• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 1792)
دوشنبه 16/12/1389 - 1:5 -0 تشکر 294806
اخبارهای روز و اکران

یه تعدادی خبر میخواستم قرار بدم و تایپیک مناسبی براش پیدا نکردم

با اجازه!

به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

پنج شنبه 19/12/1389 - 1:29 - 0 تشکر 296416

انتهای خیابان هشتم" هم نوروز 90 روی پرده می‌رود


مجله سی نت: فیلم سینمایی "انتهای خیابان هشتم" به کارگردانی علیرضا امینی نوروز 90 به همراه "اخراجی‌ها 3" و "جدایی نادر از سیمین" روی پرده می‌رود.

محمد اشرفی رئیس هیئت مدیره انجمن سینماداران گفت: اکران فیلم سینمایی "انتهای خیابان هشتم" در نوروز قطعی شد و به زودی تکلیف دو فیلم دیگر نوروزی روشن می‌شود، احتمالا شنبه 21 اسفندماه وضعیت نمایش فیلم‌ها در نوروز 90 کاملا روشن می‌شود.

وی افزود: احتمالا یک گروه فرهنگی هم خواهیم داشت تا فیلمی در این گروه روی پرده برود، ترکیب اکران نوروزی امیدوارکننده است و این تنوع می‌تواند برای مخاطب جذاب باشد. با تصویب آیین‌نامه جدید شورای صنفی نمایش برنامه‌ریزی برای اکران سال 90 سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

مدیر سینما ماندانا ادامه داد: اکران نوروزی سرفصلی برای برنامه‌های نمایش فیلم در سال 90 است، امیدوارم بتوانیم از این زمان به نحو درست استفاده کنیم تا سینمای ایران و سینماگران در سالی که پیش رو است شرایط بهتری نسبت به سال 89 داشته باشند.

فیلم سینمایی "جدایی نادر از سیمین" به کارگردانی اصغر فرهادی و "اخراجی‌ها 3" به کارگردانی مسعود ده‌نمکی نوروز 90 روی پرده می‌روند. "انتهای خیابان هشتم" به کارگردانی علیرضا امینی با بازی ترانه علیدوستی، حامد بهداد و صابر ابر داستانی اجتماعی دارد.

به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

پنج شنبه 19/12/1389 - 1:31 - 0 تشکر 296418

مجموعه نوزدهم "قهوه تلخ" همراه با دو سی دی ویژه نوروز و پشت صحنه قبل از عید به شبکه نمایش خانگی می آیدمجله سی نت: توزیع سریال "قهوه تلخ" که از طریق شبکه نمایش خانگی صورت می‌گیرد،در تعطیلات نوروز متوقف می‌شود.

به گزارش سی نت، قسمت نوزدهم "قهوه تلخ" قبل از سال جدید همراه با دو سی دی ویژه نوروز و پشت صحنه های جذاب قهوه تلخ هفته‌ آینده توزیع می‌شود.

توزیع قسمت بیستم این مجموعه نیز به بعد از تعطیلات نوروزی در سال 1390 موکول خواهد شد.

بر اساس این خبر 11 قسمت از سریال مهران مدیری در سال جدید توزیع می‌شود.به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

پنج شنبه 19/12/1389 - 1:34 - 0 تشکر 296421

رامبد جوان: ممکن است "ورود آقایان ممنوع" نیمه اردیبهشت اکران شود / فیلمبرداری سکانس جدید بزودی انجام می شود

مجله سی نت: رامبد جوان گفت: احتمال دارد "ورود آقایان ممنوع" را در نوروز اکران نکنیم و اواسط اردیبهشت آن را نمایش دهیم.

جوان درباره قسمتی از این فیلم که بنا به دلایلی فیلمبرداری نشد و بدون آن بخش در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد گفت: هنوز فیلمبرداری این سکانس را شروع نکردیم و الان به دنبال فراهم کردن امکانات از جمله تعبیه یک کیسه هوا برای ماشین هستیم تا فیلمبرداری را آغاز کنیم.

وی در نشست فیلم خود در جشنواره فیلم فجر توضیح داد: خانم دارابی که ویشکا آسایش بازی آن را به عهده داشت دچار تحولی ناگهانی می شود و او را به شخصیتی دیگر تبدیل میکند. اما این تحول ناگهانی نبوده و براساس اتفاقاتی که در طی داستان رخ می دهد پیش می آید.

وی افزود: در این قسمت خانم دارابی ضمن رانندگی با معلم مدرسه که رضا عطاران آن را بازی کرده است با هم گفتگو می کنند و شخصیت خشک و خشن مدیر مدرسه در اثر تصادف با ماشین جلویی و فرو رفتن صورت او در کیسه هوای ماشین به انضمام اتفاقات حاشیه ای و عکس العمل مردمی که در این صحنه حضور دارند دچار تغییر شده و او را به فکر وا می دارد. همین باعث می شود جرقه هایی در ذهن او شکل بگیرد و تفکراتش را تحت تاثیر قرار دهد. به همین خاطر است که وقتی به خانه می رسد نمی تواند این آزار فکری را از خود دور کند و سرانجام تصمیم می گیرد که آدم دیگر شود.

رامبد جوان درباره این سکانس به خبرنگار خبرگزاری سینمای ایران گفت: از ابتدا قرار بود خودمان کیسه هوا را بسازیم اما هنگام کار چنین امکانی برایمان فراهم نشد الان هم دنبال ماشینی هستیم که تصمیم مان را عملی کنیم تا در اکران عمومی حتما این سکانس را داشته باشیم.به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

پنج شنبه 19/12/1389 - 1:37 - 0 تشکر 296423

حرفهای حامد بهداد درباره شایعه اخیر: من خودم بودم و این موضوع را تکذیب نمی کنم اما ...


مجله سی نت: حامد بهداد درباره داستانی که اخیرا درباره وی شایعه شده است گفت: این ماجرا فقط یک سوء تفاهم بود.

چند روز پیش خبری با این مضمون بر روی بسیاری از سایتهای خبری گذاشته شده بود :

" آقای "ب" یکی از بازیگران مشهور سینما در حالی که در حوالی خیابان فرشته به همراه چند دختر به علت شرب خمر از حالت طبیعی خارج شده بود، بازداشت شد.
این بازیگر مطرح سینما - که از برندگان سیمرغ جشنواره فیلم فجر امسال نیز هست- وقتی با ماموران مواجه شد، خودروی توسان 40 میلیونی خود را به خودروی ماموران کوبید و شروع به فحاشی کرد.
پس از بازداشت این بازیگر و انجام آزمایشات، مشخص شد که وی شرب خمر کرده است.
آقای بازیگر که خبرنگاری به نام "ش" نیز وی را همراهی می کرد، یک شب را در بازداشت گذراند."


اما حامد بهداد در این باره گفت: این مساله فقط یک سوء تفاهم بود و ان شاء الله که زودتر برطرف شود.

وی افزود: من خودم بودم و این موضوع را تکذیب نمی کنم اما این مساله فقط یک سوء تفاهم بود که دیگران آن را بیشتر از حدی که اتفاق افتاده بیان کردند. این اتفاق در حالی افتاده است که دوستان نیروی انتظامی هم متوجه اشتباهشان شدند و من تنها با آنها حرف زدم اما گویا افرادی که آنجا ایستاده بودند و شاهد این موضوع بودند قضیه را اشتباه فهمیدند و این شایعه ها را برای من ساختند.

وی ادامه داد: به همین خاطر همین جا می گویم که هیچ خبری از دستگیری نبوده و من الان سر کار خودم هستم و مشکلی هم ندارم.

حامد بهداد در پایان اشاره کرد: هر چه بود تمام شد و امیدوارم این حرف ها و شایعات دیگر ادامه پیدا نکند.به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

جمعه 20/12/1389 - 0:41 - 0 تشکر 296850

نگاهی به سریال ها و برنامه های نوروز 1390

مجله سی نت: همه ساله رسانه ملی برنامه های ویژه ای را در بخش های مختلف به منظور پخش از شبکه های مختلف سیما تدارک می بیند.

ترکیب برنامه های نوروزی بویژه در چند سال اخیر به گونه ای بوده است که برغم هجوم شبکه های ماهواره ای که به اعتقاد کارشناسان یکی از علت های اصلی ریزش مخاطبان تلویزیون است همواره تماشاگران بسیاری را پای قاب کوچک تلویزیون نشانده است و نکته مطایبه برانگیز ماجرا آنکه بینندگان در شب های نوروز برای دیدن برخی از آثار ویژه و پرمخاطب ساعات دیدو بازدید خود را تنظیم می کنند و عمده برنامه های نمایشی سیما در این ایام در جمع گسترده فامیلی رویت می شوند.

امسال نیز تدارک تلویزیون برای نوروز گسترده و چمشمگیر است و نکته جالب توجه آنکه نوروز 90 برای نخستین بار شاهد 5 مجموعه اصلی نمایشی از شبکه های مختلف سیما خواهیم بود.

بدین منظور در گزارشی مجمل به معرفی و تشریح برخی از برنامه های نوروزی می پردازیم با درنظر گرفتن این مطلب که طبق قانون نا نوشته دقیقه 90 آنچه که در دست ماست تنها بخشی از برنامه های مشخص شده در کنداکتور است و فهرست کامل به احتمال زیاد و طبق سنوات گذشته چند روزی مانده به عید از سوی روابط عمومی سیما اعلام می شود.

پایتخت (سیروس مقدم)
سیروس مقدم سال گذشته با مجموعه " چاردیواری" مهمان نوروزی شبکه یک سیما بود قصه ای جذاب و مفرح پیرامون مضرات و دردسرهای دروغ داستانی به قلم مشترک محسن تنابنده و سعید آقاخانی.

امسال نیز مقدم در حال آماده سازی "پایتخت" است. قصه ای باز به قلم تنابنده ...

خلاصه داستان از این قرار است که خانواده‌ای پیش از زمان تحویل سال نو، تصمیم می‌گیرند به تهران مهاجرت کنند. آنان هنگام ورود به پایتخت با مشکلاتی مواجه می‌شوند که زمینه‌ساز اتفاقاتی عجیب می‌شود.

در این مجموعه که در سیزده قسمت در حال تولید است، محسن تنابنده، علیرضا خمسه، ریما رامین‌فر، احمد مهرانفر، سمیرا حسن پور، سارا و نیکا فوقانی‌اصل، خسرو احمدی، رضا بنفشه خواه، کیانوش گرامی، فرهاد بشارت، حسین توشه، نعیمه نظام‌دوست، افشین سنگ‌چاپ، آرش نوذری و… بازی می کنند.

باید دید این مجموعه ساز متبحر تلویزیونی آیا موفقیت "چاردیواری" را تکرار می کند؟

بچه ها نگاه می کنند (حمیدرضا صلاحمند)
حمیدرضا صلاحمند با " نیش زنبور" ثابت کرد که مقوله طنز و کمدی را می شناسد و اینبار ساخت مجموعه نوروزی شبکه دو سیما را به او محول کرده اند اثری مناسبتی که شاید شرایط تولیدش برای او که نخستین بار است مدیوم تلویزیون را تجربه می کند دشوار باشد اما برای قضاوت زود است باید منتظر بود.

خان بابا و عمه خانوم یک مجتمع مسکونی در اختیار دارند؛ ولی به دلایلی از یکدیگر جدا زندگی می کنند. درواقع این سریال به نوعی روابط آدم های مختلف این مجتمع مسکونی را روایت می کند. حضور دامادهای خان بابا در این مجتمع، مسائل ریز و درشتی را به وجود می آورد که در به وقوع پیوستن هر کدام از این ماجراها، آدم های مختلف این مجتمع سهم بسزایی دارند.

فیلمنامه این سریال را علیرضا محمودی نوشته و احمد رفیع زاده هم کار بازنویسی آن را به عهده داشته است.
صلاحمند با اشاره به این که سریال بچه ها نگاه می کنند، از مضمونی طنز برخوردار است، می گوید: به لحاظ ظرافت و حساس بودن مضمون طنز، این ژانر نیاز به نگاه جدی تری نسبت به سایر مضامین دارد. بنابراین اگر بتوانیم این عرصه را به لحاظ نوع نگاه و درجه بندی سوژه همتراز سایر مضمون ها قرار دهیم، خواهیم توانست آثار طنز درخور و متفاوتی را خلق کنیم.

قرار است سریال "بچه ها نگاه می کنند» در 15 قسمت در ایام نوروز از شبکه 2 سیما پخش شود.

آتیلا پسیانی ، گوهر خیراندیش ، سید علی صالحی ، علی مردانه ، هدایت هاشمی و سیامک صفری از جمله بازیگران این سریال هستند.

چهارچرخ
مجموعه ای پر حاشیه و البته بی خبر به ظاهر برای شبکه سیما به تهیه کنندگی محمدرضا شجاعی ، با بازی بهنوش بختیاری ، حمید لولائی و مریم امیر جلالی و....

پیش تر قرار بود اصغر نعیمی این کار را کارگردانی کند اما بدلایل ناگفته با انصراف او ، جواد مزد آبادی جایگزینش شد و شاید در روزهای آینده تهیه کنندگان مجموعه تمایل بیشتری برای ارائه اخباری از این سریال تلویزیونی داشته باشند و ابیته باز باید دید آیا مزد آبادی می تواند ظرف مدت یک ماه این سریال قطعاً 13 قسمتی را به پخش نوروزی برساند؟

توطئه فامیلی (رامید جوان)
تنها مجموعه ای که تصویر برداری آن سر فرصت و از ماه ها قبل آغاز شد و در حال حاضر مراحل فنی را طی می کند
رامبد جوان در جشنواره امسال توانست با فیلم " ورود آقایان ممنوع" رضات مخاطبان و منتقدان را جلب کند
امیر جعفری، جمال اجلالی، مریم امیرجلالی، آناهیتا همتی، کمند امیر سلیمانی و سعید پور صمیمی از بازیگران توطئه فامیلی هستند

این مجموعه که بر مبنای فیلمنامه‌ای از فلورا سام به تصویر کشیده شده در باره رحمانی صاحب شرکتی بزرگ است. او که در آستانه مرگ قرار گرفته، تصمیم می‌گیرد نیمی از اموالش را به پسر شریک سابق‌اش بدهد و او را مدیر شرکت کند، اما لادن نوه او و پوران عروس‌اش با تصمیم رحمانی مخالف هستند و می‌خواهند به هر نحو ممکن مانع محقق شدن خواسته رحمانی شوند و ...

جوان در گفتگویی گفته بود "این سریال نه طنز است و نه اجتماعی" پس مناسبتش با نوروز چیست؟ جالب آنکه هنوز شبکه پخش کننده این مجموعه بدرستی مشخص نشده.

موج و صخره (مجید صالحی)
سریال تلویزیونی "موج وصخره" ویژه نوروز 90 شبکه تهران به نویسندگی امیر عباس پیام و به کارگردانی مجید صالحی و تهیه کنندگی محمود رضوی از 13 الی 15 دی در تهران تصویر برداری آن آغازشده است و از 18 بهمن تا اواخراسفند در جزیره کیش ادامه دارد.

سریال تلویزیونی"موج وصخره" با هدف امید و آگاهی مخاطب جوان و به منظور ایجاد لحظات شاد و مفرح و فرهنگسازی در زمینه اخلاق و خانواده در تهیه شده است.

در خلاصه داستان سریال آمده است: صدف و چاوش زوج جوانی هستند که پس از مشکلات عدیده با یکدیگر ازدواج می کنند،آنها تصمیم می گیرند برای گذراندن ماه عسل به کیش سفر کنند،در این میان به علت دیر رسیدن از هواپیما جا می مانند، صدف تصمیم میگیرد که با قطار بروند در ایستگاه قطار ساک چاوش را می زند و....

مجید صالحی، علی صادقی، نیما شاهرخ‌شاهی، زیبا بروفه، الهام حمیدی، رضا ناجی، محمدرضا داودنژاد، فرحناز منافی ظاهر و حسن اسدی از جمله بازیگرانی هستند که در این سریال جلوی دوربین رفته‌اند.

مجید صالحی با مجموعه موفق "سه در چهار" ثابت کرده که در حوزه کارگردانی بسیار موفق تر از بازیگری عمل می کند و شنیده ها حاکیست "موج و صخره" از آثار جذاب تلویزیون در نوروز امسال است.

* * *

بحث فیلم های تلویزیونی ویژه نوروز از ما ها قبل از اغاز تعطیلات عید در شبکه های مختلف مطرح است و امسال شبکه 2 نخستین شبکه ای بود که فهرست تله فیلم های نوروزیش را اعلام کرد و هنوز منتظر سایر شبکه ها هستیم

فیلم تلویزیونی "یک اتفاق به ظاهر ساده" به کارگردانی مسعود تکاور و تهیه کنندگی دکتر سعید منتظرالمهدی با نگاهی به مدیریت بحران در چهارشنبه آخر سال به فرهنگ سازی استفاده درست، مطلوب و بی خطر از چهارشنبه سوری می پردازد. در این فیلم که آرش برهانی فیلمنامه آن را نوشته، بازیگرانی چون دکتر محمود عزیزی، بهزاد خداویسی، روشنک عجمیان، حشمت آرمیده، شهرزاد عبدالمجید و شهرزاد کمال زاده به ایفای نقش می پردازند.
تصویربرداری این تله فیلم در روز 30 بهمن در تهران آغاز شده و در شب چهارشنبه سوری از شبکه دو سیما پخش می شود.

فیلم تلویزیونی "شب و روز" به کارگردانی حجت ذیجودی و تهیه کنندگی محسن شایانفر با بازی لادن طباطبایی، رامتین خداپناهی، احمد عباس قلی، بهزاد خداویسی، حسین چنگی و ترلان پروانه در عید نوروز از شبکه دو پخش می شود. این فیلم با مضمون اجتماعی سعی دارد به تاثیر حضور بچه ها در خانه و همچنین دوری بچه ها از پدر و مادر بپردازد. تصویربرداری این فیلم در تهران به پایان رسیده و شادی شایانفر نیز تدوین آن را بر عهده دارد.

همچنین فیلم های تلویزیونی "سیر، سنجد، سمنو" به کارگدانی فریدون فرهودی و تهیه کنندگی امیرعباس کنی؛ "داستان اسباب بازی" به کارگردانی مسعود کرامتی و تهیه کنندگی علیرضا خاتمی، "حدس بزن چه کسی برای عید می آید" به کارگردانی رضا بهشتی و تهیه کنندگی پریسا عشقی و فیلم تلویزیونی "صبح بخیر آقای سرکار" به کارگردانی نادر مقدس و تهیه کنندگی محمد ناجی از فیلم هایی هستند که گروه فیلم و سریال شبکه دو برای پخش در ایام نوروز تولید می کند.

برنامه وزین " رادیو هفت" در طی ماه های گذشته مخطبان بسیاری را از طیف های مختلف با خود همراه کرده است برنامه ای که هدف نخستش ارج نهادن به زبان و موسیقی ایرانی است .

منصور ضابطییان در گفتگویی اعلام کرده که " رادیو هفت" 14 برنامه نوروزی دارد اما محتوای ایتم های آن هنوز در حال بررسی است و به محض مشخص شدن ضبط این بخش ها آغاز می شود.

آنچه از نظر گذشت بخش قطعی نوروزی های 90 است کما اینکه واحد تامین برنامه خارجی سیما و واحد دوبلاژ به طور شبنانه روزی مشغول کار برای رساندن آثار سینمایی خارجی شبکه های مختلف هستند امید است بتوانیم در هفته پایانی عید گزارش مفصل تری از برنامه های رسانه ملی در تعطیلات نوروزی ارائه دهیم.


به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

يکشنبه 22/12/1389 - 0:51 - 0 تشکر 297867

اسامی نامزدهای بهترین های سینمای ایران در سال 1389 اعلام شد / به انتخاب نویسندگان و منتقدان سی


مجله سی نت: نامزدهای بهترین های سینمای ایران در سال 1389 به انتخاب نویسندگان و منتقدان سایت سی نت معرفی شدند.
به گزارش سی نت، گروه هفت نفره داوری متشکل از فرهاد خالدار، احمد شاهوند، سیدرضا صائمی، نیوشا صدر، مریم مطلب پور، حامد مقدم و امیررضا نوری پرتو از میان شصت و دو فیلم اکران شده در سال جاری، شش فیلم "پرسه در مه"، "طلا و مس"، "کیفر"، " لطفا مزاحم نشوید"، "هفت دقیقه تا پاییز" و "هیچ" را به عنوان نامزدهای دریافت عنوان بهترین فیلم درام سال 1389 معرفی کردند.

لازم به ذکر است در بخش بهترین فیلم کمدی، از میان انبوه فیلم های کمدی اکران شده، تنها سه فیلم شایستگی دریافت این عنوان را داشتند.

اسامی کامل نامزدها به شرح زیر است:

نامزدهای بهترین فیلم درام:
- پرسه در مه (بهرام توکلی)
- طلا و مس (همایون اسعدیان)
- کیفر (حسن فتحی)
- لطفا مزاحم نشوید (محسن عبدالوهاب)
- هفت دقیقه تا پاییز (علیرضا امینی)
- هیچ (عبدالرضا کاهانی)

نامزدهای بهترین فیلم کمدی:
- آتشکار (محسن امیریوسفی)
- پسر آدم دختر حوا (رامبد جوان)
- سن پطرزبورگ (بهروز افخمی)

نامزدهای بهترین کارگردانی:
- بهرام توکلی (پرسه در مه)
- همایون اسعدیان (طلا و مس)
- حسن فتحی (کیفر)
- محسن عبدالوهاب (لطفا مزاحم نشوید)
- علیرضا امینی (هفت دقیقه تا پاییز)
- عبدالرضا کاهانی (هیچ)

نامزدهای بهترین فیلمنامه:
- بهرام توکلی (پرسه در مه)
- حامد محمدی (طلا و مس)
- علیرضا نادری (کیفر)
- محسن عبدالوهاب (لطفا مزاحم نشوید)
- داوود امیریان، احمد کاوری (نفوذی)
- محسن طنابنده (هفت دقیقه تا پاییز)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:
- حمید فرخ نژاد (آتشکار)
- شهاب حسینی (پرسه در مه)
- بهروز شعیبی (طلا و مس)
- مصطفی زمانی (کیفر)
- محسن طنابنده (هفت دقیقه تا پاییز)
- مهدی هاشمی (هیچ)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن:
- لیلا حاتمی (پرسه در مه)
- لیلا حاتمی (چهل سالگی)
- رویا نونهالی (عصر جمعه)
- نگار جواهریان (طلا و مس)
- مریلا زارعی (کیفر)
- هدیه تهرانی (هفت دقیقه تا پاییز)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
- جواد عزتی (طلا و مس)
- امیر جعفری (کیفر)
- حامد بهداد (لطفا مزاحم نشوید)
- هدایت هاشمی (لطفا مزاحم نشوید)
- حامد بهداد (هفت دقیقه تا پاییز)
- مهران احمدی (هیچ)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
- آناهیتا نعمتی (برخورد خیلی نزدیک)
- بهناز جعفری (حوالی اتوبان)
- گلچهره سجادیه (حوالی اتوبان)
- شیرین یزدان بخش (لطفا مزاحم نشوید)
- پانته آ بهرام (هیچ)
- نگار جواهریان (هیچ)

نامزدهای بدترین فیلم:
- افراطی ها (جهانگیر جهانگیری)
- شیر و عسل (آرش معیریان)
- ناسپاس (حسن هدایت)
- یه جیب پر پول (قدرت الله صلح میرزایی)

بهترین های سینمای ایران در سال 1389 به انتخاب نویسندگان و منتقدان سایت سی نت هفته پایانی اسفندماه معرفی خواهند شد.به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

يکشنبه 22/12/1389 - 0:52 - 0 تشکر 297871

"زن ها شگفت انگیزند" هم به اکران نوروز پیوست


مجله سی نت: قرارداد اكران نوروزی "زن‌ها شگفت‌انگیزند" ساخته مهرداد فرید در گروه آزادی بسته شد و این فیلم از 25 اسفند در این گروه سینمایی روی پرده خواهد رفت.

قرارداد اكران نوروزی "زن‌ها شگفت‌انگیزند" ساخته مهرداد فرید توسط هدایت فیلم با گروه آزادی بسته شد و این فیلم از 25 اسفند در این گروه سینمایی روی پرده خواهد رفت.

بنا بر این گزارش، با توجه به زمان اندك باقی‌مانده تا پایان سال، قراردادهای برخی فیلم‌های اكران نوروز سال 90 طبق روال سابق با سرگروه‌ها منعقد شده و قرار است این قراردادها در اولین جلسه شورای صنفی نمایش به ثبت برسد.

"اخراجی‌ها3" ساخته مسعود ده‌نمكی در گروه آفریقا و "جدایی نادر از سیمین" ساخته اصغر فرهادی در گروه استقلال دو فیلم دیگری هستند كه برای نمایش نوروزی قرارداد بسته‌اند.

"زن‌ها شگفت‌انگیزند" داستان سه زن از سه طبقه اجتماعی مختلف كه به یك خود آگاهی مشترك می‌رسند.

عوامل سازنده "زن‌ها شگفت‌انگیزند" كه پیش‌تر با نام "ما سه نفر" جلوی دوربین رفته بود، عبارتند از:
كارگردان: مهرداد فرید، نویسندگان: نادیا معقولی، مهرداد فرید، مدیر فیلمبرداری: بایرام فضلی، صدابردار: احمد صالحی، مدیر هنری: حسن روح‌پروری، طراح چهره‌پردازی: بابك اسكندری، تدوین: پیمان خاكسار، صداگذار: محمود موسوی‌نژاد، برنامه‌ریز: علی تهرانی، گروه كارگردانی: محسن نعیمی، پویا نبی، عكاس: سیامك قدكچیان، بازیگران: افسانه بایگان، بهاره رهنما، الهه حصاری، حمید گودرزی، جمشید هاشم‌پور، رضا داوودنژاد، سیامك اشعریون، ناصر سهرابی و بهنوش بختیاری، تهیه كننده: مهرداد فرید، پخش: هدایت فیلم.به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

يکشنبه 22/12/1389 - 0:56 - 0 تشکر 297872

تدوین "امروز سه‌شنبه است" به پایان رسیدتدوین فیلم کوتاه "امروز سه‌شنبه است" به کارگردانی شبنم قلی‌خانی به پایان رسیده و آماده نمایش شد.

به گزارش سی نت، کارگردان این فیلم با اشاره به اینکه زمان فیلم 8 دقیقه است گفت: داستان فیلم درباره دو زن از دو نسل متفاوت است که زن جوان در مورد شخصی دچار سوء تفاهم می‌شود و زن میانسال در تلاش است با آگاه نمودن وی سوء تفاهم را برطرف سازد و ...

وی افزود: این فیلم که تدوین آن از سوی سهراب شاه‌محمدلو پایان رسیده و هم اکنون آماده نمایش است سعی شده از بازیگران هنرجویان «موسسه سینمایی هنر و اندیشه» استفاده شود .

گفتنی است؛ این فیلم که در منطقه لویزان فیلمبرداری شده نیز همانند سایر آثار کارگردان به مفهوم عمیق زندگی و مرگ می پردازد.

قلی‌خانی همچنین درباره جشنواره فیلم صد که به عنوان داور در آن حضور داشت تصریح کرد: تجربه داوری در جشنواره فیلم صد مثل کلاس درس بود که بیشتر یاد بگیرم و بیشتر فیلم کوتاه ببینم، فیلمهای کوتاهی که با کمترین امکانات ولی با دید هنرمندانه ای تولید‌ شده‌اند.

سایر عوامل فیلم عبارتند از: آهو تالیمی و بنفشه وزیری (بازیگر)، داریوش موحد (تصویربردار)، امید قربانی (صدابرار)، محمد وثوقی (برنامه‌ریز)، بهاره خلیلی (گریم)، سهراب شاه محمد‌لو (تدوین).

شبنم قلی خانی تهیه کننده، کارگردان و نویسنده این فیلم ، پیشتر به عنوان بازیگر در فیلم های سینمایی چون مریم مقدس، یک الف ناقابل، عطش، جوجه اردک من ، وعده دیدار، خاطره، سبب من، بچه تهران و شور شیرین و مجموعه‌های تلویزیونی اولین شب آرامش، اگر عشق نبود، نردبام آسمان و پنجمین خورشید، گمشده و سرزمین کهن و ... نقش آفرینی کرده است.

وی (بازیگر و مدرس دانشگاه) چهار فیلم کوتاه داستانی من تنها‌، حقیقت یک دست فروش، خانه، زندگی و فیلم‌های کوتاه مستند بنام فارسی نا‌آشنا و روچ را در کارنامه کاری خود به عنوان کارگردان و تهیه کننده دارد.به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

يکشنبه 22/12/1389 - 1:11 - 0 تشکر 297874

علیرضا سجادپور: بعید می‌دانم "انتهای خیابان هشتم" اکران نوروزی باشد


مدیر اداره کل نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد احتمال اکران نوروزی "انتهای خیابان هشتم" را بعید دانست.

علیرضا سجادپور در این ارتباط گفت: همانطور که می‌دانید گزینه‌های قطعی اکران توسط شورای اکران مشخص شده‌اند و پروانه نمایش "انتهای خیابان هشتم" در حال بررسی است و اگر مجوزی در این ارتباط صادر شود قطعا اعلام خواهد شد. به هر حال من بعید می‌دانم این فیلم اکران نوروزی باشد.

وی افزود: به غیر از دو فیلم "جدایی نادر از سیمین" و "اخراجی‌ها 3" که شورای صنفی نمایش اعلام کرده است، بقیه نام‌ها در حد گمانه‌زنی است.

"انتهای خیابان هشتم" به کارگردانی علیرضا امینی داستانی اجتماعی دارد.به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

يکشنبه 22/12/1389 - 1:14 - 0 تشکر 297875

اکران "آتشکار" در اصفهان متوقف شد / توضیح علیرضا سجادپوراکران عمومی فیلم سینمایی "آتشکار" ساخته محسن امیر یوسفی در اصفهان متوقف شد.

اکران عمومی این فیلم از چهارشنبه 17 اسفندماه در شهر اصفهان به دستور مدیر کل ارشاد این شهر متوقف شد. البته پیش از این در هفته گذشته نمایش این فیلم از سینما ساحل بزرگترین سینمای این شهر به سینما خانواده که سالن کوچکی دارد منتقل شده بود که در پی نامه اعتراض‌آمیز امیر یوسفی مبنی بر این موضوع به طور کل اکران این فیلم در این شهر متوقف شد.

علیرضا سجادپور، مدیر كل اداره نظارت و ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره‌ی برداشتن فیلم "آتشكار" از سینماهای اصفهان اظهار كرد: مدیران كل استانها برای فیلمهایی كه برایشان محدودیت سنی مشخص شده این اجازه را دارند كه اگر مساله‌ای در ارتباط با نمایش فیلم وجود داشت به ما اعلام كنند و با اجازه‌ی ما مانع اكران فیلم شوند كه در مورد "آتشكار" هم چنین اتفاقی به وجود آمد.

امیریوسفی روز سه‌شنبه ـ‌ 21 اسفند ماه در نامه‌ای از محدودیت نمایش فیلم سینمایی "آتشکار" در سینماهای اصفهان گلایه كرد و اعلام كرد: "فیلمش از سینماهای مردمی "ساحل" در شهر اصفهان از اکران برداشته شد و به سینمای کوچک "خانواده" برده شده است." این گلایه در حالی مطرح شد كه شامگاه شنبه - 21 اسفند ماه - "آتشكار" از سینمای كوچك خانواده نیز برداشته شد.

"آتشکار" همزمان با جشنواره فیلم فجر روی پرده رفته است و البته اکران اصلی آن از روز 28 بهمن‌ماه در تهران و شهرستان‌ها آغاز شده و تاکنون 200 میلیون تومان فروش کرده است. این فیلم در تهران 15 سالن در اختیار دارد و در 10 شهرستان روی پرده رفته است.

"آتشکار" دومین فیلم محسن امیریوسفی پس از "خواب تلخ" است و نقش اصلی آن را حمید فرخ‌نژاد بازی می‌کند. داستان فیلم درباره کارگری است که در اجرای تصمیم مهمی که برای زندگی‌اش گرفته تردید دارد.به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.