• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 1856)
دوشنبه 16/12/1389 - 1:5 -0 تشکر 294806
اخبارهای روز و اکران

یه تعدادی خبر میخواستم قرار بدم و تایپیک مناسبی براش پیدا نکردم

با اجازه!

به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

دوشنبه 16/12/1389 - 1:7 - 0 تشکر 294807

شیش وبش " شاید نوروز امسال اکران شود

کارگردان فیلم سینمایی " شیش وبش " از کسب پروانه نمایش خبرداد و گفت : تلاش می کنیم تا بتوانیم این فیلم را برای ایام نوروز اکران کنیم.

بهمن گودرزی افزود : با توجه به این که عوامل مقابل وپشت دوربین این فیلم نیروهای حرفه ای سینما محسوب می شوند تصورمی کنم این فیلم ، فیلم خوب وقابلی باشد و امیدوارم نظرمخاطبین این فیلم نیز همینگونه باشد .

وی ادامه داد : درحالی که قراربود فیلم "شیش وبش "را به جشنواره فیلم فجربرساینم اما به دلیل ترافیک کاری نیروهای فنی فیلم این امرمیسرنشد هرچند که ما نیز نسخه ۷۰ دقیقه ای ازفیلم را هم به دفترجشنواره ارائه دادیم اما این زمانی بود که جدول نمایش جشنواره بسته شده بود .

گودرزی که این فیلم به عنوان اولین فیلم سینمایی او درپرونده کاری اش محسوب می شود با بیان اینکه تایم فیلم ۱۰۰ دقیقه است اضافه کرد : فیلم شیش وبش ، فیلمی است که مردم ازدیدن آن با رضایت ازسالن سینما خارج خواهند شد.

وی درپاسخ به این سوال که آیا فیلمنامه این فیلم درتیتراژ به نام محمد رضا گلزار خواهد بود گفت : درتیتراژ قید می شود که محمد رضا گلزار نویسنده فیلمنامه است اما بازنویسی فیلمنامه توسط پیمان قاسمخانی وخشایارالوند انجام شده وبازنویسی نهایی را نیز بهمن گودرزی بر عهده داشته است.


به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

دوشنبه 16/12/1389 - 1:8 - 0 تشکر 294808

برندگان اسکار ۸۳ چه می کنند؟

برندگان جوایز هشتاد و سومین دوره مراسم آکادمی اسکار با توجه به دریافت جوایز در این مراسم، پروژه های سینمایی آینده خود را برنامه ریزی می کنند.

برندگان جوایز اسکار بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین فیلم نامه غیر اقتباسی و بهترین فیلم نامه غیر اقتباسی با توجه به دریافت جوایز در این مراسم، پروژه های سینمایی آینده خود را برنامه ریزی می کنند.


پروژه های سینمایی برندگان هشتاد و سومین دوره مراسم آکادمی اسکار به شرح زیر است:


امیل شرمن، یان کنینگ و گرت آنوین (تهیه کنندگان فیلم سینمایی "سخنرانی پادشاه" (The King`s Speech)، برنده جایزه اسکار بهترین فیلم):


کنینگ و شرمن که صاحب شرکت فیلم سازی "سی سا فیلمز" (See Saw Films) هستند در حال حاضر مشغول تهیه ۲ فیلم سینمایی "پرتغال ها" (Oranges) و "طلوع خورشید" (Sunshine) هستند و در آینده نیز تهیه کنندگی فیلم های سینمایی "خجالت" (Shame)، "انگلیسی آمریکایی" (American English) را برعهده دارند. آنوین نیز تهیه کنندگی فیلم سینمایی "ماشین پرنده" (The Flying Machine) را برعهده گرفته است.


همچنین این سه تهیه کننده بار دیگر به صورت مشترک در آینده نزدیک تهیه کنندگی فیلم سینمایی "بانویی که به دور دست ها رفت" (The Lady Who Went Too Far) را برعهده می گیرند.


تام هوپر (برنده جایزه بهترین کارگردان):


تام هوپر تاکنون برای ساخت هیچ پروژه سینمایی قرارداد رسمی امضا نکرده است، اما بنابر اظهارات مدیر برنامه های هوپر، این کارگردان در آینده ۲ فیلم سینمایی را براساس رمانی از دبرا موگاچ به نام "تب تالیپ" (Tulip Fever) و رمان "بی نوایان" (Les Miserables) نوشته ویکتور هوگو می سازد.


ناتالی پورتمن (برنده جایزه بهترین بازگر نقش اول زن):


پورتمن که در حال حاضر پروژه های سینمایی و مجموعه های تلویزیونی "فراز تو" (Your Highness)، "هشر" (Hesher) و تور" (Thor) را در حال تولید و نمایش دارد. همچنین این بازیگر جوان سینما در آینده در فیلم کمدی رمانتیک "غرور و تعصب" (Pride and Prejudice) و فیلم سینمایی "زامبی ها" (Zambies) ایفای نقش می کند.


کالین فیرث (برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد):


فیرث در حال حاضر مشغول بازی در فیلم سینمایی "متفکر، خیاط، سرباز و جاسوس" (Tinker, Tailor, Soldier, Spy) است و در آینده نیز با حضور کامرون دیاز در جدیدترین فیلم برادران کوئن به نام "موضوع بحث" (Gambit) و در فیلم سینمایی "استاکر" (Stoker) ایفای نقش می کند.


ملیسا لئو (برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن):


"ایالت سرخ" (Red State)، "هفت روز در آتوپیا" (Seven Days in Utopia) و "فرانسین" (Francine) فیلم های سینمایی هستند که ملیسا لئو در آن بازی کرده و هنوز اکران نشده اند.


همچنین این بازیگر سینما در آینده نیز در مجموعه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی "پیکنیک" (Picnic) و "سیرک مرده" (The Dead Circus) ایفای نقش می کند.


کریستین بل (برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد):


این بازیگر مطرح سینما در آینده نزدیک در ۲ فیلم سینمایی "۱۳ زن از دانجینگ" (The ۱۳ Women of Nanjing) به کارگردانی ژانگ ییمو و "برخاست شوالیه سیاه" (The Dark Knight Rises) به کارگردانی کریستوفر نولان ایفای نقش می کند.


دیوید سایدلر (برنده جایزه اسکار بهترین فیلم نامه غیر اقتباسی برای "سخنرانی پادشاه"):


اسلایدر در حال حاضر مشغول نوشتن فیلم نامه "بانویی که به دور دست ها رفت" است.


آرون سورکین (برنده جایزه بهترین فیلم نامه اقتباسی برای "شبکه اجتماعی"):


سورکین که به تازگی نوشتن فیلم نامه "مانیبال" (Moneyball) را به پایان رسانده است، در آینده فیلم نامه پروژه سینمایی "سیاستمدار" (The Politition) را آغاز می کند.


به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

دوشنبه 16/12/1389 - 1:9 - 0 تشکر 294809

خیراندیش سال آینده به "میگرن" می رودگوهر خیراندیش گفت: قرار است سال آینده در فیلم سینمایی "میگرن" بازی کنم.

خیراندیش درباره کارجدید خود به خبرنگار خبرگزاری سینمای ایران توضیح داد: فیلم سینمایی میگرن را مانلی شجاعی کارگردانی خواهد کرد و سال آینده کار کلید می خورد.

وی افزود: برای عید در یک مجموعه پانزده قسمتی به نام "بچه ها نگاه می کنند" را به کارگردانی حمیدرضا صلاحمند و تهیه کنندگی محمدرضا تختکشیان بازی کرده ام. در این فیلم نقش عمه طاووس را دارم که نقش مقابلم را آتیلا پسیانی بازی می کند و داستان راجع به اختلاف نظرهایی است که بین ما دونفر وجود دارد و باعث بروز مشکلات می شود.

میرطاهر مظلومی، سیدعلی صالحی، رضا داوودنژاد، علی مردانه، سیامک صفری، هدایت هاشمی، شبنم مقدمی، سارا خوئینی ها، سپیده اعلایی، سمیرا ذکایی، گلاره عباسی، امیرحسین عباس نژاد، دنیا جهانگیری پور، مبینا آتشی، مهسا هاشمی و محمدحسام عارف در این سریال ایفای نقش کرده اند. همچنین فیلمنامه این سریال را علیرضا محمودی نوشته و احمد رفیع زاده هم کار بازنویسی آن را به عهده داشته است.

وی افزود: "علفزار" به کارگردانی محمدعلی طالبی، "شش نفر زیر باران" ساخته علی عطشانی و "خنده در باران" داریوش فرهنگ از آخرین فعالیت های سینمای من است.


به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

دوشنبه 16/12/1389 - 1:10 - 0 تشکر 294810

تهمینه میلانی: فضای نقد از مسئولان در جامعه وجود ندارد

کارگردان فیلم های «آتش بس» و «سوپراستار» اعتقاد دارد در حوزه شهری از ظرفیت سینما استفاده نشده و بهروز جعفری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز معتقد است جشنواره فیلم شهر فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ شهرنشینی است.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم شهر، تهمینه میلانی گفت: «وظایف متقابل شهروندان با شهر، رابطه پایاپایی است که مردم با پذیرفتن و انجام قوانین شهر، موظف به اجرای آن هستند.»

او درعین حال یادآور شد: «آموزش های لازم در این باره به مردم ارائه نمی شود و سینما می تواند به عنوان ابزاری مناسب در جهت آمورزش و ترویج فرهنگ شهرنشینی و ارتقای فرهنگ شهروندی ایفای نقش کند.»

کارگردان فیلم «سوپراستار» ادامه داد: «شهر و شهروندان نسبت به یکدیگر وظایفی دارند. وظیفه شهر این است که امکانات لازم را برای زندگی خوب و رفاه بیشتر به مردم ارایه کند و شهروندان نیز باید به درستی از امکانات شهری استفاده کنند.»

به گفته میلانی، «نکته اصلی اینجاست که مدیران شهری ما تاکنون چقدر از سینما برای آموزش و اطلاع رسانی نسبت به وظایف اشاره شده، فعالیت داشته اند؟ شهرنشینی فرهنگی دارد که مردم با آن آشنایی کافی ندارند. البته این موضوع عمومیت نداشته، اما هنوز تعداد زیادی هستند که این مسائل را نمی دانند، اما به هر حال سینما به دلیل تاثیرگذاری فراوان توانایی مناسب برای تحقق این امر را دارد.»

او تصریح کرد: «برخی از مردم که در آپارتمان زندگی می کنند، همچنان با ضوابط حاکم در این شیوه زندگی که در سال های اخیر در کشور گسترش یافته، آشنایی ندارند. متاسفانه با وجود تلاش هایی که در این زمینه می شود، هنوز جای خالی فرهنگ شهرنشینی و آپارتمان نشینی در ایران احساس می شود.»

میلانی توضیح داد: «بسیاری از مشکلات و مسایل شهری را می توان در قالب آثار سینمایی و برنامه های تلویزیونی به تصویر کشید. به عنوان نمونه معلولان و بخصوص جانبازان به همه جای شهر دسترسی ندارند و باید پیاده روها و معابر برای عبور آنها آماده شود.»

کارگردان فیلم «واکنش پنجم» افزود: «سینما به طور مستقیم نمی تواند در آموزش رعایت حقوق شهروندی کمک کند، اما می تواند در ضمیر ناخودآگاه افراد اثر بگذارد و به نظر می رسد این کار وظیفه رسانه ملی است که بشدت در این زمینه کم کار است.»

او ادامه داد: «سینما و تلویزیون از رسانه هایی هستند که توانایی نقد مسئولانه نهادهای شهری و فرهنگی را دارند. این در حالی است که وقتی نقدی دلسوزانه در یک اثر سینمایی مطرح می شود سازمان ها و یا نهادهای شهری از فیلمساز گله می کنند، درحالی که به مضمون و محتوی آن نقد کمتر توجه می کنند.»

کارگردان فیلم «نیمه پنهان» گفت: «به عنوان نمونه وقتی رفتار یک دکتر در فیلمی بد است، این دلیل نمی شود که تمام دکترها بد باشند و قصد کارگردان فقط نشان دادن رفتارهای غلط به مردم برای فرهنگسازی و ترویج رفتارهای درست است، اما پزشکان در مقابل آن فیلم جبهه گیری می کنند.»

میلانی تاکید کرد: «فقط با نقد صحیح و به دور از سیاه نمایی امکان اصلاح جامعه وجود دارد، سختگیری ها و فقدان نبود ظرفیت های نقدپذیری ازسوی مسئولان سبب شده تا فیلمسازان کمتر به سمت ساخت چنین آثاری بروند و اساسا نقد فضای شهری را به عنوان درونمایه آثار خود قرار نمی دهند.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا فضای نقد مدیران شهری در جامعه وجود دارد؟، گفت: «فضای نقد از مسئولان در جامعه ما وجود ندارد، البته ممکن است مدیران نقدپذیر هم داشته باشیم، اما وقتی فضای عمومی نقد در جامعه دیده نمی شود، اتفاق خاصی هم نمی افتد.»

کارگردان فیلم «آتش بس» تصریح کرد: «برای تلطیف و بهترکردن این فضا باید اعتمادسازی در بین مردم انجام شود. مدیران شهری با اعتماد به فیلمسازان می توانند فضای شهری را بهبود بخشیده و اینگونه مشارکت مردم در تحقق شهری آرمانی نیز بیش از گذشته خواهد بود.»


جشنواره فیلم شهر فرصتی برای ترویج فرهنگ شهرنشینی است

در همین حال، بهروز جعفری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: «جشنواره فیلم شهر فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ شهرنشینی است، می بایست از طریق رویداد یادشده، سینماگران را برای بهره گیری از ظرفیت های هنر هفتم در جهت تحقق انسان شهری و شهر انسانی ترغیب کرد.»

جعفری افزود: «سینما از هنر رسانه هایی است که با وجود توسعه روزافزون رسانه های مختلف همچون شبکه های ماهواره ای و اینترنت همچنان کارکردهای خود را حفظ کرده و روی مخاطبان تاثیرگذار است.»

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: «هنر هفتم یکی از بهترین رسانه ها و درعین حال زبان دقیقی برای انتقال پیام های اخلاقی و اجتماعی به مخاطبان است.»

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: «خیلی از پیام های ما از طریق فیلم منتقل می شود و در چنین شرایطی فرهنگ شهرنشینی به عنوان یکی از ضروریات جامعه باید به عنوان محتوای آثار سینمایی به مخاطبان منتقل شود.»

به گفته جعفری، «همانگونه که بسیاری از مباحث و ناهنجاری های اجتماعی در هفته پلیس در قالب آثار تلویزیونی به مردم آموزش داده می شود، جشنواره فیلم شهر نیز می تواند فرصتی برای ترویج فرهنگ شهرنشینی و تحقق ایده انسان شهری و شهر انسانی باشد.»

وی تصریح کرد: «جشنواره فیلم شهر به طور حتم بر مخاطبان خود تاثیر خواهد داشت، زیرا امروز همه اقشار جامعه گرفتار مسایل و معضلات شهری هستند.»

به گفته عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، «تلاش دست اندرکاران جشنواره فیلم شهر باید براین باشد تا حاشیه ها بر متن غلبه نکرده و اهداف متعالی این رویداد سینمایی در قالب شعارهای اعلام شده تحقق یابد.»

جعفری یادآور شد: «نوع انتخاب آثارسینمایی حاضر در این جشنواره باید به گونه ای باشد که فیلم ها حاوی نگاه دقیق به مسایل شهری باشد.»

این نماینده مجلس همچنین گفت: «فیلمسازان باید به مثابه یک منتقد منصف و به دور از سیاه نمایی، فضای شهر را به تصویر بکشند.»

وی ادامه داد: «جشنواره های موضوعی همچون فیلم شهر، جلوه گر تلاش سینماگران و فیلمسازان است از این رو جشنواره به عنوان یک رویداد جریان ساز در مسایل شهری جایگاه خطیری دارد.»

جعفری با اشاره به جایگاه جهانی سینمای ایران، تصریح کرد: «سینمای ما در میان ۱۲ کشورِ صاحب سبک هنر هفتم قرار دارد و باید از این ظرفیت در راستای تعالی جامعه استفاده کنیم.»

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآورشد مجلس از تولید و عرضه آثار با محتوا و جذاب شهری حمایت می کند.

چهارمین جشنواره بین المللی فیلم شهر با رویکرد «شهرانسانی برای انسان شهری» ۲۴ تا ۲۹ اردیبهشت ماه سال آینده در تهران برگزار می شود.


به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

دوشنبه 16/12/1389 - 1:13 - 0 تشکر 294811

انتقادات تند فرزاد حسنی از میرباقری ومدیر شبكه 3حسنی كه دو هفته پیش با توصیه معاون سیما قرار شده پس از مدت ها روی صندلی اجرای ویژه برنامه تحویل سال شبكه سه بنشیند، با اطمینان از نظر مثبت دارابی طی روزهای اخیر نسبت به خود، به شیوه مألوفش این روند را نادرست دانسته و از مسؤولان رسانه ملی خواسته تا با بروز هر مشكلی، دست از پشتیبانی از برنامه سازانشان بر ندارند. گلایه هایی كه با وجود دلخوری مسؤولان برگزاری این مراسم، به نوعی حرف دل اغلب حاضران ارزیابی شده است و بعید می رسد تبعات منفی ای برای گوینده آنها داشته باشد!

مراسم تقدیر از پیشكسوتان اجرا و مجریان موفق كه پنجشنبه هفته گذشته در مركز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد، گرچه تا آخرین لحظات دیروز خبری از جزئیات آن انتشار پیدا نكرد، اما طبق شنیده های خبرنگار بانی فیلم محملی بود برای طرح دستورهای تازه از سوی معاون سیما و بیان انتقادهای تند توسط فرزاد حسنی.

به گزارش پارس توریسم ،شنیده می شود در این نشست كه اكثر قریب به اتفاق چهره های شناخته شده عرصه اجرا در شبكه های رادیویی و تلویزیون رسانه ملی حضور داشتند، علی دارابی معاون سیما با حمایت قاطع از مجریان و تأكید بر اهمیت جایگاه آنان، خبر داد كه از این پس هیچ كدام از بازیگران اجازه اجرا در صداوسیما را نخواهند داشت. او همچنین به مدیران رسانه متبوعش اولتیماتوم داد كه از این پس هر مدیری كه مجریان را پشت در اتاقش معطل كند و پاسخگویی به درخواست های صنف مورد اشاره را به تعویق بیندازد، توبیخ خواهد شد.

هر چند شنیده می شود دارابی در كنار تمام تمجید و تعریف هایش از مجریان صداوسیما، نكاتی را به عنوان اولویت های كنونی اجرا در رادیو و تلویزیون متذكر شده و به جد از حاضران خواسته تا در برنامه های خود و روی آنتن آنها را مد نظر قرار دهند. مطالعه دقیق و مرتبط با موضوع پیش از اجرا، ابتكار عمل در اجرا، ترویج شادابی و نشاط و تزریق آن به جامعه، خودداری از طرح مسائل تنش زا، استفاده از واژگان فارسی و ... از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بوده است.انتقاد فرزاد حسنی

یكی از مهم ترین حاشیه های این نشست، اما زمانی اتفاق افتد كه فرصت به قرار گرفتن چند تن از حاضران پشت تریبون رسید. شنیده می شود فرزاد حسنی كه دو سه سالی است به دلایلی امكان اجرای مستمر را در تلویزیون ندارد، انتقادات شدیدی را متوجه معاون سابق سیما كه در همان دوره حذف شد (مرتضی میرباقری) مطرح كرد.

او همچنین گلایه های شدید خود را از علی اصغر پورمحمدی، مدیر شبكه سه به زبان آورد و آنان را نسبت به كاركنان شان بی تفاوت خواند و مشكلات پیش آمده برای خود را ناشی از عدم حمایت كامل این مدیران در قبال برنامه سازان دانست.

حسنی كه دو هفته پیش با توصیه معاون سیما قرار شده پس از مدت ها روی صندلی اجرای ویژه برنامه تحویل سال شبكه سه بنشیند، با اطمینان از نظر مثبت دارابی طی روزهای اخیر نسبت به خود، به شیوه مألوفش این روند را نادرست دانسته و از مسؤولان رسانه ملی خواسته تا با بروز هر مشكلی، دست از پشتیبانی از برنامه سازانشان بر ندارند. گلایه هایی كه با وجود دلخوری مسؤولان برگزاری این مراسم، به نوعی حرف دل اغلب حاضران ارزیابی شده است و بعید می رسد تبعات منفی ای برای گوینده آنها داشته باشد!


جایزه بگیران

جدای از تمام حرف و حدیث های مطرح شده در مراسم مذبور، گردانندگان جوایزی را نیز به مجریان برتر اهدا كردند. در بخش تقدیر از مجریان پیشكسوت ۱۳ نفر جایزه گرفتند كه اسامی تعدادی از آنان از این قرار است: اسماعیل آذر، كاظم احمدزاده، جواد خیابانی، مسعود روشن پژوه، عباس سلیمی، هرمز شجاعی مهر، بهرام شفیع، محمود شهریاری، مجید قناد، پریچهر بهروان، گیتی خامنه و شعله قهرمانی. همچنین در بخش مجریان برگزیده به تفكیك شبكه ها، اقبال واحدی، فرزاد جمشیدی و ندا ملكی از شبكه یك، داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) و آزاده نامداری از شبكه دو، محمدرضا حسینیان، مهدیه غلامی و عادل فردوسی پور نیز از شبكه سه جایزه گرفتند. ضمن اینكه از میان مجریان شبكه چهار رشید كاكاوند و ندا سپانلو تقدیر شدند، در شبكه تهران محمدجعفر خسروی و راحله امینیان، در شبكه آموزش نیما كرمی و از شبكه قرآن نیز مجید یراقبافان تقدیر شدند.

لوح تقدیر و وجه نقد در مبالغ متفاوت، هدایایی بود كه به مجریان برتر اهدا شد.


انتخاب مجریان ویژه برنامه های نوروزی

اما تا بحث مجریان داغ است، بد نیست اشاره ای كنم به برخی از شنیده های موثق درباره انتخاب اجراكنندگان برنامه ویژه تحویل سال جدید شبكه ها.

براساس شنیده ها پس از درج مطلبی در بخش «هفته نگاری» بانی فیلم مبنی بر اجتناب برنامه سازان نسبت به انتخاب احسان علیخانی و فرزاد حسنی در برنامه های نوروزی براساس دستور مدیران ارشد رسانه ملی، دارابی با رد این مسئله توصیه داشته تا حتماً از این دو استفاده شود. همان طور كه آوردم، پس از این ماجرا، حسنی به عنوان مجری ویژه برنامه شبكه سه انتخاب شده و اجرای ویژه برنامه شبكه دو نیز به آزاده نامداری و احسان كرمی سپرده شده است.

محمود شهریاری نیز اجرای ویژه برنامه شبكه تهران را به عهده خواهد داشت. ضمناً احسان علیخانی نیز كه قرار بوده سكان اجرای ویژه برنامه شبكه یك را به دست گیرد، با مسؤولان شبكه جهانی جام جم به توافق قطعی رسیده است.

به نظر می رسد جلسه پنجشنبه گذشته دارابی با مجریان كه احتمالاً خبر رسمی آن ظرف امروز و فردا از سوی روابط عمومی سیما در اختیار مطبوعات و خبرگزاری ها قرار خواهد گرفت دریچه جدیدی را در این زمینه خواهد گشود. البته به شرط آن كه با آغاز سال جدید، حمایت های وعده داده شده به دست فراموشی سپرده نشوند.

به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

دوشنبه 16/12/1389 - 11:48 - 0 تشکر 294952

ممنون دوست عزیزم

 

thank you for attention

سه شنبه 17/12/1389 - 1:59 - 0 تشکر 295238

otagh_amal گفته است :
[quote=otagh_amal;314283;294952]ممنون دوست عزیزم

خواهش میکنم شما لطف دارید

به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

پنج شنبه 19/12/1389 - 1:23 - 0 تشکر 296408

اكران نوروز از 25 اسفند آغاز میشود.

مجله سی نت: اكران سینماها در نوروز سال 90 از 25 اسفند جاری آغاز خواهد شد.

سیدضیاء هاشمی رئیس هیئت مدیره اتحادیه تهیه‌كنندگان به عنوان صنف واحد تهیه‌كنندگان سینمای ایران، اظهار داشت: آئین‌نامه شورای صنفی نمایش به تصویب اداره نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی رسیده و پخش‌كنندگانی كه تمایل به عقد قرارداد دارند،‌ می‌توانند با مراجعه به صنف واحد تهیه‌كنندگان، فیلم‌های خود را برای بررسی ارائه بدهند تا اكران آنها مورد بررسی و تصویب قرار بگیرد چون هدف ما شكل‌گیری سازوكار صحیح و منطقی در اكران سینماها است.

به گفته وی، امسال اكران نوروزی از چهارشنبه 25 اسفند آغاز خواهد شد.

تركیب اصلی شورای جدید صنفی نمایش جدید كه قرار است زیرنظر صنف واحد تهیه كنندگان فعالیت كند، امروز مشخص می‌شود و بر اساس شنیده‌ها سیدضیاء هاشمی، حبیب كاوش، محمدرضا صابری، غلامرضا فرجی، محمد درمنش، علی سرتیپی یا عبدالله علیخانی اعضای آن خواهند بود.

تاكنون از فیلم‌هایی چون "اخراجی‌ها3"، "جدایی نادر از سیمین"، "ورود آقایان ممنوع"، "پایان نامه"، "جرم" و "شیش و بش" به عنوان گزینه‌های اكران نوروز 90 نام برده شده است.به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

پنج شنبه 19/12/1389 - 1:24 - 0 تشکر 296411

جدیدترین فیلم رضا میرکریمی اواسط اردیبهشت روی پرده می رود

"یه حبه قند"، اکران دوم بهار 90


مجله سی نت: فیلم سینمایی "یه حبه قند" به کارگردانی رضا میرکریمی اکران دوم بهار 90 روی پرده می‌رود.

غلامرضا فرجی گفت: برای نمایش عمومی فیلم سینمایی "یه حبه قند" مذاکره‌هایی انجام داده‌ایم و فیلم احتمالا اکران دوم بهار سال 90 روی پرده می‌رود. "یه حبه قند" فیلمی جذاب است که می‌تواند مخاطب گسترده داشته باشد، تصویری باور پذیر از فرهنگ ایرانی و اسلامی که برای مردم ایران آشنا و ملموس است.

وی ادامه داد: حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی فیلم‌های قبلی آقای میرکریمی، "به همین سادگی" و "خیلی دور، خیلی نزدیک" را هم اکران کرد که در جذب مخاطب موفق بودند، نمایش این فیلم‌ها در سینماها با اقبال عمومی همراه بود، فیلم‌های آقای میرکریمی مخاطب خاص خود را دارد، منتقدان این آثار را دوست دارند و در صورتی که فیلم‌ها درست دیده و اکران شوند مردم از آنها استقبال می‌کنند.

مدیر پخش و بازاریابی حوزه هنری افزود: پخش فیلم‌های سینمایی "سیب و سلما" و "پرنده‌باز" هم با حوزه هنری است و رایزنی‌هایی برای اکران این آثار شده که با قطعی شدن وضعیت نمایش عمومی این آثار، اکرانشان اعلام می‌شود.

فیلم سینمایی "یه حبه قند" با بازی رضا کیانیان، نگار جواهریان، سعید پورصمیمی، هدایت هاشمی، امیرحسین آرمان و... در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر روی پرده رفت. رضا میرکریمی فیلم‌های سینمایی "کودک و سرباز"، "اینجا چراغی روشن است"، "خیلی دور، خیلی نزدیک"، "زیر نور ماه" و "به همین سادگی" را در کارنامه دارد.به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

پنج شنبه 19/12/1389 - 1:26 - 0 تشکر 296413

اکران قطعی "اخراجی ها 3" و "جدایی نادر از سیمین" در نوروز 1390


مجله سی نت: اكران "اخراجی ها " و "جدایی نادر از سیمین" در نوروز سال 1390 قطعی شد.

محمدرضا صابری سخنگوی انجمن سینماداران با اعلام این خبر گفت: "اخراجی ها 3" به كارگردانی مسعود ده‌نمكی در گروه آفریقا و "جدایی نادر از سیمین" ساخته اصغر فرهادی در گروه استقلال اكران می‌شوند كه نمایش آن‌ها از 25 اسفند آغاز می‌شود.

وی مشخص شدن سایر فیلم‌های نوروز را تا فردا اعلام كرد.

به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.