انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 118)
سه شنبه 3/11/1391 - 11:1 -0 تشکر 585201
همراه همیشگی من

سلام 
همه ما دنبال کسی هستیم که بتونیم بهش اعتماد کنیم.بتونیم حرف دلمون رو بهش بزنیم. بتونیم باهاش دردو دل کنیم. بتونیم از ضعفهای خودمون، سختیهای زندگی مون، خوشیهامون باهاش حرف بزنیم بدون اینکه ضرری بهمون برسه یعنی نمیشه با هر کسی از خوشیهای زندگی مون گفت . نمیشه جلوی هر کسی از ضعفها و کمبودهای خودمون حرفی زد. نمیشه جلوی کسی از دل تنگی های این دنیا نالید و حتی اشک ریخت.ولی با همه این احوالات نمیدونم چرا اینقدر دنبال آدمی هستیم تا به عنوان همراه همیشگی مون، روی اون اعتماد کنیم. یک روز اعتماد زیادی به دوستامون می کنیم. بعد پشیمون میشیم. یک روز میگیم پدر و مادرم تمام دنیای من هستند و با وجود اونها کاملا از لحاظ روحی تامین هستم ولی بعد میبینیم اونها شاید تحمل دیدن ناراحتی ما رو نداشته باشن. بعد میگیم همسرم رو خودم با عشقم انتخاب کردم. دیگه اون همه چیز زندگی منه. ولی بعدا میبینیم اصلا ما نیازهایی داریم که یک کسی مثل خودمون نمیتونه تامینش کنه.
 ما نیاز به کسی داریم که هر وقت دلمون خواست بشه باهاش در ارتباط باشیم. هر موقع دلمون خواست بتونیم با حالات روحی مختلف باهاش حرف بزنیم و از اون انرژی بگیریم. ما نیاز به کسی داریم که اون قدر پرظرفیت باشه که حالات روحی ما روی اون اثر نذاره.  ما نیاز به یک معدن خوبی داریم که هر وقت کم آوردیم بهش پناه ببریم. حالا مدام می گردیم و میگردیم تا چنین کسی رو پیدا کنیم. شاید تمام عمرمون رو می گذاریم تا چنین کسی رو پیدا کنیم و هربار که روی آدمی اعتماد می کنیم و بعد اون آدم نیازمون رو تامین نمی کنه یا حتی کاراش ناراحتمون می کنه افسرده میشیم و حالمون گرفته میشه. 
آخر سر یک روزی می فهمیم که همراه همیشگی ما که همیشه در دسترسه، همیشه دوستمون داره، هیچ وقت سرزنشمون نمی کنه و هر چقدر هم براش حرف بزنیم خسته نمیشه و  هر ساعتی میشه باهاش در تماس بود فقط و فقط یک نفره. و هیچ کس هم مثل اون یک نفر نمیتونه نیازهای ما رو تامین کنه. 
آخر سر می فهمیم که این همه گشتن و گشتن نتیجه نداره. همه آرامش و آسایش ما فقط دست یک نفره. اون کسی که این رو زودتر باور کنه برنده است.  اون وقت به قول حاج آقا دولابی این باور، یاورش میشه.امیدوارم هر کدوم از ما زودتر به اینجا برسیم که باور کنیم هیچ آدمی نمیتونه همه اونچه که ما می خواهیم رو به ما بده. اگه به این باور رسیدیم اون وقت مطمئنا زندگیمون دگرگون میشه. اون وقت خیلی راحت نیمه شبها از خواب پا میشیم و  با خدا درد و دل می کنیم. اون وقت همیشه خدا در صدر زندگیمونه. تا از بقیه مردم قطع امید نکنیم نمیتونیم تمام و کمال به خدا بپیوندیم. خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی