بهداشت و سلامت (بازدید: 108)
يکشنبه 1/5/1391 - 19:14 -0 تشکر 476650
تاثیر ورزش در كاهش خطر ابتلا به سرطان سینه

دكتر فاطمه همایی افزود : بر اساس مطالعات انجام شده كه در 25 ژوئن ، 2012 در مجله سرطان منتشر شده فعالیت بدنی می تواند در هر سنی از جمله باروری و یائسگی به طور فزاینده ای خطر سرطان سینه را كاهش دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی مشهد خاطر نشان كرد : در این بررسی زنانی كه 10 تا 19 ساعت در هفته ( میانگین 2 ساعت در روز ) ورزش می كنند، بیشترین سود را می برند ، به طوری كه این میزان فعالیت بدنی منظم و مرتب می تواند به كاهش خطر ابتلا به سرطان سینه تا میزان 30 درصد منجر شود .

وی با اشاره به اینكه افزایش و یا كاهش وزن نیز در ابتلا به سرطان سینه تاثیر دارد اظهار داشت :افزایش قابل توجه وزن می تواند آثار سودمند تحرك فیزیكی منظم و قاعده مند را با مخاطره جدی مواجه نماید. افزایش وزن بالا در دوران بلوغ با افزایش 28 درصدی خطر ابتلا به سرطان سینه در میان زنانی كه فعالیت فیزیكی در طول عمر خود ندارند همراه است.

همایی خاطر نشان كرد : كاهش وزن و ورزش سبب كاهش ریسك ابتلا به سرطان سینه در پائین ترین سطح ممكن می شود، اگر چه این برای زنان در بعد از یائسگی بسیار سخت است كه وزن خود را كاهش دهند.

رئیس مركز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشكی مشهد گفت : در مطالعه ایی دو گروه از زنان مورد مقایسه قرار گرفتند گروه اول شامل 131 زن با گروه كنترل 137 نفری كه وزن خود را پس از "منوپور" كاهش داده اند و گروه دوم شامل 525 زن با گروه كنترل 436 نفره كه افزایش وزن بعد از یائسگی داشته اند نتیجه آن كه بر اساس داده های موجود كاهش قابل توجهی در میزان خطر ابتلا به سرطان پستان در زنانی كه وزن خود را كاهش داده و فعالیت فیزیكی داشته اند مشاهده شده است.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی