انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 264)
پنج شنبه 21/11/1389 - 14:14 -0 تشکر 281712
زیرکی (حکایت رسول پیامبر )

رسول پیامبر:
 
در جنگلی پوشیده از درختان بلند جنگلی حیوانات عظیم جثه و وحشی در کنار حیوانات کوچک و بی آزار در کمال صلح و آرامش زندگی می کردند ، ولی زندگی روزمره حیواناتی مثل فیل موجب سلب آسایش حیوانات کوچک ،‌مخصوصا خرگوش ها می شد .
چرا که وقتی گله فیل ها برای آب خوردن به طرف برکه درون جنگل می رفتند ،‌همه آب را گل آلود کرده و بقیه حیوانات را در مضیقه آب می گذشتند و بایستی آنقدر صبر می کردند که گله فیل ها از منطقه دور می شد و سپس آن ها به طرف برکه می رفتند و آب می نوشیدند .
از طرفی سرو صدای گله فیل ها موجب ترس و وحشت حیوانات دیگر می شد .تا اینکه در میان دسته خرگوش ها یک خرگوش با هوشی بود که در صدد چاره افتاد و به بقیه گفت : دوستان عزیز؛‌چون ما زورمان به فیل ها نمی رسد ،‌بایستی فکر کرده و به آن ها حقه ای بزنیم .
 
تا آمد و رفتشان و آب خوردنشان موجب اذیت و آزار ما نشود . و من اجازه می خواهم تا به عنوان نماینده شما ها این مشگل را حل کنم . خرگوش های دیگر خوشحال شده و به او اجازه دادند که مسئله را حل نماید .

در یک شب مهتابی خر گوش سفید از بالای کوه خطاب به سر دسته فیل ها گفت :‌ای شاه فیلان ،‌من رسول و فرستاده ماه هستم .و خود میدانی که بر رسولان و پیامبران نباید خسم کرد . ماه می گوید که ای فیل ها ، این چشمه آب مال ماست و شما فیل ها باید که از این منطقه دور شوید . در غیر این صورت من همه شما را کور می کنم . بهتر است از این جا بروید تا از خشم ماه در امان باشید . نشانه عصبانیت ماه نیز آن است که هر فیلی که خرطوم خو را بر آب بزند ماه مضطرب وپریشان خواهد شد .و اگر باور نداری فلان شب در کنار چشمه حاضر شو تا به چشم خود به بینی .(حدود شب چهاردهم که ماه درشت و کروی است‌ )

فیل در شب موعود به کنار چشمه رفت و تا خرطوم خود را در آب کرد آب به حرکت در آمد و عکس ماه در آب شروع به لرزیدن کرد .فیل از اضطراب ماه ترسد و موضوع را باور کرده و همگی پا به فرار گذاشتند.

جمعه 22/11/1389 - 13:59 - 0 تشکر 281984

باحال بود
با تشکر از آقا میثم

[ هر کسی از ظن خود شد یار من                 از درون من نجست اسرار من ]

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی