• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 4590)
چهارشنبه 4/10/1387 - 1:31 -0 تشکر 79134
آیا ابوبکر یار غار بود؟

سلام علیکم؛

آیا به راستی ابوبکر با پیامبر اسلام(ص) درغار بود ؟؟؟

پنج شنبه 3/2/1388 - 19:46 - 0 تشکر 108129

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

نظر در مورد بحث ندارم، میخوندم و استفاده میکردم، ولی در مورد پاسخ به دوست عزیزمون که میگفت، سنی ها به نماز بیشتر اهمیت میدن یه نکته رو میخواستم بگم، این نماز خوندن بهش میگن نماز سیاسی!!!
از ترس دولت و جریمه های سنگین دولت عربستان، فروشنده ها هنگام نماز، میزارن میرن و کرکره ها رو میکشن پائین!!!
حضرت علی (ع) خدا ترس بود و نماز میخوند، اون نمازی که از ترس بنده های خدا خونده میشه، بدرد همون سنی های وهابی میخوره!!!
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 3/2/1388 - 19:56 - 0 تشکر 108133

سلام

همیشه همین جوری بوده

هر کسی که میادانگشت رو نقطه درد میزاره

همه بهش حمله میکنن

اقای ممل 92:

بله نمازهای اونا سیاسیه

ولی اون نرده کشی های شبیه زمان ساسانیان تو نماز جمعه ما

سیاسی نیست


یک نفر هست که با تو به خداوند جهان نزدیک است

و همیشه میگوید:

JE T"AIME

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

پنج شنبه 3/2/1388 - 20:52 - 0 تشکر 108150

عرض سلام و خسته نباشید.

امیالمومنین(ع) می فرمایند: همانقدر که ما به راههای هدایت آگاهیم شیطان به راههای ضلالت آگاه است.

دوست عزیزمون سنگ نمازهای اول وقت اهل تسنن رو به سینه زدن. دقت. شکی نیست که نماز بیشترین برد رو در جهت تقرب به خداوند عزیز داره اما یه نکته فراموش نشه: نمازی که قابلیت این کار رو داشته باشه. نه نمازی که از بیخ و بن ایراد داره.

شرط قبول همه ی اعمال ما تبعیت از امر ولیه. ((ولی)) رو هم که می دونیم کیه. وقتی کسی ولایت امیرالمومنین و اولادش رو نداشته باشه نه تنها نمازش او رو پیش نمی بره که عقب هم می ندازه.

فرض کن شما می خوای بری مشهد زیارت اما مسیر و چپکی گرفتی و گوله گاز داری می ری طرف تهران. خب، هرچی بیشتر گاز بدی از مشهد که مقصد اصلیته دورتر می شی. حالا اگه من نخوام تو بری مشهد نه تنها جلوتو نمی گیرم مانع رفتنت نمی شم، که تازه کارت سوختم هم میدم بهت که یه وقت کم نیاری و بیشتر گمراه بشی.

حکایت نماز اول وقت خوندن اون برادرای ناتنی ما هم همینه. شیطان همه ی هم و غمش اینه که نمازای ما رو که مرکب سریع ما برای رسیدن به مقصد اصلی یعنی تقرب خداوند عزیزه ازمون بگیره. یا هم که خرابش کنه تا نتونیم به مقصد برسیم. حالا وقتی یکی دنده عقب گذاشته و با همین نماز داره از خداوند عزیز دور می شه دیگه چه کاریه که شیطون بخواد نماز و از این بیچاره بگیره. نه که نمی گیره بلکه کمکش هم می کنه. سریعتر... بیشتر... اول وقت تر...

پس اگه می بینی طرفهای مورد بحث اینقدر سر وقت و با حال نماز می خونن واسه اینه که دست شیطون تو کاره تا بیچاره ترشون کنه.

امام صادق(ع) می فرمایند: اگر کسی مقابل خانه ی خدا چهل سال عبادت کنه و روزها رو روزه بگیره و شبها رو تا صبح نماز بخونه اما ولایت امیرالمومنین رو نداشته باشه خداوند او رو با صورت در آتش جهنم می اندازه.

گرچه این حرفها نباید واسه ما شیعه ها توجیه باشه که نمازمون و دیر وقت بخونیم اما نباید گول ظاهر خوش نقش بعضی ها رو هم بخوریم.

یا حق.

مرگا به من که با پر طاووس عالمي

يک موي گربه ي وطنم را عوض کنم

جمعه 4/2/1388 - 0:16 - 0 تشکر 108197

به قول برادر عزیزمان حتی اگر اثبات شود که آن شخص خلیفه ثانی بوده، این موضوع  فضیلتی برای او نیست. بدلایل شش گانه ایکه شیخ مفید هم در مناظره با آن شخص سنی در قرن پنجم هجری بیان فرمودند که مشخصا به این بحث مربوط نیست (چون ایشان حضور خلیفه ثانی را فرض گرفته  و اثبات کرده بود که با توجه به آیه شریفه نازل شده در مورد یار پیامبر و بحث عدم وجود "سکینه" در او، منزلت خاصی برای همراه رسول الله (ص) متصور نیست). در صورتیکه بزرگواران علاقمند باشند، بنده می توانم آن مناظره را استخراج کنم و در اینجا ارسال نمایم.

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک.

--------------------------

ظهور کن که ابرهاي ظلماني فتنه احاطه مان کرده است.

 

جمعه 4/2/1388 - 19:10 - 0 تشکر 108351

سلام

چن نفر به یه نفر

اقا اصلا من جوونی کردم نظر دادم

من مخلص همه دوستان عزیز هستم

بی خیال شین دیگه با با


یک نفر هست که با تو به خداوند جهان نزدیک است

و همیشه میگوید:

JE T"AIME

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 5/2/1388 - 0:57 - 0 تشکر 108370

عرض سلام و خسته نباشید؛

جناب آقا وحید میلادی خدا انشاالله جوونی تو واست نگه داره بابا جان. هدف کشف حقایقه . یه وقت به دل نگیری که ما تند رفتیم.

جناب بهروز 61 هم اگر زحمت استخراج دلایل رو بکشن بنده شخصا استفاده می کنم و ممنون هم می شم.

*یا علی* 

مرگا به من که با پر طاووس عالمي

يک موي گربه ي وطنم را عوض کنم

سه شنبه 8/2/1388 - 14:48 - 0 تشکر 108984

 ...در آن شب که قریش می خواستند چنین توطئه ای را عملی کنند،پیغمبر به فرمان خدا از مکّه خارج شد و علی(ع)را در بستر خود خواباند و خود با ابوبکر بن أبی قحافه عازم یثرب شد.سه روز در غاری نزدیکی مکّه،که ثور نام داشت،توقّف کردند تا آنان که به دنبال او می گشتند نومید شدند،سپس از بیراهه رو به یثرب نهادند.(تاریخ تحلیلی اسلام/مرحوم سیّد جعفر شهیدی-ره-/توطئه ی دارالنّدوه) 

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

سه شنبه 15/2/1388 - 21:50 - 0 تشکر 110699

 سلام علیکم

 راه بلد آن جناب ابن بکر بوده که تشابه اسمی با ابوبکر دارد 
(عبد الله بن بکر بن اریقط)  

البدایه و النهایه 6 : 205

جمعه 13/6/1388 - 3:45 - 0 تشکر 148596

عده ای معتقد هستند که اهل تسنن پیرو و مرید عمر و ابوبکر هستند و شیعه پیرو و مرید علی(ع) . ولی بخدا اینطور نیست. اهل تسنن نه جناب عمر رو معصوم میدونند نه جناب ابوبکر رو و فقط رسول اکرم رو معصوم میدونند و مثل شیعیان نیستند که .. در حقیقت عشقی که شیعه به حضرت علی داره اهل سنت به جناب عمر وابوبکر عثمان  ندارند اون ها نه مرید عمر هستند و نه مرید ابوبکر و در اذان به ذکر خدای بخشنده و مهربان و محمد(ص) کفایت میکنند و نامی از جناب عمر و سایر صحابه نیست. حالا این که عده ای مطرح میکنند ابوبکر یار غار پیامبر بود یا ابی بکر نزد اهل سنت اهمیت بالایی نداره هرچند شکی نیست که اون شخص جناب ابوبکر بودند .به اندازه ای که شیعیان به مساله قرارگیری علی(ع) در خوابگاه پیامبر اهمیت میدن اهل تسنن به ابوبکر و یار غار بودنش اهمیت نمیدن . یا حق

تو نميتواني کسي را که دوست داري هدايت کني؛ ولي خداوند هرکس را بخواهد هدايت ميکند(القصص56)
جمعه 13/6/1388 - 19:37 - 0 تشکر 148722

با سلام وآرزوی قبولی طاعات وعبادات.
از حضور شما دوست گرامی در انجمن معارف سپاسگذارم وامیدوار این حضور مستمر باشد.
دوست عزیز در حدود پنج خط اونچنان مطلب گنجاده اید که پاسخ به هرکدام چندین صفحه مطلب به دنبال خواهد داشت.
فرموده بودید:عده ای معتقد هستند که اهل تسنن پیرو و مرید عمر و ابوبکر هستند و شیعه پیرو و مرید علی(ع) . ولی بخدا اینطور نیست.
در پاسخ به شما دوست گرامی بایستی عرض کنم که ابتدا باید معنای مرید وپیرو را مشخص کنید.آیا پیروی از اقوال وافعال یک فرد تبعیت از او را نشانگر نیست؟

برادر من .این مطلب که فرمودید بدین علته که در ظاهر فقه و عقاید برادران اهل سنت از مجموعه ای از روایات اخذ شده که از طریق صحابه به رسول اسلام (ص) متصل میشوند.ولی توجه داشته باشید درهمین عقاید و احکامی که برادران اهل سنت ادعای اخذ آنرا از اقوال و افعال نبی اسلام (ص)دارند مسائلی هست که تنها وتنها علت آن پیروی از عمر عثمان و ابوبکر است.به عنوان نمونه عرض کنم در کتب اهل سنت روایات متعدد با این مضمون وجود دارند که خلیفه ثانی گفت : دو متعه در زمان رسول الله(ص) جایز بوده که من انها را حرام میکنم.طبق این روایت و اجتهاد عمر برادران اهل سنت نیز ان دو متعه را حرام کردند.یا در روایات اهل سنت موجود است که عمر امر به نماز تراویح ، تکتف ، اضافه کردن الصلاة خیر من النوم در اذان و دهها مورد دیگر در دین کرد.حال شما قضاوت کنید احکامی که تنها بعد از زمان رسول اسلام(ص) توسط خلیفه ای اینچنینی بر دین اضافه شده اگر از انها تبعیت شود تابعین آن پیرو عمر هستند یا پیرو پیامبر؟؟؟؟
این یک مثال بود تا علت این پندار صحیح را بدانید.
اما چرا برادران تشیع را پیرو علی می گویند ؟ چونکه برادران شیعه فقه و احکام خود رو از رسول اسلام (ص)قران وعترت برداشت میکنند.
فرموده بودید: اهل تسنن نه جناب عمر رو معصوم میدونند نه جناب ابوبکر رو و فقط رسول اکرم رو معصوم میدونند و مثل شیعیان نیستند که
...

برادر عزیز.این خود اشکال اساسی بر تفکرات اهل سنته.
قرآن کریم می فرماید : آیا کسی که خود هدایت شده صلاحیت تبعیت شدن را دارد یا کسی که خود نیاز به هدایت دارد؟
برادر من .وقتی که به قول خود برادران اهل سنت خلفای سه گانه معصوم نبوده اند ایا فردی که احتمال خطا واشتباه در گفتارش میرود(واین خطا در فتوا واجتهاد بارها در مورد خلفای سه گانه اتفاق افتاد)صلاحیت هدایت مسلمین به راه راست را دارد؟آیا فردی که خود هنوز احتمال عصیان وگناه را درخود از بین نبرده میتواند مسلمین را به راه راست ارشاد کند؟
اما شیعه معتقد است با توجه به اینکه رسول اسلام(ص) فرمود : ((در میان شما دو چیز گرانبها را باقی میگذارم ،قرآن و عترتم که اگر از انها تبعیت کنید تا ابد گمران نمی شوید.))پس از آنجا که قرآن وعترت را در یک درجه قرار داده و همانگونه که در قرآن خطا وجود ندارد در عترت رسول اکرم(ص) نیز خطا وجود ندارد.لذا عصمت را جزء لاینفک خلیفه مسلمین میداند.البته دلایل بسیاری بر عصمت علی (ع) وخاندان ایشان وجود دارد که اینجا مجال پرداختن با انها نیست.
فرموده بودید :در حقیقت عشقی که شیعه به حضرت علی داره اهل سنت به جناب عمر وابوبکر عثمان  ندارند اون ها نه مرید عمر هستند و نه مرید ابوبکر و در اذان به ذکر خدای بخشنده و مهربان و محمد(ص) کفایت میکنند و نامی از جناب عمر و سایر صحابه نیست.
همین اذانی که شما میفرمایید دستخوش تحریفات تلخی توسط عمر شده.ایا تبعیت از این تحریفات نشون دهنده تبعیت از خلیفه ثانی نیست؟
فرموده بودید : حالا این که عده ای مطرح میکنند ابوبکر یار غار پیامبر بود یا ابی بکر نزد اهل سنت اهمیت بالایی نداره هرچند شکی نیست که اون شخص جناب ابوبکر بودند .به اندازه ای که شیعیان به مساله قرارگیری علی(ع) در خوابگاه پیامبر اهمیت میدن اهل تسنن به ابوبکر و یار غار بودنش اهمیت نمیدن ....
شما سخت در اشتباه هستید.اگر یار غار نبودن ابوبکر اهمیتی نزد اهل سنت نداشت اولا اینقدر این مساله را در بوق و کرنا نمیکردند.ثانیا اینقدر در مقام دفاع از این موضوع بر نمی آمدند.
اگر خواستید میتونم لینکی رو خدمتتون بدم که ببینید اهل سنت چه قدر بر سر و کله میزنند تا در ظاهر این فضیلت را برای ابوبکر ثابت کنند.
مسئله بعدی هم اینکه : همینطور که یان بحث نشانگر آن بود، در اینکه ایا یار غار پیامبر ابوبکر بوده با نه شک و شبهه هست.
به هر حال اگر سوالی بود درخدمتیم.
یا علی مدد

خدا را جدی بگیرید .          امام زمانتان را جدی بگیرید .         در امورتان جدی باشید .

*انجمن معارف به دنبال بهترین هاست*
*اگر یکی از بهترین هایید*
*همین الآن کلیک کنید*

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.