• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2729)
سه شنبه 24/10/1387 - 9:34 -0 تشکر 82570
سید محمد خاتمی : یا من می آیم یا میرحسین

سیدمحمد خاتمی:
یا من می‌‌‌آیم یا میر حسین

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی ‌‌‌گفت: من به همه اصلاح‌طلبان و نیز کسانی که ممکن است جزء اصلاح‌طلبان نیز نباشند ولی دلشان می‌‌‌خواهد در وضع کنونی تحولی ایجاد شود، ضمن احترام به همه کسانی که کاندیداتوری خود را اعلام کردند یا اعلام خواهند کرد، می‌‌‌گویم به یاری خداوند یک نفر از میان من و آقای مهندس موسوی نامزد خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی‌ ‌‌دفتر خاتمی، رییس بنیاد باران که در دیدار با اقشار مختلف استان ایلام سخن می‌‌‌گفت، با بیان این مطلب افزود: ما دوره‌‌های مختلفی را در این مملکت طی کردیم. دوره ده ساله اول انقلاب که تؤام با جنگ و ترور و سختی بود که عظمت و نقش ممتاز امام توانست این مملکت را از تهدید‌‌های داخلی و خارجی حفظ بکند. رییس‌جمهور سابق کشورمان تأکید کرد: در دوره مهندس موسوی بود که بعضی کارهای اساسی شد و افتتاح بعضی از پروژه‌‌های دوره آقای هاشمی‌ ‌‌سرمایه‌گذاری دوران مهندس موسوی بود. در دولت سازندگی نیز انصافا کار‌‌های بزرگی صورت گرفت و جهت آن بود که مملکت از امکاناتش استفاده کند، خرابی‌ها جبران شود و جامعه به سوی پیشرفت حرکت کند و این جهت‌گیری درست بود.
وی در ادامه گفت: در دوره اصلاحات نیز علاوه بر ادامه کار سازندگی و تقویت بنیه کشور بر توسعه همه جانبه، بخصوص توسعه سیاسی تاکید شد، چرا که معتقدیم توسعه سیاسی که مهمترین شاخصه آن پایدار شدن دموکراسی و مردم سالاری است از اهداف بزرگ انقلاب بود. وقتی که من روی کار آمدم ما در وضعیت بین‌المللی خوبی نبودیم. بسیاری از سفرای کشورها ایران را ترک گفته بودند و حتی احتمال حمله نظامی‌‌ ‌به ایران وجود داشت. می‌‌‌بایست در این وضع تغییر داده شود. تصمیم مردم چهره ایران را عوض کرد و خیلی از مسائل حل شد. از جمله زمینه برای ورود سرمایه و تکنولوژی خارجی در ایران ایجاد شد و تحول عظیمی‌‌‌ در کشور به وجود آمد که نمونه‌اش تاسیس عسلویه و پارس جنوبی و بسیاری از طرح‌های مهم و در عرصه‌‌های بین‌المللی و سیاست داخلی هم تحولات درخور توجهی پدید آمد.
رییس بنیاد باران در ادامه گفت: بعد از آن درآمدهای نفتی شگفت انگیزی طی سه سال گذشته برای کشور حاصل شد که سابقه نداشت. جا دارد بپرسیم با این درآمد چه تحولی در کشور رخ داده است؟
سید محمد خاتمی ‌‌‌تاکید کرد: معتقدم اگر برنامه چهارم با این درآمد نفتی که در سال‌های اخیر داشتیم درست اجرا شده بود، مطمئن بودم اهداف چشم انداز نه در 20 سال که در 10 سال تحقق پیدا می‌‌‌کرد و امروز معتقدم نه تنها 4 سال جلو نرفتیم، بلکه از 4 سال پیش هم عقب‌تر افتاده‌ایم. و این وضع نگران‌کننده است.
وی گفت: کم هزینه‌ترین و مطلوب‌ترین وضع این بود مسوولان و دست‌اندکاران متوجه شود روند کنونی درست نیست و آن را اصلاح کند. مگر اشکالی دارد از مردم عذرخواهی کنیم؟ اگر از مردم عذرخواهی کنیم، آنها می‌‌‌بخشند. ولی وقتی از آنها عذرخواهی نمی‌‌‌شود و این احساس نمی‌‌‌شود که مسوولان تشخیص داده اند که روند کنونی غلط است، می‌‌‌گوییم باید اوضاع تغییر پیدا کند و این وظیفه اسلامی، انقلابی و ملی ماست. و این روند متناسب با شان انقلاب و کشور ما نیست. سید محمد خاتمی ‌‌‌تصریح کرد: انتخابات از جاهایی است که همه باید نسبت به آن حساس باشیم. رییس‌جمهور سابق کشورمان گفت: خدا می‌‌‌داند که وقتی می‌‌‌گویم برای آمدن یا نیامدنم در حال تامل هستم به این معنی نیست که از زیر بار مسوولیت بگریزم و یا عافیت طلبی کنم بلکه صحبت سر این است که چگونه می‌‌‌توان خدمت کرد و روند را به نفع انقلاب و کشور و مردم تغییر داد و خدمت کرد.
سید محمد خاتمی‌ ‌‌در پایان خاطر نشان کرد: معتقدم اگر در انتخابات آزادی باشد و از امکانات موجود سوء استفاده نشود، سخت گیری‌‌های بیجا نشود و واقعا رای مردم مورد حرمت قرار گیرد، تردید ندارم وضع طور دیگری خواهد بود و حتی کسانی که امروز سر کار هستند و می‌‌‌خواهند دوباره بیایند باید شعار‌‌های خودشان را عوض کنند. به هر حال آنچه باید مورد احترام باشد رای مردم است که در فضای آزاد و با استفاده از آنچه قانون معین کرده است ابراز شود و مورد حمایت قرار گیرد. نتیجه هر چه باشد مبارک است.

دنیای اقتصاد

چهارشنبه 9/11/1387 - 17:48 - 0 تشکر 85704

جناب آقای بهروز 61که مدعی هستید طلبه اید فرموده اید که آقای خاتمی چهره بشیر روحانیت رابه دنیا معرفی کردبا این حرف شما یاد اولین سخنان مغالطه آمیز جناب آقای خاتمی بعدازدوم خرداد افتادم که میگفتند آمده اند تا قانون را درجامعه حاکم کنندگویا قبل ازایشان آشوب بی قانونی درکشور حاکم بوده واین درحالی بودامام خمینی رحمت الله علیه هم در داوزدهم بهمن57 حرفشان همین بودکه قانون حکومت کندجواب حرف شما هم همین است امام خمینی رحمت الله علیه بعنوان احیاگر اسلام ناب محمدی  ونائب امام عصر( عج )هم بشیر بودند وهم نذیروهمین موضوع دلیل برمحبوبیت جهانی ایشان بود

اگر بشیر بودن اسلام رادر دست دادن با زنان نا محرم نیمه عریان در ایتالیا که فیلم آن همه جامنتشر شد وقابل اغماض وانکار نیست می دانید که...البته آقای خاتمی با انتشا ر فیلم مذکورباتکذیب ، آن را توطئه مخالفان دانستندوهمان جافرمودندکه دیگر مایل به شرکت در انتخابات وسیاست نیستندومخالفان دست از سر ایشان بردارند!!!والبته همان خانمی که با ایشان دست داده بودواز حرمت این عمل دراسلام بی خبر بودازسروصدایی که به خاطر این عمل ایجاد شده بود تعجب کرده وتکذیبیه آقای خاتمی راتکذیب کرد

روزنا مه های طرفدار ایشان یکروز خواهان تغیر زیارت عاشوربودندچون مفاهیم خشونت آمیز دارد (به تعبیر خودشان) وروز دیگر شهادت امام حسین علیه السلام را تلافی خشونت درجنگ بدر دانستندبعنی همان حرف یزید ویک روز دیگر می خواستند علیه خدا تظاهرات کنند چون آزادند

ودر پایان اینکه فرموده ایدکه بسیاری از طلاب قم طر فدار ایشان هستندوایشان را به عنوان یک روحانی قبول دارند با عرض معذرت وپوزش این آقایانی که شما فرموده اید یااسلام رانشنا خته اند ویابصیرت  ندارند همان چیزی که حضرت ابوالفضل علیه السلام به تعبیر معصوم علیه السلام دارا بودند(ان عمی العباس کان نافذ البصیره)وبوسیله آن افتخار همرا هی ونثار جان درکاب امام حسین علیه السلام رایافتند

پنج شنبه 10/11/1387 - 20:28 - 0 تشکر 85983

با سلام به برادران ارجمند

انشاالله پاسخ شما سر فرصت ارائه می شود. سعه صدر بیشتری داشته باشید لطفا.  

--------------------------

ظهور کن که ابرهاي ظلماني فتنه احاطه مان کرده است.

 

پنج شنبه 10/11/1387 - 20:33 - 0 تشکر 85984

ضمنا برادری که فرمودند : "ادعای طلبگی" ... اصولا طلبه بودن توفیقی هست که افتادگی همراه دارد و بنده هیچ ادعایی ندارم.

--------------------------

ظهور کن که ابرهاي ظلماني فتنه احاطه مان کرده است.

 

پنج شنبه 10/11/1387 - 22:6 - 0 تشکر 85998

1-جناب ریسچ عرض کردم مشاهدات شخص خودم بودشماهم نه برای این بحث بلکه برای روشن شدن خودتون یه سری به اخبارآن زمان بزنیدادعا های بنده واستدلاتم حداقل یک سر سوزن شک برای شما باید ایجاد کنه که شاید به احتما ل یک در صدحرف های بنده صحیح باشه شما برای این یک درصد یه سری  به اخبار آن زمان بزنید

2-آقای" مدرک" شمااول اشکالات مدارکی که خودتون ارائه کرده اید رارفع کنید دوم برای ادعای خودتون که فرموده ایدآقای خاتمی تکذیبیه داده اند  مدرک ارا ئه کنید بعد از دیگران مدرک بخواهید

3-جنا بعالی بدون اینکه متوجه باشیدحرف بنده را تا یید کرده ایدآنجا که فرموده اید آقای خاتمی انسان سلیم النفسی است زما نی که در انتخابا ت هفتم دکتر خوا نده شدن تکذیبیه دادندیعنی پس چنین ماجرایی وجود داشته است منتها بنده یک قسمت آنرا قبول دارم وشما هردو قسمت آنرا واما تکذیبیه آقای خاتمی جوابش همانی است که  قبلا داده ام مگر اینکه مدعی شوید تبلیغات به عنوان جعلی" دکتر خاتمی"  کار مخا لفان ایشان بوده است واحتما لا برای تخریب اشان از این واژه استفاده کرده اند  که فرضی تقریبا محال والبته خنده دار است

پنج شنبه 10/11/1387 - 22:26 - 0 تشکر 86002

با خودم می گفتم اگر رئیس یک گروه که ممکن است با درنده ترین گرگها مواجه شود، شجاع نباشد چه می شد ؟

با منطق و تحلیل و این گونه مسائل کار ندارم اما اسناد می گوید سید محمد ما شجاع نبود. او از ترس تحریم آقای خرازی را به ملاقات محرامانه ای با برخی از کشورهای اروپایی فرستاد و اعلام نمود حاضر است در قبال حذف تحریم دست از انرژی هسته ای و حمایت از حزب الله و حماس بردارد.

این اسناد در آینده ای نه چندان دور منتشر خواهد شد، هرچند مذاکره کنندگان غربی آن را افشا کرده اند.

البته الهه کولایی از حامیان ایشان بحث تعلیق غنی سازی را از هم اکنون به عنوان اولین اقدام دولت مورد حمایتشان که همان آقای خاتمیست بیان کرده است.

آری اگر ترس در وجود رئیس دولت اسلامی باشد به جای تدبیر برای پیشرفت تحت تاثیر چنگ دندانهای ساختگی گرگها قرار خواهد گرفت.

یا علی

پنج شنبه 10/11/1387 - 22:38 - 0 تشکر 86007

جناب بهوروز 61 اولا :نمی دونم باچه حسابی به این نتیجه رسیدید که بنده آقا هستم ؟؟؟؟دوما :هر حرفی یکنوع ادعا است شما خودتان با آب وتاب گفته اید طلبه اید. نگفته بودید هم ازنوع نگارشتان فهمیدنی بود.سوما:این چه نوع افتادگی است که فریاد می زنید واعلامشمی کنید؟؟؟؟

يکشنبه 27/11/1387 - 16:51 - 0 تشکر 90842

سر فصل بحث به این صورت اصلاح می شود هم من می آیم هم میر حسین

چهارشنبه 30/11/1387 - 18:8 - 0 تشکر 91682

خواهشا به ایشان بگویید نه برای خوشان زحمت درست کنند نه برای مردم ایشان بازخورد هشت سال فعالیتشان را در آخرین باری که در دوران ریاست جمهوری شان به دانشکاه تهران رفته بودند از دانشجویان در یافت کردند

پنج شنبه 1/12/1387 - 13:28 - 0 تشکر 91924

نامه گلایه آمیز میرحسین موسوی به خاتمی

 یک روز پس از اعلام کاندیداتوری سید محمد خاتمی و اعلام این نکته از سوی خاتمی که که میرحسین موسوی در تردید به سر می برد و به علت همین موضوع نتوانسته به جمع بندی برسد که در انتخابات شرکت کند یا نه، مهندس میرحسین موسوی نخست وزیر دوران جنگ نامه ای گلایه آمیز برای خاتمی ارسال کرد.به گزارش خبرنگار سایت خبری تغییر، میرحسین موسوی در این نامه نسبت به رفتار انتخاباتی خاتمی به شدت گلایه کرده است.به نقل از یک منبع نزدیک به میرحسین موسوی، نخست وزیر سالهای دفاع مقدس خطاب به خاتمی مطلبی با این مضمون نوشته است که چرا با وجود اینکه به شما احساس تکلیف می کنم اما قصد ندارم  به این زودی اعلام نامزدی کنم و تا اردیبهشت باید منتظر ماند، درمورد من  اینگونه صحبت کردید و سریعا اعلام حضور کردید؟ این نامه توسط یکی از معتمدین موسوی در اختیار خاتمی قرار گرفته است. روای این خبر روایت می کرد که میرحسین موسوی و خاتمی یکی دو روز پیش نیز دیداری با هم داشتند.

گفتنی است هنوز از سوی سید محمد خاتمی پاسخی به این نامه داده نشده است

http://tagheer.ir/archives/1387/11/21/970

جمعه 2/12/1387 - 6:20 - 0 تشکر 92120

سلاتم

به آقای میرحسین موسوی خوش آمد میگوییم

امیدوارم به رای مردم احترام بگذارند

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.