• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1254)
يکشنبه 28/11/1386 - 18:59 -0 تشکر 30451
از خط کدام امام سخن می گویید

کیهان : این روزها رگ های برآمده و گریبان های چاك داده مدعیان اصلاحات را در مطبوعات دوم خردادی می توان رصد كرد كه معدودی از مواضع امام راحل(ره) كه می توانند از آنها بهره برداری جناحی نمایند را به صورت گزینشی بزرگ نمایی می كنند تا مخالفان خود را به ضدیت با «خط امام» محكوم نمایند! این جماعت غالب مواضع خمینی كبیر(ره) نظیر مبارزه با استكبار، مقابله با فرهنگ بیگانه، اسلامی شدن دانشگاه ها، توسعه فرهنگ بسیج، جنگ فقر و غنا، حاكمیت دین، حذف اسرائیل از صحنه روزگار، تشكیل هسته های مقاومت و حزب الله، حذف لیبرال ها و غربگراها از مصادر حكومتی، صدور حكم اعدام اهانت كنندگان به مقدسات و... را فرو گذاشته و همه مواضع امام خمینی(ره) را به چند گزاره كلی نظیر «میزان، رأی ملت است» و «عدم دخالت نظامیان در سیاست» محدود می سازند.

 

پنج شنبه 86.11.25 منتظر انعكاس مطلوب دو واقعه مهم در مطبوعات بودیم. اول آنكه این روز مصادف با نوزدهمین سالگرد صدور حكم تاریخی اعدام سلمان رشدی مرتد بوسیله امام راحل(ره) بود و دوم آنكه خبر شهادت ارشدترین فرمانده نظامی حزب الله لبنان، «شهید عماد مغنیه» در صدر اخبار رسانه های منطقه قرار گرفته بود.

 

اما زهی خیال باطل كه جریان رسانه ای دوم خردادی كه فریاد «وا امام»شان گوش فلك را كر كرده است به این دو پدیده كه اتفاقاً هر دو محصول اندیشه و منش اصولی امام خمینی(ره) است بپردازند.

 

در مورد صدور حكم اعدام سلمان رشدی مرتد تمامی رسانه های دوم خردادی مهرسكوت بر لب زده و حاضر نشدند حتی در گوشه ای از ستون وقایع تاریخی خود از حكم امام خمینی(ره) به عنوان یك اتفاق تاریخی یاد كنند، بطوری كه روزنامه اعتماد ملی «مسئله حاكمیت خوارزمشاهیان» و روزنامه اعتماد «لشكركشی چین به فرارود» را به عنوان وقایع تاریخی مورد نظر خود بر اعلام سالگرد حكم اعدام سلمان رشدی ترجیح دادند!

 

اما خبر شهادت «حاج عماد مغنیه» در رسانه های دوم خردادی چگونه منعكس شد؟ فراموش نكنیم «عماد مغنیه» با پیروی از اندیشه های امام راحل(ره) و در صف اول مبارزه با رژیم صهیونیستی و با هدف «محو اسرائیل از صحنه روزگار» به شهادت رسید، اما متأسفانه رسانه های دوم خردادی حتی از اطلاق لفظ «شهید» به مغنیه و «شهادت» بر كیفیت عروج او سر باززدند. بعضی از تیترهای روزنامه های دوم خردادی را مرور كنیم:

 

مردمسالاری: فرمانده ارتش حزب الله لبنان كشته شد!
اعتماد ملی: چهره پنهان حزب الله ترور شد!
اعتماد: ترور عماد مغنیه از رهبران حزب الله لبنان!
كارگزاران: ترور در سالگرد ترور!
و... تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

 

به راستی مدعیان اصلاحات كه این روزها فریاد «وا اماما» سر می دهند، از «خط» كدام «امام» سخن می گویند؟ ظاهراً «امام» مورد نظر آنها حكم اعدام سلمان رشدی را صادر نكرده و بر تشكیل هسته های مقاومت حزب الله تأكید نكرده است.

 

ظاهراً «امام» مورد نظر مدعیان اصلاحات محو اسرائیل از صحنه روزگار را خواستار نبوده و از مبارزه با استكبار و مقابله با فرهنگ بیگانه هم سخنی به میان نیاورده است. گویا «امام» مطلوب مدعیان اصلاحات بر جنگ فقر و غنا، حاكمیت دین، حذف لیبرال ها و غربگرا از مصادر حكومتی و... نیز تأكید نورزیده است!

 

به مدعیان اصلاحات باید گفت كه «عماد مغنیه»ها نماد راستین پیروی از خط امام و ولایت اند كه بوی شهادت می دهند و خونین جامه به دیدار محبوب می شتابند. بر این اساس سخن گفتن از «امام» و خط خونینش كاری است سترگ كه در رنگین نامه های شما نمی گنجد پس با افكار عمومی صادق باشید و «خط امام» را هزینه منافع پست دنیوی و جناحی نسازید!
منبع:رجانیوز

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.