• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 3164)
شنبه 7/10/1387 - 13:54 -0 تشکر 79563
مردی كه از روزی پرچین پرید

به نام آنكه زیبایی را آفرید

با سلام خدمت همه ی تبیانی های گل:

هدف از نوشتن این مطلب این است كه ما در این قسمت میخواهیم با طرز تفكر و ذهنیت شما در مورد عنوان انتخابی این مطلب شناخت پیدا كرده و هم اینكه به بهترین طرز فكر جایزه ای (معنوی) با همكاری تمامی كسانی كه پاسخشان را درج میكنند اهداء كنیم.

دفترچه راهنما:شما میتوانید ذهنیت خود یا تصویری را كه در ذهن شما با به یاد آوردن عنوان مطالبی كه بنده هر هفته بصورت مستمر 1 بار در انجمن طنز ایجاد میكنم در این قسمت (به صورت داستان كوتاه یا چند جمله و یا حتی یك نكته)بیان كرده و از جوایز نفیس معنوی آن برخوردار گردید.

شرایط شركت در مسابقه:

1-داشتن حداقل یك مطلب در انجمن (البته برای اینكه در صورت برنده شدن آدرسی از او داشته باشیم)

2-نوشتن تنها یك نظر (در صورتی كه پس از درج ذهنیت خود ذهنیت جدیدی به ذهن شما رسید باید در ابتدای ذهنیت جدیدی كه میخواهید درج كنید ابطال آن ذهنیت قدیمی را اعلام كنید )

3-ذهنیت خود را میتوتنید با به كار بردن الفاظ محاوره ( كوچه و بازاری)یا در صورت تمایل به صورت كتابی(رسمی) بیان كنید كه در هر صورت توفیری نخواهد داشت.

جایزه انتخابی: جایزه ای كه فعلا از پس آن بر می آییم این است كه تمام كسانی را كه در این قسمت نظر میدهند به مطلبی كه برنده در این انجمن دارد دعوت كرده و از آنها بخواهیم كه نظراتشان را در مطلب برنده ثبت كنند تا هم تعداد بازدید كنندگان برنده زیادتر شود و هم اینكه در مورد مطلبش نظر دهند.

ضمانت اجرایی:كسانی كه این دعوت را نپذیرند و در قسمت مطلب كسی كه برنده میشوند نظر ندهند دیگر از شركت در مسابقه محروم میشوند و اگر بهترین ذهنیت را هم ارائه دهند برنده نخواهند شد.

تذكر مهم:به عنوان آخرین در خواست از شما میخواهم كه حتما حتما نام مطلبی را كه میخواهید در صورت برنده شدن به آنجا رجوع شود را در زیر ذهنیت خود بنویسید.از همه ی شما ممنون

سال و مال و فال و حال         اصل و نسل و بخت و تخت

           باشدت بر شهریاری بر مراد و بر دوام

سال خرم ، مال وافر ، حال خوش          اصل ثابت ، نسل باقی ، تخت رام

يکشنبه 8/10/1387 - 8:34 - 0 تشکر 79648

قابل توجه دوستان عزیز نسخه ی جدید این مسابقه یكشنبه ها در همین انجمن و البته با عنوان انتخابی دیگری در همین انجمن ایجاد خواهد شد .

و لذا از كلیه شركت كنندگان تقاضا میشود پس از اتمام موعد مقرر كه یكشنبه 15/10/1387 خواهد بود دیگر به این عنوان نظر ندهند و در مسابقه ی جدید شركت كنند.

ثوابت باشد ای دارای خرمن          اگر رحمی كنی بر خوشه چینی

سال و مال و فال و حال         اصل و نسل و بخت و تخت

           باشدت بر شهریاری بر مراد و بر دوام

سال خرم ، مال وافر ، حال خوش          اصل ثابت ، نسل باقی ، تخت رام

يکشنبه 8/10/1387 - 13:32 - 0 تشکر 79690

سلام جناب آنتی وار . اولا یک نکته رو عرض کنم بعدشم خلاص . انگار تاپیک رو اشتباه تایپ کردی . مردی که از روزی(روی) پرچین پرید .

خب حالا من میخوام ذهنیت خودم رو بنویسم :

با خوندن این جمله یاد کوچه های قدیمی که خاکی هست می افتم . یاد کوچه های شهری که زمان رضاخان وجود داشت . آن زمانی که هنوز شهرها شکل روستایی داشت . آن کوچه هایی که خانه های آن همه کاهگلی بود . دیوار های کوتاهی از کاهگل که به آنها پرچین میگفتند . مردی که از روی پرچین یکی از خانه ها میپرد به نظر من سهراب سپهری هستش . وقتی سهراب نوجوان بود . حالا توصیف خودم رو از اون موضوع شما مینویسم . آفتاب در آن کوچه میتابید . حدود ساعت 2 بعد از ظهر است . سکوتی در کوچه هست . همه ی خانه های کاهگلی آن کوچه حیاطی دارند . همه ی خانه ها درختی دارند که شاخ و برگ های آن برای کوچه سقفی درست کرده . آفتاب همچنان در آن روز تابستانی میتابید . نسیم آرامی هم میوزید . سهراب روی دیوار کاهگلی خانه شان نشسته بود و زمزمه میکرد . تا اینکه از روی پرچین پرید به داخل حیاط . آفتاب در حوض میتابید . توی حوض ماهی های قرمز و سیب و هندوانه هست .

و دیگر هیچ ... .

کاش میدانستم که کجا دلها به ظهور تو آرام خواهد گرفت  

سه شنبه 10/10/1387 - 15:14 - 0 تشکر 80293

من فکر می کنم این آقا قرار بوده توی مسابقه دو با مانع شرکت کنه و به دلیل اینکه تمام ذهنش و فکرش مشغول اون مسابقه است و البته برای تمرین هم که شده موقع خروج از منزلش بجای خارج شدن از در خروجی از روی پرچین میپره (البته اول یه کم از پرچینها فاصله می گیره بعد شروع می کنه به دویدن و بعد هم میپره)

 

*کاش به زماني برگردم که تنها غم زندگيم شکستن نوک مدادم بود*  

پنج شنبه 12/10/1387 - 1:48 - 0 تشکر 80619

hi

پنج شنبه 12/10/1387 - 16:29 - 0 تشکر 80713

به نام خدا

من یاد 2 تا مطلب افتادم.

با اجازتون بدون رد هیچ کدوم هر دو شونو میگم.

اول یاد پسر بچه کوچولویی افتادم که داره با در آوردن صدای پیتکو پیتکو از روی پرچینا می پره

البته داره به حالت یورتمه اسب می دود.

دومی:

مسئله ای که جان فون نیومن را فریب داد.

این مسئله از این قرار:

دو تا برادر با دوچرخه به سمت هم حرکت می کنن. هم زمان با اینا یه سگ که هر دو شونو دوست داره از سمت یکی به سمت یکی دیگه حرکت می کنه.(سرعت سگ از پسرا بیشتره)

وقتی سگ به یکی از بچه ها می رسه باز بر می گرده به سمت یکی دیگه .این کا رو تا رسیدن پسرا به هم ادامه میده.

حالا باید آقای نیومن حساب کنه سگه چقدر دویده.

با اینکه نیومن مسئله رو درست حل می کنه اما دیگران متوجه حل ایشون نمی شن. به همین خاطر این مسئله مهروف میشه به : مسئله ای که جان فون نیومن را فریب داد.

(من این مسئله رو چند سال پیش شنیدم و نمی دونم چرا الان با خوندن تیتر شما یادش افتادم )

 

  «همانا این دل ها همانند بدن ها افسرده می شوند، پس برای شادابی دل ها، سخنان زیبای حکمت آمیز را بجویید»

 

حکمت91.نهج البلاغه.امام علی (ع)

 

 

اگر در این روزگار مُردم، بگویید به او بگویند:

*مادرانه ها*

شنبه 14/10/1387 - 12:31 - 0 تشکر 81050

با سلام

برنده این هفته:c_h_e_l_s_e_a

با تشكر از همه ی دوستانی كه در این مطلب پاسخ دادند و با توجه به این كه همانطور كه مشاهده می كنید شركت كنندگان در مسابقه ی این هفته ذهنیت به حد نساب نرسیدند جایزه ی در نظر گرفته شده (كه مسلما با این وضع شركت كننده در شان برنده نخواهد بود) این هفته تعلق نخواهد گرفت و امیدواریم كه مراتب عذر تقصیر ما را بپذیرند.

دوستان عزیز توجه داشته باشند كه دیگر در این قسمت پاسخ ندهند و در مسابقه ی ذهنیت شماره ی 2 شركت نمایند.با تشكر

سال و مال و فال و حال         اصل و نسل و بخت و تخت

           باشدت بر شهریاری بر مراد و بر دوام

سال خرم ، مال وافر ، حال خوش          اصل ثابت ، نسل باقی ، تخت رام

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.