• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1270)
چهارشنبه 11/10/1387 - 12:39 -0 تشکر 80471
قرارداد 2006 چیه؟

به نام خدای مهربون 

 

سلام

 

حتما شما خبر دارید که دولت مصر تنها گذرگاه غزه رو بسته

 

دلیلش رو هم قرار داد 2006 عنوان میکنه

 

این قرارداد چیه؟.......و بین کیا امضا شده؟

 

هر چند که هیچ دلیل موجهی برای بستن گذرگاه روی مردم مظلوم غزه وجود نداره

 

لعنت خدا بر یهودی های ظالم و بی دین

 

لعنت خدا بر سران بی غیرت و بی وجدان کشورهای عربی

 

لعنت خدا بر حسنی مبارک رئیس دولت مصر

 

همدان پايتخت تاريخ و تمدن ايران زمين

 ***

خدايا به خاطر داده ها و نداده هات شکر

 

که داده هات از سر لطف بوده و نداده هات از سر حکمت

سه شنبه 24/10/1387 - 17:50 - 0 تشکر 82641

به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و و قت عزا شد

اگه متنش رو یافتید بگذارید 

احتما لا با آمریکا قرار داد بسته 

این که دیگه واضحه 

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
شنبه 12/11/1387 - 17:16 - 0 تشکر 86434

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

ای ماه خدا! در تقویم دل ما خاطره هیچ ماهی به سرخی تو نیست!

 سلام خدا بر تو و بر ستارگانی که بر گردت حلقه زده‎اند!

سلاااااااااام

*******

abuolfazlshahbazi عزیز ... فکر می کنم منظورتون توافق نامه سه جانبه ای باشه که در ادامه توضیحاتی پیرامون اون تقدیمتون میشه ...

در فوریه سال 2005رژیم صهیونیستی به منظور اجرای طرح نخست وزیر وقت اسرائیل آریل شارون تصمیم به عقب نشینی کامل از نوار غزه و ازبین بردن همه شهرکهای صهیونیستی و پایگاهای نظامی اسرائیلی درآن گرفت. در 12سپتامبرسال 2005 عملیات عقب نشینی نیروهای اسرائیلی از نوار غزه به پایان رسید.اکنون یک و نیم میلیون نفر درنوار غزه زندگی می کنند که اغلب آنها پناهندگان جنگ سال 1948می باشند. در غزه 44اردوگاه وجود دارد که مهمترین آنها عبارت است از: غزة، رفح، خان یونس، بنی سهیلا، جبالیا، دیر البلح، خزاعة، عبسان الکبیرة، عبسان الجدیدة، بیت لاهیا، بیت حانون.


نوارغزه و کرانه باختری رود اردن جزء هدفهای دولت وعده داده شده برای فلسطینی ها هستند که تشکیلات خودگردان برای برپایی این دولت از 15سال پیش تا کنون درحال مذاکره است. انتفاضه اول فلسطینی ها در ششم اکتبر 1987با بروز اولین جرقه ها از محله الشجاعیه در نوار غزه و به صورت مردمی با سازماندهی کوچک آغاز شد و در نتیجه آن گروه زیادی از مجاهدین جنبش جهاد اسلامی به شهادت رسیدند که از جمله آنها می توان به محمد سعید الجمل وسامی الشیخ خلیل، احمد حلس وزهدی قریقع اشاره کرد.قبل از شروع انتفاضه دوم روزانه حدود 30الی 40هزارنفرازمردم غزه برای کار از طریق گذرگاه آریز (شمال نوار غزه ) وارد سرزمینهای سال 48می شدند و در زمان حاضر 50درصد از نیروی کار غزه از بیکاری رنج می برند.رژیم صهیونیستی طی ماههای گذشته ارتباط شهر غزه و مناطق شمالی نوار غزه را بامناطق میانی نوار قطع کرد و بین مناطق میانی نوار غزه و جنوبی آن موانعی قرار داد.
اما در حقیقت به دلیل همین شرایط جغرافیایی این باریکه سال هاست که در محاصره است و ما غافلیم! هر از چندگاهی اما وحشیگری صهیونیست ها به اوج خود می رسد و داد نامسلمان ها را هم در می آورد.


چند ماه پیش، هنگامی که حلقه محاصره صهیونیست ها باز تنگ شده و زندگی را در نوار غزه ناممکن کرده بود، خبرگزاری ها رویداد دردناکی را مخابره کردند: «فرج سائد الصواف، کودک دوساله فلسطینی است که از ورم کلیه رنج می برد و درخواست خروجش از غزه برای درمان ارائه شده، اما اسرائیل با این درخواست مخالفت کرده است. مادر این کودک فلسطینی در یک کنفرانس مطبوعاتی بغضش ترکید و فریاد زد که، می خواهم کودکم زنده بماند. گناه دختر من چیست که باید این همه درد بکشد. جسم کوچک فرزند من تحمل این همه درد و مرارت را ندارد و من چه می توانم بکنم وقتی دخترم در آغوشم جان می سپارد.» علت آنکه دخترک مظلوم نتوانست از غزه خارج شود، شرایط جغرافیایی خاص این منطقه بود. در یک سوی این باریکه دریا، در سوی دیگر جوخه های مرگ رژیم صهیونیستی، و در طرفی، کشور مسلمانی به نام مصر قرار دارد. مرزهای دریایی غزه نیز در اشغال رژیم صهیونیستی است. در این شرایط اسفبار، مصر حکم ریه ای را پیدا کرده که مردم غزه می توانند از آن تنفس کنند و مقاومت را سرپا نگه دارند. اما میان مصر و غزه، گذرگاهی است به نام رفح...گذرگاهی که در کنار محاصره غزه توسط اسرائیل، به روی مردم این منطقه بسته شده تا «فرج سائد الصواف» و دیگر طفلان معصوم فلسطینی، نتوانند برای مداوا پا به بیرون از غزه بگذارند، تا سوخت نیروگاه های غزه تمام شود، غذای کودکان جیره بندی شود و تنها نوری که شهر را روشن می کند، آتش بمباران های کور صهیونیست ها باشد.گذرگاه روسیاه رفح تاریخ دردناکی دارد. اصلا اگر مصری ها این گذرگاه را به روی برادران مسلمان خود نمی بستند، محاصره معنایی نداشت. بخوانید:

تشکیلات خودگردان به ریاست محمود عباس در تاریخ پانزدهم نوامبر سال 2005 توافق نامه ای را با رژیم صهیونیستی(بدون مشارکت مصر!) موسوم به توافق نامه گذرگاه ها به امضا رساند.

این توافقنامه که تمامی مفاد آن در راستای خدمت به منافع اشغالگران قدس بود، شرایط را برای محاصره غزه فراهم کرد. بر اساس توافق نامه گذرگاه ها، تشکیلات خودگردان باید با هماهنگی دفتر ژنرال «عاموس گلعاد» از مسئولان عالی رتبه وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، گذرگاه رفح را به روی «حجاج و بیماران» باز کند. ضمنا تشکیلات خودگردان باید اطلاعات مربوط به کارکنان گذرگاه رفح را در اختیار صهیونیست ها قرار دهد و در کارهای خود فاکتورهای مورد اهمیت تل آویو را نیز مد نظر قرار دهد. یعنی هر جرعه آبی که در حوالی این گذرگاه نوشیده می شود، بدون اجازه صهیونیست ها نباشد. یعنی اگر صهیونیست ها کودک دو ساله ای را تروریست! تشخیص دادند، به او اجازه خروج برای درمان را ندهند و اینگونه «کودکان در گهواره» مقاومت قتل عام شوند.فلسطینیان این توافق نامه را همکاری با دشمن صهیونیستی در تمامی زمینه ها از جمله مسائل امنیتی می دانند و معتقدند که هزاران شهروند را از خروج یا ورود به اراضی فلسطینی محروم می کند؛ به این بهانه که این افراد از نظر امنیتی برای رژیم صهیونیستی خطرناک به شمار می روند، اجازه سفر به خارج برای ادای فریضه حج یا درمان را ندارند.


اگرچه توافقنامه یاد شده محدوده زمانی داشت (یک سال) و هم اکنون ماه ها از تاریخ انقضای آن می گذرد، اما مفاد آن همچنان در دست اجراست.


هم اکنون شرایط به گونه ای است که رژیم صهیونیستی مالک و ناظر مرز میان مصر و غزه است! مرزی که طبق هیچ قانون و منطقی نباید در سیطره شخص سومی باشد و تنها دو کشور همجوار حق اداره و نظارت بر آن را دارند. مرزی که اگر برای همیشه گشوده شود، همه مبادلات تجاری محرومان فلسطینی از آنجا صورت می گیرد و مردم غزه مجبور نخواهند بود که علاوه بر تحمل هزینه های گمرکی سنگینی که صهیونیست ها از آنها می گیرند، هنگام محاصره، از کمبود دارو و غذا جان بسپارند.رفح، همه ماجرای غزه و مصر نیست. رژیم صهیونیستی قاهره را وادار کرده که خواسته های اسرائیل از حماس را محقق کند. این، توصیف رادیو رژیم صهیونیستی از جایگاه مصر به عنوان میانجی است:« اسرائیل از سر گیری مذاکرات فعال را میان مصر و حماس خواستار است و گفته است، میانجیگران مصری همانند مزدورانی هستند که هیچ کاری نمی کنند.»صهیونیستها به اهداف خود در محاصره غزه نخواهند رسید. آنها به درستی می دانند که این گونه اقدامات فقط به اصرار و پافشاری فلسطینیان به دفاع از سرزمین و ملت خواهد انجامید. مردم همچنان مقاومت می کنند و مبارزه با اشغالگران ادامه دارد.

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.