• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 13151)
پنج شنبه 28/9/1387 - 15:16 -0 تشکر 78302
اخبار کارآفرینی

به نام خدوند بخشنده ی مهربان
 
دوستان عزیز و همراه انجمن کارافرینی 
ازین پس قصد داریم آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به کارآفرینی رو در این تاپیک قرار بدیم. 
دوستان در ادامه اخبار کارآفرینی رو در این تاپیک قرار بدید.
برای مشاهده ی آخرین رویدادها به صفحات پایانی مراجعه کنید. 
                                                                                                      با تشکر
جانشین انجمن کارآفرینی 

شنبه 30/9/1387 - 23:10 - 0 تشکر 78673

کار آفرینان در توسعه اقتصادی جامعه نقش محوری ایفا می کنند ::

یک استاد دانشگاه گفت: کارآفرینان، درتوسعه اقتصادی جامعه نقش مهم و محوری ایفاد می کنند و باید از وجود این افراد استفاده ی بهتری انجام شود.

به گزارش روز سه شنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" عباس قنبری روز گذشته، اشتغال و کارآفرینی را ازجمله نیازهای اساسی جامعه امروزی دانست و افزود: کارآفرینان، مسوول نوآوری درجامعه هستند و توانایی لازم را جهت علمی کردن توانمندیهای خود دارند.

وی، کارآفرینی را فرایندی پویا و مستمر توصیف کرد و یادآورشد: کارآفرینان موفق خواهان تغییر درموقعیت اقتصادی و اجتماعی خود و محیط اطراف بوده و برای تحقق اهداف خود با اندیشه عالی وارد کار می شوند.

قنبری، تولید ثروت، توسعه تکنولوژی و اشتغال مولد را سه عنصر اساسی در بحث کارآفرینی دانست و افزود: نقش کارآفرین، نوآوری و ایجاد ترکیب تازه از منابع است.

این استاد دانشگاه، ایجاد و تقویت مراکز رشد و پارکهای فناوری، مراکز کارآفرینی و خدمات مشاوره، ایجاد شبکه های حامی کارآفرین، تدوین سند ملی و برنامه ی راهبردی ویژه کارآفرینی، کسب و کار کوچک و متوسط را ازجمله راهکارهای ساختاری توسعه کارآفرینی در جامعه عنوان کرد.

وی، با بیان اینکه کارآفرینان تاثیر مستقیمی روی توسعه اقتصادی و اجتماعی دارند، افزود: فعالیت‌های بیشتر کارآفرینان باعث افزایش میزان درآمد سرانه و در نهایت ارتقای سطح زندگی مردم، ایجاد موقعیت‌های تجاری جدید و شکل‌گیری بیشتر صنعت و تحرک در بازارهای جهانی می شود.

به گفته قنبری، مهمترین آثار توسعه کارآفرینی، افزایش نوآوری، ارتقای سطح فناوری، رشد اختراعات و ابداعات، تولید دانش فنی، ایجاد اشتغال، تولید و توزیع درآمد در سطح جامعه است.

مرجع: بازاركار

شنبه 30/9/1387 - 23:10 - 0 تشکر 78675

یك مسوول گلستان: جشنواره كارآفرینی موجب ترویج فرهنگ توسعه است ::

گرگان - مسوول دبیرخانه چهارمین جشنواره كارآفرینان برتر استان گلستان گفت: برگزاری جشنواره كارآفرینی موجب ترویج فرهنگ توسعه است.

به گزارش ایرنا "جعفر ممشلو" روز دوشنبه در جمع اعضای كارگروههای جشنواره كارآفرینی گلستان در گرگان افزود: كارآفرینی، ارزش آفرینی و خلق ثروت در هر جنبه از زندگی اجتماعی است و فراتر از آن یك فرهنگ، تفكر و هنر است.

وی ادامه داد: امروزه جامعه بیش از هر زمان دیگر به این ارزش نیازمند است، نیازی كه توسعه همه جانبه كشور در گرو آن می‌باشد.

ممشلو اظهارداشت: پدیده كارآفرینی اثرگذارترین استراتژی دولت نهم در موضوع اشتغال بوده و بی‌شك منجر به رونق اقتصادی، ایجاد ارزش جدید منابع و توجه جدی به فرصتها خواهد شد.

تاكنون در استان گلستان كارگروههای علمی، اجرایی و اطلاع رسانی چهارمین جشنواره كارآفرینان برتر تشكیل و مقدمات برگزاری این جشنواره فراهم شده است.

علاقمندان جهت ثبت نام در چهارمین جشنواره استانی و ملی كارآفرینان برتر می‌توانند به سایت ‪ WWW.KARAFARINANEBARTAR.IR‬و یا به سازمانهای كار وامور اجتماعی استان و ادارات تابعه شهرستانی مراجعه نمایند.

این جشنواره در دی ماه سال‌جاری برگزار و نفرات برتر جهت حضور درجشنواره ملی كارآفرینان كه اردیبهشت ماه سال آینده در تهران برگزار می‌شود به وزارت كار وامور اجتماعی معرفی خواهند شد.

مرجع: ایرنا

شنبه 30/9/1387 - 23:11 - 0 تشکر 78677

فعالیت 25 مرکز کارآفرینی ویژه زنان سرپرست خانوار در منطقه 12 ::
مسوول امور بانوان شهرداری منطقه 12 گفت: در حال حاضر 25 مرکز کارآفرینی ویژه بانوان سرپرست خانوار در سطح منطقه 12 به فعالیت می پردازند.

گوهر اعرابی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات با بیان این مطلب افزود: روز گذشته اولین همایش توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار در سطح منطقه 12 با حضور شورایاری های محلات 13 گانه منطقه و مدیریت های حوزه های خواهران بسیج منطقه برگزار شد.

وی ادامه داد: هدف از این همایش گسترش راه اندازی این مراکز در تمام محلات منطقه 12 شهرداری به منظور تحت پوشش قرار دادن تمام زنان سرپرست خانوار است.

اعرابی تصریح کرد: علاوه بر مرکز مهارت آموزی کوثر شماره یک 3 مرکز توانمند سازی کوثر دیگر نیز در منطقه 12 در دست راه اندازی است.

وی گفت: در حال حاضر در سطح منطقه 12 ، 2 هزار و 160 زن سرپرست خانوار وجود دارد که طبق تخمین های زده شده آمار واقعی این زنان بیشتر از این رقم است.

مسوول امور بانوان شهرداری منطقه 12 تصریح کرد: همچنین تاکنون 25 مرکز کارآفرینی ویژه بانوان سرپرست خانوار در سطح منطقه 12 احداث و در حال فعالیت هستند.
مرجع: حیات

شنبه 30/9/1387 - 23:11 - 0 تشکر 78678

تلفن همراه به اصلی ترین ابزار كار صاحبان مشاغل مبدل می شود ::
جدیدترین بررسی موسسه گارتنر نشان می دهد تلفن های همراه تا سال 2011 به مهم ترین ابزار برقراری ارتباط در میان صاحبان مشاغل آمریكای شمالی مبدل شده و جایگزین خطوط تلفن ثابت خواهند شد.

به گزارش فارس به نقل از اینفورمیشن ویك، در حالی كه امروزه حدود 4 درصد از افراد در محل كار تنها از تلفن همراه استفاده می كنند این رقم در سال 2012 به 23 درصد افزایش می یابد.

تا سال 2012 تنها 10 درصد افراد شاغل در محل كار تنها از تلفن ثابت استفاده خواهند كرد و تعداد افراد دارای تلفن همراه و ثابت در محل كار از 80 درصد در حال حاضر به 70 درصد در سال 2012 كاهش می یابد.

كاهش هزینه استفاده از تلفن همراه و سرویس های ارزش افزوده و نیز افزایش عرضه گوشی های هوشمندی كه با سیستم های تلفن IP سازگاری دارند از جمله عوامل اصلی استقبال از گوشی های موبایل در عرصه كسب و كار است.
مرجع: بازار کار

شنبه 30/9/1387 - 23:12 - 0 تشکر 78679

رحیمی به مهر خبر داد: نحوه برخورداری مخترعان از حمایتهای بنیاد ملی نخبگان ::
رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی نحوه حمایت بنیاد ملی نخبگان از اختراعات را اعلام کرد.

حسین رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: افرادی که اختراع ثبت شده دارند می توانند به سامانه الکترونیک سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی مراجعه و فرمهای ذیربط را تکمیل کنند.

وی اظهار داشت: این فرمها توسط سازمان پژوهشها بررسی می شود و در صورتی که تأیید شوند و امتیاز ویژه ای را به دست آورند مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار می گیرند.
مرجع: بازار کار

شنبه 30/9/1387 - 23:13 - 0 تشکر 78680

بیش از 48 هزار نفر از مشمولان بیمه بیکاری، اشتغال مجدد یافتند ::

"گودرز کریمی" روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: همچنین در مدت یاد شده به برخی از شرکت های مشکل دار وام پرداخت شد که این امر اشتغال پایدار 22 هزار و 18نفر را فراهم کرد.

وی با اشاره به قانون بیمه بیکاری گفت: قانون بیمه بیکاری بیش از 17 سال قدمت دارد و نیاز به اصلاحاتی داشت. قانونی که 17 سال پیش در خصوص بیمه بیکاری نگاشته شده بود ، بیشتر نگاه حمایتی داشت.

وی در ادامه افزود: با تغییرات در بخش های مختلف اقتصادی باید تغییراتی صورت می گرفت و از ابتدای فعالیت دولت نهم مسئولان وزارت کار و امور اجتماعی در پی تغییراتی در این قانون برآمدند.

به گفته کریمی ،بیمه بیکاری از الزام های برنامه چهارم است که در ماده 101 این قانون بر اجرای آن تاکید شده است. برای انجام این مهم کارگروه هایی تشکیل و پیش نویس اصلاحیه 2 سال پیش تهیه شد.

این مقام مسئول تصریح کرد:بر اساس اصلاح انجام شده علاوه بر کسانی که تحت پوشش بیمه بیکاری بودند ، شاغلانی که غیر ارادی بیکار می شوند، در جامعه هدف قرار گرفتند.

به گفته کریمی ،با توجه به اینکه تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی باید تا زمانی که بتوانند شاغل شوند ، ممکن است مدتی در انتظار بمانند ، می توانند در جامعه مورد هدف قرار گیرند. بر این اساس بیکاران آماده به کار و شاغلان بیکار شده در جامعه هدف قرار گرفته اند.

مدیر کل بیمه بیکاری و پیشگیری از بیکاری کارگران یاد آور شد : افرادی که دارای مهارت باشند و هنوز شغلی پیدا نکرده اند، می توانند تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گیرند.

وی گفت:هم اکنون این اصلاحیه در دست دولت است و تا پایان برنامه چهارم توسعه ( سال 1388 ) باید تصویب شود. منابع مالی این اصلاحیه بر بودجه دولت تحمیل نمی شود. منابع آن از منابع غیر دولتی تامین خواهد شد.

مدیر کل بیمه بیکاری و پیشگیری از بیکاری کارگران یادآور شد : از دیگر مسائلی که از سوی وزارت کار مورد پیگیری قرار گرفت،بحث اشتغال مجدد افرادی بود که تحت پوشش بیمه بیکاری قرار داشتند.

این مقام مسئول تاکید کرد: طول ماندگاری را باید در بیمه بیکاری کاهش داد. زمانی که یک فرد بیکار می تواند از بیمه بیکاری استفاده کند ، 50 ماه است.

کریمی در پایان گفت: کارفرمایانی که افراد مشمول بیمه بیکاری را استخدام کنند ، برای هر استخدام می توانند 10 میلیون تومان وام با تخصیص 10درصد یارانه دریافت کنند.
مرجع: خبرگزاری ایرنا

شنبه 30/9/1387 - 23:13 - 0 تشکر 78681

رحیمی به مهر خبر داد: نحوه برخورداری مخترعان از حمایتهای بنیاد ملی نخبگان ::
رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی نحوه حمایت بنیاد ملی نخبگان از اختراعات را اعلام کرد.

حسین رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: افرادی که اختراع ثبت شده دارند می توانند به سامانه الکترونیک سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی مراجعه و فرمهای ذیربط را تکمیل کنند.

وی اظهار داشت: این فرمها توسط سازمان پژوهشها بررسی می شود و در صورتی که تأیید شوند و امتیاز ویژه ای را به دست آورند مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار می گیرند.
مرجع: بازار کار

پنج شنبه 5/10/1387 - 10:13 - 0 تشکر 79305

یکصد شرکت ایرانی برای نخستین باربرمبنای ارزش برند جایزه گرفتند :: «۱۳۸۷/۱۰/۴»

به گزارش ایرنا ، در نخستین جشنواره بین المللی انتخاب برترین نام نشان های تجاری در ایران که عصر سه شنبه توسط مرکز مطالعات برند ایران درسالن همایش های بین المللی صدا سیما و با حضور وزیر کار وامور اچتماعی برگزار شد، همچنین از برترین برندهای خارجی فعال در بازار ایران با لوح سپاس تجلیل شد.

دراین جشنواره ضمن انتخاب صد برند برترایرانی و 5 برند برتر خارجی ، برترین برندهای ملی ایران و برترین نام های تجاری پیشتاز در بازار ایران و نام و نشان های تجاری با قدمت حدود 50 ساله معرفی شدند.

تمامی موسسات وشرکت های فعال در بازار ایران اعم از داخلی و خارجی که ماهیت تولیدی، صنعتی، بازرگانی، توزیعی، سرمایه‌گذاری و خدماتی دارند می توانستند در این جشنواره شرکت کنند.

نخستین جشنواره بین المللی انتخاب برترین نام نشان های تجاری ایران ، با رویکردی علمی و پژوهشی وتکیه بر فنون نوین علم بازار یابی و تبلیغات برای ارزیابی جایگاه شرکت ها و بنگاه های اقتصادی فعال در بازار ایران و ایجاد فضایی برای رقابت سالم بنگاه ها با راهبردها و اهداف تعریف شده برگزارشد.

ترویج فرهنگ مشتری مداری و مدیریت ارتباط موثر با مشتریان به منظور ارتقاء سطح فروش،. تأکید برلزوم توجه برمدیریت نام و نشان تجاری ( Brand ) به عنوان عاملی استراتژیک برای ارتقاء و ماندگاری سازمان ها جهت افزایش مزیت رقابتی ، تأکید برنقش آموزش، تحقیق و دانش محوری در ارتقای جایگاه رقابتی نام و نشان تجاری دربازار ، تأکید بر ارزشیابی و ارزش گذاری مالی نام تجاری بعنوان یک دارائی نامشهود، ایجاد و ارتقای فرهنگ هوشمندی نسبت به نام و نشان تجاری و شناسایی، معرفی و تجلیل از شرکت‌های برتر در حوزه مدیریت نام و نشان تجاری از اهداف مهم این جشنواره اعلام شد ه بود.

رعایت اصل بی طرفی در ارزیابی دستاوردهای بنگاه های شرکت کننده ، رعایت اصل رازداری و امانت داری حرفه ای درحفظ اسرار و اصول محرمانه بنگاه ها، پرهیز از رویکرد های سیاسی در اعطای جوایز به برگزیدگان به منظور اعتباربخشی به برگزیدگان جشنواره و بکاربردن روشهای علمی برای ارزیابی و جلوگیری از اعمال نفوذ در داوری ها جزو منشور اخلاقی جشنواره بین المللی انتخاب برترین نام نشان های تجاری ایران بوده است.

مرکز مطالعات برند ایران برای نخستین بار در کشور توسط گروه مطالعاتی هوشمند تدبیر درسال 1387 راه اندازی شده است و تلاش دارد تا با ایجاد زیرساختهای مناسب زمینه توسعه نامهای تجاری را در کشور فراهم آورد.

نام های تجاری امروز در زمره اصلی ترین سرمایه های سازمانی به شمار می آیند و تاثیر بسزایی در رشد کسب و کار، جذب و حفظ منابع انسانی کارآمد دارند.

امروز در سطح جهان موسسه هایی وجود دارند که هر ساله به رازیابی و رتبه بندی نام های تجاری پرداخته و یکصد نام تجرای برت و پر ارزش را معرفی می نمایند.
مرجع: خبرگزاری ایرنا

پنج شنبه 5/10/1387 - 10:14 - 0 تشکر 79306

در اسفندماه؛ جشنواره کارآفرینان استان تهران برگزار می شود :: «۱۳۸۷/۱۰/۲»

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، كارآفرینان و مدیران كارگاه‌های صنعتی، كشاورزی و خدماتی كه كارگاه آنها در 5 سال اخیر به بهره‌برداری رسیده و نوآوری و خلاقیت یا ابداع جدیدی در كارشان داشته و موفق به ایجاد اشتغال پایدار شده‌اند می‌‌توانند از طریق سایت‌های www.karafarinanebartar.ir و www.karafarini.gov.ir جهت شركت و رقابت در این جشنواره ثبت‌‌نام نمایند.

گفتنی است دبیرخانه جشنواره نیز پس از بررسی مدارك و شرایط شركت‌كنندگان در تاریخ 18 سفندماه سال جاری طی مراسمی از 31 كارآفرین برتر استان تهران تقدیر به عمل می آورد.


مرجع: خبرگزاری اقتصادی ایران

پنج شنبه 5/10/1387 - 10:14 - 0 تشکر 79307

تعداد ثبت نام كنندگان جشنواره كارآفرینان برتر از مرز3 هزار و 400 نفر گذشت :: «۱۳۸۷/۱۰/۲»

به گزارش موج به نقل از روابط عمومی وزارت كار و امور اجتماعی، جواد شامخی دبیر چهارمین جشنواره ملی كارآفرینان برتر وزارت كار و امور اجتماعی گفت: تاكنون 3 هزار و 408 نفر برای شركت در جشنواره كارآفرینان برتر ثبت نام كرده اند .

وی افزود: امسال در مجموع 406 كارآفرین در سطح استانی انتخاب و معرفی می شوند كه از این تعداد 30 نفر به عنوان كارآفرینان برتر در سطح ملی، اردیبهشت ماه معرفی می شوند .

دبیر چهارمین جشنواره ملی كارآفرینان برتر وزارت كار و امور اجتماعی افزود : چهارمین جشنواره ملی كارآفرینان برتر با همكاری سازمانها و نهاد های دولتی در شناسایی كارآفرینان برتر در سطح استانی و ملی 10 دی تا 10 اسفند برگزار می شود.

وی گفت: بیشترین ثبت نام كننده نیز در استانهای هرمزگان ، مركزی و تهران قرار دارند.
مرجع: خبرگزاری موج

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.