انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 198)
سه شنبه 29/12/1391 - 13:23 -0 تشکر 594996
منو بیشتر دوست دارى یا پدر و مادرت رو؟

یکی ازاون امور خیلی مهم زندگی، محبت زن و شوهر به همدیگه ست. بدون محبت، پایه هاى خانواده استوار نمی شه. البته هم زن و هم شوهر باید اندازه و نوع این محبت رو بدونند و توقع بیشتر از اون رو نداشته باشند.
گاهی زن از شوهرش سؤال می کنه؛ منو بیشتر دوست دارى یا پدر و مادرت رو؟ اگه شوهرش بگه؛ پدر و مادرم رو بیشتر دوست دارم، ممکنه زن ناراحت بشه. در حالی که دوست داشتن هرکدوم از همسر و پدرومادر فرق داره. ازیک جنس نیستن تا با هم مقایسه کرد. دوست داشتن همسر، توأم با نگاه جنسیه برخلاف دوست داشتن پدرومادر.
توقع معقول از یك همسر اینه كه شوهر اون محبتى رو كه باید یك شوهر به زن داشته باشه و زن اون محبتى رو كه یك زن باید به شوهر داشته باشه در همون حد زن و شوهرى، داشته باشه.
حال این سوال مطرح میشه که میزان و اندازه محبت توی خانواده چقدر باید باشد؟
اول اینکه؛ معیارهای مادی که بشه با اون، اندازه محبت رو سنجید وجود نداره. بلکه برای فهم میزان اون، باید به روایات و عقل رجوع کرد.
دوم اینکه؛ احترام و محبت به پدر و مادر بر زن برتری داره گرچه نباید زن و فرزند رو فدای محبت به والدین کرد، بلکه باید بین اون دو، رو جمع کرد.
سوم؛ اگر مردى یا زنى بدون هیچ مصلحتى، پدر و مادر رو توی هرمسئله ای که مربوط به خانواده ست، دخالت بدن و خواسته همسر رو نادیده بگیرند، كار بجائى نیست، اینكه حتما باید در هر كارى پدر و مادر نظر بدن وگرنه دیگرى ناراحت میشه، كار غلطیه كه نه فرزند باید انجام بده و نه پدر و مادر باید توقع این كار رو داشته باشند.

چهارم؛ اگر زن یا مرد به کاری مشغول شد که موجب بی توجهی به بقیه افراد خانواده شد، مسلما این شخص از میزان محبت کم کرده. یکی از این عواملی که امروزه موجب این بی توجهی ها و بی محبتی ها توی خانواده ها شده و روابط بین خانواده ها رو کمرنگ کرده و به اصطلاح موجب طلاق خاموش توی خانواده ها شده، استفاده نامعقول و افراطی از اینترنته.

اینكه مرد، به عیش و نوش با دوستاش بپردازه و از همسرش ‍ غافل بمونه، قابل سرزنشه. ازاون طرف، زن هم توقع داشته باشه كه همیشه باید همراه مرد باشه و مرد رو مقید بکنه، كه در هر سفرى باید اون هم باشه و مرد حق نداره با دوستاش، جائى بره یا تنهائى به یه میهمانى بره، توقع بى جاییه.
پنجم؛ اگر همسر شما،كارى كرد كه شما ناراحت شدید، كسى یا چیزى رو بر شما مقدم كرد، دلیل بر بى محبتى اون نیست و یا دلیل بر كم محبتى اون از مقدارى كه باید باشه به عنوان یك همسر نیست.

ودر نهایت،این انتظار كه همسر من نباید هیچ چیز دیگرى رو دوست داشته باشه یا باید منو بیش از همه دوست داشته باشه، بطورى كه هر چیزى رو فداى من بکنه و در سایه این محبت تمام تمایلات خودش رو فراموش بكنه و سختى ها رو تحمل كنه، انتظارى جاهلانه است كه با شكست و ناكامى مواجه مى شه. 
و...

منبع: (اخلاق در خانواده و تربیت فرزند،سید محمد نجفى یزدى)

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 29/12/1391 - 21:9 - 0 تشکر 595045

سلام
اصلا این سئوال خیلی مسخرست و هر زنی و یا مردی این سئوال و از همسرش بکنه قطعا فکرش درست نیست هر کسی جایگاه خودش و داره پدر و مادر بودن که بزرگش کردن و تربیتش کردن و هیچکسی هم مثل پدر و مادر زحمت واسه فرزندشون نکشیدن .
به نظرم هر کس جایگاه خودش و داره و باید احترام حفظ بشه مخصوصا احترام پدر و مادر خیلی مهمه.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی