• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 9377)
يکشنبه 18/2/1390 - 0:34 -0 تشکر 315827
گزارش روز نجوم 90 در یزد

 
این یک گزارش لحظه به لحظه است ...
گزارشی از برگزاری روز نجوم در یزد ...
سفرنامه نجومی اعضای انجمن نجوم تبیان را در ادامه بخوانید ...
کسی چه می داند شاید در سفر بعدی شما همراه ما بودید!

يکشنبه 18/2/1390 - 10:20 - 0 تشکر 315867

سلام
انشااه سالم رسیدید خونه و سه روز در یزد براتون مفید بوده باشه

يکشنبه 18/2/1390 - 12:7 - 0 تشکر 315917

سلام
ما به سلامتی رسیدیم خونه
قبل از اینکه از چیزای دیگه صحبت کنیم بگم که خیلی خیلی به ما خوش گذشت . یزد شهر فوق العاده ایه و من از همین جا یه تشکر بزرگ به بچه های خوب آسمان کویر یزد تقدیم می کنم .

يکشنبه 18/2/1390 - 12:15 - 0 تشکر 315921

خوب حالا بهتره دوستانی که تو این سفر بودند رو معرفی کنیم:

مدیر انجمنمون آقای mohagh
جانشین انجمن آقای nimag
مدرس نجوممون خانم abasi_astro
خانم elham_garschi
آقای ثنایی که متاسفانه نام کاربریشونو نمی دونم
در انتها هم خودم بودم

يکشنبه 18/2/1390 - 12:36 - 0 تشکر 315925

باید اشاره کنم که یه ویژگی خیلی خیلی عالی این شهر و شهرهای مثل اون اینه که به کویر و مناطق کویری که برای رصد مناسب هستن خیلی نزدیکه و شما می تونید با طی مسافتی یک ساعته یا حداقل دوساعته به منطقه ای که می خوای توش رصد کنی برسی و بدون هیچ خستگی راهی از آسمون استفاده کنی.
ما هم به لطف دوستان یزدی این فرصت رو از دست ندادیم و از این آسمون فوق العاده زیبا و صاف استفاده کردیم . البته یخرده ابر و غبار بود اما برای ما که عالی بود .
به شخصه صورت فلکی های زیادی برام یاداوری شد یا جدید یاد گرفتم . دوستان زیادی هم به عکاسی پرداختند .
خیلی جالب بود تو یه مینی بوس که می رفتیم پنج تا از یه نوع دوربین بود و همشونم به عکاسی نجومی پرداختند من هم که دوربین نداشتم رصد می کردم .

يکشنبه 18/2/1390 - 13:16 - 0 تشکر 315936

روز نجوم.
یک چیزی تو مایه های عید نوروز .
چرا؟
عید نوروز زمانیست برای دید و بازدید افراد فامیل از هم و دیدارهای مجدد و ایجاد رابطه های نزدیک تر و پاگشا کردن عروس دامادهای جدید و ...
روز نجوم هم برای چیزی مثل عید نوروز است.
زمانیست که با دوستان نجومی مان بیشتر آشنا می شویم و تعاملات بهتری برقرار می کنیم. همدیگر را می شناسیم و از هم یاد می گیریم . افراد تازه وارد را پاگشا! می کنیم و افراد جدید را دعوت به لذت بردن از آسمان.
قبلا گفتم ولی باز هم می گویم :
آهاااااااااااااااااای ... کجایی ای نوه ملکه انگلستان تا ببینی لذتی که من از این برنامه بردم عمرا تو در عروسی میلیارد دلاری ات برده باشی ...!!

يکشنبه 18/2/1390 - 13:28 - 0 تشکر 315939

هفته های گذشته ( بچه ها):
برای برگزاری این برنامه خیلی هماهنگی کردیم.
به تمام بچه هایی که برنامه های قبلی در خدمتشان بودیم زنگ زدم و برنامه را عنوان کردم که در آخر 7 نفر برای این برنامه نهایی شدند.
از سه هفته قبل، 15 دقیقه های آخر کلاس های نجوممان را صرف برنامه ریزی برای این روز کردیم. حتی یک جلسه یک و نیم ساعته هم برای هماهنگی گذاشتیم. کار به جلسات آنلاین هم رسید البته !
این که هر کسی چه کار بایدانجام دهد و مسئولیت ها چیست و طرح و برنامه ها چگونه هستند و ... از موارد عنوان شده در این جلسات بود.
تقریبا برنامه ها را آماده کردیم و وظایف مشخص شدند. هر کسی مشغول انجام وظیفه خود و بارها و بارها با یکدیگر هماهنگ می کردیم تا مشکلی پیش نیاید.
خدا را شکر همه چی برای 5شنبه صبح و رفتن به یزد آماده بود

يکشنبه 18/2/1390 - 13:34 - 0 تشکر 315944

هفته های گذشته ( تبیان ):
سه سال است که روز نجوم در تبیان برگزار می شود و با امسال می شود 4 سال.
طرح روز نجوم از قبل عید با واحد امور کاربران و شخص مسئول انجمن های تخصصی تبیان( سرکار خانم پایدار) مطرح و عنوان شد. بعد از عید و با نزدیکی به زمان برنامه، تعاملات انجمن نجوم و واحد امور کاربران روز به روز بیشتر می شد و برنامه ها، هزینه ها، نفرات و ... ریز به ریز با واحد مربوطه هماهنگ و بررسی می شد.
از جمله دستاوردهای این هماهنگی ها ، همکاری با سازمن فضایی ایران بود که این برنامه را مورد حمایت قرار داد که این مهم جز با مساعدت سرکار خانم پایدار تحقق نمی یافت.
امکانات مورد نیاز برای برگزاری این برنامه به صورت کامل از طرف تبیان برای ما محقق گشت و خدا را شکر همه چی از طرف تبیان برای صبح روز 5شنبه آماده بود.

يکشنبه 18/2/1390 - 13:41 - 0 تشکر 315951

هفته های گذشته ( انجمن نجوم آسمان کویر یزد):
قرار شد امسال در خدمت بچه های یزد باشیم که طبیعتا یکی از عناصر موثر در ایجاد این تعامل سها89 بودند.
خدا را شکر از چند هفته قبل هماهنگی ها ما با انجمن آسمان آغاز شد و برنامه ها را یکی یکی تنظیم و چک می کردیم. ریز برنامه های ما و آنها، محل برگزاری، پوسترهای تبلیغاتی، موارد اجرایی و ... دونه به دونه هماهنگ می شد و اصلاح می گردید.
مواردی که مورد نظر آنها بود و مواردی که مورد نظر ما بود همه چی تصویب گردید و الحق و الانصاف خیلی در این مرحله نسبت به ما لطف داشتند و زحمت کشیدند.
خدا را شکر همه چی از طرف انجمن آمان کویر برای حرکت ما در روز 5شنبه صبح به طرف یزد آماده بود.

يکشنبه 18/2/1390 - 13:43 - 0 تشکر 315952

درسته
کلی تلفن ، کنفرانس انلاین ،فکس و ملاقات حضوری و غیره برای این سفر و اماده سازی اون انجام شد .
بالاخره روز موعود فرا رسید
بلیطمون برای ساعت پنج و نیم صبح بود و جالب اینجاست که هیچ کس شب قبلش به اندازه کافی نخوابیده بود یا اصلا نخوابیده بود .
وما رفتیم راه آهن

يکشنبه 18/2/1390 - 14:9 - 0 تشکر 315957

سلام دوستان تبیانی گلم. سلام مهمونای عزیزمون. خدارو شکر که صحیح و سالم برگشتین به خونه:)
ممنون خانوم کریمی عزیز بخاطر گزارشهای خوبتون. ممنون بخاطر تعریفهاتون :)

ممنون محاق عزیز و گرامی بخاطر گزارش مفصل و با جزئیاتی که میزارین:)


وایییی که چقدر خوشحالم که می بینم به شما دوستای گل تبیانیم خوش گذشته. چقدر خوشحالم که از این برنامه راضی بودین و لذت بردین.
هرچی بیشتر میگذره بیشتر به این پی میبرم که اصل برنامه های نجومی و مخصوصا روز نجوم گسترش آشناییها و دوستیهای نجومیست. نمیدونم چطوری از بودنتون از همراهیتون و از همکاریتون تشکر کنم. حضورتون باعث دلگرمی همه ما بود. نمیدونم چطوری بگم که چقدر از آشناییتون خوشحالم و چقدر دلم واسه همتون تنگ شده.

توی نمایشگاه وقتی میدیدم دوستان جدید با شما آشنا میشن و شما مهربانانه براشون توضیح میدین و با فعالیتهاتون آشناشون می کنین و اونا هم از این آشنایی راضی هستن اول به شما افتخار می کردم بعدشم به خودم می بالیدم که توی این آشنایی نقش کوچیکی داشتم. نمونش موقعی که یکی از دوستان بهم گفت یکی دیگه از بچه ها(که از غرفه شما به همراه خونوادش دیدن کرده و رفته) پیغام داده که یکی دیگه از بسته های تبیانی رو براش بگیرم، نمونه دیگش وقتی بود که از مدیر مدرسۀ فعال نجومی در یزد پرسیدم با بچه های تبیان آشنا شدین با رضایت گفتن بله و اونم چه آشنا شدنی:)
بودن در کنار شما دوستان خوبم برام باعث افتخار بود . هم توی نمایشگاه هم توی رصدها، همگی لحظات شیرینی رو در کنار شما داشتیم طوریکه خودم حتی با وجود خستگی زیاد دلم نمیومد نیام باهاتون و کنار شما بودنو از دست بدم :) بازم ممنون.
همینجا هم از موسسه تبیان ممنونم که به اجرای این ایده (رفتن تبیان به شهرهای دیگه) کمک کردن و باعث این دوستیها و آشناییها شدن.
امیدوارم خیلی زود بازم همدیگه رو تو برنامه های بعد ببینیم:) ممنون از همتون بخاطر همه چیز بخاطر محبتها و دوستیها و همراهیاتون. بخاطر دلگرمیهاتون. بخاطر همه چیز ممنون :)

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.