• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 7250)
يکشنبه 27/11/1387 - 22:21 -0 تشکر 90932
شغل خانوادگی

به نام خدا
سلام 
تابستون امسال سریالی به اسم سه در چهار از شبکه سوم سیما پخش می شد.
آره فیلم خوبی بود    ولی چه ربطی داره به کارافرینی؟
خب الان می گم، یه لحظه
 تو اون فیلم افراد خانواده برای رهایی از بیکاری تصمیم گرفتن با هم یه شغل راه بندازن 
به اینجور مشاغل در اصطلاح، کسب و کار خانوادگی می گن.
آیا تا بحال به راه انداختن همچین شغلی فکر کردید؟ 
خب می خواهیم در مورد مشاغل خانوادگی صحبت کنیم و ببینیم ای نوع کسب و کار تو دنیای امروز چه جایگاهی داره و آیا الان دیگه منسوخ ه یا نه؟!!
از دوستان می خوام که نظراتشون رو در این باره بیان کنن.

يکشنبه 27/11/1387 - 22:30 - 0 تشکر 90935

... سلام 

می تونیم بحث رو با چندتا سوال شروع کنیم. مثلا:

آیا شما به فعالیت تجاری در یک کسب کار خانوادگی تمایل دارین و یا خانواده چه تاثیری روی کسب و کار و موفقیت اون می تونه بگذاره؟

اصلا به نظر شما کسب و کار خانوادگی چه تفاوتی می تونه با مشاغل غیرخانوادگی داشته باشه و اینکه در شرایطی برار کدوم می تونه موفقتر باشه؟ 

دوشنبه 28/11/1387 - 0:19 - 0 تشکر 90964

به نام هستی زیبایی بخش و زیبایی هستی بخش

سلام

درمورد مشاغل خانوادگی باید بگم به نظر من بهترین نوع کسب و کار هست ، به این دلیل که افراد یک خانواده با هم کار می کنن . خب مسلما  چون همکاری بین افراد یک خانواده در به ثمر رسیدن اون موثر هست انگیزه بهتری و بیشتری دارن و  احتمالا نتیجه بهتری خواهند داشت.

خودم تا به حال درموردش فکر نکردم ولی اگه ایده جالبی به ذهنم برسه حتما سعی میکنم همچین کسب و کاری راه بندازم .


مولا علی (ع) :
آرام باش،توكل كن،تفكر كن،آستینها را بالا بزن آنگاه دستان خداوند را می بینی كه زودتر از تو دست به كار شده اند .
دوشنبه 28/11/1387 - 22:32 - 0 تشکر 91129

به نام خالق مخلوقات 

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و وقت عزا شد 

هم فیلمش خوب بود

هم ایده اش

البته خیلی ها این جوری اند

البنه نه در حد اون فیلم

اما من دیدم كسانی رو كه این طورند

فقط 

می دانید 

قبل از راه اندازی چنین شغلی 

یك چیز باید در بین اعضای آن خانواده وجود داشته باشد

آن هم ، صمیمیت ،‌ یك دلی و از این جور چیزهاست 

شاید  داشتن این یكی از راه اندازی شغل خانوادگی هم سخت تر باشد

چون بعضی از خانواده ها،‌ این اصل مهم را ندارند

و همین هم باعث می شود اگر چنین شغلی راه بیاندازند

اواسط كار دچار مشكل و حرف و حدیث می شوند 

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
سه شنبه 29/11/1387 - 0:28 - 0 تشکر 91176

کسب و کار خانوادگی از دو ساختار "کسب و کار" و "خانواده" به وجود میاد که باعث ایجاد هم افزایی بین "كسب و كار" و "خانواده" میشه و به همین خاطر ه که از اهمیت زیادی برخوردار میشه.

مدیریت مناسب هر کدوم ازین سنگ بناها بر دیگری تأثیر میگذاره و باعث ایجاد مفهوم جدیدی برای مدیریت کسب و کار خانوادگی میشه بصورتی که صاحبان چنین کسب و کارهایی علاوه بر داشتن مهارتهای مدیریتی و کارآفرینی باید از مهارت های زندگی مانند ارتباطات هم برخوردار باشند.
راه اندازی یک کسب و کار موفق خانوادگی، علاوه بر ایجاد درآمد برای اعضای خانواده سبب بهبود روابط میان اعضاء و کاهش مسائل و مشکلات اجتماعی برای خانواده ها خواهدشد.
خانواده و کسب و کـار مجموعه ای پویا از چالش ها، قوت ها، ضعف ها، فرصت ها و تهدیدها هستند و کسب و کار خانوادگی تأثیر متقابل این دو مجموعه است.

سه شنبه 29/11/1387 - 22:29 - 0 تشکر 91471

جایگاه کسب و کارهای خانوادگی در اقتصاد کشورها:

کسب و کارهای خانوادگی از بخش های مهم اقتصاد کشورهای پیشرفته است و در بررسی‌های انجام شده بزرگترین منابع سرمایه‌گذاری‏های غیر رسمی برای راه اندازی یک کسب و کار، اعضای خانواده، دوستان و بستگان هستند. در آمریکا بیش از 80 درصد کسب و کارها توسط خانواده ها کنترل می شود؛ و بیش از 60 درصد نیروی کار آمریکا برای کسب و کارهای خانوادگی کار می کنند، به همین ترتیب در اروپا و آمریکای جنوبی و مرکزی، کسب و کارهای خانوادگی بر ساختار اقتصاد حاکمند و بخش مهمی از اقتصاد این کشورها را کنترل می کنند. از اینرو می توان کسب و کارهای خانوادگی را بخش مهمی از اقتصاد جهانی دانست.
تو ایران هم نمونه های زیادی از این مشاغل -هر چند بدون سازماندهی- وجود داره.

سه شنبه 29/11/1387 - 22:31 - 0 تشکر 91475

نرخ موفقیت جهانی مشاغل خانوادگی

متأسفانه نرخ موفقیت در اینگونه کسب و کارهای کار آفرینانه به طور کلی پایین است. تخمین ها نشان می دهد هفتاد تا هشتاد  درصد کسب و کارهای خصوصی طی چهار تا پنج سال اولیه‌ی حیاتشان شکست می خورند و کمتر از 10 درصد آنها بیش از 10 سال دوام می آورند. آمارهای کسب و کارهای خـانوادگی نشـان می دهد کـه کمتر از یک سوم آنها با موفقیت بـه نسل دوم خـانواده انتقـال می یابند.

سه شنبه 29/11/1387 - 22:33 - 0 تشکر 91476

تفاوت کسب و کار خانوادگی و غیر خانوادگی:

کسب و کارهای خانوادگی دارای روح کارآفرینانه و نشانگر آرزوها و رویاهای بسیاری از افراد برای استقلال، فعالیت خانوادگی، غرور و ثروت هستند.
پیچیدگی های اضافه شده‌ی ناشی از نظام خانوادگی است که باعث می شود اغلب کسب و کارهای خانوادگی به گونه ای متفاوت عمل کنند و استراتژی های خود را تعیین و تصمیم گیری کنند چرا که نیازها، آرزوها و نگرانی های خانواده بر تصمیم گیری های کسب و کار تأثیر می گذارد. نظام‌های خانوادگی و روش‌های مورد استفاده برای ارتباط برقرار کردن یا یکدیگر و تصمیم گرفتن، همه می توانند در تصمیمات کسب و کار تأثیر گذار باشند. این چالش و به نوعی زیبایی مدیریت کسب و کار خانوادگی است.

سه شنبه 29/11/1387 - 22:58 - 0 تشکر 91487

سلام

ممنون از دوستانی که تو بحث شرکت کردند.

خانم گل ارکیده فرمایش شما درسته ... طبق نمونه هایی که ارائه دادم کارآفرینی خانوادگی و مشاغل به این سبک در کشورهای پیشرفته  خیلی رواج داره و تقریبا حدود 60 درصد از نیروی کار آمریکا برای مشاغل خانوادگی کار انجام می دن.

ستاره کوچولو هم پاسخ خوبی دادن 

در واقع به همون دلایلی که شما گفتید این مشاغل در 70 تا 80 درصد موارد تا چهار سال اولیه عمرشون با شکست روبرو می شن.

خب دوستان در اینجا سوالاتی که مطرح میشه اینه که چه راهکارهایی رو باید بیندیشیم تا با مشکل روبرو نشیم و بتونیم یه کسب و کار موفق راه بیاندازیم و با مشکلاتی که دوست عزیزمون ستاره کوچولو گفتن روبرو نشیم؟

البته یه نکته رو در مورد مثالی که اول بار زدم باید یادآوری کنم.

اون فقط یه مثال ساده بود. در واقع آنچه مد نظر ما در اقتصاد های بزرگ هست، سرمایه گزاری های اولیه ای است که افراد یک خانواده برای شروع کار انجام می دهند و این وسط ممکنه کارمند استخدام کنن یا حتی مالکیت رو بصورت سهام تقسیم کنن. 

يکشنبه 4/12/1387 - 15:56 - 0 تشکر 92768

اگه می شد که عالی بود. می دونی مشکل ما چیه ؟ مشکل ما حالا نگیم بطور مثال مشکلاتی که پیش میاد حالا هرچی مثال میگم.

این ففط مثاله ) 

اگه پدرم قبول کنه برادرم قبول کنه و اعضا قبول کنن. اولش باید یه سری ضرر رو بپذیرن درسته ؟

چون از همون اول که سودآوری نیست باید یه کم هزینه کنی خوب؟ در حالیکه اینا قبول ندارن شاید من قبول کنم اما اونا و خیلی آدمای دیگه که طرز فکرشون اینجوریه قبول نمی کنن و خیلی راحت از این کار صرفه نظر می کنن. در حالیکه اگه این

کار بشه خیلی هم خوب. با صرفه و عادلانه پیش می ره. 

موضوع بحث عالی بود

و فکری که داری یا به سرت زده که این بحث رو گذاشتی خوبه. ممنون

یا حق 

دوشنبه 5/12/1387 - 17:11 - 0 تشکر 93036

نقش مدیریت در کسب و کار خانوادگی:
رهبر کسب و کار خانوادگی نه تنها باید مسؤولیت مدیریت کسب و کار را به عهده داشته باشد، بلکه برای موفقیت در کسب و کار خود و خانواده اش باید نظام خانواده را نیز به بهترین نحو مدیریت کند.
اینجا می خوام چند اصل رو برای موفقیت در کسب و کار خانوادگی بهتون معرفی کنم:

اول: اگر به صورت پیشگیرانه، کسب و کار و خانواده را با هم مدیریت کنید، احتمال موفقیت بیشتر خواهد بود.
دوم: برای اینکه کسب و کار خانوادگی را با موفقیت مدیریت کنید، باید این واقعیت را بپذیرید که در کسب و کارتان دائماً مسائل خاص کسب و کار خانوادگی رخ می دهد. به این ترتیب که مسائل خانوادگی بر کسب و کار تأثیر می گذارند و مسائل کسب و کار نیز بر هر عضو خانواده به گونه ای متفاوت اثر می گذارند.
سوم: در مدیریت مسائل کسب و کار خانوادگی، به یک چارچوب تحلیلی یا الگو نیاز دارید که رویکردهای مختلف و متغیر کسب و کار، خانواده،کارکنان و سهامداران غیر عضو خانواده را -در صورت وجود- در نظر بگیرد.
چهارم: برای مدیریت موفق یک کسب و کار، به فرآیندی نیاز دارید که بتوانید بحث ها و اختلافات مسائل کسب و کار خانوادگی را مدیریت کنید.
پنجم: فرآیند مدیریت موفق کسب و کار، باید مبتنی بر ارزشهای کلیدی باشد که برای شما و خانواده تان مهم هستند و به تقویت آنها کمک کند. ارزشهای خانواده یک عامل مهم در غلبه بر حسادت ها، هم چشمی ها و خواسته های مالی شخصی می باشد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.