• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 3805)
شنبه 12/8/1386 - 0:4 -0 تشکر 16239
قرآن قرن 21

سلام

نمی دونم می دونید یا نه چون این یک بحث جدید نیست اما گفتم بگم تا برای کسانی که نمی دونن گفته باشم و برای اونها که می دونن یادآوری و البته تلنگر.

واون اینکه آیا قضیه قرآن قرن 21 یا فرقان الحق رو شنیدین یا نه؟

 

 

البته من دوباره به اینجا سر می زنم واگر دیدم هیچکس چیزی نشنیده یا نگفته خودم یه چیزهایی اضافه می کنم پس حتما(حتی اگه چیزی نمی دونید) یه چیزی بنویسید تا من دفعه بعد سرفرصت که سری زدم بدونم که این موضوع مهمه ودلم بیاد که یه چیزهایی اضافه کنم

اینها رو نوشتم برای بیداری بیشتر و البته ...

پس فعلا

اگه شنیدین که یه چیزهایی بگین واگر نشنیدین اول گوش کنید و بعد یه چیزهایی بگین

در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
شنبه 12/8/1386 - 22:4 - 0 تشکر 16301

قرآن قرن 21

بفرماييد ببينيم موضوع ازچه قراره

ممنون

يکشنبه 13/8/1386 - 0:36 - 0 تشکر 16313

سلام

من که چیزی نشنیدم. خوشحال میشم اطلاعاتی در این باره داشته باشم.

موفق باشید

يکشنبه 13/8/1386 - 18:39 - 0 تشکر 16354

سلام...
منم چیزی نشنیدم...
مشتاقم که بدونم...
التماس دعا خیلی خیلی خیلی خیلی زیاد

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
دوشنبه 14/8/1386 - 10:39 - 0 تشکر 16390

...!!!

در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
دوشنبه 14/8/1386 - 10:43 - 0 تشکر 16392

سلام

البته جای تعجب داره که کسی چیزی نمیدونه ولی من طبق قولی که دادم یه قسمتی رو الان می نویسم و بقیشو بخاطر فضا و زمان محدود انشاالله بعدا

  البته اینم بگم که من این متن رو خیلی وقت پیش از labgazeh.blogfa .com ( وبلاگ سیدمحمدرضا واحدی) گرفتم.(البته یه متن دیگه هم هست کهاونم می نویسم ولی این گیراتره)

قرآن قرن21

" به امت عربي بطور خاص و به جهان اسلام به طور عام... سلام بر شما و رحمت خداي قادر بر همه چيز... اشتياق به ايمان خالص، صلح دروني، آزادي روح و حيات جاودان در ژرفاي نفس بشري قراردارد. ما با تكيه به خداي تنهاي يگانه اميد داريم كه خوانندگان و شنوندگان، راه رسيدن به آن اشتياق را از طريق " الفرقان الحق " بيابند... "

این بخشی از مقدمه ی کتابی است که خبر آن را از مدت ها پیش از گوشه و كنار مي شنيديم و در سايت هاي خبري مي خوانديم. این خبر که بوی شكل گيري و طراحي توطئه ای جديد و خطرناك برضد اسلام و مسلمانان می داد، اين بود كه در لوس آنجلس آمريكا كتابي در حال تدوين و شكل گيري است که تحت عنوان " قرآن قرن 21 " معرفي شده است.

متأسفانه اين خبر، شكل واقعي به خود گرفت و بالأخره كتاب مزبور، با چاپي نفيس و گران قيمت به نام " الفرقان الحق " در ۳۶۶ صفحه و ۷۷ سوره (!) و به زبان های عربي و انگليسي، توسط دو شركت انتشاراتي آمريكائي omega 2001 و wine press چاپ و توزيع شد.

ماجرا از سال ۱۹۹۹ با انتشار چهار به اصطلاح سوره ی جعلی شبیه سوره های قرآن کریم در اینترنت آغاز و به اینجا ختم شد که سال گذشته کتاب مزبور به تقلید از شیوه و اسلوب قرآن کریم، استفاده از کلمات و آیات آن و حتی با رسم الخط قرآنی عرضه شود.

به نظر می رسد فراهم آورندگان این کتاب هنوز در مرحله ی تست و آزمایش هستند و یا اینکه حد اقل شرایط فعلی را برای ورود گسترده و توزیع بی محابای آن در سطح جوامع عام کشورهای اسلامی مناسب نمی بینند. اما در کتابخانه های بزرگ و مشهور دنیای غرب، باشگاه های تفریحی و ورزشی، مراکز آموزشی و فنی و در بعضی از کشورهای عربی ــ از جمله کویت ــ و البته در سطح مدارس خارجی که دانش آموزان مسلمان کشور میزبان در آن تحصیل می کنند، به شکل گسترده ای تبلیغ و توزیع شده است.

بی شک این توطئه، حاصل تلاش چندین ساله ی عوامل اسرائیل و آمریکا و دشمنان اسلام، پیامبر عظیم الشأن و مسلمانان است که با تدبیر و پشتیبانی مالی یهودیان صهیونیست و حمایت فکری و فرهنگی صلیبی های کینه توز، به منظور سست کردن قرآن کریم در اذهان عمومی و تنزل شأن و قداست و در نهایت جایگزینی آن توسط مثلاً قرآن جدید (!) یا قرآن قرن 21 است. هر چند این ادعا نیازی به اثبات ندارد اما ما در ادامه ی همین مقال به بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت.

الفرقان الحق

بعضي از نويسندگان، اين كتاب را به عنوان قرآن مزور و مجعول يا قرآن ناحق ناميده اند؛ اما من به خود اجازه نمي دهم كه آن را حتي چنین بنامم. چرا که قرآن يك حقيقت مطلق است و نمي توان چيزي ديگري را به اين نام خواند.

پیشتر گفتیم اين كتاب با سبك و سياق و با استفاده از آيات قرآن و آميختن آن با تعاليم و آموزه هاي يهودی و مسيحيت و حتی با رسم الخط قرآنی تدوین و چاپ شده است.

اینک به ساختار کلی کتاب مزبور نگاهی می اندازیم و سپس برای آگاهی خوانندگان گرامی از یاوه گویی های آن، به ذکر نمونه هایی از آنها می پردازم.

البته خوانندگان گرامی تصور نکنند که آنچه در پی می آید تمام موارد مسأله دار این کتاب است که جمع آوری و بیان گردیده است. زیرا دروغ پردازی ها و کفر گویی های بی شماری در متن آن و به اصطلاح آیات و سوره های این کتاب وجود دارد که من از آنها گذشته و به دلایل زیر تنها به ذکر مواردی به عنوان نمونه پرداخته ام:

1- هدف من تنها آشنایی خوانندگان با اصل توطئه بوده است .. نه بررسی کارشناسانه ی تمام آنچه در آین کتاب آمده است و ارائه ی نمونه هایی از این اراجیف فقط بدین منظور صورت گرفته و به یقین کفایت می کند.

2- عدم ضرورت بررسی و مطالعه ی دقیق همه ی کتاب که ارزش مطالعه را حتی برای یک بار هم ندارد.

3- هرچند نقل کفر، کفر نیست .. اما در این اثر شیطانی و البته مثلاً از زبان خدای نازل کننده ی الفرقان الحق، جسارت ها و اهانت هایی بی پروا به وجود مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و احکام مسلم الهی و ضروریات دین صورت گرفته است که دل وجان هر انسان آزاده ای ــ هر چند غیر مسلمان ــ را به شدت می آزارد.

انتخاب این اسم یعنی " الفرقان الحق " خود، بهترین دلیل بر سوء نیت و پلیدی طراحان و نویسندگان آن دارد؛ زیرا می دانیم که فرقان یکی از نام های قرآن است و اضافه کردن صفت " الحق " به فرقان و اطلاق آن بر دست نوشته های ناپاک خویش، بدان معنی است که قرآن مسلمانان ـ معاذالله ـ فرقان باطل است و فرقان حق چیزی است که اینان ارائه کرده اند.

در مقدمه ي كتاب مزبور چنين آمده است:

" به امت عربي بطور خاص و به جهان اسلام به طور عام... سلام بر شما و رحمت خداي قادر بر همه چيز... اشتياق به ايمان خالص، صلح دروني، آزادي روح و حيات جاودان در ژرفاي نفس بشري قراردارد. ما با تكيه به خداي تنهاي يگانه اميد داريم كه خوانندگان و شنوندگان، راه رسيدن به آن اشتياق را از طريق " الفرقان الحق " بيابند.

خالق بشریت این برکت آسمانی را در اختیار هر انسانی که نیازمند نور است، بدون تفاوت در نژاد، رنگ پوست، جنس، زبان، اصل، قومیت و دین او قرار می دهد. خداوند برای هر نفسی که در این کوکب است، بسیار اهمیت قایل است.

هیأت نظارت بر تدوین، ترجمه و نشر: " الصفی " .. و " المهدی "

در ادامه نام سوره ها ی ۷۷ گانه ی این کتاب دروغ، را مرور می کنیم:

الفاتحة - المحبة - النور - السلام - الایمان - الحق - التوحید - المسیح - الصلیب - الروح – الفرقان الحق - الثالوث - الموعظة - الحواریین - الاعجاز - القدر – المارقین - المؤمنین - التوبة - الصلاح - الطهر - الغرانیق - العطاء - النساء - الزواج - الطلاق – الزنا- المائدة - المعجزات - المنافقین - القتل - الجزیه - الافک - الضالین - الاخاء - الصیام - الکنز - الانبیاء - الرعاة - الانجیل - المشرکین - الحکم - الوعید –الکبائر - الاضحی - الاساطیر - الجنة - المحرضین - البهتان - الیسر - الفقراء - الوحی - المهتدین - الطوبی - الاولیاء - اقرأ - الکافرین - الخاتم - الاصرار - التنزیل – التحریف - العاملین - الآلاء - المحاجة - المیزان - القبس - الاسماء - الشهید

مشاهده می شود که نام بعضی از این سوره ها، همان نام سوره های قرآن کریم و تعدادی دیگر نام های من درآوردی دروغ پردازان است

آقایون و خانومها فعلا بااجازه، تادفعه بعد

(یه جابه جایی پیش اومد که درستش کردم و دوباره ثبت کردم)

در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
دوشنبه 14/8/1386 - 15:3 - 0 تشکر 16396

reسلام

شانس و اقبال یار بود و دوباره همین امروز پیدام شد. قراربود ادامه متن قرآن قرن21 رو بیارم؛ خوب اینم از اینم...

  نوبه قبل تا آنجا نوشتم که... آهان، اسم سوره های این کتاب مثلا قرآن قرن21 رو نوشتم،واینم ادامش...

بعد از دیدن فهرست و نام سوره ها اولین چیزی که توجه همگان را جلب می کند کیفیت ذکر خدا و آغاز کردن با نام اوست که بر اساس معارف مسیحی چنین آمده است:

" بسم الأب الکلمة الروح الاله الواحد الاوحد ..."

اکنون به طور خیلی خلاصه و با انتخابی کاملاً اتفاقی، نمونه هایی از آیات شیطانی آن را مورد دقت قرار می دهیم. این جملات که از ناحیه ی خدایان صهیونیست مؤلف مسیحی به وی وحی شده است، آنقدر واضح و گویاست که به هیچ توضیحی نیاز ندارد و من نیز در صدد شرح و توضیح نیستم. اما همین قدر می توان گفت که شما با خواندن همین چند نمونه ی مختصر و کوتاه، عمق نگاه خبیثانه و کینه ی آنان و همینطور اهدافشان از این کار را در می یابید.

هر خواننده ای حتی با سطح متوسطی از معلومات، با دیدن این آیات (!) پی می برد که چگونه تلاش کرده اند از زبان خدای متعال و در قالب وحی و به شیوه ی قرآن ــ البته به گمان عقل ناقص و زعم باطل خود ــ نه تنها فروع که حتی اصول دین مبین اسلام را دچار تحریف و دگرگونی کنند.

اینجانب با یادآوری این نکته که چون خواسته ام عین نوشته ی دست های ناپاک را منتقل کنم، پیشاپیش از اینکه نام این اراجیف را با واژه ی مقدس آیه و سوره، به کار می برم از درگاه خداوند متعال، رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم، ائمه ی اطهار علیهم صلوات الله، قرآن کریم و بالأخره همه ی خوانندگان غیرتمند پوزش می طلبم.

آیه هایی از سوره ی " السلام "

ــ والذين اشتروا الضلالة وأكرهوا عبادنا بالسيف ليكفروا بالحق ويؤمنوا بالباطل أولئك هم أعداء الدين القيم وأعداء عبادنا المؤمنين

یعنی: و کسانی که گمراهی را انتخاب و بندگان ما را با زور شمشیر وادار کرده اند که به حق کفر ورزند و به باطل ایمان آورند، اینان دشمنان دین قیم و دشمنان بندگان مؤمن ما هستند.

ــ يا أيها الناس لقد كنتم أمواتا فأحييناكم بكلمة الإنجيل الحق.. ثم نحييكم بنور الفرقان الحق

یعنی : ای مردم ! شما مرده بودید و ما با کلمه ی انجیل حق شما را حیات بخشیدیم .. و اکنون نیز شما را به وسیله ی نور الفرقان الحق زنده می گردانیم

ــ لقد افتريتم علينا كذبا بأنا حرمنا القتال في الشهر الحرام ثم نسخنا ما حرمنا فحللنا فيه قتالا كبيرا

یعنی : بدرستی که به دروغ به ما نسبت داده اید که ما جنگ را در ماههای حرام، حرام دانسته و بعداً آن را نسخ کرده ایم. ما جنگ بزرگ را در این ماهها حلال نموده ایم

آیه ای از سوره ی " التوحيد "

ــ وما كان لكم ان تجادلوا عبادنا المؤمنين في إيمانهم وتكفروهم بكفركم فسواء تجلينا واحدا او ثلاثة أو تسعة وتسعين فلا تقولوا ما ليس لكم به من علم وإنا أعلم من ضل عن السبيل

یعنی : شما حق ندارید که در باره ی ایمان بندگان مؤمن ما با آنان مجادله کنید و آنان را کافر بشمارید. تجلی ما چه یگانه باشد و چه سه گانه یا نود و نه گانه، آنچه را آگاهی ندارید نگویید و من می دانم که چه کسی از راه گمراه شده است.

آیه ای از سوره ی " الصلیب "

ــ إنما صلبوا عيسي المسيح ابن مريم جسدا بشرا سويا وقتلوه يقينا

یعنی: بدرستی که عیسی بن مریم را که بشر بود، به صلیب کشیدند و به یقین او را کشتند.

آیه هایی از سوره ی " الثالوث "

ــ و شهد المؤمنون من عبادنا بانا تجلینا لهم بمظاهر ثلاثة الا ان لنا المظاهر و التجلیات جمیعا و اتخذونا بالایمان ابا و شهدونا ابنا رحمانا و عرفونا روحا رحیما فما ظلموا انفسهم و لا کانوا مشرکین

یعنی: و مؤمنان از بندگان ما شاهد بوده اند که ما بر آنان با مظاهر سه گانه تجلی کردیم به درستی که همه ی مظاهر و تجلیات از آن ماست. آنان ما را به خاطر ایمانشان پدر یافتند و پسری رحمان دیدند و روحی رحیم شناختند. اینان با این باورها نه ظلم کرده اند و نه مشرک شده اند.

ــ إن أهل الضلال من عبادنا اشركوا بنا شركا عظيما فجعلونا تسعة وتسعين شريكا بصفات متضاربة وأسماء للإنس والجان يدعونني بها وما أنزلنا بها من سلطان.. وافتروا علينا كذبا بأنا الجبار المنتقم المهلك المتكبر المذل، وحاشا لنا ان نتصف بإفك المفترين ونزهنا عما يصفون

یعنی: بدرستی که گمراهان از بندگان ما شرک بزرگی به ما ورزیدند که برایمان نود و نه شریک با ویژگی های متضاد و نام های انس و جن قرار دادند تا ما را با آن نامها بخوانند.. چیزی که ما دلیلی برایش نازل نکرده ایم. اینکه ما را جبار، منتقم، مهلک، متکبر و مذل می دانند بر ما دروغ بسته اند و دور از ما باد که با صفت هایی که مفتریان می گویند، متصف شویم و پاکیم از توصیف آنان

آیه ای از سوره ی " الموعظة "

ــ وزعمتم بأنا قلنا قاتلوا في سبيل الله وحرضوا المؤمنين علي القتال وما كان القتال سبيلنا وما كنا لنحرض المؤمنين علي القتال إن ذلك إلا تحريض شيطان رجيم لقوم مجرمين

یعنی: و گمان کردید که ما گفته ایم در راه خدا بجنگید و مؤمنان را به جنگ تشویق کنید ولی جنگ ، راه ما نیست و ما هرگز مؤمنان را بر جنگ تشویق نکرده ایم. بدرستی که این کار چیزی جز تحریک گروه مجرمان توسط شیطان رجیم نیست

آیه ای از سوره ی " المسيح "

ــ وزعمتم بأن الإنجيل محرف بعضه فنبذتم جله وراء ظهوركم .. وقلتم: آمنا بالله وبما أوتي عيسي من ربه،ثم تلوتم منكرين.. ومن يبتغ غير ملتنا دينا فلن يقبل منه.. وهذا قول المنافقين

یعنی: گمان کرده اید که بخشی از انجیل دچار تحریف شده است پس بیشتر آن را پشت سر انداختید .. و گفتید ما به خداوند و آنچه عیسی از جانب او آورده است ایمان آوردیم ولی آن را انکار کردید ... و هر کس غیر از راه و رسم ما دینی انتخاب کند از او پذیرفته نخواهد شد.. و این گفته ی منافقان است.

آیه هایی از سوره ی " الصلاح "

ــ يأيها الذين ضلوا من عبادنا هل ندلكم علي تجارة تنجيكم من عذاب أليم تحابوا ولا تباغضوا وأحبوا ولا تكرهوا أعداءكم،فالمحبة سنتنا وصراطنا المستقيم..

یعنی: ای بندگان ما که گمراه شده اید آیا شما را به تجارتی که از عذاب دردناک نجات دهد راهنمائی کنیم ... محبت بورزید و دشمنی نکنید ... دشمنانتان را دوست بدارید و از آنان بد به دل نگیرید پس محبت سنت ما و راه راست ماست..

ــ ولا تطيعوا أمر الشيطان ولا تصدقوه إن قال لكم كلوا مما غنمتم حلالا طيبا واتقوا الله إن الله غفور رحيم

یعنی: و از دستور شیطان پیروی نکنید واو را باور نکنید که به شما گفت از غنیمتی که به دست آورده اید بخورید که حلال و طیب است و تقوا پیشه کنید که خدا بخشنده و رحیم است .

ــ كم من فئة قليلة مؤمنة غلبت فئة كثيرة كافرة بالمحبة والرحمة والسلام

یعنی: چه بسا گروه کمی (کوچکی) از مؤمنان که بر گروه فراوانی (بزرگی) از کافران پیروز شده است با محبت و رحمت و آشتی .

آیه هایی از سوره ی " الطهر "

ــ و ما كان النجس و الطمث و المحيض و الغائط و التيمم و النكاح و الهجر و الضرب و الطلاق إلا كومة ركس لفظها الشيطان بلسانكم و ما كانت من وحينا و ما أنزلنا بها من سلطان وقلتم إفكا لا تقربوا الزنا إنه كان فاحشة و ساء سبيلا..

یعنی: نجس و محیض و غائط و تیمم و زناشوئی و دوری گزیدن از همسر و زدن و طلاق چیزی نیست جز کومه ی پلیدی که شیطان آن را بر زبان شما جاری کرد و این وحی ما نبوده است و حجتی بر آن نازل نکرده ایم. این قول که به زنا نزدیک نشوید که پلیدی است و راهی نا شایست، تهمتی است که به ما بسته اید.

ــ انا انزلناه فرقاناً عربیاً و جعلناه نوراً یهدی الضالین لیمیزوا الحق من الباطل و الایمان من الکفر لعلهم یهتدون

یعنی: ما فرقانی عربی نازل کردیم و آن را نوری قرار دادیم که گمراهان را هدایت کند تا حق را از باطل و ایمان را از کفر تشخیص دهند شاید که هدایت شوند.

آیه هایی از سوره ی " الغرانيق "

ــ أيها الذين كفروا من عبادنا لقد ضل رائدكم وقد غوي ان هو إلا وحي إفك يوحي علمه مريد القوي

یعنی: ای بندگان ما که کفر ورزیده اید به درستی که رهبر شما گمراه شد و فریب داد. آن چیز جز یک وحی دروغین نیست که ضعیف القوی ــ یا ضعیف کننده ی نیروها ــ او را یاد داد .

ــ فرأي من مكائد الشيطان الكبري. كلما مسه طائف من الشيطان زجره صحبه فأخفي ما أبدي. وإذا خلا به قال إني معك فقد اتخذ الشيطان وليا من دوننا..

یعنی: پس او کیدهای بزرگ شیطان را دریافت کرد. هر بار که وسوسه ای از شیطان به وی رسید او را آگاه کرد پس آنچه اظهار کرده بود پنهان داشت و هر گاه که تنها شدند گفت من با تو هستم. پس او شیطان را به جای ما دوست خود گرفت .

آیه ای از سوره ی " النساء "

ــ و بدأنا خلقكم بآدم واحد و حواء واحدة فتوبوا عن شرك الزنا و وحدوا أنفسكم بأزواجكم.. فللزوج الذكر الواحد زوجة أنثي واحدة و ما زاد عن ذلك فهو من الشيطان الرجيم... و هذا عدل الظالمين

یعنی: ما آفرینش شما را با یک آدم و یک حوا شروع کردیم پس از شرک زنا توبه کنید یک همسر داشته باشید.. برای یک مرد یک زن کافی است و بیش از آن امری است از ناحیه ی شیطان رجیم... و این عدالت ستمکاران است .

آیه ای از سوره ی " الزنا "

ــ يا أهل السفاح من عبادنا الضالين لقد دفعتم بأنفسكم إلي الزنا بما طاب لكم من النساء مثني وثلاث ورباع أو ما ملكت أيمانكم فعارضتم سنتنا في الإنجيل الحق بأن من نظر لأنثي بعين الشهوة فقد زنا بها في قلبه السقيم و من أشرك بزوجة أخري فقد زنا وأوقعها في الزنا والفجور

یعنی: ای اهل پلیدی از بندگان گمراه ما .. خود را به زنا افکنده اید با ازدواج با دو و سه و چهار زن و کنیزان و با سنت ما مخالفت ورزیدید چون در انجیل حق آمده کسی که به زنی نگاه شهوت کند در قلب بیمارش مرتکب زنا شده و کسی که زن دیگری بگیرد زنا کرده و او را به زنا وفسق وادار کرده است.

آیه ای از سوره ی " المنافقين "

ــ و مكرتم و مكر الشيطان و الشيطان خير الماكرين.. و طبع الشيطان علي قلوبكم و سمعكم و أبصاركم فأنتم قوم لا تفقهون

یعنی: شما مکر کردید و شیطان نیز مکر بخرج داد و البته شیطان بهترین مکر کنندگان است ... و شیطان بر قلب هایتان و گوش و چشمتان مهر زد. پس شما گروهی هستید که فهم نمی کنید

آیه ای از سوره ی " الجزية "

ــ زعمتم بأننا قلنا قاتلوا الذين لا يدينون دين الحق من الذين أوتوا الكتاب حتي يعطوا الجزية عن يد و هم صاغرون. يا أهل الضلال من عبادنا إنما دين الحق هو دين الإنجيل والفرقان الحق من بعده فمن ابتغي غير ذلك دينا فلن يقبل منه فقد كفر بدين الحق كفرا

یعنی: گمان کرده اید که ما گفتیم که با اهل کتاب که به دین حق در نیامده اند بجنگید تا جائی که در حال ذلت، جزیه بپردازند. ای بندگان ما بدرستی که دین حق دین انجیل و فرقان الحق است .پس هر کس غیر از آن دینی انتخاب کند از او پذیرفته نیست و به دین حق کفر ورزیده است.

ملاحظه می شود اینگونه پشت سر هم اندازی ها به خاطر آن است که ابتدا احکام دینی مثل طهارت و نجاست و طلاق و ... را سست کنند و مسلمانان را نسبت به آن دچار تردید نمایند. سپس موارد اعتقادی مثل اسماء الله الحسنی را بی اساس و غیر واقعی جلوه دهند و چنین القا کنند که خدا یک واقعیت است حالا چه به توحید اعتقاد داشته باشیم و چه به تثلیث. و آنگاه رفته رفته به نقطه ی مورد نظرشان یعنی انکار رسالت پیامبر و تأثیر شیطان در نزول آیات مربوط به جهاد و مبارزه بکشانند و در نهایت آنان را وادار به تسلیم و همکاری باورمندانه با کافران بنمایند.

آری ... طراحی این اباطیل به خاطر ترس و وحشت فراوان از حکم جهاد و وجود روحیه ی استشهادی در نزد مسلمانان است تا شاید بدین وسیله روح فرمانبری و اطاعت، عشق و دوستی با کافران ستمگر را در میان مسلمین به عنوان یک اصل دینی بدمند و ترویج کنند و سرانجام آنکه ضرورت کفر ستیزی و دشمنی با دشمنان خدا را در میان مسلمانان باطل جلوه دهند و این آیه ی قرآن کریم را بی اثر نمایند که فرمود:

وأعدوا لهم ما استطعتم من قوة ومن رباط الخيل ترهبون به عدو الله وعدوكم

در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
پنج شنبه 17/8/1386 - 14:57 - 0 تشکر 16483

سلام

اگه قرار نیست کسی به این بحث توجه کنه وپاسخی هم در کار نیست من ادامه ندم؟

در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
شنبه 19/8/1386 - 20:25 - 0 تشکر 16613

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم.

سلام

حالتون خوبه؟

خیلی برام جالب بود.از اطلاعاتی که در اختیارمون قرار دادین ممنونم.

خدا ازشون نگذره که به هر کاری دست میزنن.واقعا چقدر وقت و هزینه صرف این کار شیطانی شده...

وقتی این متن رو خوندم این آیه از قرآن به ذهنم رسید که خداوند میفرماید:

و مکروا و مکرالله و الله خیر الماکرین...

توکل بر خدا انشاءالله که همه نقشه هاشون نقش بر آب میشه.

به امید ظهور هر چه زودتر منجی عالم بشریت.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان.

اجرتون با خدا

التماس دعا

شنبه 19/8/1386 - 23:54 - 0 تشکر 16619

سلام

خدا خیرت بده نگارینای عزیز؛ یه بغضی گلوم رو گرفته بود ، به خاطر اینکه کسی به این بحث توجه نمی کنه، نه بخاطر اینکه این بحث رو من راه انداختم ،به خاطر اینکه این موضوع برای کسی اهمیت نداشت(حداقل اینطوری به نظر می رسید).

البته در رابطه با این بحث متن زیادی دارم که مقداریش رو الان می ذارم و بقیش هم اگه عمری باقی بود انشاالله دفعات بعد.

باز هم از همه عزیزانی که به این بحث توجه دارند متشکرم

این هم ادامه مطلب؛

نویسنده ی کتاب

در بعضی از این نوشته ها، اين كتاب بي ارزش را تألیف دو نفر به نام ها ي " الصفي " و " المهدي " دانسته اند. اما در مقدمه ی ‌آن كه به امضاي اين دو نفر نوشته شده است، خود را به عنوان اعضاي هيئت امناي ناظر بر تدوین تهیه و انتشار، معرفي كرده اند.

بعضی از محققان عرب به نقل از پايگاه اينترتي آمازون، كه به تبليغ و فروش اين كتاب پرداخته است، نويسنده ي آن را فردي به نام " دكتر انيس شاروش " anis shorrosh معرفي مي كند.

نویسندگان دیگری، دکتر انیس شاروش را همان المهدی می شناسند که کتاب را به انگلیسی برگردان کرده است.

اما از " الصفی " که اولین نام امضا کننده ی مقدمه است، چندان خبری در دسترس نیست. جالب این است که " ولید ریاح " رئیس تحریریه ی نشریه صوت العروبه که در آمریکا منتشر می شود و به زودی مقاله ی او را در این زمینه نقل می کنم، امضای مقدمه ی کتاب را چنین می نویسد: ... به الصفی وحی شده است ... المهدی آن را ترجمه کرده است.

بنابر این احتمال می رود که نسخه ای که وی ملاحظه نموده، جزو نسخه های اول کتاب مزبور باشد که چنین امضا شده و بعدها در اصلاح یا تجدید نظر و یا به خاطر هراس جدی از واکنش مسلمانان و حتی غیر مسلمانان، به عنوان ناظران بر تدوین تهیه و انتشار امضا شده باشد.

به نظر می رسد که " الصفی " به معنای " برگزیده " نام یک شخصیت فرضی است که تنها برای رد گم کردن و در عین حال جنبه ی قداست دادن به کتاب باشد. دیگر اینکه " المهدی " نیز شخصی واقعی و همان دکتر انیس شاروش باشد که هم نویسنده ی متن عربی و هم مترجم آن به انگلیسی باشد.

نکته ای که دخالت دکتر انیس شاروش را تأیید می کند و نشان می دهد که او همان " المهدی " است، مطلبی است که در پایگاه اینترنتی usinfo برای دفع اتهام از آمریکا در دست داشتن در این حرکت دروغ پردازانه، به صراحت او را مترجم کتاب معرفی می کند و به نقل نظرات او و اهداف این کار می پردازد.

سایت islam in focuse که احتمالاً متعلق به خود اوست، نیز می نویسد: وی سه سال قبل به همراه همسرش، کتاب الفرقان الحق را از عربی به انگلیسی برگردان کرد. همان چیزی که امروز به نام the true furqan شناخته می شود.

به هر حال، مدت هاست که این فرد در رسانه هاي گوناگون به تبليغ " الفرقان الحق " و برپايي كنفرانس هاي مختلف به ترويج آن مي پردازد و از مسلمانان مي خواهد كه بدان اعتماد كنند و آن را جايگزين قرآن كريم نمايند .

دكتر انيس شاروش در فلسطين به دنيا آمد و پدرش توسط ارتش يهود كشته شد. او ابتدا در اردن و سپس در كشورهاي غربي به تحصيل و در عين حال، فعاليت تبشيري پردا خت و برای تبلیغ مسیحیت به 76 کشور در سراسر دنیا سفر کرد. از 1995 در نيوزلند، انگليس و پرتغال به سر برد. پيش از آن نيز در سرزمين هاي اشغالي در خدمت يهوديان بود و با آنان د ر كنشت اورشليم Jerusalem Baptist خدمت كرد.

هم اکنون نیز در سراسر جهان از نیوزلند گرفته تا آمریکا به فعالیت های خود ادامه می دهد و در بسیاری از مجامع دانشگاهی مسیحی و رسانه ها به سخنرانی می پردازد.

وي در دهه ی 80 كتابي تحت عنوان islam reveled : a christian arabics view of islam منتشر ساخت و در آن، اسلام را داراي ايده هاي نادرست و روح خشونت دانست. از جمله اينكه از هر پنج قتل كه در جهان اتفاق مي افتد، يك نفر به خاطر ديدگاه هاي اسلامي كشته مي شود.

شاروش ده کتاب تألیف کرده که عمدتاً پیرامون اسلام و خطرات آن (!) بوده است. دهمین کتاب وی در آگوست 2004 با عنوان " اسلام، خطر یا چالش " منتشر شد.

او با وقاحت تمام، اسلام را دين رعب و خشونت خوانده كه به جنگ و خونريزي دعوت مي كند و اضافه كرده است كه منشأ همه ي اين ديدگاه ها اسلام است.

به خاطر همين اعتقاد، به مسمانان سفارش كرده است كه قرآن دروغينش را جايگزين قرآن رایج بین خویش نمايند و معتقد است كه: قرآن من بهتر است.

دکتر انیس شاروش ابتدا چهار سوره جعل و در پايگاه اينترنتي AMRICAONLINE.COM منتشر كرد و سپس بعد از يكسال، كتابي كامل با نام " الفرقان الحق " شامل ۷۷ سوره جعلي تأليف و دردسترس همگان گذارد.

او در كنفرانسي كه دو روز بعد از حادثه ی  ۱۱  سپتامبر در دانشگاه هوستن برگزار كرد گفت: محمد (ص) ـ معاذالله ـ با شيطان در ارتباط بوده و همين است كه مسلمانان كشتار را دوست دارند.

وی درهمين سخنراني به دولت آمريكا پيشنهاد كرد كه به منظور جلوگيري ازنفوذ تروریزم همه ي مسلمانان را از آمريكا اخراج نمايد. و اضافه كرد كه بايد همگي مسلمانان را به خاور ميانه منتقل و سپس به وسیله ی بمب اتم همه ی منطقه را نابود ساخت.

او افزود: من يكي از هزاران مسيحي هستم كه هر شب يكشنبه براي نابودي اسلام دعا مي كنم.

اين سخنراني باعث شدكه رئيس دانشگاه مزبور، در روزنامه ی وابسته به دانشگاه از سخنان او اظهار تأسف و معذرت خواهي كند.

به هر حال آنچه از مجموع مطالعات راقم اين سطور بر مي آيد اينكه وي از مسيحيان عرب فلسطيني بوده كه با حمايت یهودیان به مراتب علمي دانشگاهي رسيده و با گرايش هاي جناح تندرو و افراطي مسيحي صهیونيستي، امروز در خدمت آرمان ها و برنامه های صهيونيزم قرار گرفته است.

اگر این بحث مورد توجه واقع بشه و لطف کنید و نظراتی بدید حتما ادامه مطلب روهم می ذارم.

فعلا یا علی

در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
سه شنبه 22/8/1386 - 13:30 - 0 تشکر 16778

سلام

عجب!!!جالب بود...

خدا ازشون نگذره.بحث جالبیه. برام جالب بود که تا حالا اصلا چیزی در این مورد نشنیده بودم.

من این مباحثی رو که شما میزنید ذخیره میکنم. تا همسرم هم بخونه.مطمئن باشین که خیلی ها این بحث شما رو دنبال میکنن.

از اطلاعاتی که در اختیارمون قرار میدید ممنونم.

توکلت علی الله.

سر بلند باشید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.