انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 2643)
جمعه 4/5/1387 - 17:36 -0 تشکر 49199
اصلن ضرورت حجاب چیه!!

سلام

در اینجا می خواهیم در مورد حجاب و عفت بحث کنیم...اینکه چرا زنان باید حجاب داشته باشند؟

پس منتظر مقالات و مطالب و نظرات و سوالات شما دوستان هستم

البته شاید بحث حجاب رو قبلا جای دیگه هم داشته باشیم...که به نظر من چون این بحث مهمه تکرار در اون معنا نداره. 

یا علی 

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

پنج شنبه 27/11/1384 - 23:34 - 0 تشکر 2317

(بسم رب الحسين) حجاب براي خانم ها در كوچه و بازار و در اجتماعات و در مقابل نا محرم از ضروريات دين مقدس اسلام است و در آيات متعددي در قرآن شريف به آن تاكيد شده و همه مسلمانها در فِرَق مختلف . آن را از احكام اسلامي مي دانند و حجاب براي خانم ها از امتيازاتي است كه خداي تعالي به مرد ها عنايت نكرده و خانم ها را به اين مزيت برتري داده است و حجاب به دو جهت امتيازي است كه تنها زنها بايد عهده دار آن باشند اول طبق آنچه معروف است حجاب متانت است و بايد هرچه بهتر است در حفاظت بيشتري قرار گيرد . نبايد چشم خائنين به اين موجود پر ارزش بيفتد و به آن خيانت كند . دوم . از مسائلي است كه شايد يا گفته نشده باشد و يا كمتر مطرح گرديده است و شايد از نوآوريهاي معظم له محسوب شود و آن اين است كه هر قوم و فرقه اي . يا هر مذهب و ديني . يك علامتي كه معرف آنها است در جامعه دارند . مثلا مسيحي ها صليب را معرف محيط زندگي و قبرستان و كليسا و شخصيت خود مي دانند . يهوديها كلاه كوچكي در وسط سر خود گذاشته و خود را به اين وسيله معرفي مي كنند و اسلام حجاب خانم ها را به عنوان پرچم اسلام كه بايد آنها در نماز و محل عبادت محجوبه باشند و هر مملكتي يا شهري و يا قريه اي كه زنها آن با حجاب باشند . آن محل را محله مسلمانان و آن را مسجد را محل عبادت مسلمانان و آن شهر و مملكتي كه زنان با حجابي داشته باشد . شهر و مملكت اسلامي مي شناسند . بنابرين زني كه در جامعه حجاب دارد عَلمدار اسلام است و زن مسلماني كه حجابش را برداشته و يا بد حجاب است پرچم اسلام را خوب حفظ نكرده و يا سرنگون كرده است . لذا خداي تعالي براي زنان بي حجاب و يا بد حجاب عذابهائي در قيامت به خاطر اين دو جهت مقرر فرموده و آنها را به عذاب دردناكي به خاطر اين عمل زشتشان مبتلا مي سازد .

خدا را جدی بگیرید .          امام زمانتان را جدی بگیرید .         در امورتان جدی باشید .

*انجمن معارف به دنبال بهترین هاست*
*اگر یکی از بهترین هایید*
*همین الآن کلیک کنید*

سه شنبه 27/6/1386 - 12:19 - 0 تشکر 14211

ما در این مورد حدیثی از امام صادق (ع)داریم كه می فرمایند: لباس نازك و بدن نما نپوشید زیرا چنین لباسی نشانه ی سستی و ضعف دین است. (بحرالانوار.ج79.ص299

hamed

جمعه 4/5/1387 - 17:42 - 0 تشکر 49200

سلام

هیچ باغبانی را سرزنش نمی كنند كه چرا دور باغ خود حصار و پرچین كشیده است، چون باغ بی دیوار، از آسیب مصون نیست و میوه و محصولی برای باغبان نمی ماند.

هیچ كس هم با نام و بهانه «آزادی» دیوار خانه خود را بر نمی دارد و شبها در حیاطش را باز نمی گذارد، چون خطر رخنه دزد، جدی است.

هیچ صاحب گنج و گوهری هم، جواهرات خود را بدون حفاظ، در معرض دید رهگذران نمی گذارد تا بدرخشد، جلوه كند و چشم و دل برباید، چون خود جواهر ربوده می شود.


هر چیز كه قیمتی تر باشد، درصد مراقبت از آن بالاتر می رود.

هر چه كه نفیس تر باشد، بیم ربودن و غارت بیشتر است و مواظبت لازمتر.


مگر نه اینكه آثار نفیس خطی را در موزه ها و ویترینها می گذارند، تا با لمس دستهای این و آن، خراب نشود و از ارزش نیفتد؟!
اینها همه، فرمان عقل است و اقتضای تجربه.


اگر در شیشه عطر را باز بگذاری، عطرش می پرد.
اگر رشته مروارید را در كمد و صندوق نگذاری و در آن را نبندی، گم می شود.
اگر در مقابل پنجره خانه ات، توری نزنی، از نیش پشه ها و مزاحمت مگسها در امان نخواهی بود.


وقتی راه ورود پشه ها را می بندی، خود را «مصون» ساخته ای، نه «محدود» و زندانی.
وقتی در خانه را می بندی، یا پشت پنجره اتاقت پرده می آویزی، خانه خود را از ورود بیگانه و نگاههای مزاحم در پناه قرار داده ای، نه كه خود را در قید و بند و حصار افكنده باشی.


این را هم عقل و تجربه ات فرمان می دهد.

یا علی 

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

جمعه 4/5/1387 - 21:41 - 0 تشکر 49218

به نام خدا.سلام.به نظز من حجاب مایه امنیت زنه.البته وجوبی در چادر نیست ولی همین چادر به زن ابهت و هیبت و امنیت میده.ولی وجوب در حفظ حجاب هست.اما بعضیا از روی لدت,بعضیا از روی تقلید, بعضیا هم از روی جهالت بدحجابی میكنند.یعنی اصلا نمیدونن كه حجاب واجبه و ...

منشا اصلی این بدحجابی ها هم خیلیش یرمیگرده به همین بازیهای رایانه ای خارجی و فیلمهای خارجی كه همینطور معمولی از تلویزین پخش میشه.البته اینترنت كه اصلا حرفی روش نیست ولی تلویزیون كه رسانه ملیه و فیلم و سریال خارجی میزنه و خیلیا نگاه میكنن خیلی تاثیر داره و كسی توجه نمیكنه.

برای تذكر به بد حجابا هم به نظر من اجبار و زور و طرح مبارزه با بدحجابی بدتر میكنه.چون با اینكارا اونا بیشتر تحریك میشن.آزاد آزاد هم نباید باشه.باید متعادل باشه و كار فرهنگی بشه.یعنی بهشون بگن كه فلسفه حجاب چیه نه با زور و جبر.بعد اونا رو مختار كنند.

بعضی كشورای اسلامی مثه همین تركیه چون كه خیلی آزادند وضعشون خراب شده و بعضی كشورا مثه افغانستان چون خیلی تو جبرن وضعشون خراب میشه.

....

**************اعیاد شعبانیه پیشاپیش مبارك ************

بنده عزیز من!وقت نماز منتظرت هستم...
جمعه 4/5/1387 - 22:56 - 0 تشکر 49223

جناب میکروی عزیز سلام

این بحثیه که در انجمن زنان با عنوان قیامت شفاعت چادر مطرح شده لطفه به اونجا یه سری بزنید.

متشکرم یا علی

شنبه 5/5/1387 - 1:19 - 0 تشکر 49234

با سلام

بهتره اول به این سوال جواب بدیم که چرا آقایون نباید مثل خانوم ها حجاب داشته باشن؟

دلیلش اینه که راه تحریک جنسی خانوم ها با آقایون فرق می کنه مردها از طریق دیدن و یا حتی شنیدن صدای خانومها تحریک می شن در حالی که درصد این نوع تحریک در خانومها بسیار کمتره برا همین  حجاب خانوم ها شدید تره تا مردها زود تحریک نشن

این خلاصه ترین توضیحی بود که می تونستم بدم.

شنبه 5/5/1387 - 12:17 - 0 تشکر 49278

سلام

جناب امیر تبیانی عزیز:

حجاب رو نوعی امنیت برای زن تعریف کردی...این درسته اما این امنیت رو خیلی از خانوم ها دوست ندارند....یعنی اینکه اگر مورد تماس جنسی هم قرار بگیرند ترسی ندارند...پس این امنیت فقط برای اون خانوم های گل معنی پیدا میکنه...

جناب مهدی 313 عزیز:

کاملا درسته...

جناب کاپتان عزیز :

خانم ها چون اینو میدونند...بیشتر تحریک میشند تا از این طریق آقایون رو جذب خودشون کنند.

یا علی 

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

شنبه 5/5/1387 - 12:25 - 0 تشکر 49279

سلام

این هم ادامه نگاه یک آدم مذهبی به مقوله ضرورت حجاب:

قرآن هم می گوید: زنان خودآرایی و خودنمایی و عشوه گری نكنند، تا مورد آزار بیماردلان قرار نگیرند. (ر.ك: «فَلا تَخضَعنَ بِالقَولِ فَیَطمَعَ الّذی فی قلبهِ مرضٌ» (احزاب، آیه 32 و 33 ؛ نیز نور آیه 30 و 31)


اگر برای ایمنی از خطرها و آسودگی از مزاحمان، خود را بپوشانیم، نه كسی ایراد می گیرد، و نه اگر هم ایراد بگیرد، اعتنا می كنی چرا كه سخنش را بی منطق و ناآگاهانه می دانی و می بینی.
اینكه: «دل باید پاك باشد»، بهانه ای برای گریز جاهلانه از همین مصونیت است و آویختن به شاخه «لاقیدی»، وگرنه از دل پاك هم نباید جز نگاه و رفتار پاك برخیزد.
ظاهر، آیینه باطن است و ... «از كوزه همان برون تراود كه در اوست».(اگر ظاهر خراب درست کنیم هیچ وقت آدم خوب طرفتان نمی آید و اگر هم بیاید یعنی شیطان اماده و فقط به فکر ارضای غرایض نفسانی خود است)

زن، به خاطر ارزش و كرامتی كه دارد، باید محفوظ بماند و خود را حراج نكند و در بازار سوداگران شهوت خود را به بهای چند نامه و نگاه و لبخند، نفروشد.


زن به خاطر لطافتی كه دارد، نباید در دست های خشن كامجویان ، كه نقاب مهربانی و عشق به چهره دارند، پژمرده شود و پس از آنكه گل عصمتش را چیدند او را دور اندازند یا زیر پایش له كنند.
زن به خاطر عصمتی كه دارد و میراث دارِ پاكی مریم است، نباید بازیچه هوس و آلوده به ویروس گناه شود.


گوهر عفاف و پاكی، كم ارزش تر از طلا و پول و محصول باغ و وسایل خانه نیست.
دزدان ایمان و غارتگران شرف نیز فراوانند.
سادگی و خامی است كه كسی خود را در معرض دید و تماشای نگاه های مسموم و چشم های ناپاك قرار دهد و به دلبری و جلوه گری بپردازد و خیال كند بیماردلان و رهزنان عفاف را به وسوسه نیم اندازد و از زهر نگاه ها و نیش پشه های شهوت در امان می ماند.


هر شاخه كه از باغ برون آرد سر در میوه آن طمع كند راهگذر
بعضی از «نگاه»ها، ویروس «گناه» منتشر می كنند و بعضی از چهره ها حشره مزاحمت جمع می كنند.

یا علی 

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

يکشنبه 6/5/1387 - 2:41 - 0 تشکر 49460

چرا  همه جا در باره حجاب خانومها بحث میشه؟

یکم هم در باره حجاب آقایون بحث کنیم!!!!

مثلا می دونستید اکثر فقها گفتن آقایون باید لباس آستین بلند بپوشن؟

يکشنبه 6/5/1387 - 10:44 - 0 تشکر 49485

کاپتان عزیز سلام

به نظر من حجاب مردها اخلاق و منش اونهاست کسی مردها رو برای پوشیدن لباس آستین کوتاه منع نمی نمی کنه و این کار حرام نیست (مکروه)

البته حجاب مردها رو هم من همینجا توضیح بدم نگید می خوام از بحث منحرفتون کنم . از نظر من حجاب مردها یعنی لباسی که جلب توجه نکنه همینطور که برای خانم ها هم همین مورد مشابهت داره.(لباسهای تنگ و...)

به نظر من چیزی که از حجاب آقایون مهمتره غیرت آقایونه

(البته بلا نسبت بعضی آقایون)

1- چطور به خودشون اجازه میدن برای نوامیس مردم تعدی کنند و هیچکس به نوامیسشون تعدی نکنه.

2- چطور به نوامیسشون اجازه میدن با اون وضعیت فجیع در جامعه حاظر بشن و مورد تعدی دیگران قرار نگیرند.

3- چرا انقدر نسبت به کنترل نوامیسشون بی تفاوت شدند

یا علی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی