انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 432)
چهارشنبه 6/3/1388 - 0:17 -0 تشکر 116436
ناگفته‌های سرتیم حفاظت احمدی‌نژاد

سردار جهانگیر دایی‌حامد از سال 84 به مدت دو سال مسئولیت تیم حفاظت رئیس جمهور را بر عهده داشت. از آنجایی كه وی در مقاطع و لحظه‌های مختلف در كنار محمود احمدی نژاد بوده، از لحاظ تاریخی می‌تواند شاهد خوبی بر مشی و عملكرد شخصی و مدیریتی رئیس جمهور در طول دو سال اول ریاست جمهوری باشد.

در این تاپیک قصد بر آن است که ناگفته های آقای دایی حامد گفته شود تا دوستان قدری روشنگرانه نگاه کنند!!

البته این آمار قطعاً در سایت ها و خبرگزاری های مختلف به چاپ رسیده است.

مطالب این مبحث از سایت خبرگزاری رسمی فارس برداشته شده است.

 

رییس جمهور می‌گفت من می‌خواهم در دل مردم باشم و مرا از مردم جدا نكنید. دراینجا كار ما سخت‌ترین حالت را به خود می گرفت؛ هم می‌خواستیم حفاظت را انجام دهیم و هم ایشان از مردم جدا نشوند. شرایط سختی بود كه با لطف خدا و همت بچه ها كار به پیش رفت. به دهها استان و شهر و روستا سفر كردیم كه سخت ترین دوران كار ما در زمان ریاست جمهوری‌ها بود.


از آشیانه جمهوری اسلامی كه پروازهای سران از آنجا انجام می شود، می گفتند كه در 11 ماه، تعداد "سورتی " ماموریت‌های یگانی ما در دوران آقای احمدی نژاد بیشتر از 8 سال ریاست جمهوری آقای خاتمی و نیز 6 ماه آخر دولت آقای هاشمی بود. 6 ماه آخر دولت آقای هاشمی به لحاظ كارها و پروژه هایی كه برای افتتاح می رفت، بسیار زیاد بود. پس حساب كنید كه 11 ماه كار در این دولت با دو دوره 8 ساله مقایسه می‌شود.

 

كار ما حدود 11 - 12 شب تمام می‌شد و تازه بعضی شبها به منزل آقای احمدی نژاد در میدان 72 (نارمك) می رفتیم كه در آنجا انبوهی از جمعیت منتظرند كه ایشان بیاید و به مشكلات آنها رسیدگی شود.


آنجا هم دو سه ساعت می ایستادند و به تك تك این مراجعه كنندگان رسیدگی می كردند و نامه ها را می گرفتند؛ تازه حدود 2 شب كار تمام می شد و ایشان برای استراحت به منزل می رفتند و شاید یكی دو ساعت بیشتر استراحت نمی كردند و صبح زود ساعت 5 یا 6 هم بیرون می رفتیم.


یعنی ما در 24 ساعت شاید بالغ بر 20- 21 ساعت كار می‌كردیم و 2- 3 ساعت استراحت می كردیم. تازه ما یكی دو ساعت استراحت می‌كردیم اما نیروهای دیگر تازه پستشان شروع می شود.

 

این نشان دهنده حجم كاری بالای آقای احمدی نژاد است. من چون تقریبا با همه آقایان كار كردم و در دوره آقای هاشمی هم بودم می توانم بگویم كه پركارترین روزها و سخت ترین كارهای نیروهای حفاظتی در دوره آقای احمدی نژاد بوده و هست. هر روز كار ایشان را می شود با یك هفته كار آقایان به لحاظ حجم كار مقایسه كرد.
ما مانده ایم كه این همه توان را از كجا می آورد. خواب ندارد، غذا ندارد؛ بچه ها را از پا می اندازد. من خودم یكی از پركارترین افراد مجموعه بودم ولی نسبت به ایشان مانده بودم كه چه كنم. چون ایشان توان مضاعفی داشته و دارد كه این چیزی جز عنایت خدا نیست.

ما در استان ها و شهرهای مختلف، خوراك و غذای ایشان را می دیدیم، چون به هر حال كنترل مواد غذایی مقام مسئول همواره بر عهده نیروهای حفاظتی است. ایشان یك سوم یا یك چهارم غذایی كه برایشان می آورند را می خوردند. گوشت و مرغ و این جور چیزها هم نمی‌خورد؛ به چند جهت، یكی به علت اینكه قشر مستضعف نمی‌توانند از این چیزها بخورند.


آقای احمدی نژاد همیشه بحث های اخلاقی را خیلی رعایت كرده اند.مثلا اینكه حتما با وضو باشند. یك وقتی در فشار كار می‌دیدیم كه ایشان از خستگی خوابش می برد. اما بلافاصله مقداری آب می‌خواست و حتی در هلی كوپتر وضو می‌گرفت.


یا وقتی كه در سفر استانی به محل مراسم می‌ رسیم، جدا از اینكه سریع نماز را می خواندند، اگر میزبان بگوید ابتدا غذا صرف كنید و بعد به میان مردم بروید، این كار را نمی‌كرد و بلافاصله به میان مردم می‌رفت چون اعتقاد دارد مردمی كه اینجا ایستاده اند ناهار نخورده اند و درست نیست ما غذا بخوریم. حتی وقتی سخنرانی هم تمام می شود، غذا نمی خورد و می گفت مردم هنوز به خانه نرسیده اند و در بالگرد غذا می‌خورد.

ادامه دارد...

چهارشنبه 6/3/1388 - 0:27 - 0 تشکر 116438

پزشكان به ما اشاره می‌كردند كه آقای احمدی نژاد باید بحث غذا و استراحت را رعایت كند چون فشار كار، ایشان را از پا می اندازد. ما سعی می كردیم به صورت غیر مستقیم این نكته را رعایت كنیم.


در دوران ریاست جمهوری دكتر احمدی نژاد كار نیروهای حفاظت ایشان در شرایط سختی طی می شود.


ایشان به خاطر دید مردمی و برای خدمتگذاری سر از پا نمی شناسد؛ من با بسیاری از مسئولان كار كردم ولی به این شكل كسی را ذوب در كار و خدمت ندیدم. من همان نكته‌ای كه آقای بهشتی اشاره می‌كردند و می گفتند ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت را در آقای احمدی‌نژاد دیدم. چیزی كه در شعار و عمل شهید بهشتی دیدم، در آقای احمدی نژاد هم عملا دیدم كه در خدمت سر از پا نمی‌شناسد.


آقای رئیس جمهور نسبت به دیدگاه‌های آرمانی حضرت امام (ره) خیلی پایبند هستند. تمام نكات ریزی كه حضرت امام می‌گفتند ایشان عملیاتی می‌كنند و چیزی را از قلم نمی‌اندازد و سعی می‌كند تمام آن دیدگاه ها و نظرات مقام معظم رهبری را جامه عمل بپوشانند. به دلیل همین پایبندی، رهبری از ایشان حمایت ویژه‌‌ای كردند.


برخی احزاب و گروه های سیاسی وقتی این پركاری را می‌بینند می‌خواهند آن را زیر سوال ببرند چون این پركاری، آنها را زیر سوال می‌برد. بعضی ها دنبال این بودند كه بگویند حكومت با دین قابل جمع نیست اما تجربه این دولت نشان می‌دهد این تجربه توسط فردی دین محور و ولایتمدار موفق است

چهارشنبه 6/3/1388 - 0:56 - 0 تشکر 116442

در حاشیه سفر های استانی چه اتفاقاتی رخ می‌داد؟

دكتر احمدی نژاد در استفاده از بیت‌المال خیلی مقید هستند و به مجموعه دولت و وزرا هم در این زمینه سخت می‌گیرند. بعضی اوقات به خود ما هم در حیطه كاری سخت می‌گرفتند تا هزینه‌ای به بیت‌المال وارد نشود. ما هم مجبور بودیم كه با حداقل امكانات امنیت را تامین كنیم.


زمانی كه ایشان برای یك سفر استانی وارد یك فرودگاه می‌شود بسیاری برای استقبال می‌ آیند. ایشان نظر داشت كه این استقبال انجام نشود.


در زمان برگشت از فرودگاه، كسانی كه برای استقبال آمده بودند هر كس اتومبیلی آورده و طول ستون ما زیاد می‌شد. ایشان اتومبیل را نگه می‌داشت و اعتراض می‌كرد كه چرا اینهمه ماشین آمده اند؛ و از ما می‌خواستند كه طول ستون را كوتاه كنیم. حتی سعی بر این بود كه از خودرو جمعی استفاده شود تا هیات همراه كمتر از وسایل متفرقه استفاده كنند و این كار توسط نیروهای حفاظتی، عملیاتی شد. یعنی دقت و صرفه جویی حتی در چنین موقعیتی هم در نظر گرفته می شود.
در برخی سفرها از حسینیه‌ها و نمازخانه‌ها استفاده می‌كردیم.چهارشنبه 6/3/1388 - 1:7 - 0 تشکر 116445

در طول سفرهای استانی گاهی ما در طول مسیرهایی كه زمینی می رفتیم، روستاهایی بود كه مردم روستا تجمع می‌كردند. توقف می‌كرد و بالای ماشین می‌ایستاد و با مردم صحبت می‌كرد. اینها در مسایل حفاظتی خیلی نامتعارف است اما به جهت روحیه خاص ایشان شرایط ما هم سخت می‌شود.


البته سعی ما هم این بوده كه به صورت غیر مستقیم كارهایمان را انجام دهیم. خیلی‌ها فكر می‌كنند كه فضایی عادی است و حفاظت ایشان رعایت نمی‌شود اما اینطور نیست بلكه نیروهای حفاظت به صورت غیر محسوس كار خودشان را انجام می‌دهند.


در سفر به اصفهان، دكتر اشاره كرده بودند كه چرا مغازه های میدان نقش جهان بسته است؟ گفتند حفاظت گفته است. ما گفتیم كه اصلا ما نگفتیم چون با توجه به دیدگاه های شما كه می گویید جایی را تعطیل نكنید ما هم جایی را تعطیل نكردیم. ایشان گفتند بررسی كنید چون می‌گویند حفاظت گفته است. گفتیم چنین نیست ما كل میدان را در اختیار گرفتیم و كل میدان و مغازه ها را داده ایم چك كرده اند و مجموعه مغازه ها را هم قبل از ورود به میدان گیت (دستگاه چك) گذاشتیم حالا مغازه ها به دلیل فشار جمعیت و یا برای حضور در مراسم تعطیل كرده اند، ربطی به ما ندارد. ما حتی آقای فرماندار را آوردیم برای آقای دكتر توضیح دادند كه چنین نبوده است. حجم كار ما زیاد شده بود اما مغازه ها را چك كرده بودیم كه مردم هم دچار ضرر و زیان نشوند.
یكی از دیدگاه های آقای احمدی نژاد همین بحث مردمی بودن است كه به سرعت در قبال تضییع حقوق مردم جبهه می گیرند و ناراحت می‌شوند كه حق و حقوقی از مردم ضایع نشود.

پنج شنبه 7/3/1388 - 10:47 - 0 تشکر 116845

هو العزیز

سلام

ممنون از این اطلاع رسانی تون

کارکرد این دولت را همه مردم منصف ایران قبول دارند درست است که یک سری نقص هایی وجود داشته ولی بی نقص فقط خداست

ایشان هر چه در توان داشتند ، از جان و دل مایه گذاشته برای خدمت خالصانه به مردم

مگر غیر از این است؟!!

««« تبیان »»»

 

پنج شنبه 7/3/1388 - 11:2 - 0 تشکر 116851

با سلام

doki_inkalej واقعا ممنون

خیلی قشنگ بود

موفق و سربلند باشید 

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

پنج شنبه 7/3/1388 - 12:12 - 0 تشکر 116878

سلام به شما دوستان عزیز

خیلی ممنون

واقعا مطالب خوبی بود و قابل استفاده بود .

به امید پیروزی احمدی نژاد . 

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی