انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 2436)
دوشنبه 27/8/1392 - 12:3 -0 تشکر 672068
كار آفرینی و شكست در كسب و كارنكاتی در مورد  كسب و كار ،  كار آفرینی و شكست در كسب و كار
هر كسب و كاری نیازمند انواع مختلف امور مالی است. یك تجارت موفق از سرمایه كافی نشات می‌گیرد. در اینجا چالشهای زیادی وجود دارد ، اما منابع زیادی نیز برای كمك شما در دسترس است. 
حسابداری و امور مالی كلی 
هزینه‌های شروع كار 
برای هزینه‌های اولیه كسب و كار خود برنامه‌ریزی كنید. 
هر كسب و كار متفاوت است و دارای نقدینگی خاص خود است كه در مراحل متفاوت توسعه مورد نیاز می‌شود ، بنابراین هیچ روش كلی برای ارزیابی هزینه‌های شروع وجود ندارد. بعضی كسب و كارها با یك بودجه محدود نیز می‌تواند شروع شود ، در حالیكه سایرین ممكن است نیازمند سرمایه‌گذاری عظیم باشد. اما نكته مهم این است كه آیا شما دارای پول كافی برای شروع كار و به اصطلاح ریسك هستید. 
برای شناسایی هزینه‌های شروع ، باید همه هزینه‌های تجاری را در مراحل اولیه تخمین زنید. بعضی از این هزینه‌ها یك بار است ، مانند هزینه ثبت شركت و بهای خرید یك مكان. اما بعضی از هزینه‌ها بصورت مستمر است مانند بیمه ، مصارف عمومی ( برق و تلفن ) و غیره. 
با برآورد این هزینه‌ها فكر كنید كه آیا ضروری هستند. یك بودجه واقعی برای شروع باید شامل عناصر می‌باشد كه برای شروع كسب و كار لازم است. این هزینه‌ها به دو بخش مجزا تقسیم می‌شوند: هزینه‌های ثابت ( هوایی‌ ) و متغیر ( مربوط به فروش ). هزینه‌های ثابت شامل مشخصه‌هایی مانند اجاره ماهانه ، برق و تلفن و بیمه و هزینه‌های امور اجرایی است. هزینه‌های متغیر شامل خرید ، بسته‌بندی ، كمسیون فروش و هزینه‌های مربوط به فروش مستقیم یك محصول است. 
كارآفرین روش برای محاسبه هزینه‌های شروع استفاده از یك برگه گزارش كار است كه مشخصه‌های هزینه‌های متفاوت را فهرست‌بندی كرده است. 
اینكه چه مقدار هزینه لازم است، بستگی به نوع كسب و كارتان دارد. بسیاری از كسب و كارهای خانگی را می توان با هزینه ای خیلی ناچیز شروع كرد. بالطبع كسب و كارهای بزرگتر هزینه های بیشتری در بر خواهد داشت. فكر خوبی است كه یك لیست جامع از تمام هزینه های پیش بینی شده داشته باشید و سپس یك گردش وجوه برای 12 ماه تهیه كنید.


 

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:11 - 0 تشکر 672089یك بررسی واقعی انجام دهید.
كدام یك از انتخابهای باقی‌مانده به واقعیت نزدیك‌تر است؟ هر چه خلاف آن را ثابت كند را حذف سازید.این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:11 - 0 تشکر 672090كدام گزینه با شما سازگاری دارد.
گزینه ها و انتخابهای باقیمانده را بررسی كنید تا ببینید كدام یك با معیارهای شما سازگاری دارد. اینها تصمیمات كارایی شما هستند. اگر نسبت به تصمیمی كه اتخاذ كرده اید خشنود هستید اما احساس می‌كنید كه با اهداف شما سازگاری ندارند ، بدانید كه تصمیم صحیحی نگرفته اید. به عبارت دیگر از این گزینه و انتخاب راضی نیستید ، اما نسبت به نتیجه آن حساس هستید. این انتخاب برای شما كارساز نخواهد بود.این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:12 - 0 تشکر 672091


 شروع كنید.
زمانی كه تصمیمی را اتخاذ می‌كنید، آن را عملی سازید. اگر بخواهید نسبت به آن احساس خوشایندی نداشته باشید موجب اندوه و ناراحتی می‌شود. بهترین كار را در زمان حال انجام دهید. همیشه این فرصت را دارید كه ذهن خود را در آینده تغییر دهید.


این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:12 - 0 تشکر 672092اشتباهات متداول در تصمیم گیری


از آنجا كه دوست داریم باور كنیم كه هیچگونه پیش‌داوری نداریم ، اما حقیقت این است كه هر كس این مشخصه را دارد. هر چه از خودتان وكارهایتان بیشتر آگاهی داشته باشید ،‌ بهتر می‌توانید عمل كنید. دلیل اصلی اینكه هر كس روش و دیدگاه خاص خود را دارد این است كه مغز به سادگی نمی‌تواند متوجه هر چیزی شود ، حداقل سطح كنجكاوی هر كس متفاوت است. 
آیا تاكنون سعی كرده‌اید 10 چیز جدید را با هم بیاموزید؟ اگر اینطور است ، می‌‌دانید كه یادگیری خیلی آسان خواهد بود و این به دلیل روش كاركرد مغز است. مغز شما همه اطلاعات را طوری طبقه‌بندی می‌كند كه بدون قاطی‌كردن آنها بتوانید جهان اطراف خود را درك كنید. زمانی كه نمی‌توانیم بسیاری از فرضیات را تشخیص دهیم به دلیل فقدان آموزش در جامعه است ( مانند والدین، معلمان، همه مؤسسات و غیره ). 
در زیر تعدادی از رایج‌ترین اشتباهات تصمیم‌گیری گردآوری شده است ، با یادگیری آنها می‌توانید در آینده ، از آنها اجتناب كنید. 
· به اطلاعات تخصصی بسیار تكیه كنید. اغلب افراد بسیار مایلند كه به گفته‌های متخصصین تاكید و توجه كنند. به خاطر بسپارید كه متخصصین انسانهایی هستند كه خود نیز پیش‌داوری‌هایی هستند. با جستجوی اطلاعات از منابع متفاوت‌ ، اطلاعات بهتری را به دست خواهید آورد ، بخصوص زمانی كه انرژی خود را بر این منابع متوجه سازید. 
· اطلاعاتی را كه از دیگران به دست می‌آورید را ارزیابی كنید. افراد تمایل دارند تا معیار اطلاعاتی را كه از جامعه بدست می‌آورند را ارزیابی كنند. بعنوان مثال متخصصین ، والدین ، گروههای عالی رتبه ، افرادی كه روشی برای بیان عقاید خود دارند ، جزء افرادی هستند كه همیشه باور داریم بیشتر از ما می‌دانند. از خود بپرسید : آیا آنها به اندازه من از این مسائل و مشكلات آگاه هستند؟ معیارهای آنها با من مشابه است؟ آیا آنها نسبت به مسائل من دارای تجربه شخصی هستند؟ به عبارت دیگر عقاید آنها را در دورنمایی نگاه دارید.


بعضی مسائل نسبت به توسعه كسب و كار ارجحیت دارند. اگر بخواهید تجارت خود را توسعه بخشید یا حتی در همان اندازه كوچك خود به موفقیت برسید ،‌ عامل رشد و ترقی یكی از مهمترین‌هاست.
جرقه این رشد از همان شروع كار در مراحل اولیه روشن می‌شود. در حقیقت گشودن بالها و جستجوی یك افق تجاری جدید یك دوره محسوب می‌شود. در هر صورت همانند مراحل اولیه توسعه ، رشد تجاری نیازمند تداركات اولیه ، تعهدات جدی و تمایل برای محاسبه خطرات موجود است. منابع زیادی در توسعه و رشد تجارت به شما كمك خواهند كرد.این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:12 - 0 تشکر 672093پیش بینی
بررسی میزان و مقدار حركت بمعنای آینده‌نگری است حتی اگر شما به زبان حال توجه داشته باشید. پیش‌بینی و برنامه‌ریزی در موفقیت مستمر شما حیاتی هستند.
پیش‌بینی رشد : تفكر استراتژیك
برای آنكه یك رهبر نافذ باشید باید مهارتهای خود را از طریق تفكر استراتژیك توسعه دهید. این تفكر فرآیندی است كه با آن دید تجاری شما توسعه می‌یابد و تواناییهای خود را در كار تیمی وحل مشكلات تقویت می‌كنید. آن همچنین به شما در مواجهه با تغییرات كمك می‌كند تا برای معاملات خود طرح‌ریزی داشته باشید و فرصتها و احتمالات موجود را در نظر بگیرید.
تفكر استراتژیك شما را مستلزم می‌كند تا به یك پیامد ایده‌آل در خصوص كسب و كار برسید و آنگاه روی نكات عقب‌مانده كار كنید و آن از طریق توجه بر چگونگی توانایی در رسیدن به این دیدگاه بدست می‌آید. زمانی كه دید استراتژیك را برای عملكردهای تجاری توسعه می‌دهید ، 5 معیار متفاوت وجود دارد كه باید روی آنها تمركز كرد. این 5 معیار به تعریف یك پیامد ایده‌آل كمك می‌كند. بعلاوه آنها شما را در توسعه مراحل لازم در ایجاد این بصیرت تجاری هدایت می‌كنند:

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:13 - 0 تشکر 6720941- سازماندهی: سازماندهی یك تجارت شامل افرادی است كه با آنها كار می‌كنید ،‌ساختار سازمانی كسب و كار شما و منابع لازم برای انجام همه امور ، سازمان شما چه شكلی است؟ ساختاری كه از آن حمایت می‌كند به چه گونه است؟ افراد ، منابع و ساختار را چگونه برای رسیدن به یك پیامد ایده‌آل تركیب می‌كنید؟‌

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:13 - 0 تشکر 6720952- نظرات:
 زمانی كه از هواپیما به دنیای پائین نظری افكنید ، نسبت به زمانی كه روی زمین هستید بیشتر می‌بینید. تفكر استراتژیك مشابه آن است و این امكان را فراهم می‌كند تا از بالا نگاه كنید. با افزایش قدرت مشاهده شما از عملكرد افراد و چگونه حل مشكلات به طرز كارا و تشخیص میان آن راه حل‌ها آگاه می‌شوید.

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:14 - 0 تشکر 6720963- دیدگاه: آن روش دیگری از تفكر است . در تفكر استراتژیك چهار نقطه عطف برای در نظرگرفتن زمان شكل‌گیری استراتژی تجارت وجود دارد: دیدگاه محیطی ، بازار ، پروژه و سنجش. دیدگاهها می‌توانند به عنوان وسیله‌ای برای كمك به تفكر ، شناسایی عناصر اصلی و تطبیق عملكردها برای دستیابی به موقعیت ایده‌آل محسوب شوند .

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:14 - 0 تشکر 6720974- نیروهای هدایتی: این نیروها كه موجب رسیدن شما به یك نتیجه ایده‌آل می‌شود چیست؟ هدف و دیدگاه شما چیست؟ این نیروها در حقیقت اساسی برای تمركز تجاری شما است ( به عنوان مثال از چه چیزی برای تحریك افراد استفاده می‌كنید تا به خوبی عمل كنند ). مثالهای آن شامل :‌مشوق‌های فردی و سازمانی ، معیارها و اهداف ، عوامل تولیدی مانند عملكرد ، عوامل كمی مانند نتایج یا تجربه‌ها ، عملكرد منسجم ، كارایی و تولید است.

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:14 - 0 تشکر 6720985- موقعیت ایده‌آل: بعد از كار روی چهار مرحله اول ، باید قادر باشید تا موقعیت ایده‌آل را تعریف كنید. موقعیت ایده‌آل شامل: شرایط لازم برای بهره‌مند بودن تجارت، فرصتهای تجاری آتی ،‌مهارتهای اصلی و استراتژیها و تاكتیك‌ها برای در هم آمیختن این عوامل
زمانیكه روی این 5 عامل كاری كنید مهارتهای شما در امور زندگی افزایش می‌یابد و می‌توانید به دیگران القا كنید كه ایده شما بهترین است. در هنگامی كه در جاده كار به موانع و چاله‌هایی برخورد می‌كنید ، اینها كارساز است. آیا این همان چیزی نیست كه می‌خواستید؟ یك فرآیند خاص در تصمیم‌گیری مزایایی وجود دارد. مشخص ترین امتیاز كاهش سطح استرسی است كه شما ممكن است آنرا تجربه كنید.
تصمیم‌های نافذ با استفاده از فرآیند مشخص ایجاد می‌شود. آنها بر اساس معیارها و ادراكی است كه فرد تصمیم‌گیرنده اتخاذ می‌كند و شامل جایگزین‌ها و انتخابهای صحیحی است كه خود در راستای تشخیص به موقع می‌باشد. تصمیم‌گیری نافذ ممكن است از معیارهای اجتماعی و انتظارات مربوط به آن تبعیت نكند، اما بر اساس آنچه كه فرد تصمیم‌گیرنده در خصوص انتخابهای خود اتخاذ می كند باشد.

این غفلت زندگیمو سوزنده
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.