ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 457)
دوشنبه 2/5/1391 - 23:1 -0 تشکر 478184
ماهی قرمز فقط حافظه کوتاه مدت دارد؟!ماهی قرمز فقط حافظه کوتاه مدت دارد؟!

یک دانش آموز ١۵ساله استرالیایی نادرستی این ادعا را ثابت کرد.

 
روری استوکس دانش آموز مدرسه دانش و ریاضیات در آدلاید با انجام آزمایشی با استفاده از قطعات لگو و غذا نشان داد که گلدفیش(ماهی قرمز) به اندازه ای باهوش است که اطلاعات را حداقل به مدت یک هفته به خاطر بسپارد. روری در این آزمایش به مدت ٣ هفته هنگام غذا خوردن ماهی یک قطعه لگو در آکواریوم قرار داد و بعد از گذشت ٣٠ ثانیه غذای ماهی را در آطراف لگو در آب ریخت.این باعث شد تا ماهی همبستگی و رابطه ای میان غذا و لگو پیدا کند. در طول سه هفته آزمایش مدت زمان شنا کردن ماهی به سمت لگو به طرز چشمگیری از یک دقیقه به کمتر از پنج ثانیه کاهش یافت. در بخش دوم آزمایش،روری،لگو را از آکواریوم خارج کرد و بعد از شش روز دوباره آن را درون آب گذاشت.این بار فقط۴/۴ثانیه طول کشید تا ماهی بین غذا و لگو ارتباط برقرار کند و خود را به آن برساند.روری می گوید این آزمایش را انجام داده تا بر بیرحمانه بودن نگهداری بی دلیل ماهی ها در آکواریوم تاکید کند.اما آزمایش ثابت می کند که ماهی قرمز حافظه بلند مدت هم دارد

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی