• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 1589)
دوشنبه 21/11/1387 - 0:1 -0 تشکر 88900
اخراج از کار به خاطر پیشنهاد به دعا برای بیمار

در ادامه روند حمایت جمعی از كارلینا پتری پرستار مسیحی كه به خاطر پیشنهاد دعا كردن برای بیمار سالمند خود از كار بركنار شده بود ، كارفرمای وی مجبور به قبول بازگرداندن وی به كار شد.


مباحثات و مجادلات در این مورد در دسامبر سال گذشته هنگامی به اوج خود رسید كه پرستار پتری در هنگام ملاقات بیمار خود در سامرست انگلیس از او سوال كرد كه آیا تمایل دارد كه برای بازگشت سلامتی او دعا كند یا خیر.
 
گفته شده است كه او به خاطر ”ترویج آنچه كه به سلامتی ارتباطی ندارد ” نظام نامه حرفه ای خود را نقض كرده است.
اگر چه خانم پتری گفته است كه امتحان سخت برای اثبات بی گناهی اش به پایان رسیده است اما واهمه ها به خاطر ایجاد قوانین جدید كه منجر به اخراج كارمندان بهداشت و سلامت كه برای گفتگو در مورد ایمان و اعتقاداتشان با سایرین تلاش می كنند افرایش یافته است.
 ماه گذشته بخش نامه كوچكی توسط دایره بهداشت منتشر شد كه بر اساس اخطار آن با هر گونه تلاشی توسط پزشكان و پرستاران برای موعظه خوانی و نصیحت به سایر كارمندان و بیماران، به عنوان آزار و اذیت روانی و یا ارعاب  تحت قوانین انضباطی برخورد خواهد شد.
 
 اما با این وجود مرزبندی مشخصی در مورد حدود قابل قبول برای گفتگو در مورد ادیان بیان نشده است. در این بخش نامه كه توسط سرویس بهداشت ملی انگلیس (NHS) صادر شده است عنوان شده است : مشاهده شده است كه پیروان برخی مذاهب در حال تلاش برای موعظه و نصیحت سایر افراد برای ایمان آوردن می باشند.
 
این باعث بروز مشكلاتی برای خداناباوران و دیگر پیروان مذاهب از جمله آزار روحی و ارعاب و ترس خواهد شد. برای اجتباب از سوء تفاهم و شكایات در این باره ، باید این نكته شفافانه برای هر كس از روز اول استخدام و یا آموزش اعلام شود كه با چنین برخوردهایی ،علیرغم اعتقادات و باورهای دینی، به عنوان آزار و اذیت های روحی بر پایه قوانین انضباطی و فرآیندهای شكایتی برخورد خواهد شد.

در عین حال دكتر پیتر ساندرز دبیر عمومی بخش مسیحیت سازمان پزشكی اعلام كرد كه بسیاری از اداب و عادات سرویس بهداشت ملی بر پایه روح مسیحیت شكل گرفته است و بسیاری از پیشگامان عرصه طب كسانی بودند كه توسط ایمان و انگیزه های دینی دراین راه برانگیخته شدند. این بسیار طعنه آمیز است كه عقیده مسیحیت و عقیده دینی در جامعه به چشم كالایی غیر مفید و نا كار آمد نگریسته شود.

پ.ن: این خبر در سایت های شیعه نیوز و تابناک و روزنامه سیاست روز

منبع 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.