ورزش و تندرستی (بازدید: 278)
دوشنبه 30/3/1390 - 12:35 -0 تشکر 333875
آن سروْ بالايِ رشيد، آن صاحب لحن

  آن سروْ بالايِ رشيد، آن صاحب لحن‌ها و تيکه‌هاي جديد، آن درس خوانده صنعتي شريف، آن مايلي کهن و علي دايي را حريف، ‌آن داراي کار‌شناسي ارشد صنايع، آنکه مي‌کند ميهمانانش را ضايع، آن دندان‌هايش همه رديف، ‌ آن داراي اندام بسيار ظريف، آن فاش کننده اسرار، آن مترجم سابق روزنامه ابرار، آن استاد فتنه و شور، مولانا عادل فردوسي‌پور! متولد شهرآراي تهران بود و نصفش زير چمن پنهان بود و برنامه جنجاليش پر ميهمان! گويند از طفوليت به زاويه ?? درجه علاقه‌اي خاص داشت و در آزمون‌هاي زبان انگليسي، از نمره ??? آنقدر ذوق نمي‌کرد که از نمره ??! همچنين در همه کار‌هايش بيشتر از ?? درصد پيشرفت حاصل نمي‌شد! گويند در دوران کودکي پيرنا الکس فرگوسن شيخنا را در زمين فوتبال ديده بود، که پا‌هايش را ?? درجه باز کرده و در بحر حوادث حاشيه‌اي فوتبال فرورفته. پس پيرنا الکس فرگوسن به مريدان فرنگي خود گفت: ‌ «طولي نکشد که اين کودک بر شبکه ? سلطنت کند و در برنامه‌اي به نام ?? دمار از روزگار اهالي فوتبال در آورد و خواب خوش بر آن‌ها حرام نمايد و هيچ بادي ريشه تنومند برنامه‌اش را نلرزاند و شاخه‌هاي پر ميوه‌اش را نخشکاند و از نظر آمار بالاي مخاطب بترکاند!» در اساطير ورزشي نقل است همانطور که پدرمان آدم عليه رحمه از شوق خوردن گندم به زمين آمد، شيخنا عادل به شوقِ چمن، باغي چنان خوش خط و خال را‌‌ رها کرد! همچنين نقل است که هرگاه مدّتي مي‌گذشت و حاشيه‌اي در فوتبال رخ نمي‌داد، افسرده و سرخورده اين بيت را با دو دانگ صدايِ جيغش زمزمه مي‌کرد: ‌ من «عادل» بودم و فردوس برين جايم بود ?? آورد در اين دير خراب‌آبادم! گويند روزي شيخنا جواد خياباني، آن اسوه غلو و جو و تعريف از ايراني را پرسيدند: «يا شيخ، ‌بهترين مجري و گزارشگر ورزشي را که مي‌داني؟!» گفت: ‌ «‌با کمال تاسّف و تحسّر، عادل خان فردوسي‌پور!» روزي شاعري فوتبال دوست را گفتند شعري بخوان در وصف شيخنا عادل؛ شاعر ورزش پيشه ما بلادرنگ نغمه سر داد: «‌با عادل ما هر که درافتاد ور افتاد!» نقل است، روزي عدّه‌اي از هواداران خشن فوتبال انگليس از شيخنا عادل خواستند که به خاطر تسلّطش بر زبان انگليسي، برنامه‌اي به نام «ناينتي» در باب حواشي فوتبال ليگ برتشان ترتيب دهد، تا آن‌ها خراب کاري‌هايشان را به برنامه‌اي مستند کنند امّا شيخنا پاسخ داد: «‌فحشي که بر خودي رواست، بر بيگانه حرام است! من همين جا بمانم منشا خدمات و آشوب‌هاي بيشتري خواهم بود!» گويند مريدانِ دل نازک انگليسي به خاطر اين شکست عشقي، نعره‌ها کشيدند و کروات‌هاي خود دريدند و مقداري مواد محترقه خريدند و في الفور اتوبوس و مغازه‌هاي بسياري به آتش کشيدند! گويند چندي پيش نسخه‌اي خطّي منسوب به مولانا را از زمين چمني يافتند که به خطي ناخوانا بر جلدش نوشته بود: ‌ «‌ نامِ عادل نامِ جمله مجرياست چون نود آمد، حواشي‌ها به پاست!»  

                          این نیز بگذرد.....
دوشنبه 30/3/1390 - 13:5 - 0 تشکر 333882

خيلي جالب من که خودم برنامه نود رو با عادل فردوسي پور خيلي دوست دارم.

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
دوشنبه 30/3/1390 - 17:42 - 0 تشکر 334085

به به جالب بود

دوشنبه 30/3/1390 - 20:28 - 0 تشکر 334157

با نام خدا و سلام جالب بودممنون

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

دوشنبه 30/3/1390 - 21:42 - 0 تشکر 334182

سلام باحال بود

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی