• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 6865)
پنج شنبه 24/11/1387 - 22:49 -0 تشکر 90050
نظرتون راجع به ازدواج موقت چیه؟

 با سلام 
 شاید به نظر بعضی ها این بحث مضحک به نظر برسه،ولی یکم تامل آدمو به فکر میبره!!! 
 مخصوصا الان که فساد داره بیداد میکنه!!! 
 شاید خیلی هاتون از روایات و احادیث زیادی که راجع به این بحث اومده اطلاعی نداشته باشید ولی اینو میدونید که اسلام این موضوع رو با شرایط خاصی مطرح کرده. 
 احیانا با من هم عقیده اید که ما از لحاظ آموزش های جنسی و مسائل مرتبط با اون خیلی ضعیف کار کردیم یا بهتر بگم اصلاکار نکردیم!!! 
 آیا شما با ازدواج موقت موافقید؟ خواهشا توضیح بدید. 

چهارشنبه 29/8/1387 - 23:3 - 0 تشکر 71988

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

آقای حسین چرا شما نوک تیز شمشیرتون رو سمت دخترا هدف گرفتین؟

فکر میکنین پسرا با این موضوع موافق هستن؟

در بحث قبلی هم مفصل بحث شد و عواقب ازدواج موقت رو بررسی کردیم.

شما خودتون به شخصه با خانمی که یکبار ازدواج موقت داشته ازدواج میکنین؟

چند درصد مردهای جامعه ما چنین کاری رو میکنن؟ بهتون یقین میدم 1 درصد نمیرسه.

اگر هم مردی باهاشون ازدواج نکنه، که دوباره سرخورده میشن و به راهای خلاف شرع کشیده میشن، پس چه سودی داره این ازدواج؟

شما این همه نوشتین، همش نظر خودتون بود، آیا نظر مراجع و عملای دین رو میدونین؟

هیچکدوم از مراجع این کار رو منع نکردن ولی شروط ازدواج موقت رو خبر دارین؟

میدونستین این امر برای زن مطعلقه هست و دختر خانمی که دوشیزه باشه، جایز نیست ازدواج موقت کنن؟

در این باره احکام بسیاری هست، بهتره برین تحقیق کنین بعد بیایین اینجا بگین، رشته من این هست و اینم مشکلات جامعه، دخترا، پسرا برین ازدواج موقت.

اگر دوست داشته باشین، نظر مراجع و علمای دین رو در این باره براتون مینویسم.

اینگونه که شما میگین ازدواج موقت، یعنی کلاه شرعی سر دین گزاشتن!!!

با این فرضی که شما مطرح نمودین، این هم که همون فساد و فحشا هست و در غالبی به اسم دین، داره انجام میشه!!!

اگر بخواهیم اینطوری بررسی کنیم که کسی دیگه نمیره ازدواج دائم کنه، و اصول و اساس بنیان خانواده از بین میره‌، چون هم خرجش کمتره، هم تنوعش بیشتر!!!

قوانین زیادی امروزه صادر میشه، ولی همه این قوانین برای عام جامعه نیست، مخصوصا نسل جوان!

تمام اولیایه دین جوانان رو به ازدواج تشویق کردن، نه ازدواج موقت!!!

در مورد آماری که مطرح فرمودین، یکمی غلو شده، این آمار ها برای الان جامعه نیست، یکمی بیشتر تحقیق کنین و گفته های دیگران، زود باور نکنین.

امروزه که پسران زیادی هستن که همسر ندارن، بزارین اول اینا هم متاهل بشن، بعدش دختر خانما بی خاستگار موندن، یه فکری میکنیم.

نهاد گرم و امن خانواده برای یه دختر مجرد، خیلی بهتر از ازدواج موقت و تعدد در ازدواج هست.

در مورد اینکه حضرت علی (ع) ازدواج موقت میکردن، دلیلی موجه بر سرپوش گزاشتن اینکار نیست.

چرا در این موارد از ایشون تقلید میخواهیم بکنیم؟

چرا نمیگیم ایشون 1000 رکعت نماز شب میخوندن، ما چند رکعت میخونیم؟

زمان ایشون اقتضا میکرد چنین امری رو، و ایشون امام بودن و ولی خدا بر زمین، و بهتر از هرکس میدونستن درست و غلط چیست که چنین میکردن، قیاس کردن خودمون با ایشون، کار خیلی اشتباهی هست.

پیامبر یه زمانی دستور دادن مردها موهاشون رو خضاب کنن، ولی الان چنین کاری رو میکنن؟

تمام جواب دوستانی که به این بحث پاسخ دادن، کاملا عاقلانه و منطقی بود، ولی شما از دید خودتون برداشت دیگری کردین.

در مورد فرزند ناشی از این ازدواج، یه سوال پیش میاد.

این طفل بزرگ بشه و بهش بگن پدر و مادر تو کی، چه جوابی داره بده؟

بهش تهمت هی ناروای بسیاری نمیزنن؟

جالب توجهتون یه نکته ای رو هم بگم، که از حاصل ازدواج موقت نباید فرزندی متولد بشه!!!

در آخر پیشنهاد میکنم مبحث قبلی رو کامل و دقیق بخونین، که بحثتون تکراری نشه، متاسفانه تا اینجا هرچی فرمودین تکرار مکررات بود و مطلب جدیدی نبود.

لطفا نظر کارشناسان رو هم در این ضمینه بنویسن، چون تا اینجا فرمودین اینا نظر شخصی خودتون بوده!

دشمن  در کمینه بیشتر دقت کنیم...

با کارهامون سر دین رو کلاه شرعی نزاریم...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
چهارشنبه 29/8/1387 - 23:8 - 0 تشکر 71990

با سلام خدمت دوست عزیزم haditak
از این که با نظر بنده موافق هستید از شما تشکر می کنم کاملا حرف شما منطقی و با ارزش است ما باید تلاش کنیم فرهنگ ازدواج موقت در میان جامعه ما رواج پیدا کند ما باید تلاش کنیم این مسئله در جامعه ما کسترش پیدا کند وگرنه جامعه ما پر از ادمهای می شود که برای ارضا نیازی خویش مرتکب زنا خواهند شد متاسفانه این دخترها چون نمی خواهند قبول کنند این مسئله را مدوام بهانه مختلفی می اوردنند حتما غیر منطقی صحبت می کنند چون نمی خواهند با واقعیت روبرو شونند از ان فرار می کنند و خودشان را غول می زنند چرا این دختر های جامعه ما نمی خواهند قبول کنند چرا و مدوام می گویند ای بابا این مال 1400 سال پیش بوده و کهنه شده کی می خواهند به این واقعیت برسند اگر در زمان مجلس پنجم خانمهای مجلس می گذاشتتند خانه عفاف ایجاد شود.انقدر جامعه ما به فساد کشیده نمی شد باز هم از شما تشکر می کنم که با نظر من موافق هستید . هر کسی مخالف نظر من است باید با دلیلی و برهانی و یا سوره از قران و یا احادیث و یا دلیلی بتواند که تصویب مجلس و شورای نگهبان را رد کند بنده با جون و دل پذیرای حرفشان خوام بود بشرطی اینکه منطقی با دلیل و برهان نه احساس بی منطق و غرض ورزی .

چهارشنبه 29/8/1387 - 23:17 - 0 تشکر 71994

با سلام خدمت تمامی دوستانمی بینم که کسی نتوانسته با دلیل و استدلال نظر بنده را رد کنند هرکس توانست با دلیلی و منطقی یا ایه از قران کریم و یا روایت و احادیث که نشان دهد ازدواج موقت ناپسند است و یا مصوبه که نشان دهد این امر غیر اخلاقی و شرعی است با استدلال نظر خود را بیان نماید باز هم متذکر می شوم ازدواج موقت 2 ما پیش با تصویب مجلس و شورای نگهبان تصویب شده و در مرحله تنظیم ایین نامه اجرایی هان هستند باید ان شخصی که نظرش مخالف نظر بنده است دلیلی بیاورد که تصویب مجلس را رد کند . اگر توانست رد کند با استدلال نظر خود را بیان کنند نه با احساس غیر منطقی.

چهارشنبه 29/8/1387 - 23:50 - 0 تشکر 72007

با سلام خدمت اقا یا خانم ممل ببخشید که می گویم اقا یا خانم زیرا بنده نمی دانم شما اقا هستید یا خانم اقا ممل من یک سوال از شما دارم شما چند سالتان است چرا رشته تحصیلتان را بیان نمی کنید می ترسید ببین یک ادم که بیمار می شود پیش پزشک مراجعه می کند یا مهندس اقا ممل شما هنوز نمی دانید فرق شرع با قانون چیست چرا جوابهای بی منطق مید هید این نظر من است ازدواج موقت یا نظر قران کدام اقادر جواب حرف شما بنده خودم اگر مطمن شوم ان دختر پاک بوده ازدواج می کنم مطمن باش مثل من هم ادم زیاد است 99 درصد مردها این جوری هستند.اقا ممل می خواستم یک سوال کنم شما نظر علما را قبول دارید یا ایه های قران را کدام را بردار من عمر هم یکی از علما بود که ازدواج موقت را حرام کرد نه حضرت علی (ع) فکر کرید شما عالم هستید بردار من شما بروید یک سوره از ایه قران برایم دلیل و منطق بیاوردید که ازدواج موقت را حرام کرده باشد شما برای خودتان اجتهاد درقابل نص صریح قران می کنید بعد خود را عالم می پنداردی.اقا ممل بنده می خوام بدانم شما چی شرایط ازدواج موقت را بلدی اقا ممل یک سوال دارم عدم ذکر مهر در ازدواج موقت حکمش چیست جواب بده از پاسخ دادن فراری نباش می دانی اقا پسر خوب بنده فوق لیسانس حقوق خانواده هستم شما می خواهید به بنده درس یاد بدهید قربون خدا برم از زمین به اسمان می بارد زمونه چی شده که یک دانش اموز امد به یک فوق لیسانس درس می دهد ان هم درسی که خودش هنوز الفبای ان را بلد نیست.اقا ممل این کلاه شرعی نیست اگر بود چرا مورد تصویب مجلس قرار می گرفت مگر می شود نماینده محترم مجلس کلاه سر مردم بگذارد .اقا ممل کی کفته بنیاد خانواده بهم می ریزد کی کفته .حضرت اقا کلیه قوانین پس از تصویب برای تمامی مردم ایران لازم اجرا است چه شما موافق باشید چه مخالف .بردار من نه غلویی در این امار شده نه چیز دیگر شما اهل مطالعه نیستید اگر بودی کمی تحقیق می کردی متوجه می دید علت اینکه ما ورودی ما در دانشگاها 70 به 30 است 70 درصد دخترها و 30 درصد پسرها متوجه خواهید شد که تعداد دخترها بیشتر است. اگر نبود چرا مصوبی گذاستند که ظرفیت پذیرش دخترها را در دانشگاه کم کردنند.اقا ممل دختر تا چه زمانی می تواند خانه پدرش باشد شما اگر متاهل شدید و صحب فرزند دختر شدید دختر تان را شوهر ندهید تا 50 سالگی ببینم مردم درباره شما و دخترتان چی می گویند.اقا ممل مگر ما شیعه نیستم اگر هستیم پس باید تمام سیرهای و روش و سنت پیامبران و امامان را انجام دهیم نه فقط نماز و روزه. اقا ممل تمامی کسانی که تا به امروز بجای اقای هدایت محترم پاسخ دادن هیچ کس دلیل منطقی برای رد ان نیاورد و همه افراد یک سری حرفهای بی منطق و پوچ و تحویل این جانب داده حتی شما . شما اگر دلیلی برای رد ان دارید دلیل و استدلال بیاور نه یک سری حرفهای بی منطق. دلیلی که منطبیق بر ایه های قران باشد .اقا ممل کی کفته نباید حاصل این ازدواج بچه در کار باشد شما ماشالله یک پا مجتهد شده اید.اقا ممل تمام حرفهای بنده جدید است و هیچ یک را قبلا کسی باز گو نگرده با اینهمه دلیلی که اوردم .

پنج شنبه 30/8/1387 - 0:7 - 0 تشکر 72010

به نام خدای مهربون

سلام

خیلی جالبه... من نمیدونم این ادبیات رو كی  اختراع كرده كه آدم هر چی دلش میخواد بگه .. بعد بگه نمیخوام ناراحت بشیدا! واقعن جالبه...

 جالب ترش حرف جناب هادی تك هست...حداقل از شما انتظار نداشتم...جناب هادی تك... توهمون سوره ای كه شما میفرمایید قرآن گفته تا 4 تا زن میتونن آقایون اختیار كنن.. بفرمایید كه شروط هم گذاشته... بفرمایید كه نگفته هر كی هر كاری دلش میخواد بكنه... بفرمایید كه گفته اگه ذره ای احتمال میدید كه نتونین عدالت رو رعایت كنین همچین كاری نكنین....

من نمیدونم چرا وقتی پای این جور حرف ها میاد وسط همه قوانین و احكام رو نصفه نصفه میگیم... واقعن نمیتونم دركش كنم...

من واقعن نمیفهمم..

در ضمن.. تا حالا كه هیچ موضوع جدیدی در این مورد بحث پیدا نشده... من نمیدونم چرا باید اصلن ادامه پیدا كنه...

برا اینكه همه ی ما قانع شیم كه ازدواج موقت خوبه؟ یكی هدف ادامه ی این بحث رو بگه

یه موضوعی هم اگه معلوم بشه خیلی از این قضایا واقعن تعطیل میشن... اونم آمار دقیق دختر و پسر این مملكته...

من هیچ كدوم از این حرف ها رو باور نمیكنم...

در ضمن... اگراحساساتی بودن زن بد بود... خدا این جوری خلق نمیكرد...خدا احساس زن رو برای استحكام زندگیش بهش داده..نه برای اینكه پتك بشه و بكوبونن تو سرش...

همین

مواظب خودتون و دلای پاكتون باشید

یا علی 

پنج شنبه 30/8/1387 - 1:42 - 0 تشکر 72022

به نام خدایی که تنها عادل مطلق است

سلام

آقا حسین، من هر جوابی خواستم بدم دیدم خوشبختانه جناب ممل خیلی بهتر و با بیانی زیباتر اون رو مطرح کردن. فقط اضافه کنم که لطفاً دقت کنید، من گفتم در صورت بچه دار شدن، نگفتم که حتماً بچه دار می شن. که برای توضیح و جواب کامل تر ارجاعتون می دم به صحبت های جناب ممل.

 خوب بد نیست در تکمیل صحبت جناب ممل در باره ی بچه این رو هم بگم که شما این بچه رو با بچه ی طلاق مقایسه می کنید و قضیه رو توجیه می کنید. مگه مسئله ی بچه های طلاق کم مشکلیه؟ می دونید چقدر از لحاظ روحی آسیب می بینن؟! حالا ما بیاییم بگیم اینا هم مثل اونا! این که من گفتم اگر بچه دار شدند تکلیف بچه چی می شه، بیشتر منظورم مسائل روحی اون بچه بود، وگرنه می دونم که برای اون بچه به هرحال یه سقف بالای سر و غذایی برای خوردن پیدا می شه، به علاوه کسی که ازش نگهداری کنه. اما همه ی زندگی یک بچه، بهتر بگم، همه ی زندگی یک انسان فقط اینه؟!! باز هم تکرار می کنم، گفتم در صورتی که بچه دار شدند، لطفاً مجدداً اشتباه برداشت نفرمایید. 

ضمناً شما به من گفتید: "در برابر پاسخ اول شما ببخشید کی کفته این نوع ازدواج باعث جدایی پس از مدتی می شود"

باید عرض کنم که از ویژگی های این نوع ازدواج اینه که احتمال (زیاد) داره که منتهی به جدایی بشه، من اصلاً نگفتم باعث جدایی، دقت کنید: منتهی به جدایی؛ با هم فرق می کنن. و البته قبول دارم که در خیلی موارد به ازدواج دائم منتهی می شه، اما هیچ تضمینی هم نداره که بشه، که اگه این تضمین بود دیگه اسمش نمی شد ازدواج موقت.

ضمناً من گفته بودم: "اگر این مسئله مجدداً تکرار نشه، به هر حال برای خانم یا آقا تنهایی رو در پی خواهد داشت." من که نگفته بودم اصلا تکرار یا دائمی نمی شه، گفتم اگر نشد.

شما گفتید: "99 درصد به جرات می توانم بگویم این نوع ازدواج تبدیل به دائم خواهد شد"

می شه مرجع این حرفتون رو هم بگید؟!!!!

و این که اگر شما درسی رو خوندید، اون علمتون باید باعث تواضعتون بشه، نه این که بگید من درسشو خوندم و در این زمینه استادم، و با زبان بی زبانی به سایرین بگید شما هیچی نمی فهمید! مطمئن باشید اکثر کسانی که این جا هستن هم تحصیل کرده هستن و در خیلی زمینه های دیگه علاوه بر رشته شون هم معلومات دارن. و چرا از یه نفر می پرسید که شما تحصیلاتت چیه که ببینم اطلاعاتت چقدره که این حرفارو می زنید و...؟! البته ان شاءالله که قصد توهین نداشتید، اما لحنتون رو اصلاح کنید لطفاً.

من نمی دونم شما جامعه شناسی خوندید یا روانشناسی یا حقوق یا چیزی توی این مایه ها. اما اینو می دونم از اصول اولیه ی رفتاری یک جامعه شناس یا روانشناس یا یک حقوق دان اینه که با طرف مقابلش با احترام صحبت کنه، حتی اگر مخاطبینش اشتباهی کرده باشند.

و ضمناً شما در انتهای پاسخ من گفتید: "شما بجای اینکه در جواب بنده پاسخ دو یا سه سطری می دادی کاهش کاملتر و ومنطقی تر پاسخ من را می دادی نه درسه سطر ان هم ناقص"

عذر می خوام پاسخ من در پست قبلی دو سه سطر بود؟!!!! مطمئنید؟! شاید منظورتان دو سه صفحه بوده...

 

بخشيدن يعني آزاد کردن يک زنداني...

و کشف اين که آن زنداني خودت هستي!

 

پنج شنبه 30/8/1387 - 11:59 - 0 تشکر 72055

به نام او...هر چه میخواهید بنامیدش

سلام

دوست گرامی،اگر ما به حرفاتون جواب دو خطی دادیم برای این بود
1-قبلا در این مورد بحث شده
و من به شخصه امیدوارم واقعا بحث نویی داشته باشیم
2-خانم نوای آسمانی و گویای خاموش همه ی حرفا رو خیلی شیرین بیان کرده بودن

شما نباید انتظار داشته باشید که همه باهاتون موافق باشن
اینجا هر کس در بیان عقایدش آزاد هست
دلیل عصبانیتتون رو هم نمیدونم
شما که میدونید این بحث بحثی هست که اختلاف نظر درش زیاده
پس صبور باشید و سعی کنید با منطق حق مطلب رو ادا کنید

اعتراض کرده بودید که چرا دوستان بی منطق جواب میدن
بنده به عنوان یه کاربر میام نظرم رو میگم ولی به عنوان یه مدیر باید جانب انصاف رو رعایت کنم...بنده در جواب دوستان بی منطقی نمیبینم
واقعا نمیبینم
چه دوستان موافق و چه مخالف
قسمم نخوردیم که هر نظری که بیان میشه باید با استناد به آیات قرآن و روایات باشه
فکر هم نمیکنم عنوان کردن رشته ی تحصیلی ضرورتی داشته باشه که اینقدر براش پافشاری میکنید
بنده رشتم هر چی که باشه عقل دارم شعور دارم و بنا به عقاید خودم نظراتم رو بیان میکنم...این کفایت شما رو اداره ی بحثتون میرسونه که بتونید با دلیل و برهان عقاید من رو رد کنید یا بپذیرید.

ما هر کدوم به عنوان یه انسان میتونیم و آزادیم که عقاید مختلفی داشته باشیم..."صحیح یا غلط" اینجا جمع شدیم که در این مورد نظرات خودمون

رو بیان کنیم و در نهایت به یه نتیجه ای برسیم...حالا یا شما میتونید با دلایلتون ما رو متقاعد کنید یا خیر...دلیلی برای ناراحتی و کدورت باقی نمیمونه

بنابراین ازتون خواهش میکنم با آرامش و صبر بیشتر و با منطق و دلیل جواب بی منطقی و ...

رو (در صورت وجود) بدید...به همین راحتی

بحث خوبی رو براتون آرزو میکنم!

موید باشید

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
پنج شنبه 30/8/1387 - 15:9 - 0 تشکر 72076

با سلام حدمت تمای دوستان بخوص خانم انشرلی گویای خاموش و نوای اسمانیبنده قصد جسارت و توهین به هیچ کس را نداشته و ندارم.بنده از همون اول بیان نمودم این بحث مورد انتقاد دخترها قرار خواهد گرفت که قرار هم گرفته 97 درصد پسرها طی اماری که گرفته شده به ان رای موافق دادند پس در این جا ساز مخاف را دخترها می زنند نه پسرها. حالا می رسیم پاسخ شما دوستان گرامی1-در جواب خانم محترم خانم نوای اسمانی که به اقای هادی تک خرده گرفته بونند و انتقاد گرده بودنند خانم نوای اسمانی اقاب هادی تک درست کفتند و با استدلال به روایات و قران فرمونند مرد می تواند چهار تا زن دائم بگیرد اما دلیلی انتقاد شما را نفهیدم خانم محترم شما که بیان می نماید با ید مرد عدالت را رعایت کند لطفا توضیح دهید تمام کاربران بدانند عدالت از نظر شما چیست . ایا عدالت در خوراک و پوشاک و تفریح منظور قران کریم بوده و یا نه عدالت منظور چیزی دیگری بوده که شما نخواستید به هر دلیلی بیان نمایید . من از شما این سوال را دارم شما چند بار تا به حال سوره نسا از سورهای قران را خوانید اگر خوانید دوباره مجداد بخوانید تا متوجه شوید چرا دختر خانم هنگام عقد کتاب قران دستش می دهند تا بخواند چرا.اما این که شما دخترها (ببخشید جسارت نباشد ) نمی خواهید واقعیت را قبول کنید بیان می فرماید این بحث نباید ادامه پیدا کند.من حتما در این مدت داشتم قصه لیلی و کرد شبستری را بیان می کردم که شما متوجه نشدید که هدف چیست .در این که خداوند زن را احساسات افرید مگر شک دارید کی کفته این که زن احساسی افریده شده باید بگوبش توی سرش.من تازه این حرف را از شما می شنوم. 2- اما در جواب خانم گویای خاموش خانم محترم شما جواب بنده را با دلیل خودتان بدهید دیللتان شده حرف اقا ممل.این منطقی است به نظر شما از مطالب دیگران استفاده می کنید شما اگر دلیلی دارید خودتان بیان کنید نه از کفته های دیگران که بنده بدانم شما مسلط هستید و کپی برداری از حرف دیگران نمی کنید.خانم محترم می خواستم بدان مگر در جامعه ما طلاق وجود ندارد . شما بیان می کنید که ذکر کردید منتهی به جدایی نه باعث جدایی به نظر شما کلمه منتهی با باعث جدایی با هم فرق می کند ( به قول معروف یا حسن کچل یا کچل حسن) فرقی دارد .خانم محترم مگر در طلاقهای که از نوع ازدواج دائمی صورت می گیرد اگر باعث ازدواج برای خانم نشد چی شما دربرابر این پاسخ چه پاسخی دارید."99 درصد به جرات می توانم بگویم این نوع ازدواج تبدیل به دائم خواهد شد"   می شه مرجع این حرفتون رو هم بگید؟!!!! در جواب شما دوست گرامی مگر هر چیز نیاز به مرجع دارد خانم محترم بنده بیان کردم وقتی این نوع ازدواج صورت گیرد با امدن بچه به زندگی به قدری محبت زیاد می شود که کسی حاضر نیست از بچه خود دست بگشد حالا چه شوهر چه زن . شما چون هنوز مادر نشدید احساس مادرانه هم نداردی وگرنه این حرف را نمی زدید در جواب این حرف شما (و ضمناً شما در انتهای پاسخ من گفتید: "شما بجای اینکه در جواب بنده پاسخ دو یا سه سطری می دادی کاهش کاملتر و ومنطقی تر پاسخ من را می دادی نه درسه سطر ان هم ناقص"   عذر می خوام پاسخ من در پست قبلی دو سه سطر بود؟!!!! مطمئنید؟! شاید منظورتان دو سه صفحه بوده) خانم محترم بند منظورم این بوده که شما دربرابر پاسخ بنده نهایت 10 خط نوشته بودید ولی بنده در جواب 5 سوال شما حدود 4 صحفه برای شما دلیل اوردم اگر ندید بروید نگاه کنید. فکر کنم شما نگاه نکردی و نخوانید. 3- اما در جواب دوست گرامی و مدیر خانم انشرلیبنده همون روز اول بیان کردم قبلا بحث شده ولی به این کستردگی نبوده و یا دلیلی قانعه کننده برای ان نیاوردیدبنده به هیچ وجه نظر خودم را به دیگران تحمیل نمی کنم خانم محترم شما فرموده بودی کی بی منطقی ندید اید و منصفانه قضاوت می کنید خانم محترم این که حرف بنده را با دلیل پاسخ نمی دهید بی منطقی نیست خانمها و اقایان محترم( بنده طبق ایه های و سورهای قران کریم سوره نساء احادیث روایات بخصوص مصوبه جدید مجلس این بحث را ایجاد کردم بنده دلیلم را هم کفتم شما دلیلی برای رد ان دارید اقا جان دلیلی برای ان بیاورد چرا سفسطه می کیند چرا جنجال درست می کنید شما می گوید بنده اشتباه می کنم خواب خانم محترم شما دلیل اشتباه بنده را با ایات یا مصوبه مجلس بدهید اگر نمی توانید بگوید نمی دانم این خیلی بهتر است تا بگوید می دانم دلیل ان را ولی بیان نمی کیند(خانم انشرلی اتفاقا بیان نمودنند رشته تحصیلی خیلی اهمیت دارد چرا چون هر کس در رشته خودش استاد است بنده پزشک نیستم و نمی توانم در رشته پزشکی اظهار نظر کنم همین مطلب این جا صدق می کند هر کس بیاید در شته خودش که تحصیل کرده اظهار عقیده کند درسته . این حرف غیر منطقی است به نظر شما.) در خصوص این پاسخ شما (بنابراین ازتون خواهش میکنم با آرامش و صبر بیشتر و با منطق و دلیل جواب بی منطقی و ... رو (در صورت وجود) بدید...به همین راحتی ) خانم محترم دلیل و منطق من همان است که کفتم این ازدواج موقت مورد تصویب مجلس و شورای نگهبان قرار گرفته حدود 2 ماه پیش اگر شما نظری بر خلاف ان دارید با دلیل مصوبه مجلس و شورای نگهبان را رد کنید خانم محترم شما باید دلیلی برای رد ان بیاوردید نه بنده دلیل برای اثبات ان چون ایجاد ازدواج موقت اثبات شده بنابراین شما باید دلیلی برای رد بیاوردید نه بنده. متشکرم

پنج شنبه 30/8/1387 - 15:51 - 0 تشکر 72106

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

با سلام خدمت اقا یا خانم ممل ببخشید که می گویم اقا یا خانم زیرا بنده نمی دانم شما اقا هستید یا خانم اقا ممل من یک سوال از شما دارم شما چند سالتان است چرا رشته تحصیلتان را بیان نمی کنید می ترسید ببین یک ادم که بیمار می شود پیش پزشک مراجعه می کند یا مهندس اقا ممل شما هنوز نمی دانید فرق شرع با قانون چیست چرا جوابهای بی منطق مید هید این نظر من است ازدواج موقت یا نظر قران کدام اقادر جواب حرف شما بنده خودم اگر مطمن شوم ان دختر پاک بوده ازدواج می کنم مطمن باش مثل من هم ادم زیاد است 99 درصد مردها این جوری هستند 

یکمی یواش تر آقای حسین، سر اون شمشیرتون رو اونور تر بگیرین، خطرناکه!!!
چرا اینقدر عصبانی هستین؟
اینگونه که شما دارین بحث میکنین، این بحث نتیجه نداره و تلاش بی فایده هست.
اولا من ازتون 13 سوال پرسیدم که هیچکدومش رو پاسخ ندادین، و بعدش دم از منطق میزنین؟
چرا احساس میکنین من از شما میترسم؟
من محمد هستم، آقا ممل92 هستم، سنم 23 سال، دانشجوی رشته الکتروتکنیک، هستم.
اگر مشخصات کافی نبود، بگین بیشتر بگم!
این یقین 99 درصدی شما، برای مردان هوس باز هست نه اشخاص متدین و دین دار!
یه آماری بین افراد بگیرین، متوجه خواهین شد، هرکسی معتقدتر و متدین تر هست، ازدواج دائم رو ترجیح میده، نه ازدواج موقت، برعکس هر کسی اهل هوس بازی و شهوت رانی هست، دنبال ازدواج موقت، چون به اسم دین سرپوشی بر گناهان خود میزارن، و مطمنا سر خدا کلاه نمیره، و خدا بهتر از همه از نیت ادما با خبر هست.
 اقا ممل می خواستم یک سوال کنم شما نظر علما را قبول دارید یا ایه های قران را کدام را بردار من عمر هم یکی از علما بود که ازدواج موقت را حرام کرد نه حضرت علی (ع) فکر کرید شما عالم هستید بردار من شما بروید یک سوره از ایه قران برایم دلیل و منطق بیاوردید که ازدواج موقت را حرام کرده باشد شما برای خودتان اجتهاد درقابل نص صریح قران می کنید بعد خود را عالم می پنداردی

این که شما میگین، عمر حدیثی از پیامبر که در مورد متعه بود رو نسخ کرد، شما میتونین این حدیث رو با منبعش ذکر کنین؟
من این حدیث رو خوندم و منبعش رو میدونم، معنی و تفسیرش گویایه این حدیث هست، و منظور از متعه تو حدیث بیان شده، شما هم خوندینش؟

ادامه در پست بعد...

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 30/8/1387 - 15:52 - 0 تشکر 72107

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

اقا ممل یک سوال دارم عدم ذکر مهر در ازدواج موقت حکمش چیست جواب بده از پاسخ دادن فراری نباش می دانی اقا پسر خوب بنده فوق لیسانس حقوق خانواده هستم شما می خواهید به بنده درس یاد بدهید قربون خدا برم از زمین به اسمان می بارد زمونه چی شده که یک دانش اموز امد به یک فوق لیسانس درس می دهد ان هم درسی که خودش هنوز الفبای ان را بلد نیست.

مسأله 2070ـ در ازدواج موقّت باید مقدار وقت و مقدار مهر تعیین شده باشد و بدون آن باطل است.
رساله آیت الله مکارم شیرازی
گویا شما کارشناس تر از مراجع هستین!!!
من از شما فراری نبودم و نمیترسم، من بیکار نیستم 24 ساعته پشت سیستم بشینم که به سوالات شما پاسخ بدم!
شما که این همه ادعای کارشناس بودنتون میشه، و اینقدر به خودتون اعتماد به ن فس کاذب دارین، مطمئنا صلاحیت کارشناسی در این بحث رو ندارین.
رشته تحصیلی من هرچیزی هست، رشته مورد علاقه خودم بوده، و این چیزایی که نوشتم، سخن کارشناسانی بوده که در مورد این موضوع باهاشون صحبت کردم، و مطمئنا اونا بیشتر از شما به این موارد مسلط بودن، چون هیچکدومشون بی احترامی به کسی نمیکردن و ادعای کارشناسی نداشتن!
پس خواهشا در ادامه بحث این همه روی رشته تحصیلی و سن افراد مانور نکنین!
اگر تواناییش رو دارین، لطفا عفت کلام رو در بحث حفظ کنین و با بی احترامی به دیگران، ضعف خودتون رو نپوشونین، اگر هم تواناییش رو ندارین، من از ادامه بحث میرم، که به شخصیتم بی احترامی نشه!
این لحن کلام شما نشون میده که هنوز به اندازه یه کودک پیش دبستانی، توانایی بحث کردن رو ندارین، چه برسه کارشناس!
اگر خودتون هم دقت کنین و از دیگران هم بپرسین، ازدواج موقت یه موضوعی شرعی و اجتماعی هست، شما متخصص هر رشته ای تحصیلی باشین، مدرک تحصیلی شما اجازه به این نمیده که به دیگران بی احترامی کنین!
نظر هر فردی برای خودش قابل احترام هست، و شما هم باید به نظر دیگران احترام بزارین!
در جامعه ما قوانین زیادی تائید و فسخ میشه، مگر دلیل بر این میشه که همه درست میگن؟
مگر هرکی میره میشه نماینده مجلس، نماینده خدا بر روی زمین میشه، که احکام خدا رو بخوان اینطوری بیان کنن؟

ادامه در پست بعد...

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.