انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 478)
چهارشنبه 27/1/1393 - 9:23 -0 تشکر 688604
بهبود روابط با خواهر یا برادرهای پرخاشجو

روابط بد میان اعضای خانواده، خصوصاً خواهر و برادرها باعث آسیب به همه‌ی خانواده می‌شود با خواندن این مقاله یاد می‌گیرید روابط بین خواهر و برادر پرخاشجو را بهبود ببخشید


بهبود روابط با خواهر یا برادرهای پرخاشجو

مقدمه

خواهر و برادرهای عصبانی ممکن است دارای احساساتی باشند که در تمام طول زندگی آنان ادامه یابد، اما مراحلی وجود دارد که با به‌کارگیری آن خود و خانواده می‌توانند به بهبود روابط بپردازند.

 

رقابت خواهر و برادرها

رقابت میان خواهر و برادرها یکی از مهم‌ترین عوامل آسیب به خانواده است. با وجودی که  محققان می‌گویند این رفتار تا حدودی عادی است، اما رفتاری ناسالم است. اگر یکی از آن‌ها در چیزی که دیگران ندارد برتری داشته باشند، این امر موجب خشمگین شدن آنان خواهد بود. این رقابت حتی ممکن است باعث حسادت شود که خود خشم را در پی خواهد داشت. والدین نقش اساسی ای در هیزم انداختن به آتش دعوای خواهر و برادرها دارند. آن‌ها نباید موفقیت یکی از فرزندان در کاری را به رخ بقیه بکشند. رفتار عادلانه موجب ایجاد یک رابطه‌ی سالم شده،  دشمنی‌ها را کم کرده و باعث احترام بچه‌ها به یکدیگر می‌شود.

 

مسئولیت‌های شخصی

اگر عصبانیت خواهر یا برادر شما به دلیل چیزی است که شما انجام داده‌اید و میدانید که اشتباه است، باید مسئولیت آن را به عهده گرفته و معذرت‌خواهی کنید. اگرچه ممکن است قبول اشتباهتان دشوار باشد، اما خواهر یا برادرتان شما را درک می‌کند. اگر عذرخواهی نکنید ممکن است تصور کند که شما اهمیتی نداده‌اید و آسیب ناشی از آن ممکن است باعث خشم خواهر یا برادرتان شود. بعد از گذشت سال‌ها ممکن است به یاد نداشته باشید که در کجا مقصر بودید، اما خشم ناشی از آن اگر عذرخواهی یا هیچ تلاشی برای آن نکرده باشید باقی خواهد ماند.

 

فراموش کنید

ممکن است نگه‌داشتن یک کینه کار آسانی باشد، اما در یک زمان طولانی شرایط را بدتر خواهد کرد.  با توجه به روابط، علاقه و اعتمادی که بخشی از روابط میان خواهر یا برادر است، گذشتن از کار اشتباهی که او انجام داده است ممکن است دشوار باشد. در هر صورت، نگه‌داشتن کینه اوضاع را بدتر خواهد کرد، بعلاوه موجب خشم و ناراحتی می‌شود که می‌تواند مانع بهبود روابط آنان باشد. بجای نگه‌داشتن کینه، همه چیز را فراموش کنید. این اولین قدم در بهبود روابط میان خواهر و برادرهاست.

 

در مورد آن با هم صحبت کنید

گفتگو یک کلید برای بهبود روابط میان خواهر و برادرهاست. نزدیک شدن به خواهر یا برادری که از او ناراحت هستید و یا او از شما رنجیده است، ممکن است دشوار باشد. احساس ناراحتی و غرور را کنار گذاشته و به خواهر یا برادر خود نزدیک شوید. اگر موضوعی که باعث ناراحتی شده است حساس بوده و نمی‌توان مقابل دیگر اعضای خانواده مطرح شود، به او پیشنهاد دهید که به تنهایی باهم صحبت کنید. اگرچه گاهی بهتر است در مقابل دیگر اعضا صحبت شود تا بتوانند شما را راهنمایی و نصیحت کنند. صرف‌نظر از روشی که شما برای صحبت انتخاب می‌کنید، باید موضوع را با احترام با خواهر یا برادر خود مطرح کنید. صحبت درباره آن باعث می‌شود از عصبانیت شما کم شده و رابطه‌ی خود را بهبود ببخشید.

 
منبع:
http://wiki.5040.ir/fa/content/article/1348.html

دوشنبه 8/2/1393 - 0:48 - 0 تشکر 688834

سلام
اصلا دعوای خواهر و برادر همیشه مسخرست بعد از اینم که ازدواج کردن فراموش میشه.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی