انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 2383)
دوشنبه 27/8/1392 - 12:3 -0 تشکر 672068
كار آفرینی و شكست در كسب و كارنكاتی در مورد  كسب و كار ،  كار آفرینی و شكست در كسب و كار
هر كسب و كاری نیازمند انواع مختلف امور مالی است. یك تجارت موفق از سرمایه كافی نشات می‌گیرد. در اینجا چالشهای زیادی وجود دارد ، اما منابع زیادی نیز برای كمك شما در دسترس است. 
حسابداری و امور مالی كلی 
هزینه‌های شروع كار 
برای هزینه‌های اولیه كسب و كار خود برنامه‌ریزی كنید. 
هر كسب و كار متفاوت است و دارای نقدینگی خاص خود است كه در مراحل متفاوت توسعه مورد نیاز می‌شود ، بنابراین هیچ روش كلی برای ارزیابی هزینه‌های شروع وجود ندارد. بعضی كسب و كارها با یك بودجه محدود نیز می‌تواند شروع شود ، در حالیكه سایرین ممكن است نیازمند سرمایه‌گذاری عظیم باشد. اما نكته مهم این است كه آیا شما دارای پول كافی برای شروع كار و به اصطلاح ریسك هستید. 
برای شناسایی هزینه‌های شروع ، باید همه هزینه‌های تجاری را در مراحل اولیه تخمین زنید. بعضی از این هزینه‌ها یك بار است ، مانند هزینه ثبت شركت و بهای خرید یك مكان. اما بعضی از هزینه‌ها بصورت مستمر است مانند بیمه ، مصارف عمومی ( برق و تلفن ) و غیره. 
با برآورد این هزینه‌ها فكر كنید كه آیا ضروری هستند. یك بودجه واقعی برای شروع باید شامل عناصر می‌باشد كه برای شروع كسب و كار لازم است. این هزینه‌ها به دو بخش مجزا تقسیم می‌شوند: هزینه‌های ثابت ( هوایی‌ ) و متغیر ( مربوط به فروش ). هزینه‌های ثابت شامل مشخصه‌هایی مانند اجاره ماهانه ، برق و تلفن و بیمه و هزینه‌های امور اجرایی است. هزینه‌های متغیر شامل خرید ، بسته‌بندی ، كمسیون فروش و هزینه‌های مربوط به فروش مستقیم یك محصول است. 
كارآفرین روش برای محاسبه هزینه‌های شروع استفاده از یك برگه گزارش كار است كه مشخصه‌های هزینه‌های متفاوت را فهرست‌بندی كرده است. 
اینكه چه مقدار هزینه لازم است، بستگی به نوع كسب و كارتان دارد. بسیاری از كسب و كارهای خانگی را می توان با هزینه ای خیلی ناچیز شروع كرد. بالطبع كسب و كارهای بزرگتر هزینه های بیشتری در بر خواهد داشت. فكر خوبی است كه یك لیست جامع از تمام هزینه های پیش بینی شده داشته باشید و سپس یك گردش وجوه برای 12 ماه تهیه كنید.


 

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:7 - 0 تشکر 672079میزگرد 

میز گرد یك بحث رسمی غیر گروه میان افراد حرفه ای است كه داوطلبانه اطلاعات و منابع را در اختیار سایرین قرار میدهند. در طول زمان روابط افراد حرفه ای و ماهر با یكدیگر توسعه میابد و شركت كنندگان با كسب و كارهای یكدیگر آشنا می شوند.


این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:8 - 0 تشکر 672080داشتن اطلاعات به روز 
عصر اطلاعات جامعه ما را تغییر داده است و اكنون در عصر اطلاعات افراد از طریق پست الكترونیك با یكدیگر ارتباط دارند و می توانند اخبار جدید را در دنیای تكنولوژی و بی سیم دنبال كنند. حققت امر این است كه هر روزه اطلاعات ما را بمباران می كنند اما متاسفانه اغلب این اطلاعات نمی تواند به خط مشی كسب و كار ما كمك كند و در انجا هدایت صحیح آنست كه ما متدها و راهكارهای خودمان را دنبال كنیم و در كنار آن دانش و اطلاعات خود را در ارتباط با كسب و كار به روز نگه داریم.

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:8 - 0 تشکر 672081تصمیم گیری 

یكی از بهترین تصمیم‌ها یادگیری این موضوع است كه چگونه تصمیم‌گیرنده خوبی باشید. این امر نیازمند تعهد ، درك و مهارت می‌باشد كه بسیار ارزشمند است. 

آیا تصمیم گیرنده خوبی هستید؟ 

مراحل مختلف در اجتناب از اشتباهات رایج و ایجاد تصمیم‌گیری كارا را بیاموزید. 

تصمیم‌گیری ، تصمیم‌گیری ،‌ تصمیم‌گیری سؤال این است :‌ آیا شما یك تصمیم‌گیر خوب هستید؟ اگر فكر می‌كنید كه این چنین نیست ، هیچ جای غصه نیست. تصمیم‌گیری مهارتی است كه می‌توانید از دیگران بیاموزید. ارگ چه بعضی از افراد این مهارت را احتراز از دیگران می‌آموزند ،‌ اما فرآیند آن مشابه است. دونوع تصمیم‌گیری اصلی وجود دارد :آنهایی كه با استفاده از فرآیند خاص بدست می‌آید . آنهایی كه تنها مانند یك رویداد است.

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:8 - 0 تشکر 672082


مراحل تصمیم گیری نافذ
این فرآیند در هر موقعیتی می‌تواند بكار رود بخصوص در جائی كه شما نیازمند یك تصمیم‌گیری مهم هستید. اگر از مراحل اصلی تصمیم‌گیری تبعیت كنید ، خود را یك تصمیم‌گیرنده كارا‌ در حرفه و زندگی شخصی خود می یابید.

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:9 - 0 تشکر 672083تا حد امكان مفاد تصمیم ‌گیری خود را تعریف كنید.
 آیا آن واقعا" تصمیم خودتان است یا شخص دیگری ؟ آیا واقعا"‌ نیازمند به این تصمیم گیری هستید ؟ ( اگر حداقل دو تصمیم اتخاذ نكرده اید ، پس هیچ تصمیم گیری صورت نگرفته است ) چه زمانی این تصمیم‌گیری روی داده است ؟‌چرا تصمیم ‌گیری برای شما مهم است ؟‌ چه كسی در این تصمیم‌گیری ذینفع است ؟ ارزش این تصمیم گیری برای شما چه میزان است ؟این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:9 - 0 تشکر 672084هر راهكاری كه به ذهنتان می‌رسد را بنویسید.
به تصویر كشیدن راه كارهای متفاوت مهم است. هیچ چیزی را سانسور نكنید و بگذارید كه تصورات شما آزادانه ارائه شوند. مطمئن شوید كه همه چیز را ذكر می‌كنید.

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:10 - 0 تشکر 672085فكر می‌كنید كه از كجا می‌توانید اطلاعات مفید بیشتری را به دست آورید.
 اگر با انتخابهای زیادی روبرو شوید ممكن است بخواهید اطلاعات زیادی بدست آورید. اطلاعات جدید منجر به راه كارها و انتخابهای بیشتری نیز می‌شود. كسانی كه می‌توانید از آنها اطلاعات بدست آورید ،‌دوستان ،‌همكاران ، خانواده ، نمایندگیهای فدرال و ایالتی ، سازمانهای حرفه‌ای ، خدمات آن لاین ، روزنامه ها ، مجله ها ، كتابها و غیره است.این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:10 - 0 تشکر 672086انتخابهای خود را بررسی كنید.
از منابع اطلاعاتی مشابه برای كسب ایده های خاص استفاده كنید. برای هر انتخاب معیار خاص را مشخص كنید. هر چه اطلاعات بیشتر بدست آورید ، ذهنتان برای تصمیم‌گیری فعال تر خواهد شد. مطمئن شوید كه همه موارد را یادداشت و بررسی مجدد می‌كنید.این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:10 - 0 تشکر 672087ذخیره انتخابها.
اكنون شما دارای گزینه های متفاوت هستید و زمان آن رسیده است كه آنها را بررسی كنید و ببینید كدام یك از آنها برای شما كارایی دارد . در ابتدا معیارهای این انتخابها را مشخص سازید. ثانیا" به دنبال انتخابهایی باشید كه این امكان را برای شما فراهم سازد تا به بیشترین معیار و امتیاز برسید. ثالثا" انتخابهایی را كه با چارچوب و معیار شما سازگاری ندارند را حذف كنید.این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:11 - 0 تشکر 672088نتایج هر انتخاب را به تصویر بكشید.
برای هر انتخاب باقی‌مانده در لیستتان ، نتایج را به تصویر بكشید، بدین صورت نقایص شما مشخص می‌گردد.این غفلت زندگیمو سوزنده
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.