• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1961)
دوشنبه 11/10/1385 - 16:3 -0 تشکر 8032
ابهاماتي در اعدام صدام

 

بنام خدا

 

با سلام خدمت دوستان عزيز.

 همه ديديم و شنيديم كه بالاخره صدام اعدام شد؟؟!!

اما دلايل مختلفي وجود دارد كه در اين اعدام ابهام ايجاد مي‌كند. من به ذكر اين دلايل مي‌پردازم تا شما نيز نظر خود را بيان كنيد

1-     اصلاً در خود اين كه آن فردي را كه در فيلم نمايش دادند ، صدام بود يا بدل او يا كسي شبيه به او براي خيلي‌ها سوال است . براي كساني هم كه سوال نيست بايد گفته شود كه با علم پزشكي امروز تقريباً مي‌توان مطمئن بود ، ممكن است فرد روبروي ما آن كس كه تصورش را مي‌كنيم نباشد

2-    اگر مانند كساني كه سوالي در مورد واقعي بودن صدام اعدامي ندارند خوش‌خيالانه فكر كنيم باز هم جاي ابهامات  ديگري باقي مي‌ماند.

1-1              ابهام اولي كه پيش مياد اين است كه اون دستمالي رو كه قبل اعدام به دور گردن صدام قرار دادند فلسفه‌اش چه بود؟ مگر نه اينكه تنها دليل بودن آن دستمال ، اگر اعدام شدن را بپذيريم رنج و عذاب كمتر هست؟ اگه فكر كنيم صدام واقعاً اعدام شده اين دستمال رو براي كمتر شدن درد طناب اعدام بستند. و اگر مثل من در اعدام صدام ترديد داريد اين دستمال مي‌توانست دستمال بخصوصي باشد كه با كشش طناب دار مخالفت كرده اثر آن را بر گردن صدام خنثي كند (مي‌تونيد براي بررسي اين موضوع به قوانين فيزيك در مورد كشش طناب و برايند نيرو‌ها در حالات خاص مراجعه كنيد كه در كتاب‌هاي فيزيك مسائل مختلفي در اين مورد بيان شده).

1-2             مطلب ديگري كه بر اين ابهامات مي‌افزايد قرار گرفتن طناب دار در جلوي بدن صدام است . چون من خوب به  ابتداي فيلم خوب دقت نكردم نمي‌دان كه آيا طناب دار در جلوي سر صدام آويزان بوده و سپس سقوط صورت گرفت يا در پشت سر او . پس اگر هم در ابتداي اعدام ، طناب در پشت سر صدام قرار گرفته بوده در هنگام سقوط صدام اين سقوط به نحوي صورت گرفته كه در لحظه اثر كشش طناب طناب در جلوي سر قرار گيرد(اين مطلب به وضوح در تصاوير فيلم برداري شده مشخص است) . خب مسلماً در چنين وضعيتي نيروي كشش طناب بر پشت گردن وارد مي‌شود و با توجه به آن دستمال دور گردن و ضعيف شدن نيروي طناب اين وضعيت نمي‌تواند به خفگي و مرگ منجر شود .

1-3            مطلب ديگر هم در اين ابهامات وجود دارد ، تفاوت بين فيلمي  است كه تا انداختن طناب به گردن را نشان مي‌دهد با فيلمي كه سقوط را نشان مي‌دهد . به وضوح ديده مي‌شود فيلم دوم كيفيت پايين تري داشته و و با وسيله‌اي مثل تلفن همراه گرفته شده كه با لرزش شديد همراه بود و چون اين فيلم‌ها پخش مستقيم نبود مي‌توانستند در فيلم دوم ، مجسمه يا بدلي شبيه به صدام را با او جايگزين كرده باشند

اين ابهاماتي بود كه براي من پيش آمده بود شايد ابهاماتي ديگر براي شما پيش آمده باشد كه با نظراتتان مي‌توانيم به تبادل اين ابهامات و بحث راجع به آنها به پردازيم با تشكر از همه شما چه بيننده و چه هم بيننده و هم نظر دهنده .

والسلام

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.