بهداشت و سلامت (بازدید: 551)
شنبه 16/11/1389 - 18:43 -0 تشکر 279875
اگر زخم معده دارید ماست بخورید

تحقیقات محققان در تایوان نشان می دهد مصرف چهار هفته ماست قبل از درمان با آنتی بیوتیك ، نتایج مثبتی را در بهبود زخم معده بیمارانی كه درمان دارویی قبلاً در آنها موفقیت آمیز نبوده ، به همراه داشته است. باكتری Helicobacter Pylori یكی از عوامل اصلی ابتلا به زخم معده است . در 129 بیماری كه درمان دارویی معمول برای از بین بردن این باكتری در آنها موفق نبوده ، با چهار نوع دارویی تركیبی در فواصل رژیم غذایی شان كه " درمان چهارگانه " نام داشت تحت درمان قرار گرفتند . در عین حال مقرر شد نیم دیگر بیماران ، قبل از شروع درمان دارویی ، روزانه به مدت چهارهفته در حدود 14 اونس ( معادل 397 گرم ) ماست بخورید كه این ماست با كشت دو نوع باكتری Lactobacillus و Bifidobacterium تولید شده بود . پس از آن هر دو گروه به مدت یك هفته ، درمان دارویی را شروع كردند . بیمارانی كه قبل از درمان ، در رژیم غذایی خود ماست مصرف می نمودند ، در مقایسه با گروهی كه فقط تحت " درمان چهارگانه" با دارو بودند ، نه تنها باكتری H.Pylori در معده آنها به طور قابل توجهی از بین رفته بود بلكه از اثرات جانبی كمتری نیز ناشی از درمان صرف با دارو رنج می بردند .

منبع : سایت www.nationaldairycouncilom

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 16/11/1389 - 19:30 - 0 تشکر 279893

ممنون سلام زهرای عزیز
سلامت باشید .

 

thank you for attention

دوشنبه 18/11/1389 - 15:13 - 0 تشکر 280533

در حقیقت ماست پروبیوتیک بخورید

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی