• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
تجارت و بازرگاني (بازدید: 5885)
شنبه 19/5/1387 - 11:9 -0 تشکر 51303
-:- عضو گیری انجمن تجارت و بازرگانی -:-

 

 

 

 

 

-:- به نام حضرت دوست -:-

 

 

سلام دوستای خوب و عزیزم..


انجمن تجارت و بازرگانی هم مثل خیلی از انجمن های دیگه منتظر حضور اون علاقمندهای مخصوص خودش هست تا بتونه فعالیت هاشو بیشتر از قبل انجام بده... اونم با كمك شما كاربرای عزیز... پس اون عزیزایی كه علاقمند هستند برای فعالیت در هر زمینه ای در این انجمن بیان و خودشون رو معرفی كنن...

 

دوستان لطف كنن و این مشخصات رو ذكر كنند.. ممنون

 

1_نام و نام خانوادگی (ضروری نیست! اما اگر كسی دوست داره كه با نام كاربری خطابش نكنیم بگه)

 

2_زمینه هایی كه توانایی فعالیت در اونها رو دارید

 

3_فعالیت هایی كه تمایل دارید در انجمن انجام شه

 

4_یك ایمیل! (اگه نمیخواید اینجا ایمیلتون نوشته بشه، لطف كنین و به این ایمیل ارسال كنین!..)

 

از همین الآن از همه ی دوستان و كاربران خوب و همراه تشكر میكنم..

.

** یه نكته ای هم بگم! لازمه ی عضویت داشتن تخصصی خاص نیست! همین كه علاقه داشته باشید و اعلام كنین برای ما كافیه... انشاالله در كنار هم یاد میگیریم...ممنون.. یا علی.

 

 

 

مواظب خودتون ودلای پاكتون باشید.

 

 

دوشنبه 28/2/1388 - 17:53 - 0 تشکر 113985

سلام به همه دوستان و مخصوصا مدیر محترم انجمن.

1-اسمم  محمد ساکن مشهد هستم.

2- کلیه امور تجاری مانند صادرات - واردات - ترانزیت - کلیه امور حمل و نقل بین المللی مانند جاده ای - ریلی - دریایی و همچنین کلیه امور ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور. ضمنا من دارای کارت بازرگانی و همچنین کارت حق العمل کاری (ترخیص کاری) هستم و آماده پاسخگویی به سوالات دوستان در حد بضاعتم هستم.

3- همه اونایی که تو شماره 2 نوشتم.

4- sahand_60200@yahoo.com

ممنون از زحمات شما

سه شنبه 29/2/1388 - 17:8 - 0 تشکر 114314

سلام دوستان

دوست عزیز خیلی ممنون که اعلام آمادگی کردین.

خیلی خوشحال میشیم اگه مطالبی رو در خصوص همین مطالب در اختیارمون قرار بدید.

به نظرم بهتره از همون کارت بازرگانی شروع کنید. یه سری توضیحات بدید ، نحوه استفاده ، مزایا و معایبش ، مقدار و نحوه محاسبه مالیاتش و...

یا علی

محسن.ع

کاش دنيا دنده عقب داشت!!!!

سه شنبه 29/2/1388 - 18:3 - 0 تشکر 114325

با سلام به همه دوستان عزیز.همانطور که دوست عزیزمان فرمودند از کارت بازرگانی شروع می کنم.کلیه کسانی که می خواهند کالایی (تجاری) را از کشور خارج ویا به کشور وارد کنند نیاز به کارت بازرگانی دارند. بنابراین اینگونه افراد یا باید خودشان دارای کارت باشند و یا اینکه با نام کسی واردات و صادرات انجام دهند که دارای کارت بازرگانی است یعنی کلیه اسناد بنام کسی خواهد بود که کارت بازرگانی بنام اوست و از نظر گمرک او صاحب کالا محسوب خواهد شد.اما مالیات: کلیه کسانی که در امر صادرات فعالیت دارند و کلیه اسناد صادراتی بنام آنهاست از مالیات معاف هستند و حتی مشمول جایزه صادراتی نیز می شوند، اما در مورد واردات اینگونه نیست و به میزان ارزی که واردات انجام می شود مبلغی را بعنوان مالیات باید پرداخت کند و چون من با کارت خودم واردات انجام نداده ام در مورد مبلغ اون هم نمیدونم.اما شرایط صدور کارت بازرگانی:کارت بازرگانی توسط شعب اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در تهران یا شهرستانها به نام متقاضیانی که واجد شرایط زیر باشند برای مدت یک تا پنج سال حسب در خواست متقاضی صادر می گردد که در صورت تأئید، توسط وزارت بازرگانی معتبر خواهد بود .2-1- اشخاص حقیقی ایرانی2-1-1- داشتن حداقل سن 21 سال تمام 2-1-2- داشتن برگ پایان خدمت نظام وظیفه یا برگ معافیت دائم برای آقایان2-1-3- داشتن سه سال سابقه فعالیت تجاری یا تولیدی به تأئید دو نفر از دارندگان کارت بازرگانی یا ارئه مدرک دانشگاهی یا داشتن مجوز تولید از یکی از وزارت خانه های تولیدی 2-1-4- داشتن محل کسب متناسب با رشته فعالیت، اعم از ملکی یا استیجاری.2-1-5- داشتن دفاتر قانونی و ارایه اظهار نامه ثبتی.2-1-6- داشتن حساب جاری در یکی از شعب بانک داخلی.2-1-7- عدم اشتغال تمام وقت و همچنین رابطه استخدامی با وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی و قوای سه گانه2-1-8- عدم ورشتگی به تقصیر و تقلب2-1-9- نداشتن محکومیت مؤثر کیفری.2-2- اشخصاص حقیقی غیر ایرانی2-2-1- داشتن کلیه شرایط مقرر برای اشخاص ایرانی باستثنای برگ پایان خدمت وظیفه یا برگ معافیت2-2-2- داشتن پروانه کار و اقامت معتبر2-2-3- عمل متقابل کشور متبوع آنها در مورد ایرانیان مقیم آن کشور. در موارد خاص که صدور کارت بازرگانی بدون توجه به عمل متقابل کشور متبوع متقاضی به تشخیص وزارت بازرگانی ضرورت داشته باشد، وزارت مذکور می تواند مجاز بودن صدور کارت بازرگانی برای این قبیل متقاضیان را بدون رعایت شرط عمل متقابل به اتاق بازرگانی وصنایع و معادن ایران اعلام نماید.2-3- اشخاص حقوقی (اعم از اینکه تشکیل و ثبت آنها در ایران بوده یا تشکیل آنها در خارج از کشور بوده و سپس در ایران به ثبت رسیده باشند):2-3-1- مدیران عامل و رییسان هیأت مدیره شرکت باید دارای شرایط مقرر در بند های (2-1-1) (2-1-2)-(2-1-7)-(2-1-8)-(2-1-9)-(2-2-2)-(2-2-3) باشند.2-3-2-مدیران شرکت های تعاونی و شرکتهای دولتی و شرکتهای موضوع قانون حفاظت صنایع، مشمول محدودیت بند (2-1-7) نخواهند بود.2-3-3 مدیران شرکتهای دولتی، شرکتهای متعلق به نهادهای انقلابی و شرکتهای موضوع قانون حفاظت صنایع، که حکم مدیران آنان توسط سازمان دولتی یا نهاد ذی ربط صادر شده باشد، از ارائه گواهی موضوع بند (2-1-9) معاف خواهند بود.2-3-4 شرکتها باید واجد شرایط مقرر در بند های (2-1-4)-(2-1-5)-(2-1-6)-(2-1-8) باشند.چنانچه دوستان به این موضوعات اقبال نشان بدهند در پست بعدی از مزایا و معایب اون بیشتر مینویسم.ممنون.

چهارشنبه 30/2/1388 - 17:31 - 0 تشکر 114571

سلام به همه دوستان.من دیروز جواب safe22 عزیز را دادم اما نمیدونم چرا توی انجمن قرار ندادند به همین خاطر مجبورم دوباره براتون بنویسم.ابتدا از کارت بازرگانی شروع میکنم و شرایط صدور کارت بازرگانی را برایتان توضیح میدهم و در آینده در مورد معایب و مزایای آن نیز خواهم گفت. کارت بازرگانی مجوزی است که به دارنده آن اعم از شخص حقیقی یا حقوقی به موجب ماده 3 قانون مقررات صادرات و واردات داده می شود تا به امر تجارت خارجی بپردازد و توسط اتاق بازرگانی و صنایع و معادن صادر و به تائید سازمان بازرگانی هر استان می رسد. اعتبار کارت بازرگانی از تاریخ صدور یکسال تا پنج سال و به اختیار متقاضی می باشد.
کاربردهای کارت بازرگانی عبارتند از :
* ثبت سفارش و ترخیص کالا
* واردات از مناطق آزاد
* مبادرت به حق العمل کاری در گمرک
* مبادرت به امر صادرات و واردات کالا بصورت تجاری

الف- اشخاص حقیقی ایرانی بایستی دارای شرایط زیر باشند :
1- داشتن حداقل 21 سال تمام
2- داشتن برگ پایان خدمت نظام وظیفه یا برگ معافیت برای آقایان
3- داشتن سه سال سابقه فعالیت تجاری یا تولیدی به تائید دو نفر از دارندگان کارت بازرگانی یا ارائه مدارک دانشگاهی یا داشتن مجوز تولید از یکی از وزارتخانه های تولیدی
4- داشتن محل کسب متناسب با رشته فعالیت اعم از ملکی یا استیجاری
5- داشتن دفاتر قانونی و ارائه اظهارنامه ثبتی
6- داشتن حساب جاری در یکی از شعب بانکهای داخلی
7- نداشتن رابطه استخدامی با دستگاهها و سازمانهای دولتی
8- عدم ورشکستگی به تقصیر و تقلب
9- نداشتن محکومیت موثر کیفری

ب- اشخاص حقیقی غیرایرانی :

1- داشتن کلیه شرایط مقرر فوق الذکر باستثنای برگ پایان خدمت نظام وظیفه
2- داشتن پروانه کار و اقامت معتبر
3- عمل متقابل کشور متبوع آنها در مورد ایرانیان مقیم آن کشور

ج- اشخاص حقوقی (اعم از ا ینکه تشکیل و ثبت آنها در ایران بوده یا تشکیل آنها در خارج از کشور بوده و سپس در ایران به ثبت رسیده باشند. ) :

1- مدیران عامل و رئیسان هیئت مدیره شرکتها باید دارای پروانه کار و ا قامت معتبر بوده و عدم ورشکستگی به تقصیر و تقلب و نداشتن محکومیت موثر کیفری باشند.
2- مدیران شرکتهای تعاونی و شرکتهای دولتی و شرکتهای موضوع قانون حفاظت صنایع مشمول محدودیت نداشتن رابطه استخدامی با دستگاهها و سازمانهای دولتی نمی باشند.
3- مدیران شرکتهای دولتی و شرکتهای متعلق به نهادهای انقلابی و شرکتهای قانون حفاظت صنایع که حکم مدیریت آنان توسط سازمانهای دولتی صادر شده باشد از ارائه گواهی نداشتن محکومیت کیفری معافند.
4- شرکتهای باید واجد شرایط زیر باشند.
* داشتن دفاتر قانونی و ارائه اظهارنامه ثبتی
* داشتن محل کسب مناسب با رشته فعالیت (ملکی یا استیجاری)
* داشتن حساب جاری در یکی از شعب بانکهای داخلی
* عدم ورشکستگی به تقصیر و تقلب

چهارشنبه 30/2/1388 - 18:32 - 0 تشکر 114592

من در زمینه اخبار اقتصادی میتونم كمك كنم.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

جمعه 1/3/1388 - 1:14 - 0 تشکر 114895

سلام دوستان

تشکر فراوان از( ارغوان 7 ) اطلاعات بسیار خوبی را در اختیارمان گذاشتید .البته سعی کنید دراین تاپیک به معرفی خود وتوانایی های مرتبط با تجارت وبازرگانی پرداخته ودرصورتیکه با استقبال کاربران از موضوعی مواجه شدید بهتر است که یک مبحث جدید ایجاد کنید .

در مورد صادرات وواردات ونکات ارزشمندی مثل کارت بازرگانی و... منتظر مباحث جدید شما هستیم .

در ضمن برای آشنایی بیشتر با نحوه صادرات خوشحال می شویم تجربیات شما را در این انجمن دنبال کنیم .شاد وسلامت باشید...

جمعه 1/3/1388 - 1:40 - 0 تشکر 114901

من كارمند یه سایت خبری،تحلیلی اقتصادی هستم كه در همین زمینه میتونم كمك و همراهی كنم.(در زمینه خبر)

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

شنبه 2/3/1388 - 19:41 - 0 تشکر 115364

سلام به همه دوستان.ممنون از مدیر انجمن. خواستند که در مورد صادرات بحث کنیم. چشم.ابتدا باید بگم که گمرکات در ایران بنا به حجم عملیاتشون دسته بندی میشن. بعنوان مثال گمرکات مرزی مانند بندر عباس که حجم عملیات گمرکی آن بسیار زیاد است رو یک گمرک درجه 1 و گمرکات غیر مرزی مثل مشهد رو گمرک درجه 2 می گویند.اما برای صادرات یک کالا ، صاحب کالا باید دارای کارت بازرگانی معتبر(تاریخ اعتبار آن منقضی نشده باشد) باشد. سپس صاحب کالا برای ترخیص کالای خود از گمرک و صادرات آن به کشور مورد نظر خود باید از یک ترخیص کار استفاده کند. سپس آن ترخیص کار بر اساس تجربیات و اطلاعاتی که دارد راهنماییهای لازم را به صاحب کالا خواهد کرد و به او خواهد گفت که برای کالای مورد نظرش چه مدارک و اسنادی لازم است زیرا برای بعضی کالا ها حسب مورد نیاز به گواهی استاندارد، گواهی دامپزشکی، گواهی بهداشت و مواد غذایی و غیره می باشد. اگر صاحب کالا قادر به تهیه اسناد مورد نظر ترخیص کار بود، سپس می تواند کالای خود را به محوطه گمرک یا انبار گمرک وارد نماید تا مراحل ترخیص انجام شده و مجوز صدور(پروانه گمرکی) از طرف گمرک صادر شود.منتظر نظراتتون برای ادامه بحث هستم.ممنون از همه

سه شنبه 5/3/1388 - 1:37 - 0 تشکر 116080

سلام به همراهان همیشگی وخوشامدگویی به دوستانی که در این انجمن حضور می یابند .

در این مبحث از استعدادها وتوانایی هایتان بنویسید وپیگیری مطالب مورد نظر کاربران را با ایجاد مباحث جدید یا دادن پاسخ به بحث های موجود ادامه دهید .

سه شنبه 5/3/1388 - 2:12 - 0 تشکر 116084

به عنوان مثال دوست گرامی (ارغوان 7) لطفا ثبت اطلاعات ارزشمندتان را در مبحث صادرات ادامه دهید ...با تشکر

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.