امر به معروف؛نهی از منکر (بازدید: 877)
جمعه 21/7/1391 - 20:8 -0 تشکر 565928
بی حجابی محدودیت می آورد

حجاب

شاید فکر کنید اشتباه املائی هست ، نه درست خواندید « بی حجابی محدودیت می آورد » در سال های قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، هجمه وسیعی به حجاب و قشر زن و ترویج فرهنگ بی بند و باری شد و هر روز تز و نظریه جدیدی در مورد حجاب داده می شود .

اگر شما واژه حجاب را در جستجوگرها سرچ کنید ، از هجمه وسیع و بی واقفه دشمن مطلع می شوید ، و این عبارت را شنیده اید که : « حجاب محدودیت می آورد » و دلایلی را که برای محدودیت حجاب ذکر می کنند بدین شرح است که : با رعایت کردن حجاب ، زن نمی تواند زیبایی و جمال خودش را به دیگران نمایان کند ، زن نمی تواند در هر رشته ورزشی شرکت کند ، زن نمی تواند در هر شغلی مشغول به کار شود ، با رعایت حجاب زن نمی تواند لباس های خودش را به مردم نمایش دهد و ...  .

اما ، من در نظر دارم محدودیت هایی که در بی حجابی هست را ذکر کنم تا بر ما ثابت شود که بی حجابی هم محدودیت هایی دارد .

اگر کسی ( زنی ) حجابش را رعایت نکند :

1 . به چشم های هرزه اجازه دیدن خود را می دهد و با این کار ، خودش را به نگاه های هرزه محدود کرده است ( یعنی محصور در نگاه های حرام می ماند ) .

2 . چون می خواهد چشم های هرزه را از زیبایی خود پر کند ، بالتبع از خانواده خود غافل می شود و نظام خانواده او پاشیده می شود .

3 . به دیگران اجازه تعدی به خود را می دهد .

4 . چون  به فکر جلوه دادن زیبایی خود به دیگران است از خدای نامحدود خود غافل می ماند و خود را در حد جسم بی ارزش محدود می کند .

5 . بخاطر نداشتن حجاب ، دیگران به خود جرات نگاه کردن و تعدی به وی را می دهند ، که بالتبع او دچار بیماری روحی و روانی می شود ( پس محدود است )  و ...   .

افرادی که به حجاب زن و چادر ایراد می گیرند ، معنای مصونیت را نمی دانند .

مصونیت را با یک مثال بیان می کنم : اگر که شما به بیماری گوارشی مبتلا شوید ، پزشک ، شما را از خوردن برخی غذاهای خوشمزه و لذیذ منع می کند و دلیل منع کردن او ، برطرف شدن بیماری شما هست ، آیا این کار پزشک محدودیت به شمار می رود ؟  این کار پزشک برای برطرف شدن بیماری شما تجویز شده است .

در بحث حجاب هم ، خداوند برای مصونیت ( محفوظ ماندن ) زن و پاک ماندن او و جامعه و همچنین رساندن زن به مقام انسانیت و کمال او را امر به حجاب می کند .

درپایان ؛ آیا محفوظ ماندن مروارید در صدف ، ضربه ای  به شأن و اعتبار مروارید می زند ؟ خیر اینچنین نیست ، اگر اینگونه بود ، که باید ریگ ها و کلوخ ها داری قیمت و اعتباری باشند . ومنظور من از این مثال  این بود که : « زن محجبه ، همانند مروارید در صدف هست و زن بی حجاب و بد حجاب ، قیمت خودشان را پایین آورده اند و همانند ریگ و کلوخ می مانند »

 

   ومن الله التوفیق سفیر ولایت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.