• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
پژوهش های دانش آموزی (بازدید: 5568)
شنبه 19/5/1392 - 15:1 -0 تشکر 630813
آیا به ریاضیات علاقه دارید؟

با سلام خدمت همه دوستان فعال در انجمن و با تبریک به مناسبت عید سعید فطر

از شما تقاضا دارم در بحث زیر شرکت کرده به سوالات پاسخ دهید که مطمئنا به اینجانب در کسب تجربه و به کارگیری در امر تدریس کمک بسیار بزرگی خواهد کرد.

آیا در دوران تحصیلی به ریاضیات علاقه داشته یا دارید؟لطفا به یکی از گزینه ها پاسخ داده علت آن و عواملی که باعث آن مورد شده اند را توضیح دهید.

1- به ریاضی علاقه دارم.

2- به ریاضی علاقه ندارم.

3- از ریاضی وحشت دارم.

4- فقط به خاطر کسب مدرک خوانده ام.

 

      "ریاضی را باید آموخت نه برای ریاضیدان شدن بلکه برای خردمند شدن"

                                                                            ( جان لاک)

شنبه 19/5/1392 - 16:25 - 0 تشکر 630831

sabaandraha92 گفته است :
[quote=sabaandraha92;897590;630813]

با سلام خدمت همه دوستان فعال در انجمن و با تبریک به مناسبت عید سعید فطر

از شما تقاضا دارم در بحث زیر شرکت کرده به سوالات پاسخ دهید که مطمئنا به اینجانب در کسب تجربه و به کارگیری در امر تدریس کمک بسیار بزرگی خواهد کرد.

آیا در دوران تحصیلی به ریاضیات علاقه داشته یا دارید؟لطفا به یکی از گزینه ها پاسخ داده علت آن و عواملی که باعث آن مورد شده اند را توضیح دهید.

1- به ریاضی علاقه دارم.

2- به ریاضی علاقه ندارم.

3- از ریاضی وحشت دارم.

4- فقط به خاطر کسب مدرک خوانده ام.

"ریاضی را باید آموخت نه برای ریاضیدان شدن بلکه برای خردمند شدن"

( جان لاک)


سلام

1.به ریاضی علاقه دارم.

به شخصه عااشق ریاضیم. کلاً تحلیل مسایلش و حلشون برام لذت بخشه. چون علاقه داشتم، بیشتر بهش پرداختم و همین تمرین و تکرار باعث شد که نمره ی کاملی همیشه ازش بگیرم و بیشتر از قبل بهش علاقمند بشم.
به نظرم یکی از دلایلی که بچه ها رو از ریاضی میترسونه، تفکریه از ریاضی دارن. درحالیکه ریاضی اصلا اینطور نیست. سخت نیست. خشک نیست. برعکس باید باهاش بازی کرد. نیاز به تشویقم داره

کلا هرچی به ریاضی مربوط باشه رو دوست میداریم.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

شنبه 19/5/1392 - 19:38 - 0 تشکر 630886

سلام
من ریاضی را خیلی دوست داشتم تنها درسی که همیشه 20 بودم ریاضی وهندسه بود.اصلا نیازی به خوندن نداره فقط کافیه فرمولو بلد باشی.شبایی که امتحان ریاضی داشتیم راحت بودم صبح فقط یه مروری رو فرمولا می کردم.
ریاضی را دوست داشتم به خاطر اینکه نیاز به حفظ نبود باید فکر می کردی تا راه حل را پیدا کنی.تنها قسمتی که باید می خوندم مبحث sin-cos-tan...بود که کمی سخت بود.
به نظرم علت اینکه بچه هااز ریاضی می ترسن اینه که بعضی معلم ها ریاضی را باروش سخت تری به دانش آموز درس می دن.
من خودم سالی که گذشت دانش آموزی داشتم کلاس ششم که ریاضیش خیلی ضعیف بود ومی اومد من بهش ریاضی درس بدم جدول ضرب که هیچی جمع وتفریق هم مشکل داشت وهمیشه دردرس ریاضی نمره زیر 10 می گرفت.(3-4)کتاب ششم که سخت معلمش هم لقمه را دور دهنش می چرخوند وبه دانش آموزان درس می داد.من خودم همان روش کتاب البته کامل تر وبا روش ساده تر بهش درس دادم به طوری که آخرسال ریاضی را با نمره 14 پاس کرد.هیچ کس باور نمی کرد.خودش هم می گفت شما راحت تر یاد می دی.
یکی دیگه از کارایی که بهش یاد دادم این بود که اول باید مساله را فهمید واینکه از ما چی می خواد بهش یاد دادم درگوشه دفترش مساله را کوچک وخلاصه کندتا بهتر بفهمد مثلا:
کل پول 20000
پول دفتر 3/2
باقیمانده پول؟
حل یک مساله ریاضی روش های مختلفی داره ودرریاضی جواب آخر مهمه.به نظرم باید آسونترین روش را با بچه ها کارکرد.

شنبه 19/5/1392 - 20:30 - 0 تشکر 630893

سلام
ریاضی که عشقه...
فقط کافیه یه مسئله رو، خودت را ه حلشو پیدا کنی...
اون وقته که میخوای از خوشحالی بترکی!
فقط کاش ما حتی الامکان نریم دنبال حل که از یه جایی پیدا کنیم. یعنی تا جایی که میشه. بلکه خودمون حل کنیم. البته گاهی هم به نظرم گیر دادن به یه مسئله، آدم رو از اصل دور میکنه. وقتی یه مسئله رو متوجه نمیشیم، بذاریمش یه گوشه که هر از گاهی یه نگاه بهش بندازیم. نه اینکه کل وقت و حوصله مون رو بذاریم رو همون مسئله! این جوری از تعداد زیاد مسئله ای که میتونیم حل کنیم، وا میمونیم! تعداد زیاد بهتر از تعداد کمه. وقتی تعداد زیادی مسئله حل کنیم، کلا راه میفتیم تو حل مسئله. در ثانی بسیاری از اوقات، مسئله ها تکراری ان. حداقل شکل و شمایلشون تکراریه. اگه قبلا یه مسئله رو حل کرده باشیم به راحتی و به سرعت مشابهشو حل میکنیم.


تو کرمون ما یه خانه ریاضیات هست که مخصوص مدرسه ای هاست بیشتر. بسیار عالیه براشون. نمیدونم کیفیت خانه های ریاضیات شهر های دیگه چه جوریه. ولی احتمالا همه شون خوین. به شدت توصیه میکنم...

کسی که یاد بگیره مسئله ریاضی حل کنه، به نظر من مسائل زندگیش رو هم راحتتر حل میکنه...

حرمت نگه دار دلم! كاين اشك، خون بهاي عمر رفته من است. "حسين پناهي"

شنبه 19/5/1392 - 20:51 - 0 تشکر 630894

با سلام به دوست گرامی dehkade2010 ، از اینکه نظر خودتونو رو گفتید متشکرم بی شک تمرین و تکرار یکی از مهمترین دلایل موفقیت در فهم مسائل ریاضی است.موفق و سربلند باشید

شنبه 19/5/1392 - 20:53 - 0 تشکر 630895

با سلام خدمت دوست گرامی malinaz، از اینکه راه حل خوبی مانند مختصر کردن مسائل ریاضی ارائه دادید ممنون و سپاسگذارم. موفق و سربلند باشید.

شنبه 19/5/1392 - 21:1 - 0 تشکر 630896

با سلام خدمت دوست گرامی ""قاف""، بسیار نظر خوبی در این زمینه ارائه کردید کاملا حق با شماست اینجا در مازندران خانه ریاضیات در شهر بابل دائر شده است و استقبال خوبی از آن شده است.موفق و سربلند باشید.

سه شنبه 22/5/1392 - 18:9 - 0 تشکر 632198

سلام

من هم به ریاضیات علاقه داشتم و همیشه بیست میگرفتم بر عکس فیزیک که برام درس دشواری بود که البته اونم با کمک خواهر و برادر گرانقدر که تواما در شب امتحان از طریق گوش راست و چپ تزریق می کردند در مخ اینجانب بیست می شدم.

خاطرم هست که در دوران ما اول دبیرستان سه درس ریاضی به اسامی جبر، ریاضیات جدید، هندسه و مثلثات داشتیم که من هر سه درس برایم بسیار شیرین بود خصوصا ریاضیات جدید. 
کسی اینجا از اون دوران ریاضیات جدید و جبر و هندسه هست؟

در دوران دانشگاه هم به سبب نوع رشته ی تحصیلی ریاضیات یک ، دو ، معادلات دیفرانسیل از واحدهایی بود که در ترم های اول با نمره ی خوبی پاس کردم و دیگه با ریاضی سر و کار نداشتم مگر در کمک و راهنمایی به اطرافیان.سه شنبه 22/5/1392 - 20:39 - 0 تشکر 632284

با عرض سلام خدمت مدیر گرامی، من هم در دوره ای بودم که ریاضیات جدید از دروس ریاضی بود و حالا خیلی متاسفم که این درس از دبیرستان حذف شده،یکی از دلایل اصلی افت دانش آموزان در ریاضی دور شدن از مباحث منطق ریاضیات و گزاره هاست که در ریاضیات جدید آن دوره بسیار مورد توجه بود.

چهارشنبه 23/5/1392 - 8:36 - 0 تشکر 632455

عرض سلام 

انگار اینجا همه ریاضیدان هستند  هآ 
من واقعا عاشق ریاضی بودم. از درس هایی که روزهای قبل از امتحانش برام کویت بود =) چون نیازی نبود که کتاب رو بخونم. 
برای کنکور هم ساعت ها خوندن کتاب های ریاضی برام اصلا خسته کننده نبود. 

ریاضی از اون چیزهایی است که یکسری عاشقش هستند و یکسری ازش متنفرند (مثل خرمالو  :) )
اما تمرین و تکرار می تونه کمک کننده باشه.


تو را نادیدن ما غم نباشد  که در خیلت به از ما  کم نباشد
چهارشنبه 23/5/1392 - 14:29 - 0 تشکر 632551

سلام
1-به ریاضیات علاقه دارم
تو دوران تحصیل تا پیش دانشگاهی علاقه داشتم. الانم دارم ولی رابطه م باهاش خیلی کمرنگ شده، در حد سلام احوالپرسی!! شاید چون بهش خیانت کردم و دورش زدم،اون دیگه چندان به من علاقه نداره:))
کلا بهش اعتقاد دارم. یکی از اصیل ترین علومه و مادر به معنای واقعی:)
اما خب دغدغه ها رو هم باید درنظر گرفت. نمیتونستم تو ریاضی خودمو حبس کنم. نیاز به تنفس در فضای دیگه ای داشتم. یعنی اون عشق و هووی همیشگی اش: علوم انسانی:)
فیزیک هم شیفته مندم!
الانم تا مطالبی پیرامون فلسفه و فیزیک یا فلسفه و ریاضی و علوم بین رشته ای میبینم با سر میپرم تو جریان...
استعدادم همیشه متوسط بوده در ریاضی-فیزیک. اگه انتخابی بود ریاضیدان یا فیزیکدان بودن رو شاید ترجیح میدادم. اما چون ازم برنمیومد جذب چیزی شدم که هم استعداد هم علاقه هم دغدغه رو توأما دارم.

خانواده هم موثر بودند. بخصوص پدرم که میتونم بگم یه ریاضی پرسته! و خانواده پدریم که ارزش اساسی براش قائلند و اصولا هوش پرستند!

ولی میتونم بگم همه معلم هام خوب نبودند. بعضیا فاجعه تدریس میکردند. در حدی که علاقمندایی مثل من دلسرد و بی تفاوتها رو منزجر میکردند. روی هم رفته تدریس آقایون خییییییلی بهتر از خانمهاست طبق تجربه من. در هندسه تحلیلی و گسسته و فیزیک پیش و حل تمرین حسابان سوم و حساب دیفرانسیل و انتگرال، دبیر های آقا داشتیم که به جز گسسته بقیه عااااالی بودند در حدی که برای کلاسهاشون جون میدادیم.
ولی دبیرهای خانم! نمیدونم تو تدریسشون یه اشکالات مشترکی بود. خیلی خشک و بیمزه تدریس میکردن. حتی باهوش ترینهاشون اونجور که خودشون ریاضی رو میفهمیدن، نمیفهموندن. 
کلا یادگیری و خوندن ریاضی یه مسئله ست و یاددادن و فهموندنش یه مسئله دیگه که استعداد وافری میخواد. کار هرکسی نیست.

یک نیمه ی من شعور افلاطون است، یک نیمه ی دیگرم دل مجنون است،،،من بر لب تیغ راه رفتم یک عمر،این رنگ حنا نیست به پایم، خون است

 


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.