انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 8260)
يکشنبه 24/11/1389 - 16:36 -0 تشکر 283324
10 نکته مهم که مشمولان باید بدانند

مشمولان اعزام به خدمت باید این 10 نکته را رعایت کنند. 

 به گزارش سرویس اجتماعی برنا،سازمان وظیفه عمومی ناجا نکات مهم اعزام مشمولان خدمت سربازی را اعلام کرد.

1. پس از تحویل مدارك اعزام از سوی مشمول به یكی از دفاتر پلیس+10، حداكثر بعد از 20 روز برگه اعزام به خدمت كه تاریخ اعزام در آن مشخص شده از طریق پست به آدرس مشمول ارسال خواهد شد. مشمولان می‌بایست در صورت عدم دریافت برگه اعزام در دوره زمانی ذكر شده، به اداره وظیفه عمومی محل سكونت خود مراجعه و برگه اعزام را دریافت کنند.

2. حداقل یك هفته قبل از تاریخ اعزام، برگه‌ای با عنوان «برگه اعلام محل مراجعه مشمولان» كه كد مركز آموزش در آن درج گردیده از طریق پست به آدرس مشمول ارسال می‌شود. مشمولان در صورت عدم دریافت این برگه می‌بایست در ساعت مقرر روز اعزام به همراه برگه اعزام به معاونت وظیفه عمومی استان مربوطه مراجعه و برگه فوق را دریافت کنند.

3. تمدید و تعجیل در موعد اعزام مشمولان صرفاً برابر ضوابط و از سوی مراكز وظیفه عمومی شهرستان و یا استان محل سكونت مشمول انجام می‌شود. بنابراین مشمولان ساكن شهرستانها از مراجعه به سازمان وظیفه عمومی در تهران خودداری کنند.


4. پس از تعیین كد مركز آموزش و صدور برگه اعلام محل مراجعه مشمولان، امكان تمدید موعد اعزام (به جز در مواردخاص و معاذیر قانونی) و تغییر كد محل آموزش وجود ندارد.

5. چنانچه مشمول پس از دریافت برگه اعزام و قبل از موعد اعزام، وضعیت جدیدی برای وی ایجاد شود مانند قبولی در دانشگاه و یا واجد شرایط یكی از معافیت‌ها گردد، می‌بایست مراتب را به وظیفه عمومی شهرستان محل سكونت خود اعلام کند. بدیهی است هر گونه تغییر وضعیت و ثبت درخواست جدید از سوی مشمول، می‌بایست با اطلاع و مجوز مراكز وظیفه عمومی صورت پذیرد.

6. مشمولان متقاضی خدمت در دستگاه‌های دولتی در قالب امریه، می‌بایست حداقل دوماه قبل از موعد اعزام، درخواست خود را به سازمان یا نهاد مربوطه ارایه کنند. این دسته از مشمولان برای پیگیری درخواست خود و اطلاع از نتیجه انجام كار، صرفاً به سازمانهای درخواست كننده امریه مراجعه كرده و از مراجعه به مراكز وظیفه عمومی خودداری کنند.

7. مشمولان پذیرش شده از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در صورت مغایرت كد مركز آموزش با كد سایر نیروهای مسلح، مراتب را از طریق سپاه استان مربوطه پیگیری کنند.

8. مشمولانی كه دارای سابقه خدمت قبلی هستند، برای ادامه خدمت به یگان قبلی معرفی می‌شوند. بنابراین درصورت هر گونه مغایرت می‌بایست مراتب را به وظیفه عمومی شهرستان یا استان محل سكونت خود اطلاع دهند.

9. عدم حضور مشمول در روز اعزام (برابر ساعت، تاریخ و مكان تعیین شده)، به منزله غیبت محسوب شده و مشمول با سه ماه اضافه خدمت در اولین دوره یا دوره‌های بعدی اعزام به خدمت اعزام خواهد شد.


10. تعیین یگان خدمتی سربازان پس از اتمام دوره آموزشی، به عهده نیروهای مسلح مربوطه می‌باشد. بنابراین سربازان از مراجعه به مراكز وظیفه عمومی برای تعیین یگان خدمتی یا جابجایی یگان خودداری کنند.

 

يکشنبه 24/11/1389 - 16:39 - 0 تشکر 283331

 جزئیات معافیت‌های بخشودگی سنی مشمولان

آیا می‌دانید كدام دسته از مشمولان از معافیتهای بخشودگی سنی برخوردارند؟

به گزارش ایسنا، طبق اعلام سازمان وظیفه عمومی ناجا و با عنایت مقام معظم رهبری معافیتهای بخشودگی سنی شامل مشمولان زیر است:

1- مشمولان دارای مدرك دكتری پزشكی قبل از سن 50 سالگی تا پایان متولدان 1344

2- مشمولان دارای مدرك دكتری غیرپزشكی قبل از سن 50 سالگی تا پایان متولدان 1350

3- مشمولان دارای مدرك فوق لیسانس قبل از سن 50 سالگی تا پایان متولدان 1352

4- مشمولان دارای مدرك لیسانس قبل از سن 50 سالگی تا پایان متولدان 1354

5- مشمولان دارای مدرك فوق دیپلم و پایین‌تر متولدان 1338 تا پایان 1354

چهارشنبه 27/11/1389 - 10:53 - 0 تشکر 284694

مفید بود. خیلی خوب بود .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.