دانش و فن آوری (بازدید: 2097)
جمعه 13/12/1389 - 12:10 -0 تشکر 294090
دهمین کنفرانس هوا فضای ایران/ برترینهای هوا فضای کشور را بشناسید


دهمین کنفرانس هوا فضای ایران با معرفی برترینها در بخشهای پیشکسوتان، مقالات و پایان نامه های برتر در این حوزه به کار خود خاتمه داد.

به گزارش خبرنگار مهر، در دهمین کنفرانس هوافضای ایران که از روز 11 اسفندماه جاری در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد برترین های بخش پیشکسوتان، مقالات و پایان نامه ها معرفی شدند.

طبق نظر هیئت داوران برترین ها به شرح زیر هستند:

در بخش پیشکسوتان
دکتر منوچهر منطقی، رئیس سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح
مهندس محمد اسلامی، معاون امور صنایع و تحقیقات وزارت دفاع
دکتر سید حسین پورتاکدوست، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف
دکتر محمد طیبی رهنی، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس


پایان نامه ها در سطح کارشناسی
مهندس الهام فولادی از دانشگاه صنعتی شریف با عنوان "انتخاب مواد برای وصله ها در فرایند جوان سازی هواپیماهای سالخورده"

بخش پایان نامه های برتر کارشناسی ارشد
در گرایش آئرودینامیک غلامحسین پور یوسفی با عنوان " بررسی تجربی ضرائب و اعداد استروهال برای گروه های سه تایی و چهارتایی از استوانه های دایروی"
در گرایش پیشرانش به طور مشترک حمید رضا قاسمی از دانشگاه علم و صنعت و رضا ابراهیمی از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
در گرایش مکانیک پرواز و کنترل مهران زارع از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با عنوان" طراحی و ساخت آزمایشگاه کنترل پیشرفته"
در گرایش سازه های هوافضایی محمد حاجی کاظمی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با عنوان " بررسی رفتار پس از کمانش صفحات نستا ضحیم کامپوزیتی با استفاده از روش نوار محدود نیمه انرژی"
در گرایش مهندسی فضا محمد صنعتی فر از دانشگاه شهید بهشتی با عنوان "بررسی حل انتقالات بین مداری ضربه ای برای ماهواره های زمین گرد"

پایان نامه های برتر دکتری
در گرایش آئرودینامیک مجتبی دهقان منشادی از دانشگاه صنعتی شریف با عنوان "ارائه روشی برای کاهش توربولانس در تونل های باد مادون صوت"
در گرایش پیشرانش نوذر اکبری از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با عنوان "مطالعه ناپایداری احتراق پیش مخلوط در موتورهای توربین گازی"
در گرایش مکانیک پرواز و کنترل به طور مشترک نیما اسدیان از دانشگاه صنعتی شریف با عنوان "بهینه سازی چندمنظوره مسیرهای زمین-ماه در مدل چهار جسم محدود شده" و علیرضا بابایی از دانشگاه صنعتی شریف با عنوان "طراحی مسیر پرواز بر خط هواپیمای بدون سرنشین در حضور عوارض زمین"
در گرایش سازه های هوافضایی سید امیرمهدی قنادپور از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با عنوان "محاسبه افت سختی سازه های صفحه ای کامپوزیتی در مرحله پس از کمانش با استفاده از روش حل تحلیل نوار محدود"  

اننقال تندیس کنفرانس هوافضا به دبیر یازدهیمن دوره

در مراسم اختتامیه دبیر یازدهمین دوره کنفرانس هوافضا نیز معرفی شد. بر این اساس دکتر "جاوید راد" به عنوان دبیر یازدهمین دوره کنفرانس هوافضا معرفی شد و تندیس یازدهمین دوره نیز به دکتر "راد" اهدا شد.
 
منبع: خبرگزاری مهر (با ویرایش)
 

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.