• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 6240)
پنج شنبه 24/11/1387 - 22:49 -0 تشکر 90050
نظرتون راجع به ازدواج موقت چیه؟

 با سلام 
 شاید به نظر بعضی ها این بحث مضحک به نظر برسه،ولی یکم تامل آدمو به فکر میبره!!! 
 مخصوصا الان که فساد داره بیداد میکنه!!! 
 شاید خیلی هاتون از روایات و احادیث زیادی که راجع به این بحث اومده اطلاعی نداشته باشید ولی اینو میدونید که اسلام این موضوع رو با شرایط خاصی مطرح کرده. 
 احیانا با من هم عقیده اید که ما از لحاظ آموزش های جنسی و مسائل مرتبط با اون خیلی ضعیف کار کردیم یا بهتر بگم اصلاکار نکردیم!!! 
 آیا شما با ازدواج موقت موافقید؟ خواهشا توضیح بدید. 

پنج شنبه 30/8/1387 - 15:53 - 0 تشکر 72108

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

اقا ممل کی کفته بنیاد خانواده بهم می ریزد کی کفته

تو اینجا نمیشه این موضوعات رو بیشتر باز کرد، ولی اگر از اون آمار هایی که میگین، از پسران دم بخت بگیرن، بالای 99 درصد دوشیزه بودن دختر رو یکی از شروط اصلی میدونن، حالا شما بگین، خانمی که یکبار ازدواج موقت داشته رو کی میره خاستگاریش؟
شما اهل تحقیق هستین، برین ببینین چند درصد از خانمای جوان دنبال چنین موضوعی هستن؟
چون میدونن با چنین کاری دیگه، نمیتونن ازدواج کنن، باور ندارین، برین آمار بگیرین!

حضرت اقا کلیه قوانین پس از تصویب برای تمامی مردم ایران لازم اجرا است چه شما موافق باشید چه مخالف
این قانونی که شما میفرمائین خودم در جریانش هستم، و هیچ اجباری برای مردان ایرانی نیست، خدا با وجود خدا بودنش در دینش اجبار نزاشته، من و شما کی باشیم که بخواهیم کسی رو اجبار به کاری کنیم؟
بردار من نه غلویی در این امار شده نه چیز دیگر شما اهل مطالعه نیستید اگر بودی کمی تحقیق می کردی متوجه می دید علت اینکه ما ورودی ما در دانشگاها 70 به 30 است 70 درصد دخترها و 30 درصد پسرها متوجه خواهید شد که تعداد دخترها بیشتر است. اگر نبود چرا مصوبی گذاستند که ظرفیت پذیرش دخترها را در دانشگاه کم کردنند

اگر چنین که شما میگین باشه، پسرا باید چند تا همسر اختیار کنن، ولی وقتی توانایی این رو ندارن که خرج خودشون رو تامین کنن، مسلما نمیرن ازدواج کنن که یکی دیگه رو تو گشنگی خودشون شریک کنن، پس دلیل مجرد موندن دخترا، بی عرضه گی پسرا هست، نه جمعیت بیشترشون!
تو تمام احکام و قوانین اومده، مردی میتونه بیشتر از یک زن بگیره که توانایی دادن خرج همرسش رو داشته باشه، ولی وقتی نمیتونه حتی خرج یکی رو بده، کار به دومی و سومی نمیرسه، چه موقت باشه چه دائم، باید خرج همسرش رو تحمل کنه!
دلیل اینکه این قانون مصوب شد، به خاطر بیشتر بودن جمعیت دختران به پسران نبود، علتش تنبلی پسرا بود، و نه کم بودن جمعیتشون!
پس مشکل درس نخوندن پسرا رو به مجرد بودن دخترا ربط ندیم!

اقا ممل دختر تا چه زمانی می تواند خانه پدرش باشد شما اگر متاهل شدید و صحب فرزند دختر شدید دختر تان را شوهر ندهید تا 50 سالگی ببینم مردم درباره شما و دخترتان چی می گویند 

هر آنکس که نان دهد، دندان دهد
دختر خانمی که خودش رو به خدا میسپاره، خدا خودش بهتر از همه صلاح ایشون رو میدونه و ایشون رو به بختش میرسونه.
تا زمانی منزل پدر میمونه که بختی مناسب براش پیدا بشه و ازدواج کنه!
اگر صاحب فرزند دختر بشم، بزرگش میکنم، و تا زمانی که منزل من باشه خرجش رو تامین میکنم، هروقت براش مورد مناسبی پیدا شد و خودش هم راضی بود، شوهرش میدم.
ازدواج سنت پیامبر هست، و منم جلوش رو نمیگیرم!
مطمئنن مردم پشت سر یه دختر خانمی که منزل پدر مونده، حرفهای ناشایست نمیزنن ولی در مورد خانمی که هرچند وقت یکبار با مردی مزدوج میشه، از راه حلال و قانون (ازدواج موقت)، بی شک حرفهای بسیار زیادی میزنن و عفتش رو زیر سوال میارن، باور ندارین برین آمار بگیرین!

ادامه در پست بعد...

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 30/8/1387 - 15:53 - 0 تشکر 72109

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

اقا ممل مگر ما شیعه نیستم اگر هستیم پس باید تمام سیرهای و روش و سنت پیامبران و امامان را انجام دهیم نه فقط نماز و روزه 

درسته ما شیعه هستیم، ولی تو مطلب قبلیم اشاره کردم، حضرت علی (ع) هزار رکعت نماز شب میخوندن، شما که ادعای شیعه علی دارین، چند رکعت نماز شب میخونن؟
چرا فقط تو این موارد، یادمون می افته سیره عملی معصومین رو؟
یعنی تمام معصومین روی ازدواج موقت سخن گفتن؟
در مورد هیچ موضوع دیگری حرف نزدن؟
حالا یه سوال من، کدوم یک از معصومین زمانی که مجرد بودن، ازدواج موقت کردن؟
کدوم یک از معصومین در سنین جوانی مبادرت به چنین عملی کردن؟
کدوم یک از معصومین از ازدواج موقت صاحب فرزند شدن؟
چرا تو این موارد میگیم معصومین چنین کردن ولی در موراد دیگر یادمون میره رفتار و سیره عملی ایشان رو؟

اقا ممل تمامی کسانی که تا به امروز بجای اقای هدایت محترم پاسخ دادن هیچ کس دلیل منطقی برای رد ان نیاورد و همه افراد یک سری حرفهای بی منطق و پوچ و تحویل این جانب داده حتی شما 

شما دوست دارین همه جوابی رو بدن که مطابق نظر شما باشه، هرکسی مخالف باشه، حرف پوچ و بی منطق میزنه، این شیوه درست نیست، و نشان دهنده بی منطقی شماست!!!
چون تحمل انتقاد رو ندارین!

شما اگر دلیلی برای رد ان دارید دلیل و استدلال بیاور نه یک سری حرفهای بی منطق. دلیلی که منطبیق بر ایه های قران باشد

شما یه نفر رو معرفی کن که بتونه تفسیر کامل و دقیق از آیات قران بیاره!

هیچ کس جز ائمه معصومین نمیتونه قران رو دقیق تفسیر کنه

خیلی مسائل علمی هست که با تفسیر قران تناقض داره، و بگیم چون قران گفته چنین علم اشتباه میکنه و اینطوری جلوی پیشرفت علم رو بگیریم، به خاطر یه تفسیر اشتباه!!!

ادامه در پست بعد...

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 30/8/1387 - 15:54 - 0 تشکر 72110

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

اقا ممل تمام حرفهای بنده جدید است و هیچ یک را قبلا کسی باز گو نگرده با اینهمه دلیلی که اوردم

حرفهای شما جدید نیست، بلکه تکرار حرفهای دیگران هست
فکر کنم شما هم این سایت ها و وبلاگ هایی که برای ازدواج موقت هست رو دیدین، جاش اینجا نیست مگر نه میزاشتم تا همه برن و بخونن، و خودشون قضاوت کنن که کار این سایت ها و وبلاگ ها ترویج فساد و فحشا هست یا تبلیغ دین؟
ازدواج موقت برای دخترای جوان و دوشیزه نیست، نمیدونم چرا شما این همه اصرار دارین که دختران جوان تن به این عمل بدن، ولی هم عرف جامعه و هم احکام این رو میگه که دختران جوان باید ازدواج کنن( عقد دائم) نه اینکه ازدواج موقت کنن!!!
در مورد ازدواج دختران جوان احادیث و سفارشات بسیاری هست، ولی در مورد ازدواج موقت برای دختران جوان چند تا مطلب از اولیای دین میشه بنویسین؟
سعی کنین حرفهای جدید بزنین، و یا تایپیک قبلی رو راجب با خانه عفاف بخونین
یه زمانی خانه عفاف تو ایران رسمی شد، اتفاقات و پیامد های ناخوشایندی داشت که بهتره اینجا بازگو نشه، و فکر نمیکنم تکرار این موضوع تجربه خوبی باشه، و یقیقا دخترانی که به اصول و پایه خانواده اعتقاد دارن، تن به چنین عملی نمیدن، بازم باور به این موضوع ندارین، برین یه آماری از دختران جوان بگیرین، ببینین چند نفر راضی به این امر هستن، هیچ قانونی زوری نمیشه، پس اینقدر سعی بر تحمیل این موضوع نکنین.
من بهتون یقین میدم 0.001 درصد از دختران تو سنین ازدواج، راضی به ازدواج موقت نیستن، مگر اینکه مورد اخلاقی داشته باشن!
و بی شک تو تبیان چنین شخصی رو پیدا نخواهین کرد، پس سعی بر تحمیل موضوع نداشته باشین، چه قانون بشه چه نشه، هیچ کس رو نمیتونن زوری، مجبور به ازدواج کنن!

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 30/8/1387 - 16:11 - 0 تشکر 72115

دوستان محبت کنید با هم بحث نکنید مسئله یک مسئله ی کلی هست"ازدواج موقت" لازم نیست فرد به فرد جواب بدید و خط به خط بنویسید و جواب بدید در مورد موضوع کلی ازدواج موقت صحبت کنید لطفا این مورد رو رعایت کنید تا بعدا شرمندتون نشم در ضمن اگه قرار باشه بحث با این لحن و با تندی ادامه پیدا کنه من مجبور میشم تاپیک رو قفل کنم! جناب من عرضی ندارم و ترجیح میدم من بعد فقط به عنوان مدیر انجمن نظارت داشته باشم جواب شما رو هم دوستان دارن با دلیل و برهان میدن با همون آیات قرآن و من هم نظرم هموناست چرا باید یک حرف رو چند نفری تکرار کنیم؟ برای بار آخر دارم میگم خونسرد تر و آروم تر جواب بدید جناب mamal92 شما مدیر هستید و من از شما بیشتر توقع دارم مراقب باشید بحث جنجالی تر از این نشه تا جایی هم که میتونید نقل قول نکنید و به صورت کلی نظرتون رو بیان کنید که سوء تفاهمی پیش نیاد متشکرم از همکاریتون

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
پنج شنبه 30/8/1387 - 17:12 - 0 تشکر 72123

با سلام خدت اقا ممل و خانم انشرلیخانم انشرلی درسته شما مدیر هستید ولی شما چون نمی توانید جواب پاسخ بنده را با ماده قانونی بدهید می گوید تاپیک را قفل خواهم کرد این حرف شما یعنی شما بنده را تهدید می کنید اگر مطابق میل شما حرف نزنم تاپیک را قفل خواهید کرد از شما توقعه نداشتم شما اگر می گوید دوستان دارنند جواب بنده را با ایات قران می دهند من تا به حال ندیدم یکی از دوستان محترم جواب من را با یک ایه از سوره قران کریم یا ماده قانونی بدهد هرچی تا به حال کفتند تمام از روی غرض ورزی بوده و بی منطق بنده به اقای ممل که مدیر هم هست می گویم یک ماده قانونی برای حرام بودن این کار بیاور بجای ان رفته 3 تا رساله از مراجع محترم اورده که هیچکدام معیار قانون ایران نیست . خانم محترم بنده نه قصد جنجال را دارم نه قصد توهین ولی این اقای ممل مداوم به زبان بی زبانی توهین به بنده می کند . یا شما باید دلیلی برای رد این موضوع بیاورد یا شما باید من را قانع کنید یا باید قانع شوید اگر شما احیانا دست به قفل زدن این تاپیک بزنید مطمن باشید تمام دوستان این گونه صحبت خواهند کرد چون خانم x یا y نتوانستند پاسخ این بحث را بدهند و جوابی براش نداردنند این تاپیک را قفل کردنند به عبارت دیگر چون کم اوردنند در اوردن دلیل منطقی قفلش کردنند مطمن باشید اگر شما این کار را کنید به مسول محترم سایت که شما را به عنوان مدیر انجمن معرفی کرده گزارش خواهد شد . اقا ممل شما برای من رساله می اوردی بردار من این سه رساله را همه دوستان نگاه کنیدک اقا ممل بجای پاسخ حرف من چی اورده اقا ممل کی کفته نباید حاصل این ازدواج بچه در کار باشد شما ماشالله یک پا مجتهد شده اید )مسأله 2575 ـ زنى كه صیغه شده حق همخوابى ندارد و از شوهر ارث نمى برد، و شوهر هم از او ارث نمى برد.
رساله آیت الله لنکرانی
مساله 2434- زنى كه صیغه شده حق همخوابى ندارد و از شوهر ارث نمى برد و شوهر هم از او ارث نـمـى بـرد، مـگر در صورتى كه ارث بردن راشرط كرده باشند كه در این صورت هر كه شرط كرده ارث مى برد.
رساله آیت الله سیستانی
مساله 2434- زنى كه متعه شده، حق همخوابى ندارد، و از شوهر ارث نمى برد،و شوهر هم از او ارث نمى برد.
رساله آیت الله صافی گلپایگانی
فکر کنم مطلبی که از رساله سه مرجع عالی قدر نوشتم، گویایه همه چیز بود و نیاز به توضیح نداشته باشه
)ببخشید حضرا والا بنده می خواهم بدانم شما توی ایران زندگی می کنید یا خیر اگر توی ایران زندگی می کنید باید قوانین کشور را اجرا کنید یا خیر شما برای من رساله می اورید پس متن قانون بیاورید بجای رساله حضرا اقاتوی قانون کشور ما ایران قانون اجرا می شود نه رساله طبق قانون کشور ایران زن از شوهر ارث می برد درسته اگر عقد دائم باشد فکر می کنی چقدر ارث می برد حالا شما نه به دارد و نه به بار فکر ارث و میراث هستی دوم کدام قانون کشور زن را از همخوابی با شوهر خود منع کرده یک ماده از ان قانون را برایم بنویسد اگر بلد هستید.پس سعی کنید در چیزی که بلد نستید پاسخ ندهید. شما بحث خانه عفاف را با ازدواج موقت اشتباه گرفتید. ماشالله همن طور کفتم شما برای خود مجتهد شدید چرا بجای اوردن ماده قانونی می روید برای من رساله می اورید اگر می توانید سورهای از ایه قران بیاوردید چرا رساله . مطمن هستم نمی توانید وگرنه این قدر بی پرده حرف نمی زدید. باغ تشکر از دوستان محترم

پنج شنبه 30/8/1387 - 17:23 - 0 تشکر 72124

دوست گرامی من نمیگم مطابق میل من باشید میگم عصبانی جواب ندید بابا من اصلا طرفدار ازدواج موقتم گفتمم که تو بحث دیگه شرکت نمیکنم که نگید با شما مخالفم یا موافق من میگم بحث اگه قراره به جنجال کشیده شه همون بهتر که اصلا بحث نشه در ضمن من هر جا صلاح بدونم تاپیک رو قفل میکنم بذارید پشت سر من بگن ترسید و کم آورد این همه حرف میزنن اینم روش من دوست ندارم انجمنم ساکت باشه و بحثی درش نشه اما اجازه نمیدم دعوا بشه همچنان دارم دعوتتون میکنم به آرامش در ضمن "لطفا فونتتون رو بیشتر از 10 انتخاب نکنید" متشکرم

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
پنج شنبه 30/8/1387 - 17:29 - 0 تشکر 72126

اولا با سلاماولا اقا ممل یجای بکار بردن تو بهتر بود بگوی شما این لفظ کلام برازنده یک دانشجو رشته الکترونیک نیستعزیزم من تمام حرف شما را خواندم هیچ کدام منطق داخل ان نیست بنده عرض کردم فوق لیسانس حقوق خانواده هستم شما تازه دانشجوید بنده سعی خواهم که از این به بعد با کسی که در این رشته تحصیل نکردو چیزی بلد نیست حرفی نزنم شما اگر راست می گوید یک ماده قانونی بیاورد بنده اکترو نیک نخوندم و نمی توانم درر شته شما اظهار فضل کنم ولی شما سر از رشته حقوق خانواده در نمی اوردید بعد هم مدعی می شوید که چیزی بلد هستید به قول معروف پز عالی جیب خالی دیگر من با شما هیچ حرفی ندارم هر وقت توانستی دلیل منطقی و ایه قران و ماده قانون بیاوری جواب شما را خواهم داد.و در خدمت شما هستم و سلام.

پنج شنبه 30/8/1387 - 17:43 - 0 تشکر 72128

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

من از مدیر محترم انجمن خانواده معذرت میخوام.

اون بحث رو ویرایش کردم و فکر کنم دیگه موردی برای نمایش نداشته باشه.

اگر هر کدوم از مطالب من مشکلی داشت خودتون ویرایش کنین یا حذف.

من حواسم نبود و زیاده روی کردم، ببخشید.

آقای حسین، شما گویی همش دوست دارین بگیم مرغ یه پا داره، من این همه مینویسم، شما به یه جاش گیر میدین، این شیوه مباحثه نیست.

من ادله و دلیل و برهان براتون آوردم، و منتظرم شما هم علت اشتباه بودن تمام دلایل من رو بفرمائین.

همونطوری که خودتون دیدین من نظری از خودم ننوشتم و نظر علمای دین بود!

من بحث رو ادامه تا زمانی که آرامش و ادب بر بحث حاکم بشه و بعدش در فضایی سالم ادامه میدم.

بحث موضوعیت خوبی داره ولی باید اصول مباحثه رو رعایت کنیم.

اگر قصوری از من بود ببخشید، هروقت آرامش و ادب بر بحث حاکم شد من ادامه میدم، چندی از دوستان رو هم دعوت میکنم بیان که بحث تخصصی تر پیش بره.

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 30/8/1387 - 17:59 - 0 تشکر 72135

سلام

در رابطه با موضوع این بحث به مطلبی از استاد شهید مرتضی مطهری برخوردم که فکر کنم خوندنش و آگاهی از اون برای دوستان مفید باشه، مطلب رو تیکه به تیکه میگذارم وامیدوارم که به طور کامل ودقیق مطالعه بفرمائید و همه جواب خودشون رو در این زمینه بگیرن. انشاء الله

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

پنج شنبه 30/8/1387 - 18:1 - 0 تشکر 72136

این مطلب با عنوان ازدواج موقت هست که من بخشی از اون رو در اینجا میارم و لینک مطلب رو هم در انتهای پاسخهام خواهم گذاشت.

آیا تشریع ازدواج موقت ‏براى تامین هوسرانى است؟

اما بخش دوم.در هر چیزى اگر بشود تردید كرد،در این جهت نمى‏توان تردید كرد كه ادیان آسمانى عموما بر ضد هوسرانى و هوا پرستى قیام كرده‏اند،تا آنجا كه در میان پیروان غالب ادیان ترك هوسرانى و هوا پرستى به صورت تحمل ریاضتهاى شاقه درآمده است.

یكى از اصول واضح و مسلم اسلام مبارزه با هوا پرستى است.قرآن كریم هواپرستى را در ردیف بت پرستى قرار داده است.در اسلام آدم‏«ذواق‏»یعنى كسى كه هدفش این است كه زنان گوناگون را مورد كامجویى و«چشش‏»قرار دهد،ملعون و مبغوض خداوند معرفى شده است.ما آنجا كه راجع به طلاق بحث مى‏كنیم مدارك اسلامى این مطلب را نقل خواهیم كرد.

امتیاز اسلام از برخى شرایع دیگر به این است كه ریاضت و رهبانیت را مردود مى‏شمارد،نه اینكه هواپرستى را جایز و مباح مى‏داند.از نظر اسلام تمام غرایز(اعم از جنسى و غیره)باید در حدود اقتضاء و احتیاج طبیعت اشباع و ارضاء گردد.اما اسلام اجازه نمى‏دهد كه انسان آتش غرایز را دامن بزند و آنها را به شكل یك عطش پایان ناپذیر روحى درآورد.از این رو اگر چیزى رنگ هوا پرستى یا ظلم و بى‏عدالتى به خود بگیرد،كافى است كه بدانیم مطابق منظور اسلام نیست.

جاى تردید نیست كه هدف مقنن قانون ازدواج موقت این نبوده است كه وسیله عیاشى و حرمسراسازى براى مردم هوا پرست و وسیله بدبختى و دربدرى براى یك زن و یك عده كودك فراهم سازد.

تشویق و ترغیب فراوانى كه از طرف ائمه دین به امر ازدواج موقت‏شده است، فلسفه خاصى دارد كه عن قریب توضیح خواهم داد.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.