انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 738)
چهارشنبه 8/10/1389 - 19:43 -0 تشکر 268971
نیروهای مسلح برای مقابله با حماقت احتمالی دشمن آمادگی دارند

 

معاون آماد و پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد كل نیروهای مسلح درباره آمادگی نیروهای مسلح در مواجهه با تعرض احتمالی دشمن گفت: اگر دشمن دست به حماقت بزند نیروهای مسلح ما برنامه و آمادگی لازم برای مقابله با آن را دارند و ما این را به مسوولان سیاسی اعلام كرده‌ایم.


به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار سیدمحمد حسین‌زاده حجازی دوشنبه‌شب در جمع طرفداران حزب موتلفه اسلامی به مناسبت فرارسیدن 9 دی با گرامی داشتن این روز گفت: از همه آحاد ملت به خاطر خلق چنین حماسه‌ شكوهمندی قدردانی می‌كنم، این حماسه منشاء تحولات بزرگی شد و برنامه‌ها و طرح‌های دشمنان را به هم زد.
وی ادامه داد: دشمن به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و هست و هدف مطلوبش براندازی است. اما اگر به این هدف هم دست پیدا نكند به دنبال تغییر رفتار نظام می‌باشد و برای این كار از همه ابزارهای خود استفاده می‌كند كه یكی از آن‌ها تهدید نظامی است كه از ابتدای انقلاب هم به دنبال آن بوده است و تهدیدها و تعرض‌های مختلفی داشته است.
سردار حجازی گفت: گزینه‌ نظامی برای دشمنان به سه شكل قابل تصور است اول حمله نظامی به صورت موردی به برخی تاسیسات خاص. مانند حمله‌ای كه اسرائیل به تاسیسات اتمی سوریه كرد، شكل دوم قدری وسیع‌تر است، حمله نیمه محدود یا نیمه گسترده به این معنا كه بیایند به مدت معینی یك جای مشخصی را مورد حمله قرار داده یا تصرف كنند و شكل سوم حمله گسترده و تمام عیار است مانند آن‌چه در عراق و افغانستان شكل گرفت.
سردار حجازی تصریح كرد: این‌كه آن‌ها می‌گویند گزینه نظامی روی میزشان است یكی از این سه گزینه می‌تواند باشد كه البته هر یك از این‌ها نیاز به مقدمات و زمینه‌هایی دارد، كه چهار محور آن را بیان می‌كنم، در ابتدا باید آن‌ها افكار عمومی را مساعد كنند در عراق این كار را انجام داده بودند كه توانستند به این كشور حمله كنند، درباره‌ نظام جمهوری اسلامی ایران هم آن‌ها به دنبال این مساله هستند بر همین اساس است كه تلاش می‌كنند بگویند ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌یی است.
وی خاطرنشان كرد: محور دوم این است كه آن‌ها در داخل به دنبال یك جای پا هستند كسانی كه بتوانند كار آن‌ها را تكمیل كنند این‌كه می‌بینیم آن‌ها از فتنه‌گران داخلی حمایت می‌كنند به همین دلیل است، آن‌ها برای اقدام نظامی نیاز دارند یك جبهه حامی خود در داخل ایجاد كنند تا بتوانند كار خود را پیش ببرند. محور سوم هم این است كه آن‌ها برای انجام عملیات نظامی نیاز دارند كه اراده مقاومت و ایستادگی را بشكنند، در عراق هم آن‌ها قبل از این‌كه این كار را انجام دهند دست به هیچ اقدامی نزدند.
سردار حجازی یادآور شد: آن‌ها هرگاه بتوانند در نیروی مقاومت تردید و تزلزل و ابهام آفرینی كنند، دست به اقدام زدند. بر همین اساس است كه مقام معظم رهبری می‌فرمایند تا وقتی دشمن بداند در كشور گروهی وجود دارد كه برای نظام جان خود را می‌دهد حمله نظامی نخواهد كرد، چراكه بزرگترین آسیب برای دشمن دادن تلفات است. آن‌ها اگر مطمئن باشند كه مقاومت جانانه‌ای در مقابلشان وجود خواهد داشت، اقدامی نمی‌كنند.
معاون ستاد كل نیروهای مسلح گفت: باید از این گردابی كه برای نیروهای نظامی‌شان پدید آمده نجات پیدا كنند تا زمانی كه بخش بزرگی از نیروهای آن‌ها در افغانستان و عراق است نمی‌توانند درگیر یك جنگ دیگر شوند. هنوز 70 هزار نفر از نیروهای آن‌ها در عراق و 110 الی 120 هزار نیرویشان در افغانستان و عراق قرار دارند.
وی با بیان این‌كه نیروهای آمریكایی به دلیل درگیری‌شان در عراق و افغانستان به شدت خسته و فرسوده شده‌اند و احتیاج به بازسازی دارند و باید برای مدتی به كشورشان برگردند، گفت: بر همین اساس فكر می‌كنم انجام عملیات نظامی گسترده به معنای تهاجم زمینی منتفی است. اقدام موردی و عملیاتی قابل اجراست، اما اگر به كشورهای اطراف ایران نگاه كنیم از شعاع 360 درجه در 300 درجه‌اش پایگاه نظامی دارند.
ممكن است به ظاهر چنین فرضی وجود داشته باشد اما آن‌ها نگران عواقب پس از این اقدام هستند. آن‌ها نگرانند كه با این كار امنیت منطقه به هم بخورد و دیگر نتوانند مساله‌ را جمع كنند. آن‌ها با وجود داشتن پایگاه‌های نظامی متعدد در منطقه قادر نیستند كه حوادث بعد از چنین حمله‌ای را مدیریت كنند.

 

ادامه دارد...

 

 ما مي توانيم ....

چهارشنبه 8/10/1389 - 19:46 - 0 تشکر 268973

ادامه:

سردار حجازی تصریح كرد: آن‌ها محتاج زمینه سازی افكار عمومی به زمینه سازی فتنه هستند، تا بتوانند روحیه استقامت را در كشورمان بشكنند. بی‌جهت نیست كه از تمام ابزار و امكانات برای تقویت جبهه‌ ضد انقلاب استفاده می‌كنند و به عنوان مثال یك گروه ضد انسانی و رذل كه جندالشیطان است را مورد حمایت قرار می‌دهند.
وی تصریح كرد: آمریكا به پلید‌ترین شكل‌ها متوسل شده و دست به ترور دانشمندان ما می‌زند. از امكانات سایبری خود استفاده كردند، دشمنان زمان كم دارند و دچار بیش فعالی هستند. آن‌ها برای رسیدن به اهداف خود از همه ابزارها استفاده می‌كنند از گروه‌هایی مانند پژاك و كوموله نیز بهره می‌برند و دیدید كه اخیرا منافقینی كه سالیان سال در لیست گروه‌های تروریستی آن‌ها قرار داشت از این لیست خارج شد تا از آن هم برای رسیدن به اهداف خود استفاده كند.
سردار حجازی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر هرمی را در نظر بگیریم كه 3 وجه دارد یك وجه آن ایمان و حرارت دینی است، كه تا وقتی در كشور ما وجود دارد آن‌ها در دشمنی با ما به نتیجه نمی‌رسند، وجه دیگر استقامت است، ایمان تنها بدون استقامت به نتیجه نمی‌رسد، آن‌ها به دنبال از بین بردن استقامت و ایستادگی در كشور ما هستند و همانطور كه مقام معظم رهبری گفتند اگر قلب‌ها بلرزد زانوها هم خواهد لرزید.
وی افزود: وجه سوم عقلانیت است، ایمان درست در كنار استقامت درست اگر در مسیر عقلانیت باشد به نتیجه خواهد رسید. اظهار نظرها، اقدامات و همه فعل و انفعالات باید بر مبنای منطق و عقلانیت و تدبیر باشد. در راس این هرم هم تبعیت از رهبری است اگر این تبعیت نباشد نه ایمان به درد می‌خورد نه استقامت و عقلانیت نتیجه‌ای خواهد داشت.
معاون پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد كل نیروهای مسلح تاكید كرد: جایگاه ولایت و رهبری است كه همه‌ نیروها را در یك جهت حركت می‌دهند. لذا اگر ایمان، استقامت و عقلانیت در پرتو رهبری و در خط رهبری قرار گیرد، مطمئن باشید كه هر قدرت نظامی در هر اندازه‌ای كه باشد امكان اقدام علیه ما نخواهد داشت. دشمنان در جایی اقدام می‌كنند كه از نتیجه آن مطمئن باشند.
وی تصریح كرد: دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه در صفوف ملت هستند و هر كسی كه در پی ایجاد دو دستگی و انشقاق در جامعه باشند در خط دشمن است. كسانی كه در فتنه سال گذشته ملت را رو در روی هم قرار دادند آب به آسیاب دشمن ریختند و بزرگترین خدمت را به دشمن كردند و كسانی كه در نهم دی به میدان آمدند وحدت و یكپارچگی و انسجام خود را به رخ دشمنان كشیدند و دشمن را ناامید كردند.
سردار حجازی تصریح كرد: بعد از حماسه‌ 9 دی بود كه دشمن رفتارش عوض شد سرعقل نیامد بلكه فهمید عملیاتش با شكست مواجه شده است. حماسه‌ 9 دی ضربه‌ای هولناك به دشمن بود و نقشه‌هایشان را نقش بر آب كرد و امروز وظیفه همه ما این است كه در راستای وحدت و یكپارچگی انسجام و تبعیت از رهبری حركت كنیم و اختلافات جزیی و موضوعی را بزرگ نكنیم. در این شرایط است كه می‌توانیم در برابر توطئه‌های دشمنان بایستیم.
در ادامه این مراسم سردار حجازی به سوالات حاضران پاسخ گفت.
وی درباره سفر اخیر امیر قطر به ایران گفت: من حدس می‌زنم كه این سفر درباره امنیت خلیج فارس و دادگاه حریری بود، آن‌ها می‌خواستند زمینه سازی كنند تا اگر رای این دادگاه اعلام شد ایران و حزب‌الله عكس‌العملی نشان ندهند و مقام معظم رهبری نیز این توطئه‌ها را نقش بر آب كردند.
وی درباره‌ احتمال حمله‌ نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: رژیم صهیونیستی بدون اجازه‌ آمریكا هیچ اقدامی نخواهد كرد آن‌ها نیاز دارند كه با آمریكا هماهنگ باشند و به نظر می‌رسد كه تلاش‌هایشان برای متقاعد كردن آمریكا به چنین اقدامی تاكنون بی‌نتیجه بوده است.
وی افزود: دشمن در جنگ‌های خود از نیروی انسانی محدود و تجهیزات زیاد استفاده می‌كند، در جنگ عراق دشمن با ارتش عراق مقابله نكرد، چراكه لشگر صدام در برابر آن‌ها مقاومتی نكرد و آمریكا توانسته بود سردمداران ارتش عراق را با خود هماهنگ كند. اما امروز می‌بینید كه آمریكایی‌ها از تردد در عراق وحشت دارند و خود را در پادگان‌ها محدود كرده‌اند.
سردار حجازی گفت: واقعیت آن است كه آن‌ها فاتح عراق نیستند بلكه در آن گرفتار شده‌اند.
آن‌ها سلاح‌های پیشرفته دارند اما انسان‌هایی از خود گذشته ندارند كه یك عنصر بسیار كلیدی است. عنصر شهادت طلبی و ایثار مزیت رقابتی ما در برابر دشمنان است.
سردار حجازی در ادامه درباره تلاش‌های سپاه و بسیج برای مقابله با فتنه گفت: یكی از رویكردهای جدی سپاه تقویت بصیرت افزایی و آگاه سازی است و در این زمینه فعالیت‌های مفصلی را انجام می‌دهد.
وی عنوان كرد: فضای كشور بعد از حوادث سال گذشته غبارآلود شده بود و حالا كه زمان گذشته است و با روشنگری‌های حضرت آقا وابستگی و دست‌نشاندگی برخی عناصر معلوم شده است، باید جریان روشنگری استمرار یابد.
معاون ستادكل نیروهای مسلح در پاسخ به این سوال كه آیا ما می‌توانیم در مواجهه با آمریكا جنگ را به درون مرزهای آمریكا ببریم، گفت: آمریكا با پای خود به منطقه آمده است و نیازی به رفتن ما به آنجا نیست به علاوه این‌كه ما با مردم آمریكا كه در این اقدامات دخالتی ندارند كاری نداریم بلكه با تجاوزگران روبرو هستیم.
سردار حجازی در پایان افزود: مهمترین دغدغه دشمنان ما پیشرفت‌های تحقیقاتی، صنعتی و تكنولوژیكی ماست آن‌ها در محافل خود از این مساله ابراز نگرانی می‌كنند و خودشان هم می‌دانند كه نگرانی از فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌یی دروغی بیش نیست. پیشرفت‌های تحقیقاتی و صنعتی ما دغدغه اصلی آْن‌هاست و البته این را به این شكل در رسانه‌ها مطرح نمی‌كنم.
منبع: سپاه نیوز

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی