انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 2163)
شنبه 22/10/1386 - 14:7 -0 تشکر 23737
روشهای افزایش اعتماد به نفس

چند پيشنهاد براي افزايش اعتماد به نفس ! * هميشه در رديف هاي جلو بنشينيد ،با اين روش بيشتر در معرض ديد خواهيد بود
* تمرين كنيد كه به چهره و چشمان ديگران نگاه كنيد ، نگاه نكردن به چهره يا چشم سايرين دو برداشت را به ذهن متبادر مي سازد :
احساس ضعف ، حقارت و ترس ، و يا احساس گناه كاري و يا بر ملا شدن يك راز نهفته . گريز از نگاه كردن اين انديشه را به ذهن طرف مقابل القاء مي كند كه مي ترسيد و يا اعتماد به نفس نداريد !
* سرعت راه رفتنتان را بيست و پنج درصد افزايش دهيد ! اعتقاد روانشناسان بر اينست كه شلختگي ، بي قيدي و پرسه زدن از ويژگي هاي افراديست كه نسبت به خود ، كار ، و سايرين نگرش مثبتي ندارند !
آيا توجه كرده ايد كه مي توان از نوع راه رفتن ، حتي شخصيت افراد را نيز شناسائي كرد ؟
آدم هاي شديدا واخورده و يا بي كس و كار فقط پرسه مي زنند و بيكار مي گردند چراكه اعتماد به نفسشان در حد زير صفر است !
آدم هاي معمولي ، معمولي راه مي روندو بنظر ميرسد براي خود ارزشي قائل نيستند !
* آدم هائي كه اعتماد به نفس بالائي دارندنسبت به سايرين تندتر راه مي روند ، بطوريكه گاه احساس مي كنيم كه در حال دويدن آرام هستند ! با ديدن اين ها احساس مي كنيم كه به جاي مهمي مي روند و يا بدنبال كار مهمي هستند ! اين ها كساني هستند كه در كارشان موفق تر خواهند بود .

* بلند و جدي حرف زدن را تمرين كنيد ! البته سعي كنيد دامنه ي اطلاعات خود را با مطالعه ي بيشتر كتاب ها ، روزنامه ها ، متون اينترنتي و ساير منابع افزايش دهيد و با اطمينان بيشتري اطلاعات خود را به ديگران منتقل نمائيد . اين احساس كه سخنان شما كمكي به سايرين نخواهد كرد و يا چيزي بر اطلاعات آنها نخواهد افزود ، بار ديگر حرف خواهم زد ، معلومات من بسيار كم ارزش تر از سايرين است و ... نبايد مانع از ابراز عقايد منطقي و درست شما شود .
بلند تر و غراتر صحبت كنيد وسعي كنيد به سايرين نشان دهيد كه شما هم مي توانيد حرف بزنيد .
* هنگامي كه با كسي دست مي دهيد ، جدي باشيد و با صلابت دست دهيد ! همين كار بظاهر ساده است كه حس اعتماد به نفس شما را بالاتر خواهد برد و اين حس را به طرف مقابل القاء مي كند كه با فردي مصمم و داراي اعتماد به نفس دست داده است .
* از ابراز نظر در جمع استقبال كنيد ، سوال پرسيدن را ننگ ندانيد و ابراز عقيده كنيد ، براي اين منظور سعي كنيد مطالعات خود را بيشتر كنيد و بر دامنه ي اطلاعاتتان بيفزائيد .
* خندان و متبسم باشيد چرا كه بسياري مواقع ، تبسم شما جمع را شاداب تر خواهد كرد .خصوصا اگر اين خنده واقعي باشد مي تواند جمع را از خستگي بيرون آ ورد و بسياري از مخالفت هاي احتمالي را در هم بشكند !

ایمان

شنبه 22/10/1386 - 18:13 - 0 تشکر 23788

سلام دوست عزیز مطالبت خیلی خوب بود فقط اسم منبعی هم که استفاده کردی را بگی ممنون می شم

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
يکشنبه 23/10/1386 - 10:8 - 0 تشکر 23899

با سلام

منبع من سایتی معتبر است که مختص به یک دکتر متخصص مغز و اعصاب است اقای دکتر ظهرابی در تاپیک های بعدی در مورد ایشون مطالبی دارم

با تشکر

ایمان

پنج شنبه 27/10/1386 - 15:25 - 0 تشکر 25123

عجب چیز هایی!

مجتبي

هرچه از دوست رسد نيکوست

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی