• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 1640)
يکشنبه 13/11/1387 - 22:3 -0 تشکر 86821
تبریک تبریک اولین ماهواره ایرانی

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام خدمت تمامی کاربران و اعضای تبیان
تبریک برای پرتاب اولین ماهواره ایرانی به فضا توسط خود ایران و ساخت اولین محل پرتاب ماهواره توسط ایرانیان و تفکر ایرانی.
با این که روسیه ماهواره ایران را به آسمان پرتاب نکرد ایران تسلیم نشد و خود اقدام به ساخت یک مکان برای پرتاب ماهواره کرد و در نهایتش این بود که اولین ماهواره ایرانی به فضا پرتاب شد.
به امید روزی بهتر و تکنولوژی های بیشتر در ایران ساخت ایرانیان با استعداد.
تبریک تبریک تبریک
با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
دوشنبه 14/11/1387 - 22:17 - 0 تشکر 87116

به نام خدا

سلام

من هم به نوبه ی خودم این موفقیت رو به همه ی عزیزان و به خصوص بر و بچه های فناوری اطلاعات ، هوافضا ، مکانیک ، الکترونیک و مخابرات تبریک میگم.

امیدوارم به زودی شاهد موفقیت های بزرگتری در سایر زمینه های علمی در کشورمون باشیم.

تا بعد ...

یا علی

موفقیت حاصل تصمیم گیری درست است، و تصمیم گیری درست حاصل تجربه و جالب اینکه تجربه اغلب حاصل تصمیم نادرست است!

 

دوشنبه 14/11/1387 - 22:29 - 0 تشکر 87120

 به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و وقت عزا شد

 مبارک باشه

 خیلی خیلی زیاد 

بله باید این چیز ها پیش بیاید و پشت مان را خالی کنند

تا ما به هوش خودمان ایمان بیاوریم


 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
پنج شنبه 17/11/1387 - 20:9 - 0 تشکر 87988

بازتاب پرتاب ماهواره ایرانی سفیر امید در سامانه های خبری پاکستان
اسلام آباد- پرتاب ماهواره ملی امید به مدار زمین که از سوی دانشمندان و متخصصان جوان ایرانی ساخته شده در سامانه های خبری امروز ( چهارشنبه ) پاکستان بازتاب گسترده ای داشت.
به گزارش ایرنا شبکه های خبری جیو،آج ،دان ، اکسپرس نیوز و ای آر . وای ،با پخش تصاویری از پرتاب این ماهواره اعلام کردند که این اولین ماهوراه ساخت متخصصان ایرانی است که در این کشور به فضا پرتاب می شود.
شبکه خبری اکسپرس نیوز صبح امروز (چهارشنبه ) تصریح کرد که ماهواره ملی امید در سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به فضا پرتاب شد .
شبکه خبری آج پاکستان نیز همزمان با پخش لحظات پرتاپ این ماهواره اعلام کرد که ساخت و پرتاب ماهواره امید از سوی ایران نشان می دهد فشارهای بین المللی طی سی سال گذشته بر این تاثیری نداشته است .
روزنامه انگلیسی زبان دیلی تایمز نیز با اشاره به مشحصات این ماهواره ، به سخنان باراک اوباما مبنی بر پیگیری راه حل گفت و گو برای مواجه با ایران توجه نشان داده است .
دیلی تایمز در ادامه انعکاس این خبر ، به تاریخچه پرتاب موشک سفیر از سوی ایران در ماه اوت سال گذشته میلادی پرداخته و تاکید کرده که ایران تاکید می کند این نوع موشک ها فقط استفاده غیر نظامی دارد .
روزنامه نیوز نیز ضمن انعکاس پیام دکتر احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران به مناسبت پرتاب ماهواره ایرانی سفیر امید به نقل از مصطفی محمد نجار وزیر دفاع کشورمان نوشته که این ماهواره اطلاعات مورد نیاز ایران را به زمین ارسال می کند.
روزنامه دان نیز در با اشاره به چگونگی پرتاب و ساخت و فناوری بومی این ماهواره به واکنش رسمی دولت های آمریکا و انگلیس پرداخته و به نقل از مقام های این دو کشور نوشته که ایران تلاش دارد از این ماهواره در بخش نظامی استفاده کند.
دان در ادامه این خبر به نقل از رابرت گیبز سخنگوی کاخ سفید افزوده که اینگونه فعالیت های ایران نمی تواند آمریکا را قانع کند که تهران دولتی مسوولیت پذیر است .
درمجموع رسانه ها و شبکه خبری امروز پاکستان از پرتاب ماهواره امید به عنوان شاهکار دانشمندان علوم فضایی ایران یاد کرده و تصریح کردند که برونداد سی سال تحریم و تحمیل
جنگ به ایران ، استقلال علمی بوده است .

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
پنج شنبه 17/11/1387 - 20:10 - 0 تشکر 87990

بروجردی در گفتگو با فارس:
ماهواره سفیر امید بی‌نتیجه بودن تحریم ایران را اثبات كرد

خبر گزاری فارس: رئیس كمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره سفیر امید نشانگر بی‌نتیجه بودن سه دهه تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است.


علاء الدین بروجردی رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: پرتاب موفقیت آمیز ماهواره بر سفیر امید و كسب دیگر فناوری‌های جدید علمی بیانگر این حقیقت است كه با وجود گذشت سه دهه تحریم در همه عرصه‌ها و تحمیل قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریكا و برخی كشورهای غربی هیچ تاثیری در رشد علمی و فناوری ایران نداشته است.
وی افزود: این تحریم‌ها منجر به شكوفا شدن استعدادهای نهفته جوانان ایرانی شده به گونه‌‌‌‌‌ای كه شاهد آن هستیم به سرعت سنگرهای علمی یكی پس از دیگری توسط جوانان دانشمند ایرانی فتح می‌شود.
بروجردی با بیان اینكه می توان نام دیگر این كاوشگر را ماهواره صلح نامید خاطر نشان كرد:‌ پرتاب ماهواره ایرانی در راستای یك كار تحقیقاتی و علمی صورت گرفته و با توجه به این موضوع كه بسیاری از مسائل علمی و مخابراتی به وسیله ماهواره انجام می پذیرد پیگیری این موضوع برای كشور های در حال توسعه ای مانند ایران بسیار طبیعی است بخصوص كه كشور ما به دنبال دست یابی به فناوری های علمی صلح آمیز جهانی است.
رییس كمسیون امنیت ملی مجلس دست یافتن ایران به علوم پیشرفته ای كه در انحصار برخی از كشورها قرار دارد را مهم ارزیابی كرد و افزود: دست یابی به این فناوری های پیشرفته موجب تغییر در قضاوت آمریكا و غرب در مورد توانایی علمی ایران و تغییر در معادلات در منطقه خواهد شد.
وی در پایان با بیان اینكه آمریكا و برخی از كشورهای غربی با انحصار گرایی، بسیاری از فناوریهای پیشرفته سعی می كنند سلطه خود را بر دیگر كشور های اعمال كنند اظهار داشت: یكی از عوامل مهم در مخالفت غرب با موضوعاتی چون فناوری صلح آمیز هسته‌ای و ماهواره ای كشورمان، شكسته شدن این انحصار آن هم بدون مساعدت دیگر كشورها است.

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
پنج شنبه 17/11/1387 - 20:43 - 0 تشکر 88001

با عرض سلام

منم به نوبه خودم این پیروزی را تبریک میگم که دانشمندان ما علی الخصوص  انلاکر عزیز تونستند این ماهواره را با موفقیت در مدار قرار بدهند

تبریک

تبریک

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
جمعه 18/11/1387 - 10:31 - 0 تشکر 88085

با سلام خدمت تمامی دوستان

من هم به نوبه خودم این دست آورد رو به تمامی تبیانی ها ی عزیز تبریک عرض می کنم و بسیار خوشحالم که تفکر ایرانی روز به روز قله های علمی جهان رو فتح می کنه

امید وارم یک روز تمامی قطعات الکترونیکی این موشک ها و وسائل الکترونیکی ساخت کشور خودمان باشد 

 امام علی (ع):

الناس نیام فاذا ماتو انتبهوا

مردم در خوابند وقتی که میمیرند بیدار می شوند

جمعه 18/11/1387 - 10:31 - 0 تشکر 88086

با سلام خدمت تمامی دوستان

ببخشید یه اشتباهی رخ داده لطفا این دو عدد از پاسخ های من رو حذف کنید من خودم قادر به حذف نیستم

 امام علی (ع):

الناس نیام فاذا ماتو انتبهوا

مردم در خوابند وقتی که میمیرند بیدار می شوند

جمعه 18/11/1387 - 10:31 - 0 تشکر 88087

با سلام خدمت تمامی دوستان

 امام علی (ع):

الناس نیام فاذا ماتو انتبهوا

مردم در خوابند وقتی که میمیرند بیدار می شوند

جمعه 18/11/1387 - 19:14 - 0 تشکر 88190

اگه خواستید که حرکت ماهواره امید را به صورت زنده مشاهده کنید به این آدرس بروید:

http://www.n2yo.com/?s=33506

ز روز گذر کردن انديشه کن

پرستيدن دادگر پيشه کن

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.