• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
کتاب و کتابخوانی (بازدید: 8203)
شنبه 2/11/1389 - 16:2 -0 تشکر 276510
خبرسرای کتاب تبیان

سلام . این تاپیک رو برای این زدم که یک فضای مجازی خبری راجع به کتاب در انجمن کتابخوانی ایجاد کنم . از همه ی دوستان عزیز تقاضا دارم هر خبر جالب و جدیدی که در مورد کتاب ، رونمایی کتاب ، مسابقه ادبی ، جوایز و جشنواره های کتاب دارند با ذکر منبع خبر در این مبحث قرار بدهند . ممنون از همه ی عزیزان.

 

 

 

پنج شنبه 19/5/1391 - 6:31 - 0 تشکر 499762

در بشرویه محقق شد

مشارکت 70 درصدی اعضای کتابخانه‌ها در شبکه کتابخوانان حرفه‌ای

خبرگزاری فارس: رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشرویه از مشارکت 70 درصد اعضای کتابخانه‌های عمومی بشرویه در شبکه کتابخوانان حرفه‌ای خبر داد
به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از روابط‌عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان جنوبی، محمود کاظم‌زاده در انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشرویه اظهار کرد: وضعیت کتاب و مطالعه در کشور مورد رضایت رهبری نیست و باید تلاش و همت بیشتری برای جذب افراد به سمت و سوی مطالعه و کتابخوانی انجام شود.


وی با بیان اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برنامه‌های مختلفی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام داده است، افزود: راه‌اندازی شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور گامی مؤثر در راستای افزایش میزان مشارکت و حضور در کتابخانه‌ها است.


رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشرویه با اشاره به همکاری نهادهای دیگر شهرستان در فعالیت‌های فرهنگی و کتابخوانی، این مشارکت را در توسعه کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه مؤثر ارزیابی کرد.


کاظم‌زاده از کسب مقام نخست کتابخانه فرهنگی استان در سال گذشته توسط کتابخانه این شهرستان خبر داد و گفت: اداره کتابخانه‌های شهرستان بشرویه نیز در بسیاری از برنامه‌های فرهنگی و ورزشی با اهدای کارت عضویت با شهرداری و تربیت بدنی همکاری داشته است.


وی عضویت پرسنل تمام ادارات و سازمان‌ها در کتابخانه‌های عمومی را خواستار شد و افزود: با اجرای این حرکت فرهنگی، ارتباط بین نهادها و مردم با کتابخانه‌های عمومی افزایش می‌یابد و استمرار این همکاری‌ها در افزایش کیفی خدمات کتابخانه‌های عمومی و گسترش مطالعه مفید، ارزشمند است.


رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشرویه از مشارکت 70 درصدی اعضای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور خبر داد و تصریح کرد: تمام نابینایان و کم‌بینایان زیرپوشش بهزیستی و زنان و مادران خانه‌دار عضو کتابخانه، به عضویت این شبکه درآمده‌اند که تعدادی از آنها موفق به کسب رتبه‌های برتر در این زمینه شده‌اند.


فرماندار بشرویه نیز در این جلسه با اشاره به امکان اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های گسترده در حوزه کتاب و مطالعه، توجه بیشتر مسئولان به کتابخانه‌های عمومی را خواستار شد.


غلامرضا پورسلطانی با بیان اینکه باید تلاش کنیم زیرساخت‌های لازم در امر کتابخوانی فراهم شود، به مشارکت خیران در احداث کتابخانه عمومی ارسک اشاره کرد.پنج شنبه 19/5/1391 - 6:32 - 0 تشکر 499763


مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی بویین زهرا خبر داد

راه‌اندازی کتابخانه‌های جدید در بویین زهرا

خبرگزاری فارس: مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بویین زهرا از راه‌اندازی و افتتاح بیش از چهار کتابخانه تخصصی و عمومی جدید در شهر سگز‌آباد و بویین زهرا خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از بویین زهرا استان قزوین، علی بالایی صبح امروز در جلسه کتابخانه‌های شهرستان بویین زهرا با اشاره به راه‌اندازی دو کتابخانه جدید در بخش‌ مرکزی شهرستان بویین زهرا اظهار کرد: ترویج فرهنگ کتابخوانی امروز وظیفه‌ای است که بر عهده تمامی مسئولان و شهروندان قرار داشته و همه باید ضمن عنایت به این مسئله در راستای توسعه فرهنگ و هنر اسلامی گام بردارند تا زمینه برای اقتدار فرهنگی فراهم شود.


مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بویین زهرا با اشاره به اینکه خدمات دولت‌های نهم و دهم در عرصه کتابخوانی بسیار گسترده و چشمگیر بوده است، عنوان کرد: تاکنون بیش از 10 عنوان از سالن‌ها و مجموعه‌های ویژه کتابخوانی در این شهرستان با همکاری نهاد‌های دیگر ساخته و راه‌اندازی شده است.


وی با اشاره به اینکه در حال حاضر این شهرستان دارای شش باب کتابخانه عمومی بوده و تمهدیدات ویژه‌ای برای گسترش حجم کتاب‌ها صورت گرفته است، تصریح کرد: برگزاری دوره‌های ویژه کتابخوانی، حضور در نمایشگاه‌های متعدد کتاب در نقاط مختلف کشور و نیز برگزاری همایش بزرگ کتاب و اندیشه از جمله برنامه‌های ویژه و تدارکاتی این مجموعه در راستای توسعه هرچه بیشتر امر کتابخوانی در این شهرستان بوده که با استقبال بسیاری نیز روبه‌رو شده است.


مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بویین زهرا با بیان اینکه مخازن کتابخانه‌های این شهرستان در بخش‌های رامند و دشتابی تا پایان سال جاری افزایش می‌یابد، بیان کرد: جهش شاخصه‌های کتابخوانی در هر جامعه‌ای بیانگر فرهیختگی و توانمند بودن شهروندان آن جامعه است.


بالایی توسعه کتاب‌خوانی در روستاها و مناطق محوری را بسیار مهم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی از اساس با خدمت‌رسانی به محرومان و به‌ویژه روستائیان تشکیل شده است و تمام مسئولان و کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز باید با تمام قوا و ظرفیت‌های موجود برای تحقق اهداف و برنامه‌های سازندگی در سراسر کشور فعالیت کنند.


وی ترویج فرهنگ کتابخوانی حرفه‌ای را یکی از سیاست‌های متولیان فرهنگی در حال حاضر عنوان کرد و افزود: در این حوزه تا‌کنون گام‌های مؤثر و رضایت‌بخشی برداشته شده که میزان رضایت‌مندی عمومی را نیز به طور چشمگیری افزایش داده است.


پنج شنبه 19/5/1391 - 6:33 - 0 تشکر 499764


به مناسبت ماه رمضان

20 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های مساجد استان مرکزی اهداء شد

خبرگزاری فارس: مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان مرکزی از اهدای 20 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های مساجد سراسر استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک حجت‌الاسلام مصطفی ذوالفقاری ظهر امروز در جمع اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اظهار داشت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون 20 هزار جلد کتاب با موضوع کمک درسی، احکام، اعتقادات، عمومی، مهدویت، فرهنگی، هنری، عرفان، اجتماعی، تاریخی، دانشگاهی بین کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان توزیع شده است.


مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان مرکزی ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در بین اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و نمازگزاران را از مهم‌ترین اهداف توزیع این کتاب‌ها عنوان و تصریح کرد: تجهیز کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سال‌های اخیر به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.


ذوالفقاری ادامه داد: در حال حاضر 123 کتابخانه در مساجد استان وجود دارد که اعتبارات خوبی برای تجهیز این کتابخانه‌ها در دولت دهم تخصیص یافته است.


مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان مرکزی با تاکید بر اینکه تجهیز کانون‌های مساجد به امکانات و تجهیزات جدید در جذب جوانان به مساجد مؤثر است خاطر نشان ساخت: وجود کتابخانه‌های باز در مساجد راهی برای گرایش هر چه بیشتر افراد به فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی است که می‌توان از این طریق فرهنگ مطالعه را در بین جوانان نهادینه کرد.


ذوالفقاری گفت: کتابخانه‌های مساجد در راستای اهداف کانون‌های فرهنگی و هنری و به منظور ارتقای سطح علمی و فرهنگی اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان در مساجد راه‌اندازی شده‌اند و نقش بسیار مؤثری در تقویت بنیه علمی جوانان، آشنایی با مفاهیم و اصول اسلامی، تربیت نسلی آماده برای سازندگی آینده کشور اسلامی و تربیت مبلغینی آگاه در حوزه عقاید محکم اسلامی دارند.


پنج شنبه 19/5/1391 - 6:34 - 0 تشکر 499765


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری:

15 کتابخانه‌ چهارمحال و بختیاری مجهز به سیستم بلوتوث ‌سنتر است

خبرگزاری فارس: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر 15 باب از کتابخانه‌های استان به سیستم بلوتوث سنتر مجهز هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، بهروز صادقی بعد از ظهر امروز در نشست با جمعی از کتابداران این استان، اظهار داشت: در راستای افزایش سرانه مطالعه، استفاده بهینه از زمان و مطالعه آسان‌تر، با تجهیز کتابخانه‌های استان به سیستم بلوتوث سنتر 7 هزار نسخه کتاب تبادل شده است.


وی افزود: راه‌اندازی این سیستم به گونه‌ای است که مراجعان کتابخانه‌ها با ورود به کتابخانه و روشن کردن بلوتوث خود، محتوای این کتاب‌ها را دریافت می‌کنند.


صادقی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی استان، در دریافت کتاب موبایل رتبه نخست کشوری را داراست، اعلام کرد: در حال حاضر 15 باب از کتابخانه‌های استان به سیستم بلوتوث سنتر مجهز هستند.


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری کتاب را مهم‌ترین ابزار تکامل بشری دانست، گفت: کتاب میراثی ماندگار و مهم‌ترین ابزار انتقال فرهنگ و تمدن از نسلی به نسل دیگر است.


وی با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه موجب توسعه و پیشرفت می‎شود، افزود: اگر می‌خواهیم در زمینه علم و دانش به پیشرفت برسیم باید به امر کتاب و کتابخوانی در جامعه بیش از پیش توجه کنیم.


صادقی بیان داشت: در استان نیز تلاش داریم تا فرهنگ کتاب‌ و کتابخوانی را بیش از پیش نهادینه کنیم تا مسیر رشد و توسعه را با سرعت بیشتری طی کنیم.


وی در ادامه با بیان اینکه در این استان 68 کتابخانه عمومی وجود دارد، گفت: این تعداد کتابخانه در قالب 34 کتابخانه روستایی و مشارکتی و 34 کتابخانه عمومی در این استان فعال هستند.


پنج شنبه 19/5/1391 - 6:35 - 0 تشکر 499766


شهردار شهرکرد:

توسعه کتابخانه‌های عمومی پاسخ به نخستین‌ حقوق شهروندان است

خبرگزاری فارس: شهردار شهرکرد گفت: توجه به کتابخانه‌های عمومی پاسخگویی به نخستین حقوق شهروندان است.
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، نورلله غلامیان ظهر امروز در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی این استان اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی نقش بسیار مهمی در توسعه فرهنگی جامعه دارند.


وی افزود: جذب شهروندان به‌خصوص جوانان به کتابخانه‌های عمومی و در نتیجه نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی از جمله کارکردهای این نهاد است که تاثیر بسیار زیادی در ارتقای سطح فرهنگی جامعه دارد.


وی پرداختن به مقوله کتاب و کتابخوانی عمومی را ضرورتی هویتی عنوان کرد و افزود: زندگی متلاطم و پرهیاهوی شهری باید با آرامش کتابخوانی قرین شود و از این رو لازم است تا با فراهم کردن تجهیزات و امکانات در خور نیاز مراجعان، زمینه استفاده راحت‌تر را برای علاقمندان به کتاب فراهم کنیم.


غلامیان بیان داشت: شهرداری شهرکرد بر اساس روال گذشته، با کتابخانه‌های عمومی همکاری خواهد داشت و همواره به عنوان یک نهاد مدنی، گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین شهروندان را از سیاست‌های لازم راهبردی و فرهنگی می‌داند.


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری نیز در ادامه این نشست، گفت: این اداره کل آمادگی دارد در راستای تعامل بیشتر بین سازمانی، پرسنل شهرداری را به صورت رایگان عضو کتابخانه‌های عمومی این استان کند تا به سهولت از خدمات نرم افزار پیام کتابخانه‌ها، نمایه نشریات، طرح کتاب من و مسابقات کتابخوانی استفاده کنند.


وی بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی بین جوانان این استان تاکید کرد و افزود: در صورت گرایش بیشتر جوانان به سمت کتاب، زمینه انجام برخی امور غیراخلاقی در بین جوانان کمتر از گذشته خواهد شد.


صادقی تصریح کرد: کتاب یکی از موارد انتقال دانش و تفکر از نسلی به نسل دیگر است و باید در حفظ و نگهداری کتاب‌های موجود کوشا باشیم.


پنج شنبه 19/5/1391 - 6:37 - 0 تشکر 499767

5 هزار نسخه چاپ سنگی در کتابخانه مرکزی تبریز وجود دارد

خبرگزاری فارس: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی از وجود 3 هزار نسخه خطی و بیش از 5 هزار نسخه چاپ سنگی در کتابخانه مرکزی تبریز خبر داد
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حسن خدایی صبح امروز در آیین تودیع و معارفه روسای کتابخانه مرکزی تبریز اظهار کرد: کتابخانه‌ها در جوامع به عنوان یکی از نمادهای پیشرفت و غنای فرهنگی به شمار می‌رود و کتابخانه مرکزی تبریز نیز به سبب قدمت و با داشتن هزاران نسخه کتاب خطی، نفیس و بسیار ارزشمند، به عنوان ویترین فرهنگی استان و کشور به شمار می‌رود.


وی با اشاره به جایگاه ویژه این کتابخانه در کشور و منطقه گفت: کتابخانه مرکزی تبریز که به عنوان کتابخانه مرکزی استان توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور شناخته شده است، در حال حاضر بزرگ‌ترین و غنی‌ترین کتابخانه عمومی در بین کتابخانه‌های نهاد است.


خدایی افزود: این کتابخانه با دارا بودن بیش از سه هزار نسخه خطی و بیش از پنج هزار نسخه چاپ سنگی و نیز بیش از 250 هزار نسخه کتاب از لحاظ منابع و سایر مولفه‌ها برترین کتابخانه عمومی کشور به شمار می‌رود.


وی ضمن تقدیر از خدمات علی شفیعی، سرپرست سابق کتابخانه مرکزی تبریز ابراز امیدواری کرد که با همکاری رئیس جدید این کتابخانه، شاهد تداوم و تسریع روند پیشرفت و توسعه این کتابخانه باشیم.


علی شفیعی سرپرست سابق کتابخانه مرکزی نیز در این جلسه، ضمن تقدیر از همکاری‌های شایسته کتابداران و پرسنل کتابخانه مرکزی تبریز در حفظ و ارتقای جایگاه کتابخانه گفت: افتخارات بزرگی در سایه تعامل و همکاری کتابخانه نصیب این کتابخانه شده که از آن جمله می‌توان به اخذ نخستین گواهی استاندارد بین‌المللی ایزو، نخستین کتابخانه مجهز به دستگاه آفت‌زدا و آزمایشگاه نسخ و غنی‌ترین کتابخانه عمومی کشور به لحاظ منابع و فضا اشاره کرد.


حجت‌الاسلام کمال خداداده، رئیس جدید کتابخانه مرکزی تبریز همچنین در این آیین ضمن قدردانی از زحمات رؤسای قبلی و سرپرست این کتابخانه گفت: کتاب در مکتب ما از جایگاه بسیار والایی برخودار است و یکی از نشانه‌های بارز این ادعا نزول بزرگترین معجزه خاتم پیامبران و کلام نورانی وحی در قالب کتاب و با محور معرفت و آگاهی است.


وی افزود: از افضل عبادات در نزد خداوند تبارک و تعالی افزایش معنویت و آگاهی، تفکر در کائنات، صفات و اسماء الهی است و در خدمت کتاب بودن فرصت حضور همیشگی انسان در مباحث معرفتی را فراهم می‌کند و از این رو کتابداری و خدمت در عرصه کتاب خدمتی مقدس و والاست.


خداداده اظهار امیدواری کرد که با استفاده از تجربیات رؤسای قبلی و توان کتابخانه شاهد رونق روزافزون کتابخانه باشیم و بتوانیم نهایت توان خود را در مدیریت بهینه منابع و ظرفیت‌های موجود کتابخانه مرکزی تبریز در راستای نیل اهداف به کار بگیریم.


با ابلاغ حکمی از سوی معلمی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، رئیس جدید کتابخانه‌ مرکزی تبریز معرفی شد.


حجت‌الاسلام کمال خداداده، فرماندهی حوزه بسیج طلاب، مشاور جوان استاندار زنجان، رئیس سازمان ملی جوانان و سرپرست اداره کل سیاسی و اجتماعی استانداری زنجان را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است.جمعه 10/6/1391 - 0:40 - 0 تشکر 535793


کتابی که به چاپ 177 رسیدبه گزارش مشرق به نقل از نسیم، کتاب خاطرات "خاک‌های نرم کوشک" نوشته سعید عاکف شامل روایت زندگی شهید عبدالحسین برونسی طی دو چاپ به زودی چاپ "صدو هفتاد و هفتم" خود را تجربه می‌کند.
این مجموعه خاطرات با رسیدن به این نوبت از چاپ به تیراژ کلی "700 هزار نسخه" می‌رسد.


جمعه 22/10/1391 - 16:4 - 0 تشکر 583670

خاطرات آمنه - قربانی اسید پاشی - چاپ شد
روز چهارشنبه هشتم آذرماه با حضور اهالی ادبیات، کتاب «چشم در برابر چشم»، خاطرات «آمنه بهرامی»، دختری که چند سال پیش چشمانش را به خاطر اسیدپاشی یک جوان از دست داد، در «خانه فرهنگ و هنر گویا» برگزار شد. در ابتدای این مراسم، سهیل محمودی که اجرای مراسم را برعهده داشت، گفت: امیدوارم بخشش آمنه دامن زدن به عفو و نگاه انسانی را در جامعه ما گسترش دهد. رنج و اندوهی که او به شانه کشیده و آن بخشایش خاص، دل دریایی‌ای می‌خواهد که در لحظه قصاص به خاطر حقیقتی بزرگتر از حقت بگذری. در ادامه‌ی این مراسم، حسین الهی قمشه‌ای حافظ‌ شناس و سخنور، داستانی از «آلبرکامو» را نقل کرد و در ادامه گفت: در سال 1948 در دنیای مسیحیت کنگره‌ای با موضوع «یک آدم کافر از یک مؤمن چه انتظاری دارد؟» برگزار شد که چند نفر به این پرسش پاسخ دادند. آلبرکامو نیز در این کنگره چنین سخن گفت: ما از دنیای مسیحیت انتظار داشتیم وقتی ظلم و تجاوز و شکنجه را می‌بیند فریاد بکشد و اسقف‌ها و پاپ گریبان چاک کنند، آن‌ها معیار هستند و باید اعلام کنند که با هر گونه ظلمی مخالف هستند. الهی قمشه‌ای در ادامه با بیان اینکه ما باید انتظارات جامعه را از خودمان برآورده کنیم، اظهار کرد: مثلا باید ببینیم جامعه از من معلم ادبیات چه انتظاری دارد. روزگار از امام حسین(ع) انتظاری داشت که برآورده کرد و ما هم جامعه اسلامی هستیم که حرف‌های آن امام را در کربلا قبول داریم. او ادامه داد: ما مرگ را سفری می‌دانیم و بر این باوریم که الان در گور بدن‌مان هستیم و قرار است که از این گور بیرون برویم، قرار نیست که زیر گور برویم. الهی‌قمشه‌ای با اشاره به موضوع بخشش آمنه بهرامی و گذشت او از حکم قصاص اظهار کرد: این دختر «رابعه زمان» ماست. او بزرگترین درسی را که می‌توانستیم بگیریم را با این بخشش خود به ما داد. او افزود: انسان باید دارای فخر و مباهات انسانی باشد و آدم بودن چیز کمی نیست. امروز شأن آدمیزاد به جایی رسیده که می‌بینند پدرش چقدر پول دارد اما شأن «برتراند راسل» به خاطر مقالاتی است که نوشته است و مهم‌ترین افتخارش این است که از خودش سوال کرده است که من می‌خواهم با آثارم چه کنم؟ او گفته است که من می‌خواهم با آثارم از آلام بشری کم کنم. من دردها و رنج‌ها را می‌بینم و کاری نمی‌توانم بکنم. اما می‌خواهم آنها را کمتر کنم. این حافظ پژوه در ادامه افزود: هر کدام از ما می‌توانیم به سهم خودمان با کسی که این دردها را تحمل کرده است، همدردی کنیم. باید به فرهنگ کلاسیک خودمان، یعنی به سعدی، مولانا و حافظ که آدمیت را به ما جلوه‌گرتر کردند، برگردیم. در ادامه این مراسم، «مهدی سجودی»، تنظیم کننده‌ی کتاب «چشم در برابر چشم» در سخنانی عنوان کرد: آمنه علیرغم سختی‌های زیادی که داشت در مقابل آنها کمر خم نکرد، بلکه چشم بر افق‌های دوردست دوخت و یقین دارم که آمنه فردا قوی‌تر از آمنه امروز خواهد بود. سجودی همچنین گفت: روح‌ و مایه این کتاب تماما همان چیزی است که خود آمنه گفته است. در ادامه، آمنه بهرامی با ابراز خوشحالی از حضورش در چنین مراسمی گفت: خوشحال هستم که می‌توانم چنین لحظه‌ای را درک کنم. ای کاش شما هم جای من بودید. او سپس از « کتابفروشی گویا» و مهدی سجودی برای ترتیب دادن این مراسم قدردانی کرد و همچنین گفت: سال‌ها دوست داشتم استاد الهی قمشه‌ای را ببینم و به او بگویم که تفسیر قرآن و حافظ شما را دوست دارم و وقتی که با درد و رنج، در روزهای قبل و بعد از عمل جراحی در شهر بارسلون به سر می‌بردم وقتی که تفسیر قرآن و حافظ شما را گوش می‌کردم درد فراموشم می‌شد. وی در ادامه با اشاره به برخی از مشکلات و سختی‌هایی که در دوره درمانش کشیده است، گفت: زمانی که در بارسلون بودم در یک مصاحبه از من پرسیده شد که حاضری سلامتی‌ات را به تو برگردانند و تو به قبل برگردی؟ همانجا من گفتم: حاضر نیستم چرا که آن زمان فقط یک دختر زیبا بودم که مدرک الکترونیکی دارد ولی امروز عزیزانی دارم که آن‌ها را با دنیا عوض نمی‌کنم. بزرگانی را می‌بینم که حاضر نیستم حتی یک لحظه از بودن با این بزرگان را به سال‌های قبل بدهم. بهرامی در ادامه مراسم به دردها و رنج‌هایی که در این چند سال تحمل کرده است، اشاره کرد و در ادامه از دربه دری‌ها و و تنهایی‌ها و بی‌پولی در شهر بارسلون سخن گفت. وی با اشاره به مشکلات مالی‌اش برای درمان چشمش گفت: در بارسلون تصمیم گرفتم که کتاب خاطراتم را بنویسم و به خاطر نداشتن پول مجبور شدم تا برای چاپ کتاب با یک ناشر آلمانی قرارداد ببندم. بهرامی همچنین افزود: ناشران ایرانی به من کم لطفی کردند. وقتی از چاپ کتاب‌ با آنها حرف می‌زدم، آنها از من می‌خواستند سی‌دی خاطراتم را به آن‌ها بدهم و من اعتماد نکردم تا این‌که مهدی سجودی را پیدا کردم. بهرامی در ادامه با شرح سختی‌ها و رنج‌هایی که برای درمان یکی از چشمانش کشیده است، گفت: در ابتدای اعزامم به شهر بارسلون در سال 83،کمک‌هایی از طرف مسئولان به من اعطا شد اما بعدها این کمک‌ها قطع شدند تا اینکه یکی از چشمان که تا آن زمان 40 درصد بینایی داشت نیز کاملا از بین رفت. بعد از آن جزو آواره‌های خیابانی شدم و به ایران زنگ زدم اما برخی مسئولان گفتند که عمل جراحی انتخاب خودت بوده است. راوی کتاب چشم در برابرچشم همچنین به چرایی و چگونگی اسیدپاشی به صورتش و از دست دادن بینایی چشمانش پرداخت و درباره حکم قصاص «مجید موحدی» همان کسی که بینایی را از وی گرفت، گفت: از همان ابتدا می‌دانستم که او را خواهم بخشید اما می‌خواستم حکم قصاص را بگیرم و پس از اینکه حکم را گرفتم او را به خاطر روح و روان خودم بخشیدم.
منبع : ایسنا 

 

 

 

جمعه 6/11/1391 - 13:22 - 0 تشکر 585531

چاپ کتاب بمو 


کتاب «بمو» نوشته اصغر كاظمیبا موضوع خاطرات شناسایى مناطقى از جنوب غرب و غرب کشور در دفاع مقدس، با ویرایش جدید چاپ مجدد خواهد رسید. 


این اثر برگزیده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال 80 بوده که پس از گذشت قریب به قریب به 10 سال منتشر می‌شود. 


کتاب «بمو» خاطرات شناسایی مناطقی از جنوب غرب و غرب کشور در دوران دفاع مقدس است که نویسنده در این اثر در واقع روایت ۱۰ نفر از فرماندهان و رزمندگان ایرانی را در ۵ فصل به نگارش درآورده است. 


درصد قابل توجهی از ارزش كتاب «بمو» به وجود 11 نقشه عملیاتی در آن است، در چاپ دوم این اثر، سعی شده كیفیت رنگ‌آمیزی نقشه‌ها افزایش یافته و اطلاعات عملیات ها با جزییات و دقت بیشتری ارایه شوند. 


کتاب «بمو» دربردارنده تعداد قابل توجهی عکس، کروکی و نقشه‌های رنگی مختلف از عملیات‌ها و مناطق عملیاتی است که برای نخستین بار در سال 1379 با توسط انتشارات «سوره مهر» روانه بازار نشر شده است.

منبع : خبرگزاری برنا

 

 

 

جمعه 6/11/1391 - 13:25 - 0 تشکر 585532

نمایشگاه و فروشگاه کتاب در فرهنگسرای گلستان 


فرهنگسرای گلستان به‌منظور ترویج فرهنگ مطالعه و ارتقای سطح دانش و آگاهی شهروندان نمایشگاه و فروشگاه کتاب با عنوان «باغ اندیشه» را برگزار می‌کند. 

در این نمایشگاه کتاب که با مشارکت انتشارات سپهرین برگزار می‌شود، کتاب‌هایی با موضوعات: تاریخی، عمومی، ادبیات، کودک و نوجوان، روان‌شناسی، هنر و... از 3 بهمن به نمایش گذاشته می‌شود. 

علاقه‌مندان به بازدید و خرید از این نمایشگاه می‌توانند تا 9 بهمن، ساعت 9 تا 19 به فرهنگ‌سرای گلستان واقع در نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن:77827730 تماس بگیرند.
منبع : برنا

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.