• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 2338)
چهارشنبه 24/7/1387 - 15:25 -0 تشکر 65309
تغییر هویت بعضی از دانشجویان

سلام عرض می کنم خدمت همه اعضا محترم سایت به ویژه دانشجویان گل و گلاب

هدف من از ایجاد این بحث پی بردن به اوضاع فرهنگی .تحصیلی .اجتماعی و اعتقادی دانشگاه ها و دا نشجویان کشور ماست.

سوال اصلی من اینه که چند درصد از شما دوستان پس از ورود به دانشگاه دچار تغییرات بزرگ شدین؟چه از نظر روحی و چه از نظر ظاهری؟

لطف کنید کمی توضیح بدین تا دلایل و عوامل کلی را توضیح بدهیم وبحث و ریشه یابی کنیم  تا دلایل تغییر هویت بعضی از دانشجویان هموطنمون رو متوجه بشیم.

موفق و موید باشید.با تشکر

یا علی

در نگاه کسي که پرواز رانمي فهمد هر چقدر که بالاتر روي کوچکتر مي شوي!

چهارشنبه 24/7/1387 - 17:23 - 0 تشکر 65333

سلام

من خودم که تا الان دچار تغییراتی خاصی نشدم

ولی چرا من سعی کردم رفتارم رو بهتر کنم و سنگین تر باشم

ولی در جواب بحث شما باید بگم که به نظر من عواملی که باعث به قول شما تغییر هویت افراد میشه می تونه: 

1.مشکلات خانوادگی

2.احساس بزرگ شدن واستقلال

3.احساس نبود مراقب به قول معروف اقا بالا سر

وهزاران دلیل دیگه که می تونه وجود داشته باشه

موفق باشید

فی امان الله

الهی و ربی من لی غیرک... 

چهارشنبه 24/7/1387 - 19:47 - 0 تشکر 65360

....وخدایی که در این نزدیکی است.

سلام دوستان

ممنونم ازتون خیلی بحث جالبیه . واقعا برا من هم سوال پیش اومده چرا بعضیا وارد دانشگاه که میشن خودشون رو گم میکنن؟ من به شخصه الحمدلله جو بد دانشگاه هنوز روم تاثیر نذاشته امیدوارم در آینده هم تاثیر بدی نگذاره . فکر میکنم تاثیر مثبت هم روی من داشته البته تاثیر مثبتش به خاطر دوستان خوبی هست که دارم که واقعا خدا رو شاکرم .

اما اینکه بعضیا واقعا یکی دیگه میشن به خصوص دوستان زیادی رو میبینم که لهجه شون هم تغییر میکنه و این خیلی برام جالبه که سعی میکنن به هر سختی شده لهجه اصفهانیشون رو تغییر بدن .ههههه.آخه چرا ؟لهجه به این قشنگی.

خیلی ها رو دیدم که با وارد شدن به دانشگاه چادر رو گذاشتن کنار و البته خیلی ها هم چادر رو تازه بدست آوردند . بعضی ها رو هم میبینم که تو دانشگاه چادرشون رو برمیدارن و بیرون دانشگاه با چادر هستند . هههههه خیلی جالبه . البته عکسش رو هم دیدیم . واقعا دوست دارم از این جور افراد بپرسم دلیل کارتون چیه.ولی فکر میکنم یه سری دلایل اینا باشه:

1.اونایی که تاثیر بد میگیرن ار دانشگاه شاید ایمانشون ضعیفه و با تغییر یه محیط ایمانشون رو از دست میدن . یا شاید وقتی میبینن اکثریت ظاهرشون بده خوب میخوان همرنگ جماعت باشن . یا شاید عقده های درونی هست که اینطوری بروز میدن . یا .........

2.ولی اونایی که تاثیر مثبت میگیرن شاید وقتی این همه فساد و بدی رو میبینن تحت تاثیر قرار میگیرن و بهتر از اونی که بودن میشن .یا شاید دوستان خوب باعث این تاثیرها میشن . یا شاید ایمانشون به قدری قوی هست که یه تغییر محیط کوچولو روشون تاثیر نگذاره . یا .......

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

چهارشنبه 24/7/1387 - 21:36 - 0 تشکر 65373

سلام مجدد

دوستان عزیز من یه نکته ای رو اضافه کنم :منظور من از ایجاد این تاپیک صرفا این نبوده که همه دانشجویان تغییر می کنند و دچار دگرگونی خواهند شد خواستم ببینم تغییرات در چه حدیه و چرا رخ می دهند؟!

موفق و موید باشید.با تشکر

یا علی

در نگاه کسي که پرواز رانمي فهمد هر چقدر که بالاتر روي کوچکتر مي شوي!

دوشنبه 6/8/1387 - 12:48 - 0 تشکر 67670

سلام

من که خیلی عوض شدم بهتر بگم خیلی تغییر کردم طوری که دوستام میگن تو این سه سال ، 30 سال تجربه کسب کردی

دوشنبه 6/8/1387 - 16:34 - 0 تشکر 67695

بر وبچ دانش سلام

ممنمون از تاپیک توپت. خوبه که چندتا مساله روشن بشه. اول اینکه هر تغییری به ذاته بد نیست. بعضی از تغییرا خوب و حتی مقدسند. دیگه اینکه انسان بدون تغییر، انسان مرده س.

اما تغییر توی دانشگاه. ورود به دانشگاه تغییر محیط از یه دنیای کوچیک به یه دنیای بزرگ دیگه س. عالم دبیرستان، یا بهتر بگم دنیای نوجوانی زمین تا آسمون با دنیای دانشگاه فرق می کنه. پس نباید انتظار د اشته باشیم همه همونجور که بودن باقی بمونن. راستش من هم عوض شدم. اما از تغییرم خوشحالم. حس می کنم بزرگتر شدم. از احساسی بودن نوجوونی فاصله گرفتم و کم کم عاقل تر می شم.

اما نباید تغییرات احساسی و بر اثر جوزدگی اتفاق بیفتن که عاقبتشو فقط خدا می دونه.

فکر می کنم؛ تبعیت بی چون و چرا از جو می تونه از عوامل بیراهه رفتن دوستامون تو دانشگاه باشه.

خوش باشین

سه شنبه 7/8/1387 - 13:42 - 0 تشکر 67882

سلام دوستان

حالا شما می گید بعضی ها ولی من میگم خیلی ها وارد دانشگاه كه می شن تغییر می كنن چرا؟خب دلیل اصلیش اینه كه محیط عوض میشه محیط خیلی می تونه تاثیرگذار باشه اما چه خوبه كه این تغییر در جهت مثبت صورت بگیره دوستمون یه سبد آسمون قشنگ گفتن كه انسان بدون تغییر انسان مرده اس كاملا درسته تاكید می كنم تغییر باید صورت بگیره منتها در جهت مثبت مثلا خصوصیات اخلاقی،ظاهری،درونی و...باید تغییر كنه در محیط مدرسه ماها خیلی صمیمی بودیم شوخی می كردیم می گفتیم می خندیدیم راحت بودیم اما تو محیط دانشگاه نمیشه زیاد شوخی كرد و خندید.من خودم كه خیلی تغییر كردم مثلا چادری نبودم الان چادری شدم ...رفتارهای بچگونه رو كنار گذاشتم... استقلال بیشتری پیدا كردم...آهان اعتماد به نفسمم خیلی بالا شده...انسان اگه بایه دید مثبت و منطقی به دانشگاه نگاه كنه دانشگاه رو محیطی در جهت شكوفایی استعدادها،نوآوری و خلاقیت،پیشرفت،تجربه و بهتر زندگی كردن می بینه...من خودم خیلی چیزا یاد گرفتم اینكه در مقابل مسائل و مشكلات زندگی چه جوری مقاومت كنم...بازم بستگی به طرز فكر هر فرد می تونه داشته باشه...متاسفانه خیلی ها برچسب های ناشایستی رو دانشجو می زنن و بعضی از دانشجویان هم بر اساس همین برچسب ها رفتار می كنن كه این در شان یك دانشجو نیست...دانشجو از اسمش مشخصه بایددنبال كسب علم و دانش وتحصیل باشه...خودش باشه و خودش...به دیگرون،طرز فكرشون كه متاسفانه غلطه فكر نكنه...خب من عرض كردم كه هم از نظر ظاهری و هم از نظر روحی تغییر كردم خوشبختانه این تغییرات در جهت مثبت بوده دلایل و عوامل كلی رو هم گفتم كه بارزترینش به نظر من تاثیر رفتارهای دانشجویان دیگر و طرز فكرشونه.بازم دلایل زیادی می تونه داشته باشه كه چیز دیگه ای به ذهنم نمیاد.

دانشجو باشید

هميشه بايد رفتني باشه ، تا بودني احساس بشه .  

همراه ما باشيد در :انجمن د انشجويي

    http://img.tebyan.net/Big/1388/11/1341061741261678981114214248198168411517821.jpg

 

 

 

 

سه شنبه 7/8/1387 - 14:36 - 0 تشکر 67888

به نام خدا

سلام دوستای خوبم.

خیلی خوبه که بحث به اینجا رسیده.

این نشون میده که خدا رو شکر بچه های تبیان از اون دسته آدمایی نیستن که با ورود به دانشگاه زود خودشون رو به جو دانشگاه ببازن و دچاز تغییرو تحولات منفی بشن.

خب حالا بیاید این مسئله رو بررسی کنیم که اونایی که تغییراتشون در جهت مثبته چه خصوصیاتی دارن. ینی چی میشه که عوامل منفی روشون تاثیر نمیذاره.

منتظر نظرات دوستای خوبم هستم...

یا علی

موفقیت حاصل تصمیم گیری درست است، و تصمیم گیری درست حاصل تجربه و جالب اینکه تجربه اغلب حاصل تصمیم نادرست است!

 

چهارشنبه 8/8/1387 - 8:50 - 0 تشکر 68028

به نام خدا .. سلام

اونایی که در جهت مثبت تغییر می کنن می تونه دلیلش این باشه که دانشگاه رو برای خودشون تعریف کردن . اینکه من میخوام برم اونجا رشد کنم از جهت علمی و معنوی . این فکر رو با خودشون از روز اول نذاشتن تو کیفشون که من الان دانشجوئم ، آزادم و چون یه دانشجوی آزادم هر کاری بخوام می تونم بکنم . البته ما باید شرایط خانوادگی دانشجو قبل از ورود به دانشگاه رو بررسی کنیم . اینکه در محدودیت بوده که بعد از ورود به دانشگاه اینجوری فوران کرده یا خانواده یه تربیت منطقی داشتن برای فرزندشون که تازگیهایی که تو محیط دانشگاه هست روش اثر نذاشته .

- - - - - - - -

روزگارت آسمانی ، آسمانت صاف و آبی

شاد باشین

چهارشنبه 8/8/1387 - 12:15 - 0 تشکر 68054

سلام بر همه تبیانی ها به خصوص اونهایی که با رفتن به دانشگاه ، هویتشون رو فراموش نکردن.

با اجازه می خوام در مورد تاپیک شما کمی صحبت کنم : من پیشنهاد می کنم در مورد علل تغییرات نادرست صحبت کنیم ، چون مبتلا به آن متاسفانه زیادند- این رو از روی تجربه می گم چون 6 سالیه در خدمت دانشگاه هستم -

فکر می کنم ریشه این مسئله هم مثل خیلی از مسائل دیگه به خانواده برمیگرده. وقتی فرد در خانواده به رشد فرهنگی لازم نمی رسه، با ورود به دانشگاه متحول می شه و این مکان مقدس و عرصه جهاد علمی تبدیل می شه به میدان مسابقه برای تهاجم فرهنگی.

چه خوبه که در کنارخانواده، مسئولین مدارس به ویژه مشاوران، ضمن مشاوره علمی و برنامه ریزی درسی ، هدف از ورود به دانشگاه رو برای دوستان در آستانه کنکور تعریف کنند.

با تشکر از اینکه چنین موضوع مناسبی رو مطرح کردید.

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
دوشنبه 13/8/1387 - 11:22 - 0 تشکر 68563

دانشجو رسالتش بر این است که در برابر درد های جامعه برای همیشه حساس بماند.

                                                                  شهید بهشتی

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ

آيا خداوند براي بنده‏اش كفايت كننده نيست؟(زمر/36)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.