• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 2365)
شنبه 11/3/1392 - 14:47 -0 تشکر 607797
جزئیات کامل نحوه پاسخگویی به سؤالات آزمون سراسری ۹۲

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات کامل نحوه پاسخگویی به سؤالات آزمون سراسری سال ۹۲ در هر یک از گروه‌های آزمایشی ۵‌گانه را اعلام کرد.

 خبرگزاری فارس: جزئیات کامل نحوه پاسخگویی به سؤالات آزمون سراسری ۹۲

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با تشریح جزئیات نحوه پاسخگویی به سؤالات آزمون سراسری سال 92، گفت: داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی 5‌گانه آزمون سراسری سال 92 در یک جلسه به سؤالات عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی انتخابی خود پاسخ می‌دهند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با سؤالات عمومی آزمون سراسری گفت:‌ سؤالات آزمون عمومی و اختصاصی برای همه داوطلبان به صورت تست 4 گزینه‌ای است و سؤالات به طور دقیق از کتب اعلام شده دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی نظام جدید سالی واحدی که در دفترچه راهنمای شماره یک اعلام شده بود، طراحی شده است.

وی افزود: سؤالات آزمون عمومی در یک دفترچه به چاپ رسیده است که در مجموع 100 سؤال عمومی شامل 25 سؤال زبان و ادبیات فارسی، 25 سؤال زبان عربی، 25 سوال فرهنگ و معارف اسلامی و 25 سؤال زبان انگلیسی است.

توکلی ادامه داد:‌ داوطلبان هر یک از گروه‌ها باید در مدت 75 دقیقه به سؤالات پاسخ دهند.

به گفته وی داوطلبانی که به معارف غیر اسلامی یا زبان خارجی غیر انگلیسی پاسخ می‌دهند، باید به سؤالات اقلیت‌های مذهبی مربوط (مسیحی، کلیمی و زرتشتی) و زبان خارجی غیر انگلیسی انتخابی (فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و روسی) که به دفترچه آزمون عمومی الصاق شده است، پاسخ دهند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: دفترچه آزمون گروه آزمایشی فنی و ریاضی برای تمام داوطلبان به عنوان دفترچه شماره 2 تنظیم شده است که جمعا شامل 135 سؤال اختصاصی است که داوطلبان باید در مدت 175 دقیقه به آن پاسخ دهند.

وی گفت: سؤالات اختصاصی گروه آزمایشی فنی و ریاضی شامل 55 سوال ریاضی، 45 سوال فیزیک و 35 سؤال شیمی است.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: برای تمام داوطلبان گروه آزمایشی تجربی (به جز دارندگان دیپلم بهیاری و شاغلان حرفه بهیاری) یک دفترچه با عنوان دفترچه شماره 2 در نظر گرفته شده است.

وی افزود: دفترچه شماره 2 حاوی تعداد 170 سؤال اختصاصی شامل 25 سؤال زمین‌شناسی، 30 سؤال ریاضی، 50 سؤال زیست‌شناسی، 30 سؤال فیزیک و 35 سؤال شیمی است که داوطلبان باید در مدت 175 دقیقه به آن پاسخ دهند.

توکلی گفت:‌ در این بخش دفترچه شماره 3 نیز برای داوطلبان دارای مدرک دیپلم بهیاری و بهیاران شاغل طراحی شده است که در این دفترچه 50 سؤال دروس تخصصی بهیاری است و داوطلبان باید در مدت 30 دقیقه به آن پاسخ دهند.

به گفته وی دارندگان دیپلم بهیاری و بهیاران شاغل علاوه بر دفترچه آزمون سؤالات عمومی و سؤالات اختصاصی باید دفترچه شماره 3 که سؤالات دروس تخصصی بهیاری است را نیز پاسخ دهند.

توکلی عنوان کرد: برای داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی (به جز داوطلبان دارنده گواهینامه دوره پیش دانشگاهی علوم و معارف اسلامی) یک دفترچه با نام دفترچه شماره 2 طراحی شده است که در این دفترچه داوطلبان باید به 180 سؤال اختصاصی شامل 20 سؤال ریاضی، 15 سؤال اقتصاد، 30 سؤال زبان و ادبیات فارسی، 20 سؤال زبان عربی، 15 سؤال تاریخ، 15 سؤال جغرافی و 20 سؤال علوم اجتماعی، 25 سؤال فلسفه و منطق و 20 سؤال روانشناسی در مدت 160 دقیقه پاسخ دهند.

وی افزود: آن دسته از افرادی که دارای گواهینامه علوم و معارف اسلامی هستند نیز بر اساس ضوابط باید درس اصول عقاید و فقه را هم امتحان دهند، بنابراین لازم است علاوه بر پاسخگویی به دفترچه آزمون اختصاصی به تعداد 20 سؤال مندرج در دفترچه شماره 3 شامل سؤالات اصول عقاید و فقه نیز در مدت 20 دقیقه پاسخ دهند.

توکلی گفت: تمام داوطلبان گروه آزمایشی هنر باید به 160 سؤال اختصاصی این گروه مندرج در دفترچه شماره 2 شامل 30 سؤال درک عمومی هنر، 30 سؤال درک عمومی ریاضی و فیزیک، 20 سؤال ترسیم فنی، 20 سؤال خلاقیت تصویری و تجسمی، 20 سؤال خلاقیت نمایشی، 20 سؤال خلاقیت موسیقی و 20 سؤال خواص مواد در مدت 165 دقیقه پاسخ دهند.

توکلی گفت: برای داوطلبان گروه زبان‌های خارجه یک دفترچه به عنوان دفترچه شماره 2 درنظر گرفته شده است که این داوطلبان در مجموع باید به 70 سؤال زبان انگلیسی (برای داوطلبانی که زبان خارجه امتحانی آنها انگلیسی است) پاسخ دهند.

وی افزود: همچنین داوطلبان زبان آلمانی و فرانسه نیز هر کدام باید به 70 سؤال در زمینه زبان انتخابی خود پاسخ دهند.

وی ادامه داد: در گروه آزمایشی زبان‌های خارجه، برای آن دسته از داوطلبان که زبان خارجه انتخابی آنها ایتالیایی یا روسی است، سؤالی طراحی نشده است و این افراد کافی است به سؤالات زبان عمومی پاسخ دهند.

به گفته توکلی مدت پاسخگویی به 70 سؤال اختصاصی زبان در هر یک از زبان‌های انتخابی 105 دقیقه است.

شایان ذکر است، زمان آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان هر یک از گروه آزمایش 5‌گانه آزمون سراسری سال 92 در صبح و بعدازظهر پنجشنبه 6 تیرماه، جمعه 7 و صبح شنبه 8 تیرماه در 358 حوزه امتحانی شهرستان کشور است.

بر این اساس آزمون ریاضی صبح پنجشنبه، آزمون گروه هنر بعدازظهر پنجشنبه 6 تیرماه، آزمون علوم تجربی صبح جمعه 7 تیرماه و آزمون زبان‌های خارجی بعدازظهر جمعه 7 تیرماه برگزار می‌شود، همچنین آزمون علوم انسانی نیز 8 تیرماه برگزار می‌شود.

شایان ذکر است، کارت شرکت در آزمون سراسری سال 92 نیز از روز یکشنبه 2 تیرماه تا چهارشنبه 5 تیرماه از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش توزیع می‌شود.
 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.