• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
دانش و فن آوری (بازدید: 1729)
جمعه 28/11/1390 - 23:43 -0 تشکر 432766
تهدید به قطع جهانی اینترنت!

گروه هکرهای ناشناس و یا افرادی که خود را وابسته به این گروه معرفی می کنند، تهدید کرده اند که به زودی حمله سایبری یکپارچه ای از جانب این گروه انجام گرفته و اینترنت در سرتاسر جهان از کار خواهد افتاد.

به گزارش خبرگزاری مهر، با این همه چند خطای کوچک در اعلام بیانیه این گروه باعث شده تا متخصصان امنیت شبکه آن را یکی از دروغهای روز اول آوریل در نظر بگیرند. این تهدید که بر روی وب سایت میزبان اطلاعات به نام Pastebin منتشر شده اعلام می کند روز 31 مارچ 2012 گروه ناشناس، اینترنت را از کار خواهد انداخت، ماموریتی که آن را "ماموریت خاموشی جهانی" نامگذاری کرده اند.
در این پیام همچنین اعلام شده "این حمله عظیم سایبری در اعتراض به لایحه SOPA، وال استریت، رهبران غیر مسئول و بانکداران دوست داشتنی که به خاطر نیازهای خودخواهانه خود جهان را در فقر نگه داشته اند" انجام خواهد گرفت. این حمله به گفته هکرها به گونه ای طراحی نشده تا اینترنت نابود شود، بلکه تنها برای اثبات توانایی و نمایش درخواست هکرها اینترنت برای مدتی از کار خواهد افتاد. این پیغام بر روی وب سایت Pastebin به صورت امضا نشده و توسط یک کاربر مهمان ارسال شده است.

ماموریت خاموشی جهانی

این ماموریت از پشتیبانان خود درخواست کرده تا ابزار ویژه بالا بردن ترافیک شبکه را دانلود کرده و با استفاده از آن ترافیک 13 سرور نام دامنه اصلی یا DNS اینترنت را تا بیش از حد توانایی پردازش آنها بالا برده و منجر به از کار افتادن آن شوند.

به گفته "رابرت دیوید گرهام" از شرکت ایمنی شبکه "Errata"، این سرورها مانند دفتر تلفنی برای اینترنت هستند که اسامی دستگاه های مختلف را به آدرسهای شبکه ترجمه می کنند. مانند تبدیل www.google.com به آدرسی متشکل از اعداد مختلف که توسط شبکه قابل شناسایی هستند.
در صورتی که هکرها بتوانند این دفترچه تلفن را از کار بیاندازند، نوشتن آدرس وب سایتی بر روی نوار آدرس مرورگر نتیجه ای به جز نمایش پیام خطا را در بر نخواهد داشت. ناشناسها اعلام کرده اند که این خاموشی یک ساعت یا بیشتر و یا حتی چند روز ادامه خواهد داشت، به گفته آنها این خاموشی هر چه باشد، قطعا جهانی خواهد بود.

سیزدهی که واقعا 13 نیست

گراهام توضیح می دهد که 13 DNS در جهان وجود دارند اما از کار انداختن آنها به سادگی گه گروه ناشناس فکر می کند نیست. هریک از این سرورها توسط سازمانی خاص کنترل می شود و هر یک از نرم افزارها و سخت افزارهای متفاوتی استفاده می کنند از این رو شیوه ای که بتواند یکی از این سرورها را از کار بیاندازد به طور حتم نمی تواند 12 سرور دیگر را نیز از کار بیاندازد.
دلیل دیگری که گراهام بر اساس آن معتقد است ناشناسها توانایی از کار انداختن اینترنت جهانی را ندارند پدیده ای به نام "انیکست" (anycast) است که مسیردهی اینترنت را در هم پیچانده و ترافیک های DNS را به دیگر سرورهایی که در سرتاسر جهان واقع شده اند، هدایت می کند.
"
کیم دیویس" از ICANN نیز در توضیح بیشتر می گوید: تنها 13 سرور اصلی برای اینترنت وجود ندارند، صدها سرور اصلی در میان بیش از 130 نقطه مختلف و در کشورهای مختلف وجود دارند و رقم 13 تنها به معنی محدودیت تکنیکی طراحی شده است و این به آن معنی است حداکثر ممکن تعداد ماموران رسمی شناخته شده که وظیفه انتقال داده ها در مناطق اصلی را به عهده دارند 13 خواهد بود.
بر اساس گزارش MSNBC، به گفته متخصصان شاید هکرهای ناشناس بتوانند حمله ای انجام دهند اما محدوده حمله آنها همان مکانی خواهد بود که دستگاه مهاجم در آن واقع شده است و شاید بتوانند بر روی چند DNS اثر بگذارند اما احتمال اینکه بتوانند تمامی آنها را برای یک روز از کار بیاندازند بسیار کم و تقریبا غیر ممکن است.

دروغ اول آوریل؟

عده ای دیگر بر این باورند که این پیام هکرها یکی از دروغهایی است که هر سال در گوشه و کنار جهان در روز اول آوریل گفته می شود و اگر هکرها می خواهند واقعا چنین کاری انجام دهند بهتر است روز دیگری را برای آن انتخاب کنند!

"دن کمینسکی" متخصص شناخته شده امنیت شبکه معتقد است بازتاب خبری چنین تهدیدی می تواند از خود آن مخرب تر باشد، البته در صورتی که تهدیدی در کار باشد. به گفته وی زمانی که هکرها ضرب العجلی را تعیین می کنند رسانه ها آن تاریخ را به یک روز رستاخیز تبدیل می کنند که این کار نسبت به خود حمله از تخریب بیشتری برخوردار است.

بر اساس گزارش فوربس، کمینسکی معتقد است گروه هکرهای ناشناس نیازی ندارند تا در روز 31 مارچ کار ویژه ای انجام دهند، زیرا شدت تهدید به اندازه ای قوی است که افراد در گوشه و کنار جهان درباره آنها سخن گفته و این گروه را به یکدیگر معرفی کنند.

لینک مطلب : http://itanalyze.com/news/2012/02/17/16373.php

شنبه 6/12/1390 - 17:9 - 0 تشکر 435659

shahinf گفته است :

راست می گین، اصلا حواسم به فامیلی شما نبود.

هرچند ضرورتی نداره صبر کنین، اما اگه خیلی اصرار دارین، تا وقتی قطع شه صبر کنین.حالا دو روز تبیانو نبینین نمیشه؟! 

samare93 گفته است :

اصلا هم از مذکر گرفته نشده!!! از فامیلیم گرفته شده!!!!:))
نمی شه آخههههه ....تا کی صبر کنیم!!!!!!
shahinf گفته است :
[quote=shahinf;424382;435462]

[quote=samare93;707283;435374][quote=shahinf;424382;434401]سلام
ثمره خانوم اینجوری که کارشناسان مذکور (راستی اینم از مذکر گرفته شده وا) گفتن، تهدید خیلی قابل اعتنا نیست، ولی خوب غیرممکن غیرممکنه.
حالا شوما زیاد نگران نباشین، قطعم بشه کوتاه مدته.
یا علی


یعنی میشه که نشه دو روز تبیان دیده نشه!!!!!
خب پس ما صبر می کنیم بالاخره اعتیاد یه علاجی هم داره دیگه!!!!

شنبه 6/12/1390 - 17:9 - 0 تشکر 435660

shahinf گفته است :

راست می گین، اصلا حواسم به فامیلی شما نبود.

هرچند ضرورتی نداره صبر کنین، اما اگه خیلی اصرار دارین، تا وقتی قطع شه صبر کنین.حالا دو روز تبیانو نبینین نمیشه؟! 

samare93 گفته است :

اصلا هم از مذکر گرفته نشده!!! از فامیلیم گرفته شده!!!!:))
نمی شه آخههههه ....تا کی صبر کنیم!!!!!!
shahinf گفته است :
[quote=shahinf;424382;435462]

[quote=samare93;707283;435374][quote=shahinf;424382;434401]سلام
ثمره خانوم اینجوری که کارشناسان مذکور (راستی اینم از مذکر گرفته شده وا) گفتن، تهدید خیلی قابل اعتنا نیست، ولی خوب غیرممکن غیرممکنه.
حالا شوما زیاد نگران نباشین، قطعم بشه کوتاه مدته.
یا علی


یعنی میشه که نشه دو روز تبیان دیده نشه!!!!!
خب پس ما صبر می کنیم بالاخره اعتیاد یه علاجی هم داره دیگه!!!!

شنبه 6/12/1390 - 17:12 - 0 تشکر 435661

soltan_azdad گفته است :
[quote=soltan_azdad;507077;435378]بابا اینترنت قطع بشه راحت بشیم...
فقط توصیه کارشناسای فضای مجازی بعد از اینکه این تهدیدات به کل جهان ابلاغ شده این پیام رو برای تمام کاربران دنیای مجازی طی بیانیه ای ارسال کرده که به شرح زیر هست :
حساس نشید حساس نشید!!

آره بابا قطع بشه راحت میشیم البته بعد از دوره ی درمان ترک اعتیاد!!!!

شنبه 6/12/1390 - 17:18 - 0 تشکر 435663

shahinf گفته است :

به جای اینکه وردارین یه میل بزنین بهم که تو فلان انجمن، فلان مبحث، فلان پستتون، دی رو برعکس نوشتین، ورداشتین تو جمع تباهم کردین، تکلیف مرام چی میشه؟! معرفت کجاست؟!

(آخه مگه مردم بیکارن، دمتون گرم درگوشی گفتین، من بودم این سوتی رو از شما می گرفتم عمرا تا 90% بروبچ انجمنا خبردار بشن ول می کردم، هرجا پست می زدین زیرش یه پست می زدم، یه دی برعکس میذاشتم.بالاخره آه خانوم مطلبی گرفت، اینقدر !1 گذاشتیم تا سر خودمون اومد.) 

samare93 گفته است :

جدا!!!! عجـــــــــــب مخی دارن....اینطوری!!!!! وااای ...چی بگم....!!!!!!!!!!!!

در گوشی:(اون دی شما هم برعکسه....هیسسسسسسسسس):)
shahinf گفته است :
[quote=shahinf;424382;435467]

[quote=samare93;707283;435376][quote=shahinf;424382;434436]سلام
در مورد اینکه این خرابی تعمدی باشه خبر ندارم، ولی چیزی که تو خبرا خونده بودم اینه که یکی از مسئولین این خرابی رو فرصت مناسبی دونسته واسه سوق پیدا کردن کاربران به استفاده از سرویس ایمیل داخلی.خوب ما کاربرانم که حرفی نداریم، اگه سرویس داخلی واقعا بتونه همون امکانات رو در اختیارمون قرار بده سوق پیدا می کنیم، البته اگه این قطعی ها خدائی نکرده بودار باشه، کاشکی قبلش اعلام کنن و یه فرصت بهمون بدن تا به قول شما اطلاعاتمونو خارج کنیم :D


عهههههه!!! خب مرام معرفت داشتم که رفتم در گوشی گفتم :D !!!
جالب این جاست که چند جا هم همین کارا رو کردین ولی من چشم پوشی کردم گذاشتم به حساب آماتوریتون:)).....ولی دیگه کاسه ی صبرم پر شده بود....بد کردم؟؟؟:D!!!

خوبه یه سوژه ی جدید هم اضافه شد:))

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.