انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 1460)
سه شنبه 7/10/1389 - 12:50 -0 تشکر 268515
فقط طلبه های صفر کیلومتر

فقط طلبه های صفر کیلومتربخوانند

اوایل طلبگی بود،دستی به صورتم کشیدم.هنوز هیچ خبری نبود،خیلی دلم می خواست که ریش های بلند وپر پشت داشته باشم،آخر آدم طلبه باشد بدون ریش!!!

حدود 17 سال از عمرم گذشته بود هنوز جز کمی کرک های بور و کم رنگ بناگوش هیچ چیز دیگری در صورتم پیدا نمی شد،در حالی که بعضی ازدوستان هم بحث من برای خودشان ریش وسبیلی داشتندکه بیا وببین.

با خیلی ها مشورت کرده بودم ولی هرکس به طریقی مرا دست می انداخت یکی پیشنهاد می کرد که صورتم را حنا ببندم دیگری می گفت:تیغ بزن ریش هات پرپشت می شود.گفتم ریش تراشی حرام است همه خندیدند وگفتند:ریش تراشی حرام است تو که ریش نداری تا بتراشی.

ولی از همه ناجوانمردانه پیشنهاد کسی بود که گفت:شبها روی صورتت "دنبه"بگذار زود ریش هات رشد می کند،من هم به عشق ریش پرپشت واز ترس اینکه هم حجره ای ها بفهمند شب را پشت بام خوابیدم ولی نیمه شب گربه آمد ودنبه ها را که به صورتم بسته بودم خورد.

در عالم خیال وقتی را می دیدم که برای خودم به مقام استادی و آیت اللهی رسیده ام و آن وقت مثل استاد عزیزمهنگام نماز یک شانه چوبی بر می داشتم وریش هایم رو شانه می کردم.

بعد به این فکر افتادم که در آینده صورتم که مو در آوردریش هایم را چه مدلی بزنم.توپی باشد یا صاف وبلندیا...با این هیکل لاغر و دراز من ریش توپی اصلا به من نمی آمد ،ریش های بلند وصاف هم مرا درازتر از آن که بودم نشان می دادو...

در همین فکرها بودم که با صدای صلوات همکلاسی هایم به خودم آمدمکلاس تمام شده بود ومن حتی موضوع بحث را نفهمیده بودموقتی از کلاس بیرون آمدم دستی را بر روی شانه هایم احساس کردم وبعد صدای استاد راشنیدم که در گوشم گفت:

«کاش به جای این همه فکرکردن به ریش ،کمی به ریشه ها فکر می کردی»...

ملا محمود

به نقل از نشریه دیواری حوزه منادی شماره دوم

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

سه شنبه 7/10/1389 - 12:54 - 0 تشکر 268517

مطالب قبلی که پیشنهاد می شود خوانده شود:

محاسن ،یادش بخیر

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

شنبه 18/10/1389 - 11:11 - 0 تشکر 271494

خیلی قشنگ و پر معنا بود

جمعه 24/10/1389 - 13:12 - 0 تشکر 273846


عالی بود
ممنون ولایت جان

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
جمعه 29/11/1389 - 10:31 - 0 تشکر 285677

الله اکبر

عليک بالآخره تاتک الدنيا صاغره

  تو مراقب آخرتت باش دنيا ذليلانه پيش تو مي آيد.              اميرالمومنين علي (ع) 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.