• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 3799)
چهارشنبه 25/10/1392 - 15:49 -0 تشکر 681151
21 فیلمی كه در جشنواره فیلم فجر امسال باید دید

روزنامه تهران امروز: اگر به لیست كسانی كه قرار است در جشنواره فجر امسال حضور داشته باشند نگاه كنیم و اگر نگاهی هم به خلاصه داستان این فیلم‌ها بیندازیم، تنوع و تعدد فیلم‌ها در مضامین مختلف را می‌بینیم و نكته جالب‌تر اینكه در جشنواره امسال از سه نسل فیلمساز، فیلم‌هایی خواهیم دید.
درست است كه تا به امروز از میان فیلم‌های رسیده به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر و در دو بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) و مسابقه فیلم‌های اول (نگاه نو) تنها، 16 فیلم اعلام شده اما باید منتظر ماند تا مابقی فیلم‌های پذیرفته نیز اعلام شوند.
با این حال در این فهرست نباید فیلم‌هایی را از دست داد، حتی آثار برخی از فیلمسازان جوان و فیلم اولی، چرا كه اگر به عقبه این فیلم‌ اولی‌ها نگاه كنیم، می‌بینیم در لیست این هنرمندان نیز آثار خوب و به یاد ماندنی دیده می‌شود.منبع:مجله اینترنتی برترین ها

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
پنج شنبه 26/10/1392 - 14:35 - 0 تشکر 681314

طبقه حساس: آخرین فیلم كمال تبریزی «خیابان آرام» است، هر چند كه به زودی از او سریال «سرزمین كهن» را از تلویزیون خواهیم دید اما «طبقه حساس» به كارگردانی كمال تبریزی و تهیه‌كنندگی جواد نوروزبیگی فیلمی است كه همه منتظر آن هستند.
نام قبلی این فیلم، «قبر دو طبقه» نام داشت.«طبقه حساس» نوشته پیمان قاسم‌خانی، داستان مردی را روایت می‌كند كه بعد از مرگ همسرش او را در یك قبر دو طبقه دفن می‌كند اما پس از مدتی كه سر مزار همسرش می‌‌رود متوجه می‌شود به اشتباه مرد غریبه‌ای در طبقه دیگر قبر دفن شده است.رضا عطاران، پانته‌آ بهرام،‌ بهاره رهنما، پیمان قاسم‌‌خانی، لیلی فرهاد‌پور و...بازیگران این فیلم هستند.

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
پنج شنبه 26/10/1392 - 14:38 - 0 تشکر 681315

اشباح: داریوش مهرجویی این اواخر با ساخت «نارنجی‌پوش» و «چه خوبه برگشتی» نتوانست میان اهالی رسانه رضایت همیشگی را جلب كند، اما با نگاهی به كارنامه بزرگ و درخشان این فیلمساز، هیچ‌گاه نمی‌توان از این فیلمساز 75 ساله و حتی تماشای فیلم جدیدش (اشباح) گذشت.
تهیه‌كننده فیلم جهانگیر كوثری است.به گفته این تهیه‌كننده، فیلم «اشباح» اثر متفاوت از دیگر آثار مهرجویی خواهد بود و دوستداران مهرجویی در جشنواره فجر آن را تماشا خواهند كرد.در این فیلم مهتاب كرامتی، حسن معجونی، مهدی سلطانی، ملیكا شریفی‌نیا و امیرعلی دانایی حضور دارند.

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
پنج شنبه 26/10/1392 - 14:46 - 0 تشکر 681316

ردكارپت: وقتی همه «خوابم می‌آد» اولین فیلم عطاران را تماشا كردند، به این نتیجه رسیدند كه عطاران نه تنها بازیگر توانایی است بلكه در كارگردانی هم می‌تواند موفق باشد.حالا باید منتظر ماند و دید كه «ردكارپت» تا چه اندازه محبوب خواهد شد.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «شما كه غریبه نیستی، من 38 سال از خدا عمر گرفتم، 13 سال تئائر كار كردم، هنوز وضعیتم اینه، هیچی به هیچی، بالاخره باید كاری می‌كردم دیگه، اونور فكر می‌كنم می‌تونم كار كنم، می‌تونم شكوفا بشم».در این فیلم خود رضا عطاران، سوسن پرور و...بازی كرده و تقریبا 70 درصد فیلم در كشور فرانسه فیلمبرداری شده است.

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 27/10/1392 - 22:11 - 0 تشکر 681372

بیگانه: بهرام توكلی فیلمساز محبوبی است، او سال گذشته «آسمان زرد كم‌ عمق» را در جشنواره داشت كه البته به مذاق برخی خوش نیامد.در كارنامه این فیلمساز آثار خوبی چون «پابرهنه در بهشت»،«‌پرسه در مه» و «اینجا بدون من» نیز دیده می‌شود.
نام فیلم جدید این فیلمساز جوان «یك داستان خانوادگی» نام داشت كه حالا تبدیل به «بیگانه» شده، مهناز افشار، امیر جعفری،‌ پانته‌آ بهرام و هومن برق‌نورد بازیگران فیلم «بیگانه» هستند.توكلی در تلاش است تا «بیگانه» را به سی‌و‌دومین جشنوار فیلم فجر برساند.

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 27/10/1392 - 22:13 - 0 تشکر 681373

خواب‌زده‌ها: نام قبلی این فیلم «زندگی دوگانه فیروز» بود، «خواب‌زده‌ها» بعد از «من مادر هستم» توسط فریدون جیرانی كارگردانی شده كه داستانی كمدی- اجتماعی دارد و ماجرای مردی میانسال را روایت می‌كندكه بسیار خسیس بوده و ماجراهایی، تحولی را در زندگی‌اش ایجاد می‌كند.
فرهاد اصلانی، ساره بیات، صابر ابر، شقایق فراهانی، ملیكا شریفی‌نیا و اكبر عبدی بازیگران اصلی فیلم جیرانی هستند.اما به نظر می‌رسد این فیلم مانند «من مادر هستم» سروصدای رسانه‌ای نخواهد داشت.

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 27/10/1392 - 22:17 - 0 تشکر 681374

آذر، شهدخت، پرویز و دیگران: اگر به فیلم‌های افخمی نگاهی بیندازیم، این فیلمساز آثار متنوعی دارد كه برخی از آنها تاكنون نتوانسته نظر منتقدان را جلب كند.«فرزند صبح» یكی از آنهاست.فیلمی كه اعتراض بسیاری را برانگیخت.حالا از سال 88 و بعد از ساخت «سن پترزبورگ» كه سروصدای زیادی به پا كرد، رمان همسرش (مرجان شیرمحمدی) را به تصویر درآورده است.
«آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» تازه‌ترین اثرش است كه مهدی فخیم‌زاده، رامبد جوان، مرجان شیرمحمدی، گوهر خیراندیش، علیرضا خمسه، امیرعلی دانایی،آزاده اسماعیل‌خانی بازی می‌كنند.


شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 27/10/1392 - 22:19 - 0 تشکر 681375

آرایش غلیظ: حمید نعمت‌الله نویسنده و كارگردان سینما و تلویزیون كه از آخرین ساخته سینمایی او «بی‌پولی» پنج سال می‌گذرد، حالا در حوزه روابط انسانی «آرایش غلیظ» را ساخته و با توجه به «بی‌پولی» و انتظار برای فیلم دیگر این فیلمساز، باید گفت نباید فرصت تماشای «آرایش غلیظ» را از دست داد.

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 27/10/1392 - 22:20 - 0 تشکر 681376

زندگی مشترك آقای محمودی و بانو: بعد از «زندگی خصوصی خانم و آقای میم» روح‌الله حجازی به سراغ زندگی مشترك آقای محمودی و بانو رفته، سوژه‌هایی كه حجازی به سراغش می‌رود، عموما درباره زندگی زناشویی و روابط افراد با یكدیگر است و به نظر می‌رسد این فیلم نیز تماشایش خالی از لطف نباشد.حمید فرخ‌نژاد، پیمان قاسم‌خانی، هنگامه قاضیانی و ترلان پروانه از بازیگران این فیلم هستند.

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 27/10/1392 - 22:23 - 0 تشکر 681377

امروز: «امروز» جدیدترین ساخته میركریمی در سكوت خبری ساخته شد.این فیلم براساسِ طرحی از رضا میركریمی است و فیلمنامه‌ آن را رضا میركریمی و شادمهر راستین نوشته‌اند.پرویز پرستویی،سهیلا گلستانی، شبنم مقدمی و... و از بازیگران این فیلم هستند.
در خلاصه «امروز» آمده است: یونس راننده‌ تاكسی كهنه‌كار، در پایان یك روزِ كاری به زن جوانی كمك می‌كند تا به بیمارستان برسد.غافل از اینكه در بیمارستان اتفاقات زیادی در انتظارِ اوست.فیلم‌های چون «یه حبه قند»،«به همین سادگی»، «خیلی دور خیلی نزدیك»، «اینجا چراغی روشن است»،«زیرنور ماه»، «كودك و سرباز» در كارنامه میركریمی است.

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 27/10/1392 - 22:25 - 0 تشکر 681378

پنجاه قدم آخر: «اتوبوس شب» آخرین ساخته‌اش در سینما بود، فیلمی در ژانر دفاع‌مقدس و حالا از او «پنجاه قدم آخر» را در جشنواره خواهیم دید.این فیلم نیز در حوزه جنگ است و در اثر جدید پوراحمد، بابك حمیدیان، طناز طباطبایی، سلمان فرخنده، كوروش سلیمانی و … بازی می‌كنند.
در خلاصه داستان «پنجاه قدم آخر» آمده: این فیلم سرگذشت واقعی یكی از نیروهای اطلاعات- عملیات لشكر زرهی نجف اشرف در عملیات والفجر ۴ را نمایش می‌دهد كه برای شناسایی به یك منطقه مین‌گذاری شده در خاك عراق می‌رود و ۱۷ روز تمام با پایی زخمی انتظار می‌كشد تا بالاخره به كمكش
می‌آیند ولی…

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.