بهداشت و سلامت (بازدید: 232)
يکشنبه 29/3/1390 - 12:56 -0 تشکر 333393
همشهري آنلاين: متخصصان زنان و مامايي تاکيد کردند

همشهري آنلاين: متخصصان زنان و مامايي تاکيد کردند مصرف رژيم غذايي پرچرب در دوران بارداري خطر زايمان زودرس و پيش از موعد را افزايش مي‌دهد. به گزارش ايسنا، متخصصان دانشگاه علوم و سلامت «اورگون» در «پورتلند» در آزمايشات جديدي دريافته‌اند که رژيم غذايي پرچرب خطر زايمان زودرس را تشديد مي‌کند. دکتر آنتونيو فرياس، متخصص اصلي و استاديار زنان و مامايي در دانشکده پزشکي اين دانشگاه تصريح کرد: يک رژيم غذايي معمول آمريکا يي‌ که غني از چربي است باعث مي‌شود که جريان خون از بدن مادر به جفت کاهش پيدا کند و اين عضو موقت در خون‌رساني به جنين دچار اختلال مي‌شود. جفت در واقع وظيفه دارد مواد غذايي را از بدن مادر به جنين منتقل کند. به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس، اين مطالعه نشان مي‌دهد که رژيم غذايي مادر در دوران بارداري تاثير آشکار و جدي هم روي جفت و هم روي رشد جنين دارد. دکتر فرياس در بيانيه‌اي تاکيد کرد: رژيم غذايي پرکالري و پرچرب که در جوامع ما معمول است تاثيرات منفي روي نحوه عملکرد جفت برجاي مي‌گذارد و در نتيجه مي‌تواند پيامدهاي جدي روي نتايج بارداري مثل زايمان پيش از موعد داشته باشد. اين يافته در مجله غدد درون‌ريزشناسي به چاپ رسيده است. متخصصان خاطرنشان کردند که پيش از اين تاثير رژيم غذايي پرچرب روي زايمان زودرس ناشناخته بوده است و در مطالعه جديد اين رابطه مستقيم به طور آشکار بررسي و مشاهده شده است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی