مقاومت اسلامی (بازدید: 512)
سه شنبه 19/7/1390 - 18:52 -0 تشکر 373746
حزب الله در بازی امشب چگونه شعار دهند؟

حزب الله در بازی امشب چگونه شعار دهند؟


تصویر بزرگ
دیدار تیم‌های ملی ایران و بحرین سه شنبه شب در حالی در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد که بار دیگر برخی از جوانان حرب الهی در اقدامی خودجوش قصد حضور در استادیوم آزادی و شعار بر علیه رژیم آل خلیفه و آل سعود را دارند.
به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از جهان نیوز این اقدام در شرایطی انجام خواهد شد که فیفا برای این بازی حساس یک ناظر امنیتی انتخاب کرده و این ناظر قرار است هر آنچه که در ورزشگاه آزادی به وقوع می‌پیوندد را گزارش دهد.

البته پیش از این نیز جوانان حرب الهی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با حضور خود در ورزشگاه آزادی در دیدارهایی که نمایندگان کشورمان برابر تیم‌های عربستانی داشته‌اند، شعارهایی علیه رژیم آل سعود و آل خلیفه سر داده‌اند و هربار حرف از محرومیت احتمالی تیم‌های ایرانی به میان آمد و عملی نشد.

این بار نیز نوبت به بحرینی‌ها رسید تا با جو سازی‌های خود از مطرح شدن هر گونه شعار سیاسی جلوگیری کنند؛ آن‌ها تا حدی از این قضیه نگران هستند که چندین بار از فیفا درخواست انتخاب یک ناظر امنیتی برای این دیدار کردند.

شاه بحرین همچنین با دستور مستقیم خود ۳۰ نیروی امنیتی را همراه با بازیکنان خود به ایران فرستاده تا مبادا بازیکنان این تیم به دنبال پناهندگی و حرکتی علیه رژیم آل خلیفه باشند؛ این درحالی است که چند نفر از بازیکنان تیم ملی بحرین در اعتراضات علیه آل خلیفه دستگیر شده‌‌اند.

در این بین برخی از هواداران تیم فوتبال بحرین که از جمله شیعیان بحرینی حاضر در ایران نیز به حساب می‌آیند قرار است سه شنبه شب با حضور در ورزشگاه بر علیه آل سعود و آل خلیفه شعار سر دهند. آن‌ها می‌خواهند تصاویری از بازیکنان بازداشت شده فوتبال بحرین را نیز در استادیوم نصب کنند.

از همین رو پیشنهاد می‌شود با توجه به حضور ناظر امنیتی فیفا در بازی ایران و بحرین تماشاگرانی که قصد سر دادن شعار سیاسی علیه رژیم بحرین را دارند، با حضور در بین تماشاگران بحرینی به نوعی بازی را به زمین حریف انداخته و با این کار از محرومیت احتمالی تیم ملی فوتبال نیز جلوگیری کنند.

نصیرزاده: جناح حاکم بر فیفا یک جناح غربی و طرفدار رژیم بحرین است

کار‌شناس داوری فوتبال کشورمان گفت: طبق ماده ۶۷ از آیین نامه انضباطی فیفا، در صورتی که ثابت شود میزبانان در آرام کردن تماشاگران خود ناتوان بوده‌اند احتمال محرومیت وجود دارد و در صورتی که شعار سیاسی سر داده شود جریمه نقدی و در مرحله بعدی بازی بدون تماشاگر تجویز می‌شود.

هوشنگ نصیر‌زاده در ادامه خاطر نشان کرد: با وجود اینکه بازی بدون تماشاگر در مرحله بعد از جریمه نقدی قرار گرفته ولی فیفا نشان داده گاهی تصمیماتی اتخاذ می‌کند که برای آن هیچ قانونی وجود ندارد و از سوی دیگر به دلیل اینکه جناح حاکم بر فیفا یک جناح غربی و طرفدار حکومت بحرین به حساب می‌آید، احتمال اینکه به یکباره تصمیماتی غیر عادی گرفته شود زیاد است.

وی افزود: در صورتی که ما نتوانیم حاشیه‌ها را مدیریت کنیم و پلاکارد یا شعار سیاسی در ورزشگاه سر داده شود، ممکن است محرومیت بازی بدون تماشاگر را برای ما در نظر بگیرند.

بنابراین گزارش هوشنگ نصیرزاده در پاسخ به این سوال که اگر تماشاگران ایرانی حامی شیعیان بحرین در بین طرفداران بحرینی حضور یابند آیا احتمال محرومیت وجود دارد یا خیر گفت: در این صورت اوضاع برای ناظر امنیتی فیفا سخت خواهد بود و تصمیمی علیه ایران نمی‌تواند بگیرد

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی