سينما و تلویزیون (بازدید: 1149)
چهارشنبه 1/6/1391 - 1:3 -0 تشکر 522422
در «کلاه قرمزی و بچه ننه» چه می گذرد؟!

کلاه قرمزی به اندازه کافی محبوب هست که مخاطبان را راهی سینما کند، کافی است تماشاگری که روزگاری جزو علاقه مندان او محسوب می شده، نگاهی به چشمان این عروسک پارچه ای بیندازد؛ چشم هایی که یکی از آنها آبی است و دیگری سبز. لنگه به لنگه بودن آنها به اضافه کاراکتر عروسک کلاه قرمزی جزو جدانشدنی و لاینفک او محسوب می شود.


بلوز راه راه آبی و جوراب هایی که همیشه سوراخ است، ظاهر او به حساب می آید اما او ویژگی های دیگری هم دارد، تو دماغی حرف می زند، صدایش گنگ است و نامفهوم، جملات را می خورد، مدام تکان می خورد و بی تابی می کند، دهانش همیشه بوی پیاز می دهد و کلی کارهای غلط انجام می دهد. کلاه قرمزی با این ویژگی ها می تواند عروسک محبوب بچه ها باشد. کلاه قرمزی با همین خصوصیاتی که دارد 17 سال شیرین ترین خاطرات جوانان باقی مانده. نه تنها خیلی از جوانان جزو عشاق او محسوب می شوند، بلکه قابلیت این را دارد تا با همین خصوصیت بزرگسالان را هم همراه خودش کند.

چهارشنبه 1/6/1391 - 1:4 - 0 تشکر 522427

او هر بار با کاراکترهای جدیدی قدم به سینما گذاشته؛ یک بار با پسرخاله آمد تو یک بار با سروناز، این بار هم با بچه ننه قدم به سینما گذاشته است.
بچه ای سرراهی


کلاه قرمزی در فیلم جدید یا بهتر بگوییم، داستان جدیدش خیلی اتفاقی با بچه ننه آشنا می شود. بچه ننه را انگار باد برایش آورده است، در شرایطی که کلاه قرمزی روی یک تپه نشسته و با خدای خودش درد دل می کند، قِل می خورد و از تپه پایین می افتد. در همین لحظه هم با بچه ننه آشنا می شود. در حقیقت بچه ننه را در یک کالسکه می بیند که خوابیده و هیچ کس هم مراقب او نیست. به دنبال  مادرش می گردد اما مادرش را پیدا نمی کند. تلاش ها برای یافتن مادر بچه ننه بی نتیجه است. به همین دلیل هم کلاه قرمزی و آقای مجری و پسرخاله تصمیم می گیرند او را به پلیس بسپارند اما اتفاقات طور دیگری رقم می خورد و در نهایت هم تصمیم می گیرد تا از او نگهداری کند.
چهارشنبه 1/6/1391 - 1:5 - 0 تشکر 522430

پسر عمه زا؛ مرد عمل


اما نگهداری برای کلاه قرمزی بی دردسر هم نیست، او مجبور می شود در پاسگاه پلیس بچه ننه را بشوید و پوشکش را عوض کند، هیچ کس برای کمک کردن در این کار به کلاه قرمزی کمک نمی کند جز پسرعمه زا که به خاطر آتش سوزی در یک خانه در بازداشتگاه زندانی شده است.
پسرعمه زا با یک اشتباه بزرگ، حین آشپزی خانه کلاه قرمزی و همسایه های دیگر را آتش زده. به همین دلیل هم کلاه قرمزی و پسرخاله و آقای مجری زاغه نشین شده اند و جایی برای زندگی ندارند. حالا تمام همسایه ها از او شاکی اند و به همین دلیل زندانی شده. او تا حالا سه بار تجربه فرار از زندان را هم داشته و جالب اینکه این کار را به واسطه یک قاشق غذاخوری انجام می داده و تونلی که با قاشق و کندن زمین ساخته شده است.
چهارشنبه 1/6/1391 - 1:6 - 0 تشکر 522437
یک اشتباه کوچولو


شباهت کلاه قرمزی با پسرعمه زا دلیلی می شود تا رئیس پلیس پاسگاه او را اشتباه بگیرد و کلاه قرمزی به زندان برود. زندانی شدن کلاه قرمزی و آزادی پسرعمه زا خودش سرمنشا ماجراهایی می شود. در نهایت این مشکل هم حل می شود و هر کس سر جای خودش قرار می گیرد اما بچه ننه کلاه قرمزی را به عنوان مادرش پذیرفته و حالا این کلاه قرمزی است که لباس هایش را تغییر می دهدت و دامن می پوشد و نقش یک مادر را برای نوزاد ایفا می کند و از پسرخاله می خواهد تا سبیلی سفید رنگ بگذارد و پدر خانواده شود. یکی از بامزه ترین قسمت های فیلم کلاه قرمزی و بچه ننه هم همین صحنه هاست که پر است از اداهای ساختگی کلاه قرمزی و پسرخاله و دعواها و مشاجره هایی که با هم دارند.
چهارشنبه 1/6/1391 - 1:7 - 0 تشکر 522443
طبل بزرگ زیر پای چپ


کلاه قرمزی تصمیم می گیرد تا به خواستگاری برود و ازدواج کند تا یک مادر برای بچه ننه پیدا کرده باشد. او به همراه پسرعمه زا خواستگاری می رود اما مورد تمسخر قرار می گیرد، هر کس از او یک چیزی می خواهد، یکی پیگیر کارش می شود و یکی دیگر هم از او می پرسد سربازی رفته یا نه؟! عروسک قصه ما تصمیم می گیرد به سربازی برود. به همین دلیل هم با پسرعمه زا وارد میدان سربازی می شوداما این فامیل های دور، خرابکاری هایی در آشپزخانه و خوابگاه و حتی میدان تیر انجام می دهند که آنها را از سربازی اخراج می کنند.
چهارشنبه 1/6/1391 - 1:8 - 0 تشکر 522446
دادگاه خانوادگی


پسرعمه و کلاه قرمزی به دلایل بسیار باید دادگاهی شوند، یکی از این دلایل هم اتهام بچه دزدی از سوی مادر اصلی بچه ننه است. در دادگاه کلاه قرمزی تبرئه می شود و پسرخاله هم با معرفتی که نشان می دهد و سخنرانی که می کند، رضایت همسایگان را برای پسرعمه زا می گیرد اما مادر بچه ننه پیدا شده و از کلاه قرمزی شاکی است اما روند داستان طوری پیش می رود که مادر به اشتباه خودش پی می برد و اعتراض و شکایتش را دادگاه قبول نمی کند. در حقیقت گل قرمزی وارد داستان شده تا کلاه قرمزی را عاشق کند.

مخالف روند همیشگی


گرچه کلاه قرمزی مثل سریال های تلویزیونی اش خنده دار نیست و تنها در صحنه های کوتاهی مخاطب دلش را می گیرد و ریسه می رود اما بدون شک یکی از آن فیلم هایی است که می تواند با استقبال مخاطب روبرو شود. کسانی که مدت های زیادی طرفدار این عروسک بوده اند، به سینما می روند تا این فیلم را ببینند و با رضایت هم از سالن بیرون خواهند آمد. البته جای عروسک های دیگری مثل ببعی، آقای هم ساده، فامیل دور، جیگر، گیگیلی، خواهرزاده زا و ... خیلی های دیگر در این فیلم خالی است اما این را هم باید در نظر گرفت که ایرج طهماسب به عنوان کارگردان به همراه حمید جبلی به عنوان نویسندگان این فیلم سینمایی ترجیح داده اند عروسک های دیگر را در این داستان بازی ندهند و محوریت داستان را روی قصه کلاه قرمزی بگذارند.

چهارشنبه 1/6/1391 - 2:21 - 0 تشکر 522658

سلام
بچه ها خیلی قشنگهههه
برید ببینید حتمی

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 1/6/1391 - 10:14 - 0 تشکر 523033

سلام
من کلاه قرمزیو خیلی خیلی دوسش دارم هر وقت میبینمش یا حتی اسمشو میشنوم بی اختیار شاد میشم همیشه محبوبترین بوده برام چون همیشه خوشحالم میکنه

چهارشنبه 1/6/1391 - 14:38 - 0 تشکر 523327

سلام
من هم دیدم
خیلی قشنگ و لذت بخش هست
اما کار سایت برترینها درست نیست
اومده کل فیلم تعریف کرده
دیگه جذابیت نداره
مثل این میمونه که سی دی قاچاقش رو دارن میفروشن

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

شنبه 4/6/1391 - 2:21 - 0 تشکر 528053

seyed68 گفته است :
[quote=seyed68;517566;523327]سلام
من هم دیدم
خیلی قشنگ و لذت بخش هست
اما کار سایت برترینها درست نیست
اومده کل فیلم تعریف کرده
دیگه جذابیت نداره
مثل این میمونه که سی دی قاچاقش رو دارن میفروشن


سلام
راست میگید
حتی در تبلیغ هاشون در تلویزیون, زیرکانه سعی کردند موضوع رو لو ندن
ولی بازم نقش آفرینی هنرمندانه اینها چیزی کم نمیکنه و دیدنش یه لذت دیگه دارهههه

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
شنبه 4/6/1391 - 21:25 - 0 تشکر 529322

سلام

به نظر من هم اگه یک فیلم خوش ساخت باشه و موضوع جذابی هم داشته باشه اگه کل فیلم هم لو بره

 باز هم مخاطبان زیادی رو از دست نمیده

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.