انجمن ها > انجمن مهدویت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مهدویت (بازدید: 905)
جمعه 6/9/1388 - 0:27 -0 تشکر 166141
* برایت اشک میریزم *

 سلام

جمعه هست و چند لحظه هم از این عمر هدیه مهدویت:

برایت اشك مىریزم!

گویا هر نوع خطابى كه مىدانستیم بر زبان آورده‌ایم و طاقت از كف داده دست به دامان گریه شده‌ایم. زبان اشك چیز دیگرى و سخن چشم به گونه‌اى دیگر است كه مىگوید:

هل من معینٍ فاطیل معه العویل و البكاء؟!... لیت شعرى أین استقرت بك النوى؟....

اى كاش مىدانستم كه روزگار تو را در كجا جاى داده؟ و یا كدام زمین و یا كدام خاكى تو را بر خود حمل مىكند؟

آیا گریه كننده‌اى هست تا به كمك او ناله و گریه را طولانى كنم، آیا بیتابى كننده‌اى هست كه در تنهایى زارى او را یارى دهم؟ آیا چشمى را خار افتاده تا دیدة من هم در اشك و اندوه او را كمك كند؟ اى پسر احمد! آیا راهى به سوى تو هست تا ملاقات شوى؟! آیا روزگار ما با وعده‌اى به تو متصل خواهد شد تا بهره‌مند شویم؟ كِى بر چشمه‌هاى سیراب كننده‌ات وارد مىشویم تا سیراب شویم؟ كِى از آب گواراى فیض تو سود مىبریم كه تشنگى به درازا كشیده است؟ كِى مىشود كه صبح و شام شرفیاب حضورت گردیم تا چشمانمان روشن گردد؟ كِى تو ما را مىبینى و ما تو را مىبینیم در حالى كه پرچم پیروزى را باز كرده‌اى؟ آیا شود كه ما را ببینى در حالى كه گرد شمع وجود تو حلقه زده باشیم و تو امامت مردم را به دست گرفته و زمین را پر از عدل نموده باشى و به دشمنانت خوارى و عذاب را چشانده و سركشان و منكرین حق را ریشه كن نموده و دنبالة متكبران را قطع و ریشه‌هاى ظالمین را از بن برآورده باشى و ما در آن حال بگوییم:

«الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ»!!!

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

جمعه 6/9/1388 - 0:30 - 0 تشکر 166143

سلام

سلام بر او از این دور دست!

اگر اوج عظمت او ما را خجالت زده از خطاب نماید، سر به زیر افكنده جمال او را از دور دستها به تماشا مىنشینیم و چنین عرضه مىداریم:

السّلام على الحجّة القائم المهدى... السّلام على ولى الله وابن ولیّه....

سلام بر جانشین پس از امام عسكرى (علیه السلام) سلام بر ولى خدا و فرزند ولى خدا، سلام بر حق تازه و عالمى كه علمش از بین نمىرود، سلام بر حجت معبود و سخن پسندیده، سلام بر وارث انبیاء و خاتم اوصیاء، سلام بر دین وارد شده در آثار و كتاب نوشته شده، سلام بر بقیة الله در شهرها و حجت او بر بندگانش، كه میراث انبیاء به او منتهى شده و آثار برگزیدگان نزد اوست، و امانتدار اسرار و صاحب اختیار امر امت است، سلام بر حجت و ولى خداوند در زمین و در شهرها، و خلیفة الهى بر مردم و بندگانش، سلام بر حجت قائم حضرت مهدى...

روز بسیارعزیزی رو در پیش داریم....دعا برای حقیر هم فراموش نشه....التماس دعا

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

جمعه 6/9/1388 - 10:59 - 0 تشکر 166188

خدایا خدایا نیامد گل زهرا

دگر صبر نمانده

بیا یوسف زهرا

بیا یوسف زهرا

سلام

گنهكار آمده‌ام!

آخرین نگاه ما به روى مولاى مهربانمان، آكنده از شرم و حیاى برخاسته از قصور و تقصیر در انجام وظیفه در پیشگاه او است. از گناهان، از نبایدهایى كه به وقوع پیوسته و از بایدهایى كه برجاى مانده، زبان معذرت چنین مىگشاییم كه:

مولاى، وقفت فى زیارتك موقف الخاطئین النّادمین....

در زیارت تو خطاكار و پشیمان آمده‌ام و از عقاب پروردگار عالم مىترسم. تكیه گاهم شفاعت توست و امیدم از محبت و شفاعت تو محو گناهانم و پوشش عیوبم و بخشش لغزشهایم است.

مولاى من، براى دوست خود برآورندة آرزویش باش، و از خدا بخشش لغزشهایش را بخواه، كه به ریسمان تو خود را متعلّق نموده و به ولایت تو متمسك شده و ازدشمن تو بیزارى مىجوید.

یا مولاى، یا صاحب الزّمان... الغوث، الغوث، الغوث... أدركنى، أدركنى، أدركنى... الأمان، الأمان، الأمان... العجل، العجل، العجل... السّاعة، السّاعة، السّاعة...!

مولاى من، پناهم ده، مرا دریاب، امانم ده، هرچه زودتر، همین ساعت!

سلامت مىدهم، درودت مىفرستم

یابن فاطمه (سلام الله علیها)

سلام، رمز آشنایى و دیرآشنایى و دورآشنایى است، تا آنجا كه معناى آماده به خدمت بودن در حضور مولایمان را مىرساند.

صلوات، زیباترین هدیه و بالاترین درود ما به والاترین محبوبمان است، كه حاكى از محبتى سرشار نسبت به او در دلهایمان است.

آنگاه كه عظمت و تقدس وجود نورانى بقیة الله و كلمة الله و نور الله تجلى مىكند، خود را كوچكتر از خطاب مىبینیم و سلام و صلوات به صورت غایب تقدیمش مىنماییم و مىگوییم: «السلام علیه...، سلام بر او، سلام بر حجت خدا، سلام بر امام ما...»؛ و آنگاه كه جذبة ولایتش ما را در آغوش مىفشارد و عاجزانه خود را به پیشگاه او مىرسانیم، به خود جرأت مىدهیم او را مخاطب سازیم و حتى دست در دست او نهیم تا دستمان را به گرمى بفشارد و از اعماق جان مىگوییم: «السلام علیك...، سلام بر تو اى ولى دلسوز ما، سلام بر تو اى كشتى نجات، سلام بر تو اى امام منتظر...».

سلامها و درودهاى ما با توجه به شئون مختلف حجة‌الله‌الاعظم ـ ارواحنا فداه ـ و تجلّى عظمت او در قلبمان شكوفا مىشود و در قالبهاى مختلف بر زبان ما جارى مىشود. ائمه (علیهم السّلام)‌ به ما آموخته‌اند كه به امام زمان خود چگونه سلام كنیم كه لایق شأن عظیم او باشد و چگونه درود فرستیم كه همسنگ مقام والاى او گفته باشیم.

سلام

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی