• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 1109)
شنبه 27/7/1387 - 19:34 -0 تشکر 66000
فمنیسم:آری یا خیر؟

سلام خدمت دوستان عزیزو ارجمند

همون طور که از اسم تاپیک معلوم هست این بحث اختصاص داره به موضوع فراگیر و البته نو پای امروزه جوامع و بالاخص همین سایت تبیان خودمون بین خانم ها و آقایون گرامی!!!!!

به نظر شما این عقب گرد ممکنه که یک روزی به وقوع بپیونده که فمنیسم (تساوی حقوق زن و مرد!

روزی به واقعیت بپیوندد؟

اصلا نظر آقایون عزیز در این مورد چیه؟

میشه پذیرفت که خانم ها تو جامعه در حد آقایون اعتبار به دست بیاورند؟!!!!

منتظر نظرات با ارزش و گوهر بار برادران گلم هستم.

موفق باشید.یا علی

(عزیزان من این بحث برای نفی و نادیده گرفتن ارزش های وجودی خواهران گرامی نیست.موضوع حضور بیش از حد خانم ها در امور مردانه و اجتماعی هست )

در نگاه کسي که پرواز رانمي فهمد هر چقدر که بالاتر روي کوچکتر مي شوي!

يکشنبه 28/7/1387 - 13:8 - 0 تشکر 66140

....وخدایی که در این نزدیکی است.

سلام

دوست محترم اولا که چند جا تا حالا در مورد زنان و بی احترامی به اونها صحبت کردی . به شوخی گفتم مدیر زنان نمیزاره این کار رو بکنی ولی گویا قضیه جدیه .در ضمن این بحث شما مربوط به انجمن زنانه و یه بحث با همین عنوان در انجمن زنان داریم . در تعجبم مدیر محترم این انجمن چرا این بحث رو به انجمن زنان نفرستادن .

به نظر شما این عقب گرد ممکنه که یک روزی به وقوع بپیونده که فمنیسم (تساوی حقوق زن و مرد!

روزی به واقعیت بپیوندد؟

عقب گرد؟ پس شما از گذشته خبر ندارید . نمیدونید چه ظلمی در حق زنان میشده . امروزه خیلی از اون ظلم ها کم شده ولی متاسفانه هنوز هم حقوق خانمها به طور کامل رعایت نمیشه .

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

چهارشنبه 1/8/1387 - 13:10 - 0 تشکر 66682

به نام خدا سلامببخشید رک می گم مجید نجوم عزیز ، ولی اینجا رو واقعا *** ***.البته به من ربطی نداره ولی اگه با شخص خاصی مشکل پیدا کردی (شاید .0.5درصد) چرا همه رو به مبارزه طلبیدی.مدیر انجمن زنان ، شما هم توعصبانیت خیلی خشن میشین.(اگه <مدیر انجمن زنان > را ریز تر بنویسید قشنگ تره)به نظر من این بحث قرار بود یه دعوای لفظی کوچیک بین دختر پسرا باشه.(هم جذاب هم شیرین و پر طرفدار) اما چون بد بیان شد تبدیل به جنگ شده و حالا هیچکی جرات اومدن تو میدونو نداره.یعنی واقعا امام زمان(عج) برای گرفتن حق مردان از زنان یا زنان از مردان ظهور می کنه ؟!!! نه امکان نداره.امام برای استرداد حق مظلومین از ظالمین ظهور خواهد کرد .یه حدیث از پیامبر اکرم : به فقرا و مظلومین نزدیک شوید . زیرا که آنها در قیامت حکومت عظیمی خواهند داشت.(عین عبارت یادم نیست) من اگه خواهرم برای گرفتن حقش به کمک نیاز داشته باشه کمکش می کنم ، همونطوری که به برادر دینی ام برای گرفتن حقش کمک می کنم .(من برادر ندارم)بهتر نیست بحث ها توی یک محیط صمیمی و دوستانه برگذار شود.(علامت سوال نذاشتم،چون قرار نیست کسی به این سوال جواب دهد)برادر کوچکتر شما،علیدر پناه حق.

 

  «همانا این دل ها همانند بدن ها افسرده می شوند، پس برای شادابی دل ها، سخنان زیبای حکمت آمیز را بجویید»

 

حکمت91.نهج البلاغه.امام علی (ع)

 

 

اگر در این روزگار مُردم، بگویید به او بگویند:

*مادرانه ها*

چهارشنبه 1/8/1387 - 13:16 - 0 تشکر 66683

بسم رب المهدی

خانم اقایی فکر میکنم این انجمن هنوز مدیری نداره که اینجوریه . مهم نیس زیاد ! از مدیر سیستم میشه درخواست کرد منتقلش کنند .

اما دوست عزیز دانشجوی گرامیمان !
شما مطمئنید تعریفتون از فمنیسم و فمنیستها صحیحه ؟!!؟

این موضوع یه مسئله غربیست که از کشورهایی نشات گرفته که عامل و بانیان آن خود زنها بوده اند !!
حالا چطور چسبید به اقایون ؟ اگه مثلا ماها _اقایون_ با خودمون درگیری داشته باشیم ! چطور میشه نظر خانمها رو در مورد اون جویا شد ؟

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
چهارشنبه 8/8/1387 - 14:57 - 0 تشکر 68086

با سلام خدمت همه دوستان 

من فکر می کنم خانم آقایی تند رفتند می شد این بحث رو یک بحث علمی اجتماعی دونست 

فمینیسم با یک تعریف کوتاه یعنی جنبشی که خواهان تساوی حقوق زن و مرد است که از طرف غربیها اعمال شد و شاید دلیل آن نوع نگاه کلیسا به زن بود که برای زن ارزش چندانی قائل نشد 

این جنبش هم با شعاری که برای رسیدن به حقی بود شروع شد اما به بیراهه رفت اگر قبلا حق زن پایمال می شد الان هم پایمال می شود ولی نوعی دیگر قبلا به زن اجازه درس خواندن داده نمی شد و از بعضی حقوق محروم می شد  اما الان به بهانه اجتماعی شدن زنان از آنها برای لذت بردن استفاده می شود 

چیزی که زشت است این است که در جامعه اسلامی ما که هیچ ایسمی و هیچ فرقه و مذهبی برای زن به اندازه اسلام ارزش قائل نشده کسانی پیدا می شوند که دنبال فمینیسم هستند و در خیلی از موارد این افراد مردان هستند چون می دانند با حضور بیشتر زنان به بهانه درس و کار و اجتماعی شدن مردان بیشتر می توانند شهوترانی کنند بخاطر همین خواهان تساوی حقوق زن و مرد هستند اما چیزی که هست تساوی بین دو شی ء مختلف معنا ندارد گلابی و سیب هر دو از زمین رشد می کنند ولی هیچ وقت مثل هم نیستند و صفاتشان با هم فرق دارد پس باید تناسب حقوق باشد 

اسلام به این نکته توجه کرده و بخاطر همین زمینه حضور بیشتر مردان را نسبت به زنان در جامعه فراهم کرده و وظیفه اصلی زن را در خانه به عهده او گذاشته تا هم ارزش وجودی زن و مرد حفظ شود و هم به وظایفشان عمل کنند 

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

يکشنبه 12/8/1387 - 9:45 - 0 تشکر 68370

....وخدایی که در این نزدیکی است.

سلام دوستان

گویا انجمن اجتماعی مدیر نداره .درسته .و گویا جناب محترمی هم که بحث را ایجاد کردن پاسخی ندارن .درسته شاید بشود از جنبه اجتماعی به قضیه نگاه کرد .ولی از هر نظر که نگاه کنیم درجوامع قبلی ارزش زن پائین تر از زمان حال بوده .

امیدورام دوست محترم ایجاد کننده بحث هم بیان نظر خودشون رو بگن

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

يکشنبه 12/8/1387 - 11:56 - 0 تشکر 68391

با سلام 

آنچه مسلمه اینه که زن فقط در احکام اسلامی بهترین جایگاه و شخصیت رو پیدا کرده نه در غرب و نه در قرون وسطای آن و نه درایران باستان هیچوقت زن ارزش واقعی خود را پیدا نکرده ولی آن چیزی که الان بعنوان حمایت از زن در جامعه مطرح می شود این است که چون باید حقوق زنان داده شود باید زن در اجتماع حضور داشته باشد کار کند به دانشگاه برود و بسیاری از کارهای غیر لازم را انجام دهد و تعداد زنانی که بیرون خانه اند و در اتوبوس مشاهده می شوند شاید اگر نگوییم بیشتر از مردان است کمتر نیست 

در حالیکه اسلام با وجود احترامی که هیچ کس برای زن مثل آن را نیاورده و فقط در احکام اسلام است با این حال طرفدار مشارکت زیاد زن در جامعه نیست یعنی حضور زن در بیرون خانه را طوری باقوانین حجاب و نگاه و صحبت و وظایفی که برای زن قرار داده که اکثر آن در خانه است و حتی تفریح زن را خیاطی دانسته و وظیفه نان آوری را از دوش او برداشته تنظیم کرده که  همه حکایت از این دارد که اسلام نمی خواهد زنان زیاد بیرون بیایند و جامعه در این صورت بسیار سالم تر خواهد بود 

شاید اگر قرار باشد زنان با توجه به آنچه اسلام می خواهد رفتار کنند از هر 5 زن فقط یک نفر باید بیرون از خانه باشد آنهم برای شغلهای مهم که بر عهده زنان است و برای کارهای مهم   

من فکر می کنم دوستی که این بحث را ایجاد کرده اند هم به حضور زیاد زنان در بیرون اعتراض دارند 

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

يکشنبه 12/8/1387 - 19:37 - 0 تشکر 68470

سلام و درود فراوان

و عرض پوزش به دلیل عدم پاسخگویی در این تاپیک

دوستان پست های همه شما رو خوندم و استفاده کردم.

آقا من یک کلام بگم منظورم چیه؟؟؟؟راحت و رک و پوست کنده بگم؟؟؟

مخلص کلام:من رگ غیرت دارم به کلفتی لوله پولیکا دوست ندارم خانم ها که جای ناموس خودم هستند این قدر بدون محدودیت دست به هر کاری بزنند در اجتماع و این همه ازدهام شغل که در تصرف  خانم هاست مشکلات فرهنگی.اجتماعی و بی بندو باری به دنبال خواهد داشت.گرگ ها در کمین آنها هستند.من میگم شغل های مخصوص و افراد محدود هیچ ایرادی برای خانم ها نداره اما امروزه...

بگذریم.

موفق باشید.یاعلی

در نگاه کسي که پرواز رانمي فهمد هر چقدر که بالاتر روي کوچکتر مي شوي!

دوشنبه 13/8/1387 - 14:42 - 0 تشکر 68582

سلام . فمنیسم ؟؟ كسانی كه موافقند آدمای بی اطلاعی هستند چون اصلا نمی دونند فمنیسم چیه .  میدونید چرا ما روی این بحثا اینقدر حساسیم به دلیل اینكه از بچگی دختر و پسرو از هم جدا كردند ( نه نه اشتباه نكنید من منظورم روابط آزاد  دختر و پسر نیست ) منظورم اینه كه به جای اینكه دولتمردان ما برای دخترا نقش دختر و برای پسرا نقش پسر در اجتماع را تدوین كنند اومدند با عصبیت های بی مورد این دو قشر را از همه لحاظ جدا كردند . پاركها رو جدا كردند . فضاهای فرهنگی رو جدا كردند برنامه های تلویزیون را جدا كردند ووو ... درواقع بع دلیل ترس از این رابطه به جای قانونمند كردن اون صورت مساله رو پاك كردند. بعضی هادر مملكت ما به دلیل افكار غربگرایانه ای كه دارند سعی میكنند فمنیسم را كسترش بدهند به تعبیر مقام معظم رهبری كه این گروه را غرب ندیده های بدتر از غرب می دانند سعی در ایجاد نفاق در بین پسران و دختران این مملكت میكنند كه همان پدرو مادر های فردا هستند . سعی كنید به جای بحث هایی كه باعث جدایی فكری و روحی پدران ومادران فردا میشه سعی در شناساند این دو گروه به همدیگه باشیم تا به درك متقابل برسیم .راستی 50 نفر از یارا امام زمان زن هستند آیا هنوز 50 زن واقعی پیدا نشده اند ؟؟ 

سه شنبه 14/8/1387 - 9:15 - 0 تشکر 68734

....وخدایی که در این نزدیکی است.

سلام دوستان

خوب دوست گرامی ازاول این رو میگفتی تا ما هم عصبانی نشیم .پس منظور شما اینه که چرا خانمها در همه شغل ها در جامعه هستن و این میتونه بد باشه .این ربطی به عقب گرد و حقوق زنان و امام زمان و .....نداره پس. با این حساب بحث شما به انجمن اجتماعی مرتبط هست .پس لطفا متن تاپیک رو ویرایش کنید و همین طور اسمش رو .

موفق باشید

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.