انجمن ها > انجمن مهدویت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مهدویت (بازدید: 2885)
سه شنبه 30/11/1386 - 14:21 -0 تشکر 30718
منتظر واقعی...

سلام

به نظر شما منتظر واقعی چه کسی است ؟

چه کار کنیم تا منتظر واقعی حضرت باشیم ؟

حتما در بحث شرکت کنید .

اجرتون با خود حضرت ... 

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

يکشنبه 5/12/1386 - 19:2 - 0 تشکر 31575

هوالمعشوق

دلخوش عشق شما نیستم ای اهل زمین به خدا معشوقه من بالایی است.

****************************************************

سلام

بحث خوبیه... دوستان چرا شرکت نمیکنید؟؟؟

به نظر من منتظر واقعی کسی هست که از همه لحاظ خودش را برای ظهور اقا آماده کنه...

به خصوص در عمل...اینکه فقط صرفا ما جمعه به جمعه بشینیم دعای ندبه بخونیم و گریه کنیم مطمئنا سودی نداره برامون...نمیگم ترکش کنیم که مسلما دعا برای ظهور آقا ضروری هست اما کافی نیست وقتی ما در عمل ظهور اقا را به تعویق میندازیم...وقتی هیچ تلاشی برای مهیا کردن زمینه برای ظهور ایشون نداریم...مثلا کسی که خواهان ظهور حضرت هست قطعا دوست داره که جزو یاران امام باشه یا حداقل در لشکر حق باشه که برای رسیدن به این هدف قطعا لازمه که آمادگی هایی در خودمون ایجاد کنیم...مثلا یار امام باید شجاع باشه که بتونه در نبردهای حق علیه باطل حضور پیدا کنه...یا مثلا من جایی خوندم که باید تیر اندازی،شنا و سوارکاری رو بلد باشه... یه یار راستین امام یه منتظر واقعی همه تلاشش رو برای اماده شدن زمینه برای ظهور آقا میکنه...

و در کنار اعمالش دعا رو فراموش نمیکنه...

من یه بار این جمله رو شنیدم: که اگر این قدری که ما برای پیروزی تیم فوتبال مورد علاقمون دعا میکنیم برای ظهور آقا دعا کرده بودیم...آقا تا الان ظهور کرده بود...

به امید ظهورش

اللهم عجل لولیک الفرج

**یا علی از تو مدد**

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
يکشنبه 5/12/1386 - 19:12 - 0 تشکر 31577

منتظران واقعی

بین كسانی كه براستی حقیقتی را باور دارند و آنان كه مدعی باور داشتن چیزی هستند

تفاوت از زمین تا آسمان است

مانند تفاوت عشق و شعار

عشق آسمانی است و عشق ورزیدن كار اهالی آسمان

شعار زمینی است و شعار دادن حرفه زمینی ها

منتظران واقعی به امامشان عشق می ورزند
مدعیان انتظار تنها شعار می دهند

منتظران واقعی در پی اصلاح وضعیت موجودند


مدعیان انتظار هرنوع اصلاحی را محكوم می كنند

منتظران واقعی تلاش می كنند تا موانع ظهور را بشناسند و آن ها را بر طرف كنند

مدعیان انتظار منتظر می مانند تا امام غایبی بیاید و امور را به صلاح آورد

منتظران واقعی انتظار را تكلیف و رسالت می دانند

مدعیان انتظار برای رفع تكلیف ، منتظرند

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

يکشنبه 5/12/1386 - 19:15 - 0 تشکر 31578

امام زمان علمداری چون عباس می خواهد

خدمتگزاری در محضر امام عصر علیه السلام شرایطی دارد که باید آنرا دانست. امام صادق علیه السلام می فرمایند: اگر من دوران مهدی علیه السلام را درک می کردم خدمتگزاری او را می کردم». امامی که بنیانگذار مکتب تشیع است و همیشه اهل علم و عبادت، بزرگترین وظیفه و عبادت را در دوران امامت امام عصر علیه السلام خدمتگزاری به مولا علیه السلام می داند. این وظیفه هر شیعه و محب امام زمان علیه السلام را بیان نموده و مقصد ما را مشخص می سازد.

اما ویژگی و شرایط خدمتگزاری را می توان در کلام امام زمان علیه السلام جستجو کرد. امام زمان علیه السلام در فضیلت حضرت عباس علیه السلام (در زیارت ناحیه مقدسه) می فرمایند:

«سلام بر ابوالفضل العباس فرزند امیرالمؤمنین:

1- آنکه جانش را نثار برادرش کرد

2- و آنکه دنیا را وسیله آخرت قرار داد

3- و آنکه فدای برادر شد

4- و آنکه نگهبان بود و سعی فراوان کرد تا آب را به لب تشنگان برساند

5- و آنکه دو دستش (در جهاد فی سبیل الله) قطع گردید».

در این فراز امام زمان علیه السلام به پنج نکته و فضیلت اشاره می نمایند که به شرح هریک می پردازیم:

1- جان فدایی برای برادر:

گذشتن از جان در راه مولا و امام از بالاترین فضائل است. آنقدر مهم ست که در فضیلت حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام برای شبی که به جای پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم در بستر خوابید تا پیامبر جان سالم بدر برد آیه نازل شد. و محبان امام زمان علیه السلام باید تا حد جان و فدای خویش در راه امام حاضر باشند. البته این نکته قابل ذکر است که یاران امام حسین علیه السلام غربال شده و یاران واقعی در عاشورا در کنار امام مانده بودند.

2- دنیا را وسیله آخرت قرار دادن:

آخرت گرایی و ساختن پل از دنیا برای وصول به آخرت ویژگی دوم حضرت عباس علیه السلام است. بسیاری از مردم گرفتار دنیا شده و از آخرت غافل شده اند و دنیازدگی و دنیاگرایی عامل مهم و بزرگی است که انسان را از خدا و امام زمان خویش دور می کند.

معاویه بن ابی سفیان با دنیا و پول افراد زیادی را از علی علیه السلام جدا کرد و برعلیه علی شوراند. آنان که در کربلا بر علیه امام زمان خویش ایستادند، اکثرا برای اهداف دنیوی مانند حکومت ری وغیره... آمده بودند. چه بسا یاران حضرت علی علیه السلام به خاطر دنیای خویش جنگ جمل را بر علیه او به راه انداختند. انحرافی که در ثقیفه به راه انداختند فقط برای دنیا بود. لذا برای رسیدن به خدا و ولایت باید پا روی دنیا گذاشت و این جز برای بعضی بر اکثریت سخت است. البته باید توجه نمود که دنیازدگی فقط در جمع آوری پول نیست بلکه موارد ذیل هم از مصادیق دنیاگرایی و دنیازدگی است:

الف- دنبال شهرت بودن

ب- دنبال پست و مقام و درجه بودن

پ- تخریب چهره دیگران برای رسیدن به هدف دنیایی خود

ت- تخریب وجهه دیگران در انتخابات

ث- برای پول و ریا و دنیا کار کردن

و...

3- فدا شدن برای برادر:

فدا شدن برای برادر از ویژگی های دیگر حضرت عباس علیه السلام است. در فقره اول، مسئله نثار جان بود ولی این فقره اشاره به مطلق فدا شدن می نماید. فدا کردن آبرو، جان، مال، دین و... در راه امام علیه السلام. نقل شده که حضرت عباس علیه السلام در طول عمر به امام حسین علیه السلام مولا خطاب می کرد. فقط لحظه شهادت «برادر» خطاب کرد. از همه چیز گذشتن برای امام شرط مهمی دیگری برای خدمتگزاری مولاست. شب عاشورا شمر به حضرت عباس علیه السلام پیشنهاد امان داد که اگر به سپاه یزید بپیوندد در امان است و هرچه بخواهد به او می دهد. ولی حضرت ابالفضل جانفشانی در راه امام را برمی گزیند.

4- سعی در انجام مأموریت:

این هم از نکته های بارز و بسیار با ارزش زندگی ابالفضل علیه السلام است. گاهی انسان باید در راه مولا طلب علم کند، گاهی نشر علم کند، گاهی باید بجنگد، گاهی باید نگهبانی بدهد. انسان خدمتگزار، انسانی است که مولا یش هرچه به او دستور داد به نحو احسن انجام دهد. حضرت عباس علیه السلام علمدار لشکر اسلام است. ولی وقتی امام علیه السلام از ابالفضل آب می خواهد این مأموریت را هم به نحو احسن انجام می دهد.

بعضی خدمتگزار امام هستند تا وقتی که پست و مقام عالی باشد ولی اگر کاری سخت و یا در حد افراد کوچک باشد از انجام آن معذورند. ولی این معنای اصلی خادم بودن نیست. بلکه خادم آن است که هرچه امام دستور داد باید اطاعت کند واین در عباس علیه السلام متجلی بود.

5- قطع شدن دستها

اگرچه قطع شدن دستهای ابالفضل علیه السلام شاید به ظاهر یک جانبازی ساده به نظر برسد ولی در واقع نقطه عطفی در فرهنگ جانبازی است.

روایت شده؛ هنگامی که وسایل غارت شده از شهدای کربلا را به شام نزد یزید بردند در میان آنها پرچم بزرگی بود، یزید و حاضران دیدند همه پرچم سوراخ شده و صدمه دیده ولی دستگیره آن سالم است. پرسید: این پرچم را چه کسی حمل می کرد؟ گفته شد: عباس بن علی علیه السلام آن را حمل می کرد. یزید لعنه الله علیه از روی تعجب و تجلیل از آن پرچم بلند شد و نشست، بلند شد و نشست و برای بار سوم بلند شد و نشست و گفت: «به این پرچم بنگرید که بر اثر صدمات و ضربات، هیچ جای آن سالم نمانده جز دستگیره آن که پرچمدار آن را با دست حمل می کرده است». یعنی سالم ماندن دستگیره نشان می دهد که پرچمدار تیرها و ضرباتی را که بر دستش وارد می شده را تحمل نموده و پرچم را رها نمی ساخته است. سپس یزید گفت: «ناسزا بر تو زیبنده نیست ای عباس، این است معنای وفاداری برادر نسبت به برادرش».

آری در این روایت نکاتی نهفته است.

الف- شجاعت و اطاعت از امام تا حدی که اجازه ندهد علم بر زمین بیفتد

گاهی علم، علم جنگ است. ولی گاهی انسان علمدار فرهنگ است. علمدار تکنولوژی و علم است. در هر زمینه ای نباید تا آخرین نفس علم را بر زمین گذارد.

ب- پایداری و پایفشاری در راه تا آخرین حد جانبازی

پ- حضرت عباس علیه السلام تا لحظه ای که سوار اسب بوده اند به هر قیمتی که ممکن بوده است آن پرچم را سرپا نگه داشته اند تا امید امام حسین علیه السلام ناامید نشود.

ام البنین، الگوی زنان

دو نکته:

الف- حضرت عباس علیه السلام محصول و تربیت شده پدری همچون علی علیه السلام و مادری چون ام البنین علیهاالسلام است. و مادران ما اگر می خواهند خادم امام زمان علیه اسلام باشند باید همانند ام البنین علیهاالسلام باشند. حضرت ام البنین علیهاالسلام بعد از اینکه به خانه حضرت علی علیه السلام وارد شد اولین کاری که انجام داد این بود که کنار بستر حسنین رفت و از آنان تفقد نمود.

روزی به علی علیه السلام فرمود: از این پس مرا به نام فاطمه صدا نزن. حضرت سئوال نمودند: چرا؟ ام البنین سلام الله علیها فرمودند: چون وقتی شما نام مرا صدا می زنید بچه ها یاد مادرشان می افتند و حالشان تغییر می کند. حضرت نام ایشان را ام البنین گذاشتند. و روزی که کاروان از مدینه می خواست خارج شود حضرت ام البنین به حضرت عباس علیهما السلام سفارش کرد: پسرم اول برادرانت را به میدان بفرست سپس خودت برو. پسرم با شجاعت بجنگید و مرا پیش حضرت زهرا سلام الله علیها روسفید نمایید.

آری از زنی که اینگونه خادم ولایت است فرزندی چون عباس تربیت می شود.

ب- ابالفضل علیه السلام یک شیعه واقعی و الگوی همه ماست. نکته ای را خادمان امام زمان علیه السلام باید بدانند و آن اینکه تا آخرین نفس حتی برای یک لحظه نباید پرچم امام زمان علیه السلام را زمین گذاشت.

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

دوشنبه 6/12/1386 - 1:16 - 0 تشکر 31620

خدایا ! ما را از منتظرین واقعی حضرت مهدی موعود (عج) قرار بده.

موفقیت حاصل تصمیم گیری درست است، و تصمیم گیری درست حاصل تجربه و جالب اینکه تجربه اغلب حاصل تصمیم نادرست است!

 

پنج شنبه 14/6/1387 - 21:44 - 0 تشکر 55502

بسم رب المهدی

  سلام

1.منتظر واقعی کسی است که شعارش با نیّت و عملش یکی باشد.

 2.یك منتظر واقعی اهل گناه و دلبستگی به دنیا نیست چرا كه چنین كسی نمی تواند از وابستگی ها و دلبستگی ها و آلودگی ها دست بردارد و آماده به خدمت در جهت اهداف مقدس امام زمان(ع) باشد.


3.منتظر واقعی هرگز با دشمنان خدا و اهل بیت دوستی نمی کند و همیشه از آنها دوری می جوید.

منتظر واقعی باید تمام وظایف دینی و احکام الهی را انجام دهد. در مرحله اول نه یک واجب از او ترک شود و نه یک حرام از او صادر شود.

یا  علی مدد

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

يکشنبه 17/6/1387 - 6:36 - 0 تشکر 55958

سلام علیکم؛

عَلَینا بالتقوی

سه شنبه 9/7/1387 - 0:12 - 0 تشکر 61616

سلام

قبل از هر چیز آرزوی عاقبت به خیری برای شما می کنم به خاطر شروع این بحث

و از دوستان خواهش می کنم که در این بحث شرکت کنند

اگه خلاصه بخوام بگم منتظر واقعی کسی که دروغ نگه(حتی به شوخی) خوش اخلاق باشه و به همه ی وظایفش عمل کنه

و به نظر من اگه به همه ی چیزهایی که می دونیم عمل کنیم منتظر واقعی هستیم

شنبه 13/7/1387 - 7:57 - 0 تشکر 62602

سلام به همه شما خوبان

پیام امام عصر ارواحنا فداه به شیعیان

مادر رعایت حال شما کوتاهی ننموده وشما را فراموش نکردهایم واگر چنین نبود محنت وگرفتاری بر شما نازل می شد ودشمنانتان شما را ریشه کن میکردند.احتجاج  ج2 ص233

به نظر من منتظر واقعی کسیتکه بتواند رضایت مولایش را جلب کند یکی از راههای جلب رضایت را بیان میکنم این است که هر یک از ما تا جاییکه میتوانیم وامکانات در اختیار داریم  عالم به علوم روز باشیم تا در جهت پیشرفت جامعه اسلامی بکوشیم اگر عالم نیستیم حداقل در پی یادگیری آن باشیم وبا وجود این همه امکانات ما در پیشگاه خداوند مسئول هستیم ما مسلمانان باید بدانیم امام عصر عج از پیشرفت ما در علوم( سیاسی  مذهبی پزشکی  هسته ای ................)خوشحالند وبرای ما دعا میکنند پس ما باید از این علوم به طور صحیح استفاده کنیم ورضایت این اما غایب از نظر را فراهم کنیم بیایید دست به دست هم ایرانی باسواد ومقتدر بسازیم .وپرچم این ایران سربلند را به مولایمان برسانیم . به امید چنین روزی

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

جمعه 19/7/1387 - 15:8 - 0 تشکر 64320

سلام

منتظر واقعی باید پویا و در حال حرکت باشه

1_حرکت به سوی خودسازی و رسیدن به کمال

2_برداشتن موانع ظهور در حد توان

 کوچک ترین کار که در حد توان اکثر افراد هست کمک به پیشرفت معنوی اطرافیان

پنج شنبه 5/10/1387 - 20:16 - 0 تشکر 79370

سلام

منتظر واقعی کسی است که به یاد امامش بخوابه و به یاد اون از خواب بیدار بشه

در همه ی کارهاش امامش رو در نظر داشته باشه

هر روز صبح با آقا تجدید عهد کنه حتی شده با دادن یک سلام با خلوص

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.