتگی دوره ابتدایی دانش آموزان استثنایی اعلام شد


سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور ، جدول مواد درسی و ساعات كار هفتگی دوره ابتدایی دانش آموزان استثنایی گروه های كم توان ذهنی ، آسیب دیده شنوایی، آسیب دیده بینایی، معلول جسمی –حركتی، اختلالات رفتاری-هیجانی و چند معلولیتی را برای سال تحصیلی 92-1391 اعلام كرد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، با توجه به اجرای نظام جدید آموزشی(3-3-6) در سال تحصیلی 92-91 ، درسهای " تفكر و پژوهش " و " كار و فناوری " هر كدام یك ساعت در پایه ششم ابتدایی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در نظر گرفته شده است.


بر اساس این گزارش،یك ساعت از برنامه درسی 25 ساعته دوره ابتدایی به صورت تجمیعی در پایه های اول تا ششم به درس قرآن اختصاص خواهد یافت.


این گزارش می افزاید: طبق برنامه مواد درسی و ساعات كار هفتگی ، دانش آموزان با نیازهای ویژه در مجموع طی سال تحصیلی، 850 ساعت در كلاس درس حاضر خواهند شد.


این گزارش حاكیست ، با هماهنگی معلمان ، دو تا سه ساعت در هفته از ساعات كار هفتگی دانش آموزان، به فعالیت های توان بخشی از سوی كادر مربوطه اختصاص خواهد یافت

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

جمعه 13/5/1391 - 6:5 - 0 تشکر 489493

با نام خدا و سلام

نام و نشان 39نفر از قبولی های رتبه های برتر آزمون سراسری:

31 نفر از نفرات اول تا دهم آزمون سراسری سال 91 دانش آموز مدارس دولتی هستند


31 نفر از نفرات اول تا دهم آزمون سراسری سال 91 دانش آموز مدارس دولتی هستند .

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، اسامی نفرات برتر كنكور سراسری سال 1391 در 5 گروه آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی،هنر و زبان‌های خارجی از سوی سازمان سنجش آموزش كشور اعلام شد.

بنابراین گزارش ، اا نفر از نفرات اول تا سوم آزمون سراسری سال 91 دانش آموز مدارس دولتی هستند و 4 نفر از این 15 نفر در مدارس غیر دولتی تحصیل كرده اند.

براساس این گزارش،31 نفر از نفرات اول تا دهم آزمون سراسری سال 91 دانش آموز مدارس دولتی هستندكه شامل؛ 21 نفر از مدارس سمپاد ، 1 نفر از مدارس شاهد ، 9 نفر از مدارس عادی هستند و8 نفر نیز از مدارس غیر دولتی جزء نفرات برتر رشته های مختلف آزمون سراسری امسال می باشند.

گفتنی است، جدول اسامی این نفرات در لینك زیر قابل مشاهده است.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

جمعه 13/5/1391 - 6:5 - 0 تشکر 489494

با نام خدا و سلام

رئیس مركز آماروفناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش خبر داد :

ثبت نام11 میلیون و 127 هزار و 55 دانش آموز تا 11مردادماه در سامانه ثبت نام الكترونیكی (سناد)


رئیس مركز آماروفناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش از ثبت نام11 میلیون و 127 هزار و 55 دانش آموز در سامانه الكترونیكی ثبت نام (سناد) تا به امروز یازدهم مردادماه خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، نوری با اشاره به وضعیت ثبت نام دانش آموزان سراسر كشور در سامانه (سناد) گفت: تا به امروز 11 مرداد ماه، 6 میلیون و 446 هزار و 609 دانش آموز ابتدایی شامل ؛ 1 میلیون و 89 هزار و 280 دانش آموز پایه اول و 1 میلیون 8 هزار و 29 دانش آموز پایه ششم ،2 میلیون و 20 هزار و 692 دانش آموز دوره راهنمایی اقدام به ثبت نام نموده اند.


رئیس مركز آماروفناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش  با اشاره به روند ثبت نام دانش آموزان  در مقطع دبیرستان ، مدارس استثنایی وغیر دولتی اظهار كرد : 2 میلیون و 540 هزار و 389 دانش آموز مقطع متوسطه، 61هزار و 45 دانش آموز مدارس استثنایی و888 هزار و 17 دانش آموز مدارس غیر دولتی در این سامانه ثبت نام كرده اند.«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

يکشنبه 15/5/1391 - 12:32 - 0 تشکر 492281

با نام خدا و سلام

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در كارگاه آموزشی سیاست های تحولی استان قم اعلام كرد:

برگزاری سه جشن سراسری استقبال از آغاز سال تحصیلی برای دانش آموزان دوره ابتدایی


با توجه به استقرار نظام آموزشی 3-3-6 ، امسال سه جشن سراسری استقبال از آغاز سال تحصیلی در سراسر كشور خواهیم داشت.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، قربان، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در كارگاه آموزشی سیاست های تحول بنیادین در اداره كل آموزش و پرورش استان قم با اعلام مطلب فوق افزود: براساس شیوه نامه ارسالی به ادارات كل آموزش و پرورش سراسر كشور ، امسال در روزهای 28 و29 شهریورو اول مهرماه به ترتیب جشن سراسری دانش آموزان پایه ششم ابتدایی ، جشن استقبال از سال اولی ها و جشن آغاز سال تحصیلی را خواهیم داشت.


قربان با اشاره به اینكه آمادگی كاملی برای آغاز سال تحصیلی در مدارس ابتدایی وجود دارد، افزود: بگونه ای برنامه ریزی شده است كه در اول مهر ماه حتی یك كلاس درس بدون معلم در هیچ دوره ای نخواهیم داشت و حتی فضا های آموزشی نیازمند تعمیرات ، بازسازی و نوسازی خود را انجام داده اند.


وی افزود: استقرار نظام آموزشی3-3-6 در مجموع یكی از ماندگار ترین و زیبا ترین اقدامات آموزش و پرورش است كه با اجرای آن خانه تكانی اساسی در وزارت آموزش و پرورش ایجاد شده و بازنگری مطلوبی در نیروی انسانی ، مدیریت اجرایی و فضا های آموزشی صورت گرفته است.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

دوشنبه 16/5/1391 - 6:14 - 0 تشکر 493631

بانام خاد و سلام

طی بخشنامه ای از سوی مركز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش اعلام شد:

چهارم تا یازدهم شهریور زمان مصاحبه داوطلبان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی


وزارت آموزش و پرورش در بخشنامه ای زمان مصاحبه داوطلبان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی را چهارم تا یازدهم شهریور اعلام كرد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، در این بخشنامه كه به اداره های كل آموزش و پرورش سراسر كشور ارسال شده است راهنمای اجرایی  انجام مصاحبه داوطلبان واجد شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر  شهید رجایی در رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش اعلام شده است.


براساس این گزارش متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از چهارم تا یازدهم شهریور ماه مهلت دارند با همراه داشتن اصل شناسنامه ،كارت ملی و اصل دیپلم و یا گواهی تائید شده به واحد های تابعه دانشگاه فرهنگیان در استانهای مورد نظر مراجعه نمایند.


گزارش ها حاكیست  علاقمندان می توانند شیوه نامه اجرایی  شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی را از سامانه  مركز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش به نشانی http://tstc.medu.ir  دریافت نمایند.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

چهارشنبه 18/5/1391 - 16:50 - 0 تشکر 497688

با نام خدا و سلام

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش خبر داد:

افزایش 85 درصدی مدارس نمونه دولتی درسال تحصیلی92-91


معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش از افزایش 85 درصدی مدارس نمونه دولتی درسال تحصیلی 92-91خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش ، سحرخیز با اشاره به فرایند تشكیل مدارس هیات امنایی گفت: فرآیند تشكیل مدارس هیات امنایی باید طبق آئین نامه مصوب شورای عالی آموزش وپرورش باشد.

وی با اشاره به شرایط تشكیل این مدارس ادامه داد: مدارس می توانند تقاضای خود را ازسوی شورای مدرسه و اولیاء دانش آموزان مطرح كرده وبه ادارات آموزش وپرورش منطقه خود تحویل نمایند.

سحرخیز افزود: اداره آموزش وپرورش موظف است مدرسه را براساس استاندارد های موجود بازرسی نماید و درصورت احراز شرایط وتشكیل مدارس هیات امنایی به صورت یك ساله موافقت نامه ای را ایجاد نمایند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش تاكید كرد: داشتن فضای مناسب، هوشمندسازی كلاس ها، تنظیم برنامه و....ازجمله ویژگی های این مدارس است.

وی با بیان اینكه درآمد وهزینه ی این مدارس باید به تصویب شورای عالی آموزش وپرورش برسد، تصریح كرد: این مدارس فقط می توانند از نیروهای رسمی آموزش وپرورش استفاده نمایند.

سحرخیز خاطر نشان كرد: مدارس هیات امنایی باید به صورت تك نوبته اداره شود ونوبت عصر به تشكیل كلاس های تقویتی اختصاص داده شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش گفت: درحال حاضر 1200 مدرسه درمقاطع متوسطه، راهنمایی وهنرستان وجود دارد كه این روند 85 درصد افزایش داشته است.


«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

چهارشنبه 18/5/1391 - 22:59 - 0 تشکر 498983

سلام...طاعات قبول اقای معلم
یه سوال داشتم منابع کنکور سال بعد از کی اعلام میشه؟

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.